Ako prebieha pôrod?

adren
16. jan 2006

cafte holky, este nemam babetko a rozmyslam nad nim a chcela by som vediet z vasejvlastnej skusenosti pocut, ako prebieha porod, ake mate z toho pocity, atd. totizto babo by som moc chcela, ale porodu sa dost bojim, tžak chcem vediet, do coho idem.

mucilienka
26. júl 2006

expertka, tak odporucas poslat ich manzelovi? 😀

stonozka
26. júl 2006

😀

alexandra
26. júl 2006

Moj by alebo odpadol, alebo zacal zvracat..

expertka8
26. júl 2006

..muci...teraz ktorému???? 😲 😀 ..lebo ten môj bol so mnou na pôrodnej sále...a presne takto TO všetko videl..pôvodne mal stáť pri hlave...ale nakoniec sa toľko posúval..až skončil na opačnom konci /samozrejme,že za ruku ma musel držať..to bol jeho výbeh 🙂/...vôbec mu to nepripadala *hnusné..nexutné*...skonštatoval,že to bol pre neho NAJsilnejší zážitok v živote..nikdy som ho nevidela plakať..ale veru,keď vyšiel von drobec...hm...nebolo mu všetko jedno 😔 😅

barunka
26. júl 2006

no môj sa síce tvári ako hrdina (keď už je tá potvora zo mňa vonku) ale k pôrodu by som ho nedostala ani párom volou 🙂 aj doktor ho volal, keď ma bol pozrieť, ale on radšej ušiel 🙂
a čo sa pozerania týka, veď ten nedokázal pozerať ani Kruh, tak si neviem predstaviť mrkať na taký pôrod... 😀 😀

mucilienka
26. júl 2006

expertka, myslela som mojmu... kedze tvoj to uz videl 😀

expertka8
26. júl 2006

...lekár mi s nadšením ukazoval placentu s pupočníkovou šnúrou..*..že aká krásna..* /deformácia 😀 /..priznám sa,že gynekologičku by som nemohla robiť ani omylom 😀 😅

expertka8
26. júl 2006

...muci...takže budeš na pôrodnej sále *sám vojak v poli*??? 😅

zuzu13
26. júl 2006

No ja by som tiež mala rada nejakú oporu pri pôrode. Tak som navrhla, že nech ide aspoň na začiatok a potom sa uvidí. No a súhlasí. Že keď má dať 1.000,- Sk tak nech to vidí v plnej paráde. 😀

mucilienka
26. júl 2006

expertka, budem s babatkom... 😉

expertka8
26. júl 2006

..muci...jasné 😅 ..2 v 1 😉 ..a mangel na xodbe 😅 ...dobre poriešené...padavky jedny 😀

expertka8
26. júl 2006

..zuzu..uvidíš..aký bude xrumkavý v tej žltej rovnošate pre ocinkov 😉 ...mne sa ten môj náramne páčil 😅 ...najmä tie gumené galoše 😀 😀 😀

mucilienka
26. júl 2006

expertka, mozno este pojde, ale nechcem to silit...

zuzu13
26. júl 2006

No viem si ho predstaviť. Ako Tweety 😀 . Len či vydrží. No ja dúfam, že vydrží, keď to som mnou ťahá 17 rokov tak jeden pôrod ho nezničí. Pokiaľ nepôjdem na sekciu ako prvýkrát.Ale tam už nebude. 😝

expertka8
26. júl 2006

...muci..náš ocino tiež zo začiatku nexcel ísť...videla som na ňom,že aj keď sa otvorene nevyjadril..zahral to vždy diplomaticky..a na konci zrazu prišiel veľký zlom...definitívne vyhlásil,že pôjde a basta 😔 😅 ..neverila som do poslednej xvíle...ale dala som mu otvorene najavo,že som šťastná,že budeme spolu aj v tomto momente...a sám priznal,že keď sme boli spolu pri *inštalácii*..tak budeme spolu aj pri *prebehnutí cieľovou rovinkou* 😉

...zuzu..vydrží..veď bude stáť pri hlave..to ho nezabije 😀

zuzu13
26. júl 2006

len či ho ja nezabijem 😀 😝 😅

sylvie
26. júl 2006

moj manzel bol tiez celu dobu pri mne, bez neho si to neviem vobec predstavit.. 15 hodin v kontrakciach.. sama.. fuj, desna predstava.. a to povodne najprv moc nechcel byt, ja som mu potom povedala, ze staci ked bude pri mne, len ked budem mat kontrakcie a ze ked zacnem tlacit tak moze odist, ale ostal a spolu s ostatnymi mi drzal hlavu a za ruku.. bohuzial sa nedockal konca, lebo maly nesiel vytlacit a tak sme skoncili na operacnom sale a tam uz ho nepustili, kedze som mala celkovu anestezu..
a moj muz nemal ziadnu rovnosatu, len prezuvky..

expertka8
26. júl 2006

..zuzu...už som to asi niekde spomínala,že ja som manžela tak xytila pod krky/doslovne...za tričko/..až mu doxádzal dyx... 😅 ..vravel,že ani netušil akú mám silu...keď mi ide o život 😀 😀 😀

sylvie
26. júl 2006

a este som zabudla, ze moj muz neznasa nemocnice, dokonca raz v jednej odpadol.. 😉

zuzu13
26. júl 2006

No veď my mami sme nejaké siláčky. A keď sa nase...., to len dokážeme byť ak sumo 😀 😝 😅 🙂

expertka8
26. júl 2006

..my sme mali pôvodne scénár..vlastne JA..nexcela som,aby bol manžel pri mne,keď ma budú neustále vyšetrovať..prišlo mi to také..hm..každopádne zvláštne...tak sme boli dohodnutí,že vždy,keď ma lekár príde opäť vyšetriť...manžel odíde zo sály...spravili sme to tak 1x..s mottom: "..manžel von...lekár dnu.." 😅 😀 ..potom mi už na tom absolútne nezáležalo...už som bola v štádiu,že VŠETKO mi bolo absolútne jedno...

expertka8
26. júl 2006

..zuzu 😀 😀 😀

anetta
27. júl 2006

,,ahojte maule tehule 🙂 ,prave som si precitala vsetkyvase prispevky od prveho az po posledny a mam z toho riadne zmiesane pocity,,,aj sa tesim ale sa aj bojim,ze to nezvladnem,ze napr.nebudem vediet ako dychat alebo daco podobne,ja neviem,dufam ze to vsetko dobre dopadne

alexandra
27. júl 2006

anetta kazda jedna to zvladla, treba mysliet na to, ze to nebude dlho trvat, ze si to chvilu odtrpis a potom pride radost z babetka 🙂

zuzu13
27. júl 2006

anetta,veď ešte pár týždňov do zadu si nevedela ako to je byť tehu, no a teraz si a zvládaš to. To isté je aj s pôrodom.

anetta
27. júl 2006

,,,zuzu ty si uplne uzasny optimista 🙂

geegee
27. júl 2006

Pridam jeden optimisticky opis porodu. Mojho porodu 🙂
Cely cas co som bola tehotna, som sa programovala, ze budem mat lahky porod, asi ako ked vypluvam kostku z ceresne, ze tak to pojde. Moj brat to opisoval, ze maly zo mna poleti ako krysa z akvaduktu 😀 A bolo to takto:
Asi 3 dni pred terminom porodu som dostala bolesti, to bol tusim pondelok...zistila som, ze su to asi poslickovia, tak som uz len cakala, kedy budu tie bolesti pravidelne. Kazdy vecer sme cakali - vtedy totiz tie bolesti chodili - a nic, pravidelnost nikde. A nakoniec tie svine asi v piatok zmizli uplne 😀 Mala som pocit, ze budem tehotna este hadam aj na Vianoce 😒 Ale v nedelu som sa zobudila a zistila som, ze ma bolia krize - ako pri menzese. Osprchovala som sa, ze ak su to porodne, tak by nemali zmiznut. A oni nezmizli! 🙂 Tak som sa tesilaaaa. Umyla som pre istotu este okna, prezliekla postel. Zacala robit obed a vtedy som zistila, ze bolesti mam v 5 minutovych intervaloch. Zavolala som manzela, ktory relaxoval a s nadsenim rubal vonku drevo a zavolali sme do porodnice, ze to este asi nebudu tie porodne bolesti, ale ze ma v 5 min. intervaloch bolia krize. A oni, ze mam prist. Odisli sme tam, pre istotu aj s ledabolo zbalenou taskou. Sestricka mi hned povedala, ked pozrela do papierov, ze to je na prijatie, uz vo stvrtok na poradni som bola otvorena na 2. A ja ze nieeee, ze ved to az tak neboli, keby sa to zhorsilo, ja dobehnem 😀 Ale predsa ma prijali o 14:00 dali na KTG, kde zistili "slabe a nepravidelne kontrakcie". Manzela poslali domov, ze keby sme rodili, zavolame ho - pri porode nechcel byt, len pri prvych fazach. Tak zom sa "ubytovala", a bolesti sa pri kecani s dalsou mamickou stupnovali. Mal ma vysetrit lekar, ktory si dal nacas, kedze som bola prvorodicka a mala take slabe kontrakcie. Prisiel ma pozriet o 16:00, povedal, ze som otvorena na 8, ze prepichneme vodu a o hodinu zacneme tlacit. :-O Ja sok, radost, vsetko mozne 😀 Potom sa dovalil manzel, ktory mi niesol este nejake veci z domu, toho hned zhaltovala sestricka, ze rodime, tak ho chudaka navliekli do munduru porodneho a doviedli ku mne. Hodinu som stravila na fitlopte, manzel mi robil operadlo. O 17:00 sme naozaj zacali tlacit - bez klystiru, ktory uz nestihali dat. A o 17:15 sme uz videli nasho syna 🙂
Sitie bolo v pohode, nic strasne, ale samozrejme prijemne to nebolo.
Ja som bola s mojim porodom spokojna. Nepamatam si ani bolesti, pamatam si to pekne a manzelovu ruku...to som vnimala aj cez tu hodinku bolesti, kedy sa mi stracal cely svet - citila som ked ma hladkal z nej teplo 🙂 Nakoniec bol pri celom porode a veru sa mu slzicka dojatia zaleskla v oku 😉

vedvies
27. júl 2006

geegee nadhera 🙂 musim povedat, ze naprogramovana si bola uspesne 😅
vela vela vela zdravicka, lasky, krasnych chvil s drobcekom a manzelikom

anetta
27. júl 2006

,,geegee,aj ja chcem taky porod,,jaaaj ked citam takyto prispevok,tak by som uz najradsej bola na porodnej sale 😀 ,ale nie,nech je drobcek este v brusku,tam mu je zatial najlepsie,,ale takyto prispevok cloveka potesi a doda mu optimizmus,,tak nech sa vam dari a krpec nech poslucha 🙂

stankas
27. júl 2006

Psychicka pohodicka a radost je vraj az 90% pohodickoveho porodu, vid Geegee,
gratulujem a tesim sa z toho, dufam, ze aj mna to takto postihne, pretoze sa "vidim" v uplne rovnakych farbach ako Ty.........

A dik za povzbudenie, ze to naozaj funguje. 😎 😎 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre