Ako prebieha pôrod?

adren
16. jan 2006

cafte holky, este nemam babetko a rozmyslam nad nim a chcela by som vediet z vasejvlastnej skusenosti pocut, ako prebieha porod, ake mate z toho pocity, atd. totizto babo by som moc chcela, ale porodu sa dost bojim, tžak chcem vediet, do coho idem.

kacabacka
7. sep 2006

počkat a neni tam těch chlapů víc? jeden plešatej sedí ve vaně s ní,+ten malej kluk a další chlap - vlasatej sedí nad ní...nebo to jsou smontovaný 2 videa dohromady 😖

vilkakatka
7. sep 2006

to su iba ukazky a reklama na video...
ja nechcem mat pri porode 30 chlapov...alebo ano 😀

fazulka81
7. sep 2006

Ahojte,
pozrela som si tie videa s porodmi. Uplne zmenili moj nazor na cisarsky rez. Myslela som si, ze ten je lahsi, setrnejsi, aj ku mamicke aj ku babatku. Ale vyzera to ako dobra masiarcina. Hlavne ked vylovuju babatko z maternice.
Asi po klasickom porode sa da zena rychlejsie do poriadku a zregeneruje. Neviem si nejak zvyknut na predstavu, ze budem na sale lezat hola a budu okolo mna behat cudzi ludia, chvalabohu ze cudzi, dufam ze medzi nohami nazazriem nejakeho byvaleho spoluziaka 😀 . A to nie som ziadny puritan, nahota mi nerobi problem ale nahota spojena este s takou chulostivou situaciou. Joj ja neviem, este mam tri mesiace na to aby som si na tu myslienku zvykla. V tejto veci som nejaka nezrela, ci co. 😝 jooj dnes budem mat tazke myslienky pred spanim.

tilly
7. sep 2006

fazulka v tej chvíli ti to bude úplne jedno a bude ti to pripadať prirodzené, neboj, budú iné veci, ktoré ťa budú trápiť 😀

natana
7. sep 2006

fazulka ten cisársky je preto taký drasťák, lebo tá mamička mala dosť veľku nadváhu. preto to vyzerá tak hrozne.
A zase v pojom prípade bol normálny pôrod hrozný (ako u mäsiara) s prepáčením. To čo si videla bol klasický, bezproblémový. Takže nič nie je teké zlé ako sa zdá. a ten nástrih cítiť určite nebudeš.

tundika
8. sep 2006

fazulka, ja som nebola pri porode naha, mala som taku kosielku len bola vyhrnuta nad brusko, ako ked si na gynde na beznom vysetreni. 😵 ani tych ludi tam nebolo na sale nejak vela, porodnik, sestricka a az v zavere dosli pediater so sestrou, (a niekde v zadveri bol anesteziolog, lebo som mala epi.)

emjee
8. sep 2006

😀 vraj najlepsie je rodit v lete, vtedy nehrozi, ze sa na vas dojdu kukat medici - no ale to sa asi neda naplanovat 😉 takze lahke porody zelam 😉

stankas
11. sep 2006

Ahojte,
pridam aj moj opis porodu 🙂
Pekne som sa pripravila, pekne som si ho "naplanovala", vybrala som si tu spravnu porodnicu, kde akceptuju porodny plan...
V nedelu vecer o 23.00 som dosla v dobrej nalade do porodnice s kontrakciami a otvorena na 4palce, bol so mnou manzel, o polhodinku dorazila dula.
Po uvodnom vysetreni nas nasa PA zaviedla do porodnej izby, kde sme si hned zapli CDcka, vylozili jedlo a pitie, a kecali sme, sem tam predychali kontrakciu, ktore som zvladala s usmevom na tvari...
O 4tej rano ma prisla vysetrit lekarka, a zistila, ze porod sa nijako nerozbehol, a zeby doporucila pichnut plodovu vodu, kedze mi neodtiekla.
Po porade s manzelom sme sa rozhodli este pockat, tak sme si este 2 hodinky hoveli striedavo v sprche a aj som si pospala medzi kontrakciami, dula mi robila masaze noh a chrbta...
O 6tej sa opat pristavila Dr., dali sme si pichnut plodovu vodu, aby sme porod "urychlili", a cakali sme.
Tymto sa mi kontrakcie zosilnili, bola som otvorena na 6palcov, tak som sa vytesovala.
Okolo 9tej prisiel dalsi Dr. (striedali sa smeny), no a zistil, ze nepostupujeme...tak navrhol nasadit oxytocin, dal nam polhodinku na rozmyslenie. O polhodinku sme si dali este hodinku, ale ked sa nic nedialo, dala som si zaviest infuziu, no a to uz zacali pekne bolestive kontrakcie 1 za 2. ale chodila som predychavat do sprchy, tak som to este zvladala...
Po hodinke sa u nas zastavil zas Dr. a zistil (nic nove), ze porod nepostupuje, otvorena som bola na 7 palcov, ale maly bol stale este vysoko, a vobec sa nehrabal postupovat porodnymi cestami.
Kontrakcie boli, ale len v spodnej casti, to znamena, ze vrchna cast delohy vobec "nespolupracovala"
Teraz sme uz zacali uvazovat o tom, ze moznou cestou bude cisarsky...ale este pockame... 😎
Zacali sme rozoberat, preco je to tak, ako to je...maly uz bol po termine, prenasala som tyzden, mala som zakalenu plodovu vodu (to som sa ale dozvedela len doma, zatajili mi to), no a podla mojich panevnich rozmerov a velkosti babatka sa lekari zhodli, ze je pre mna neporoditelny, aj ked podla nameranych rozmerov to bola pohodicka - ale nie pre mna..
Aby som to skratila, asi tak o 12. na obed som uz zacala prosit, ze uz mam toho plne zuby, pretoze som uz stracala vedomie, v sprche som uz pomaly nepoznala manzela, chcela som si dat infuziu sama dole, dala som si zavolat lekara, a povedala, ze dalej to uz nepojde, lebo som bola na konci so silami, i fyzicky, i psychicky...
Este som poziadala o spinal.analgezii, ktoru mi medzi kontrakciami nastastie napichli na 1.pokus a o 13.00 presne bol Simon zivy a zdravy na svete....

stankas
11. sep 2006

Ked sme to spatne doma rozoberali, moj plan bol porodit v pohodicke bez akehokolvek zasahu (medicinskeho) co najprirodzenejsie, ale moj syn bol lenivec 😎 , ale som velmi spokojna, pretoze som sla az na doraz a urobila som naozaj vsetko, aby sa mi to podarilo...ale s prirodou sa bojovat neda...

V porodnici boli skveli lekari, skvele PA, nikto mi nedaval po prichode klystir, nikto ma neholil, nikto ma nenutil nepit, nejest....
Naozaj so mnou komunikovali a rozobrali situaciu a ....... jednoducho, aj napriek mojmu planu som nakoniec velmi spokojna a vdacna...

Vsetkym, koho to este len caka prajem pohodove porodiky.

frana
11. sep 2006

ahjote..mama na vas otazku,moznio vam to bude vadit ale tak tim kt.nie a budu my vedie tym pomoct tak nech my poradia...vcera vecer a aj dnes rano som mala take zvlasne pocityy v posve akoby sa moj drobec uz chystal na svet,nemal asom zidne krce a bolest v krizoch le taku pichavu bolest dole...neviete ci to je uz predzvest porodu??dakujem vam

expertka8
11. sep 2006

...frana...ty si ešte celá??? 😀
..muselo sa Ti čkať..veru sme Ťa spomínali 🙂
...môže to byť predzvesť pôrodu..ale aj nemusí/najmä,keď nemáš žiadne kontrakcie/ 😉

zuzulik
11. sep 2006

Stanka,srdecne gratulujem a prajem Vam vela vela zdravicka a stasticka!!!

frana
11. sep 2006

expertka....no tak ja som nemala zidane kontrakcie..len som sa dost zlakal lebo jak ma to prvy krat pichlo az som podskocila....

expertka8
11. sep 2006

...to sa stáva...myslím,že sme to zažili viaceré 😅 ...v každom prípade sa Ti to už blíži...ešte týždeň...a ak sa malému predsa len nebude xcieť..asi vyvolávačka...že?

frana
11. sep 2006

expertka....no tak to vyzera ze bude to vyvolavacka akurat zajtra idem do nemocnici na hospitalizaciu....no som zvedav co tam bude...len keby ze dali uz zajtra vyvolavacku juuj to by bolo radosti..za po porode

expertka8
11. sep 2006

..prečo ideš zajtra do nemocnice??? 😲

kattum
11. sep 2006

stanka, tak to si si uzila, no zvladli ste to a ako pises, s prirodou s abojovat neda. Je potesujuce, ze si bola spojkojna s personalom porodnice. Kde si nakoniec rodila v Podoli, ci na Bulovke?

frana
11. sep 2006

lebo uz mam tremin 😀

expertka8
11. sep 2006

..v tom prípade veľa síl...a daj potom avízo ako prebehol pôrod...tešíme sa na maličkého 🙂

frana
11. sep 2006

jasne ze dam vediet,a len dufam ze to zvladnem v pohode,tak ako ostane mamicky,

expertka8
11. sep 2006

..presne tak..ZVLÁDNEŠ to ako mnohé pred Tebou a ešte viac po Tebe 😉

zuzu13
11. sep 2006

jéééj frana, ty si ešte 2 v 1?

Držím palce, nech to už máš za sebou. Pá pá 😀

frana
11. sep 2006

zuzu13......dakujem...... 😀 .....

hana033
11. sep 2006

Čakajúc na narodenie môjho chlapčeka, vedľa mňa na pôrodnej sále sa narodilo dievčatko. Je to neslušné, ale boli tam vertikálne žaluzie a ja som videla absolútne všetko. Bolo to úžasné. Ospravedlňujem sa tej panej, že som tak ukradomky pozerala, ale nedalo sa nepozerať na ten zázrak. Ja sama som potom nakoniec rodila cisárskym pri úplnej narkóze, takže sama som si klasický pôrod a podržanie dieťatka neužila. Ale videla som, aké je to ohromné

stankas
11. sep 2006

Katka ma upozornila, ze som nenapisala, ze som sla nakoniec CISARSKYM, tak to je podstatna vec 🙂
A rodila som v Podoli.

frana
12. sep 2006

ahojte pred tim ako pojedm do porodnice sa vas chcem iba tak opytat ci sa l´klistir dava stale alebo iba niekedy?

lodia
12. sep 2006

frana,

klystir je doporuceny, aj mne bol, dostala som ho dvakrat za sebou v dvoch dnoch, si mysleli, ze rodim a nebolo tak...hups 😎 a lekar sa ma prvykrat vobec nepytal a na druhy vecer sa iny lekar /druha sluzba/ spytal, ale s tym ze mi ho doporucuje...a ja som kyvla a aj mi lahko a velmi kultivovane naznacil, ze preco. ak ti mozem doporucit, tak si ho daj urobit..nie je to nic nenormalne, a da sa to vydrzat... 😲 😲 😲

frana
12. sep 2006

lodia.a neboli to?

zuz11
12. sep 2006

ja co viem tak v ruzinove v BA uz nie je povinny ale iba doporuceny ale aj tak som pocula ze on vyprazdni iba to na konci criev takze nezabezpecuje velmi nic ale zevraj aby mala baba lepsi pocit odporuca sa a mne porodna sestricka radila si kupit taky speci klystir a dat si ho uz doma 😵

frana
12. sep 2006

boze ...baby ja tak zacinam uz bat a to este nesom ani v porodnici,jake to len ta bude,dufem ze to zvladn e v pohode

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre