Ako prebieha pôrod?

adren
16. jan 2006

cafte holky, este nemam babetko a rozmyslam nad nim a chcela by som vediet z vasejvlastnej skusenosti pocut, ako prebieha porod, ake mate z toho pocity, atd. totizto babo by som moc chcela, ale porodu sa dost bojim, tžak chcem vediet, do coho idem.

aktak
4. sep 2006

mimi dakujem 🙂 ak by nekto chcel doplnit svoju skusenost, bolo by to uplne supis 😵

dabon
4. sep 2006

hm... ja sa velmi tesim na pôrod... Predtym som rozmyslala ako to zvladnem, vsak to boli.... ale zvladli to miliony zien predo mnou tak preco nie ja... 🙂 a bude to stat za to. Lebo sa uz neviem dockat chvilky ked konece budem drzat moj kvietocek v naruci 😵

kattum
4. sep 2006

baby, ja som chodila na cvicenia, na pripravu k porodu, ucili sme sa dychat, no pri porode mi to neslo, nevedela som dychat do brucha, akoby som na vsetko zabudla. Manzel ma to ucil pocas porodu. Takze je dobre, ked parter trosku tusi o com je to dychanie. Nakoniec vsetko dobre dopadlo a od prvej kontrakcie som porodila do 4 hodin.

danii
4. sep 2006

ja si aj tak myslim, ze aj ked sa nieco na tej priprave naucim, tak ked to budem potrebovat, aj tak na to vsetko uplne zabudnem.... a dufam, ze tam budu dobre sestricky a lekar a povedia co mam robit .....

liska
4. sep 2006

ja som na kurz nechodila a pri porode mi to sestricka nechcela verit,vraj super dycham 😀 samozrejme som mala teoreticke zaklady z knih (zhruba tak,ako pise miriam),ale neskusala som to,vzdy som si vravela,ze to pride prirodzene a presne tak to aj bolo,nastastie 🙂

mucilienka
4. sep 2006

ja napisem este vetu, ktoru nam sestricka povedala dnes:
babatko, ked ide na svet, potrebuje velmi velmi vela sily - tu mu dodava kyslik, samo dychat nemoze, lebo este nie je vonku... preto je iba na nas, na mamickach, ci mu tu silu dame - a budeme dychat za dvoch... 😉

aktak
4. sep 2006

muci presne, a preto trosku nechapem, preco je pri tom "spravnom" dychani vydych 2x dlhsi ako nadych, ja by som to spravila opacne prave kvoli tomu kysliku 😅

mucilienka
4. sep 2006

aktak, tak nas pocitat nenutia... iba ze, pri nadychu brusko vytlacit hore, pri vydychu, vtlacit dnu..

aktak
4. sep 2006

muci ani nas nikto do nicoho nenuti, aj ked sa ucis hrat na klavir - tiez ti ucitelka rata doby ale nenuti ta ratat ich ked uz vies o com a pochopis princip 😉 😀

miriam
4. sep 2006

Aktak, pri porode by sa mala zena snazit byt co najviac uvolnena, aby sa porod zbytocne nepredlzil (samozrejme v ramci danych moznosti).
Skus sa dlho nadychnut a kratko vydychnut a potom to vyskusaj naopak. Kedy sa citis uvolnenejsia? 😉
Ja myslim, ze to s tym kratkym nadychom a dlhym vydychom ma logiku. A neboj, ze babo nebude mat dost kyslika. Naopak, prenho je dobre, ak nie je dlho blokovane v porodnych cestach a tomu mozes pomoct aj tym, ze nechas porodu volny priebeh t.j. budes uvolnena.

emjee
4. sep 2006

mozno trepnem blbost, ale podla mna to s tym vydychom je rovnaky princip ako pri cviceni - pri cviceni mas v maximalnej polohe (napr. pri brusakoch: od momentu ked zdvihas trup hore az kym ho mas zdvihnuty v maximalnej polohe) vydychovat, vtedy je cvik spravne a ucinne prevedeny - to iste pri porode - si vo svojej maximalnej polohe a preto sa musis sustredit na vydych a urobit ho co najdlhsi 😉

aktak
4. sep 2006

aha uz chapem asi, proste hlboky nadych a potom uvolnenie 😀 a maly zo mna vyleti 😎

fazulka81
4. sep 2006

Ahojte,
aky mate nazor na to, aby bol otecko pri porode ?
Ja som niekedy za a niekedy proti. Podla toho v akej emocnej rovine sa prave nachadzam. Neviete poradit nejaky link, kde by bol cely porod natoceny? Ja mam z nepoznaneho strach. Navyse sa obavam nejakeho trapasu pri porode. Ale zrejme, ked to na mna pride, tak mi to bude uplne jedno. Niekedy sa mi o tom aj sniva. Nemam sa o tom ani s kym porozpravat, kazdy ma odbije tym, vsak kazdy tak prisiel na svet. No a po boji je kazdy general.

natana
5. sep 2006

Fazulka, pozri si toto, je to aj s nastrihom hrádze.
Ak ti to nepôjde otvoriť, tak sa pozri do témy Normálny pôrod alebo cisársky rez. tam boli linky (aj tento)
A otecka pri pôrode doporučujem (ked ho tam nakoniec nebudeš chcieť, tak ho môžeš poslať na chodbu. Ale mne vážne pomáhal)

http://www.lukas-hakos.com/index.php/2006/06/03...

danii
5. sep 2006

liska - moja rec 😉
muci, pekne vam to ta sestricka povedala 🙂

geegee
5. sep 2006

mna naucili tlacit pri porode 😀 Vraj ako ked sa potopim...zadrzat dych...drzat ...drzat a potom siiilno vydychnut
A pre fazulku:
Ja som nevedela ci manzela chcem mat pri porode...on ani nechcel byt, tak sme to neriesili...ale nakoniec bol, lebo sa to zomlelo tak rychlo a prirodzene, ze mu vraj ani nenapadlo odist...a bolo to krasne...pre neho aj pre mna...bol naozaj dojaty, slzicky v ocku mal, a ja si z porodu pamatam jeho teplu, hladkajucu ruku 🙂 A hoci mi nestihli dat ani klystir, tlacila som teda zo seba kadeco, bolo to krasne 🙂

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danii
5. sep 2006

mne z toho porodu, co je vyssie ako link prichadza mierne nevolno, teda riadne nevolno jedine pri nastrihu hradze ...... 😝 to vyzera byt dobre nechutne....
a miestami mi pripadalo, ako keby ta lekarka, ci sestricka ci kto to tam to dieta tahal von, ze mu vytrhne hlavicku..... 😖

bellasandra
5. sep 2006

DANII....moja rec 😀 ja ked som to videla...mne to pripadalo ako zo Star-Treku..ta miestnost, a co ta zena robila s tou hlavickou toho babatka 😕 no neviem, neviem..a ten nastrih..juuj 😨

danii
5. sep 2006

nechutne ze?
fakt som mala pocit, ze babtku vytrhne hlavicku.... 😕
inak, v teme cisarsky rez, neviem preco prave tu sme si vybrali 😀 , sme rozoberali situaciu tu na slovensku. pri prirodzenom porode....
😝 😝 😝

katalienka
5. sep 2006

no ja som to dopozerat nedokazala... ☹ iba som sa vydesila... brrr... no lekarka by som byt nemohla.

kacabacka
5. sep 2006

Já vůbec nevim, jestli to zvládnu, mě se z toho dělá špatně, i když to vidim jenom ve filmu v televizi, tam omdlím normálně....

danii
5. sep 2006

kaca, nebudes ani prva ani posledna co bude rodit 😉

kacabacka
5. sep 2006

danii: hm, to sice jo, ale radši bych byla od počátku kontrakcí v limbu a pak se už jenom probrala s dítětem vedle sebe 😀

nelika666
5. sep 2006

nasla som video zo sekcie - ma to 56minut:

http://video.google.com/videoplay?docid=5584604...

ludkasasa
5. sep 2006

mne keď sa malá narodila ( porodila ) cisarakom - doktor na mňa pozrel a povedal - mamička už dosť kecania o práci tu máte dieťatko - lebo sme sa so setričkou zakecali že sa už nechcem vrátiť do tej istej práce 😀 😀 asi takto bolestivo by mali rodiť všetky ženy - úprimne im to prajem

kacabacka
5. sep 2006

Mám dotaz: jak dlouho po porodě trvá MS? Začne hned po něm?

melory
5. sep 2006

dlho po nom kym sa nevycistis a potom ked budes kojit dlho nie.

ludkasasa
5. sep 2006

kacabacka - poviem ti že je to individuálne - ja som napr. nemala žiadne krámy nič a sú skoro 4 mes. po porode a ešte nemám nič - žiadne šestonedelie - žiadne čistenie som nemala 🙂 😉

ninocka
5. sep 2006

ludkasasa
ale to by si mala mat aby si sa odvodnila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre