Ako prebieha pôrod?

adren
16. jan 2006

cafte holky, este nemam babetko a rozmyslam nad nim a chcela by som vediet z vasejvlastnej skusenosti pocut, ako prebieha porod, ake mate z toho pocity, atd. totizto babo by som moc chcela, ale porodu sa dost bojim, tžak chcem vediet, do coho idem.

melory
13. okt 2006

cvicitelka hovorila ze toto je najcastejsia otazka ako to zistim ze rodim...je to v zene zabudovane od prirody...napadne ju to urcite ako prve.

alexandra
13. okt 2006

rita ano, 2 tyzdne su v termine, pretoze kazda nemame ovulaciu presne v strede cyklu. Niektore mame na zaciatku, teda sme tehulky dlhsie ako od polovice cyklu, niektore az ku koncu, takze sme kratsie tehu ako na zaciatku cyklu.

ritaklea
13. okt 2006

Tak to nechám na situáciu. Možno budem mať také bolesti, že sa tam budem hrabať hneď a možno to ani nestihnem. Každopádne to bude zážitok a nový príbeh.

alexandra
13. okt 2006

S ktorym si teraz netreba robit starosti, pretoze mas na to este naozaj cas. A akykolvek plan nema sancu prezit prvy kontakt s realitou.

lodia
13. okt 2006

ritaklea nechaj sa predsa prekvapit! 😉

danka1
13. okt 2006

to je pekne, dopit caj a presunut sa do porodnice 😀 😀

melory
13. okt 2006

kontrakcie na zaciatku je ako menstruacia a az potom pomaliny silneju tak sa na to da zvyknut 😒

melory
13. okt 2006

ale co si neodpustim je ze nikdy predtym som taku bolest nezazila ako kontrakcie tesne pred porodom.

alexandra
13. okt 2006

melory a niektore ich ani necitia a niektore ich maju neznesitelne od zaciatku, takze sa neda generalizovat..

ritaklea
13. okt 2006

To je ako s menštruáciou. Niektoré to ani nepocítia, iné majú také strašné bolesti, že nezvládajú ani chodiť.

nejla
13. okt 2006

ja som napr. 10minutove kontrakcie necitila. proste ako kontrakcie som ich zacala vnimat az ked boli 5-6 minutove. prejavovali sa bolestou v krizoch, az neskor paradne stahy bruska, teda fasa krce.
tak mozno to pomoze, ze ked zacnes mat silnejsie menstruacne bolesti, treba ist...lebo potom som uz velmi ine nevnimala, tak neviem, ako by si zvladla cestu.
ale mam byvalu susedku (ktorej srdecne zavidim), prisla do nemocnice "len" na kontrolu (citila len bezne bolesti v krizoch) a uz zo stola nezliezla, do 30min. mala odrodene 😉
takze kazda inak.. 😵

melory
13. okt 2006

ano stretla som sa s prvorodickou ktora to definovala ako silna menstruacia...ja by som to inac... 😲 to mas ako u zubara niekdo v pohode a niekdo vyskakuje z kresla.

melory
13. okt 2006

zato som mala lahunky samotny porod, hned som vytlacila a bezbolestne 😅

lodia
13. okt 2006

a niektore maju nepravidelne kontrakcie, ktore bolia ako normalne a trvaju niekolko dni ako mne a ktore nevedu k porodu, len ho predznamenavaju a na jedine co sa tie zeny tesia po porode je ich skoncenie..ja som cakala 4 dni a 4noci a mysela som si, ze vyskocim v noci z okna, tak som uz nevladala ani rodit a ani nic..a len raz mi dali utisujuce prostreidky nech sa aspon raz vyspi..spala som asi 4 hodiny...za tie 4 dni, to nezelam nikomu

alexandra
13. okt 2006

Takze naozaj nie je mozne generalizovat, kazda rodime inak a dokonca aj kazdy porod nas bude iny.. Ja som sa narodila po odtrpenych 17 hodinach, moju sestru lekar skoro nestihol zachytit..

Takze, do porodnice treba ist v prsom rade ak sa Ti nieco nepozdava, ak Ti odide voda, alebo ak mas kontrakcie, ktore sa pravidelne opakuju a postupne skracuju. Ale hlavne POKOJ.

melory
13. okt 2006

jedna zena na samote rodila a ked prisiel porodnik a odrodil sa pytal ze preco nekricala ci ju to nebolelo a on ze ci ma porod boliet!
je to o psychike.

alexandra
13. okt 2006

Presne tak a preto hovorim, nestresovat sa a hlavne neist rodit s tym ze sa ides brutalne trapit, ale ze uz coskoro uvidis svoje babetko. Alebo to jednoducho neriesit a brat to ako sucast zivota..

melory
13. okt 2006

ak to niekomu pomoze tak dietatko to boli o mnoho viac ako nas.

alexandra
13. okt 2006

Presne tak...

ritaklea
13. okt 2006

fakt to bolí to malinké viac? To bolo kde zistené?

veronika13
13. okt 2006

rataklea-máš IP 😉

melory
13. okt 2006

zistil to stanislav groch a potom aj vedci. dietatko ma velke tlaky, stahuje ho a hlavicka sa mu spoji - stalci a ked prechadza porodnym kanalom je to obrovska bolest pre babo.

ritaklea
13. okt 2006

chúďatko moje. A ja tu rozmýšľam nad sebou...

melory
13. okt 2006

ked budes rodit nemysli na seba ale ze musis pomoct tvojmu babetku co najrychlejsie na svet

ritaklea
13. okt 2006

Tak to je teda pravda. Len niekto sa na to cez tie bolesti asi vykašle. 🙂

zuzu13
13. okt 2006

treba sa rozprávať s bruškom a povzbudzovať mimčo, že to zvládne. Aspoň tak som počula, že to pomáha aj žene, odblokuje to pozornosť na iné veci 😀

ritaklea
13. okt 2006

Niektoré ženy nadávajú na svojho chlapa, sú aj také, ktoré to adresujú tomu maličkému?

zuzu13
13. okt 2006

no možno áno. Sú "ľudia" a ľudia...

melory
13. okt 2006

s tym som sa este nestretla aby to adresovali na babo ☹

veronika13
13. okt 2006

to som nevedela, že pre bábo je to tiež také bolestivé. To má tu hlavičku také jemnučkú? to snaď nie, veď keď sa narodí, má ju okrúhlu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre