Ako prebieha pôrod?

adren
16. jan 2006

cafte holky, este nemam babetko a rozmyslam nad nim a chcela by som vediet z vasejvlastnej skusenosti pocut, ako prebieha porod, ake mate z toho pocity, atd. totizto babo by som moc chcela, ale porodu sa dost bojim, tžak chcem vediet, do coho idem.

ritaklea
30. okt 2006

Joj, a to som bola cviciť a pýtala som sa ako je to s pitím vody v Dolnokubínskej nemocnici. Odpoveď bola zarážajúca: Ani kvapku. Pripadá vám to normálne. Však človek k životu potrebuje vodu. Ako sa teda ubrániť a napiť sa ak to budem potrebovať?

dabon
30. okt 2006

ja sa velmi tesim na pôrod nasho drobceka 🙂 predstavujem si to velmi ľahko a rychlo, s krasnym prekvapenim na zaver, tak dufam, ze to tak aj bude a nebudem sa velmi trapit. 😉

verulka
30. okt 2006

dabon, presne tak to bude 😉

ritaklea
30. okt 2006

verulka... to myslíš od začiatku prvých kontrakcií?

ritaklea
30. okt 2006

dabon... To si predstavujem aj ja. Ale som si vedomá, že realita je ponekud krutejšia. 😀 😀 😀

melory
30. okt 2006

k tej vode mne praskla voda o 10hod vecer a od vtedy som nbepila do 14hod do dalsieho dna, bola som ako smadna tava.

geegee
30. okt 2006

a k porodom prvorodieciek...rano o 10:00 ma zacali slabo boliet krize, o 13:30 som isla vysmiata do porodnice, o 14:00 ma prijali, o 16:00 prepichli vodu, 16:00-17:00 som sedle na tej fitlopte, to ma uz presiel smiech, 17:00 zaciatok tlacenia, 17:15 syn bol na svete. A to som prvorodicka

melory
30. okt 2006

ty sedem ja 16hod kazda sme ina.

dabon
30. okt 2006

ja viem ze realita "mozno bude iná", ale ja si to predstavujem takto 😉
keby som mala z toho - z tej bolesti strach, tak by som sa tam bala aj ist 😅 .
A to som videla rôzne videa,a ako citam aj vase nazory, moja predstava je len moja, a ked sa na pôrod budem tesit, tak bude urcite rychli a hlavne bude stat za to 😵

melory
30. okt 2006

dabon vela stastia, ja som sla s tym, ze ked som cvicila tak to tam idem len vytlacit, ale clovek mieni a boh meni.

ritaklea
30. okt 2006

No ja len, že keď sa pripravíš na najhoršie a bude to lepšie, tak to zvládneš ľahšie ako keď sa pripravíš na rozprávku a príde horor. O to ťažšie zvládneš ten horor. No nie?

melory
30. okt 2006

pri porode sa vyplavuje hormon stastia takze budete prirodne "nadrogovane"

ritaklea
30. okt 2006

Ale ten hormón si neuvedomíš, či áno? On má len utlmiť bolesť. 😀 😝

melory
30. okt 2006

neviem je ti tak nadherne vsetko jedno.

dabon
30. okt 2006

ritaklea,mas pravdu niekedy sa treba pripravit na to najhorsie... ale fakt keby som myslela na to, ako dlho sa tam budem trapit a ako to bude boliet, mna by tam asi nikto nedostal...
preto ten optimizmus z mojej strany 😉
melory dakujem 😉

melory
30. okt 2006

je to len jeden den bolesti za cely zivot radosti. 😀

ritaklea
30. okt 2006

dabon....No ale iné ako tam ísť ti neostáva či nie? A v tých bolestiach tam ženy zrejme utekajú... Tak toho, že by som tam nešla sa nebojím...
jo a melory... Dá sa to naraz? Že sa ti chce umrieť od bolesti a že je ti nádherne všetko jedno? 😀 waw. To sú rozporuplné pocity. To som teda zvedavá. 😝 😀 😀

ritaklea
30. okt 2006

pekný citát. Asi si ho napíšem nad posteľ.

melory
30. okt 2006

a pod neho autor melory 🙂
zabudla som podotknut ze hormon sa vyplavy pri samotnom porode a predtym je cas , ze chcem radsej zomriet, ked su kontrakcie.

katka6
30. okt 2006

ale keď žena porodí, tak si myslí, že nikto na celom svete na ňu nemá, je hrdinka, ktorá je najšťastnejšia na svete

ritaklea
30. okt 2006

Viete čo mi nejde do hlavy a čo zrejme vyrieši len psychiater? Že keby mi šli trhať zub alebo hlbšie vŕtať, nad injekciou ani neuvažujem a okamžite si ju dám pichnúť. Ale keď mám ísť rodiť, čo je zrejme omnoho horšie, tak som v rozpore s epidurálkou. A prikláňam sa k možnosti bez nej.... Tak to teda naozaj nechápem. Asi preto že neviem do čoho idem... Ale dilemu mám teda pekelnú. Nemôžem sa rozhodnúť. Nemôžem ani spávať, čo nad tým tak úpenlivo od toho spomínaného kriku v telefóne uvažujem. 😀 😖 😀 😀

verulka
30. okt 2006

rita, kuk IP

ritaklea
30. okt 2006

verulka, máš odpoveď... 😀

meli20
5. nov 2006

Baby a ked to na mna pride doma budem schopna odcvalat do nemocnice nebude to bolest taka ze sa ani na nohy nepostavim?

toho sa najviac bojim kedy to na mna pride, alebo co ak budem niekde v meste

expertka8
31. dec 2006

...toľkokrát spomínaná dilema 😉
http://www.casopismamina.sk/mamina/tehotenstvo-...

certica
31. dec 2006

precitala som 🙂

expertka8
31. dec 2006

...Ok..veď na to som to sem dávala 😉

vavka33
31. dec 2006

Aj ja som precitala 😀

certica
31. dec 2006

exp, tusim mas dobry fun club 😎 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre