• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako prebieha pôrod. O pôrodoch na Slovensku

13. marca 2013 
lusil, najviac bolelo to otvaranie, bola som stastna, ze najviac ma otvorila pocas najvacsieho posobenia EPI, vtedy som nic necitila, tak sa doktorka rozhodla, ze ma otvori pokial to pojde. Nastastie to uz bolo poslednykrat :slight_smile:
A s tym sedenim je to asi najlepsie na nafukovacom kolese :grinning:
5. jún 2007 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
najhoršie bolo ked už babo tlačilo dolu a oni ti povedia netlačte
5. jún 2007 o 17:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
milhaus no tak toto mne predlzovali jak sa dalo aby mi penicilin co najdlhsie posobil...

lucqa hmmm no pekne :unamused:
5. jún 2007 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne dali antibiotika do infusky hned ako som prišla na vzdicharen, ale mne už odtekala plodova voda, potom som asi za dve hodiny rodila
6. jún 2007 o 06:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Baby keď čítam tie vaše zážitky tak si to z bábätkom ešte rozmyslím. Moje krstniatko sa narodilo po 22 hod. a kamarátke nestihli dať ani EPI pretože nemohli zohnať lekárku ktorá jej mala podpísať povolenie, prišla už neskoro a tam sa chúďa trápila bez EPI. Po pôrode mala problémi s kostrčou pretože jej ju maličký poškodil tak pol roka sedela na nafukovacom kolese pre deti čo nevedia plávať a keď jej prasklo tak si z molitanu vyrezala také isté ako bolo koleso a trošku jej to pomohlo ale to zošívané cíti aj po roku keď sa má meniť počasie.. :confounded:
Tákže viem, že to maličké za tú bolesť stojí ale tie Vaše zážitky musím stráviť aby som bola na také čosi pripravená :frowning2:
6. jún 2007 o 07:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lila16 - pocuj, nikdy nebudes pripravena, lebo na to sa neda pripravit tak, ze si povies: á pohoda, som pripravená... Jednoducho vsetko okolo porodu ber len ako sprievodny jav, cestu k stastiu.
Vela veci v zivote nie je prijemnych, ani praca mnohokrat, ale na konci ta caka odmena. Ani chudnutie nie je prijemne, ale casto chudneme, aby sme dobre vyzerali. Ani cistenie pleti u kozmeticky nie je prijemne, ale prezijeme to.
Tak isto aj porod. Nie je to lahke, ved ani zivot nie je lahky. Je to cesta s nadhernym koncom. A kvoli tomu sa to da v relativnej "pohode" zvladnut.
6. jún 2007 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Lila neboj je to asi ten najsilnejsi a najkrajsi zazitok v zivote zeny a ak je pri porode tatko tak asi aj prenho. Sice to boli ale ja musim povedat ze sa o mna moj porodnik staral ako v perinke. O deviatej rano mi vyvolali porod a o pol piatej som mala Danuska uz vonku. Epidural mi pichli o jedenastej ked som uz dostatocne citila kontrakcie a bolo to super do tretej som nic necitila no a potom ta hodinka a pol bolesti je sice miestami az neznesitelna ale o to viac ta potesi ked ten drobec vyjde a uz ziadna bolest neprichadza. Sice musim povedat ze sitie ma dost bolelo ale prezili sme a teraz mame doma 10 dnoveho Danielika. Je to uzasne, cely den by som sa nanho pozerala,objimala ho a boskavala. Nie je nic krajsie na svete ako mat svoje vlastne babatko.... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. jún 2007 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
u mna po porode najsilnejsi pocit bol hrdost. bola som na seba neskutocne hrda ako este nikdy a asi ani uz nikdy nebudem, jedine po dalsom porode :grinning:
je to taky pocit - ze si dokazala nieco neskutocne. dala si svetu noveho cloviecika.

inac - ja ked som porodila, som s napatim cakala dalsiu kontrakciu... som si nechcela pripustit ze uz ziadna nepride :grinning:
6. jún 2007 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
To nepitie je preto keby muselo prísť na anestéziu... aspoň myslím, nie? :sweat_smile:
25. jún 2007 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No ja som rodila normalne bez epi a najhoršie na tom všetkom bolo zašivanie,ale určite by som to absolvovala ešte raz :slight_smile:
1. júl 2007 o 16:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja s tym clankom uplne suhlasim. Lila16 som za teba cela jak si. super super super.
2. júl 2007 o 19:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
NECH MA KAZDA ZENA AKY POROD CHCE A NECH JU NIKTO NEPRESVIEDCA O NIECOM, CO NECHCE A S CIM NESUHLASI. SUPER, VIVAT LILA16
2. júl 2007 o 19:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte.
nenasla som nijaku uz otvorenu temu, kde by sa hodil moj prispevok a taktiez nikoho, kto by bol teraz na cete. tak pisem sem.
som smutna. nam sa este nenarodilo babatko, ale mam pocit, ze niektore zeny su take necitlive k ostatnym a niektori ludia, ze proste ich nezaujima, co prezivaju druhe zeny. ja sa este stale pripravujem na porod a ocakavame den d, zakial nejaka ina zena sa uz moze robit mudrou a ma cas na vsetko mozne.
jednoducho som smutna z toho, ze niektore zeny maju vsetko v pohode pocas tehotenstva, ziadna bolest krizov, ziadne vracanie, ziadne nic, skacu ako srny a tie, co problemy maju, tak tie si to musia odtrpiet a take lady, ktore nemaju problemy, tak absolutne nevedia pochopit zeny, co maju starosti.

a tiez som si vsimla, ze zeny, co napr. nemohli mat dlho deti a potom maju, tak si myslia a robia sa navysoko. myslim, ze zena, ktora mala dieta hned ho miluje a moze milovat svoje dieta tak isto ak nie viac, tak isto ako ta, co nemohla mat deti dlho a ma.

a tak isto, ze niektore zeny, ktore teda nemohli mat dieta dlho a potom maju, sa robia, ze su neviem co oproti tym, co ho maju hned.
pripada mi to a citim to zo strany takychto zien, take dost necitlive.
3. júl 2007 o 13:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lusil2005 a ine maminy. Akoze na porodnej sale je este niekto iny ako zdravotny personal a manzel? To akoze tam boli i ine rodicky s partnermi a vsetci ste sa videli - zda sa mi to trochu pridrsne. Nezabezpecuje sa nijaka intimita? Ja som v soku - toto sa naozaj bezne stava :cry:
5. aug 2007 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som rodila na antolskej v blave. rodila som predčasne, nakoľko mi "zmizla" plodová voda. skrátka ultrazvuk neukázal prítomnosť plodovej vody na dieťaťom, len nejaké minimálne množstvo, takže som bola hospitalizovaná, s tým, že v noci dostanem vyvolávačku a ráno ďalšiu. v noci som nedostala nič, nakoľko službukonajúca lekárka skonštatovala, že ona mi ju nedá, aby som jej tam náhodou nezačala rodiť. :unamused: . takže som ju dostala až ráno. lekárovi čo ma ráno prezeral, som povedala že je sadista a bolí ma to. on zas skonštatoval, že som ako Mária Terézia a rodiť by som mohla furt :rolling_eyes: . potom prišlo na radu holenia a klystír a monitor. na pôrodnici mali službu dve harpye, no horšie sestričky som asi nestretla. rodila som celkovo cca 12hodín od vyvolávačky. na sále boli štyri také "izby" bez prednej steny a tam štyri ženy. takže sme sa počuli ale nevideli. piť sme nesmeli, ale na to sme mali v rukách infúzky, kadiaľ mi tiekli najskôr antibiotiká a potom hydratačný roztok, takže do mňa naliali takto 2,5litra tekutín. okrem toho som sa každú hodinu chodila sprchovať, mne to pitie nechýbalo. blbá bola asihodina pred samotným tlačením, kedy ja som bola otvorená, ale malému sa nechcelo von, tak mu lekár pomáhal. to bolelo. samotný pôrod nebol nič príjemné, ale dalo sa. rodila som v polosede, nohy vyviazané hore, chrbát mi podopierala anesteziologička, ktorá mi tlačila hlavu dole, aby som neotvorila oči, to bolo dobré. celkovo bolo okolo mňa asi šesť ľudí, muža som tam nemala. a keď už išla hlavička tak na mňa všetci pokrikovali, že vidím hlavičku. som nastrihnutá, ale len preto, že sa malý zasekol plieckom. ale keď som si po troch dňoch dala vybrať posledný štich, lebo ma tlačil, tak to bolo ok. po pôrode mi malého položili na brucho a to je zaujimavý moment, keď prvý krát vidíte svoje dieťa a ono na vás tiež so záujmom pozerá.
á, zabudla som miery - dominik sa narodil v 38tt s mierami 50cm/3650g.
5. aug 2007 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby, vy ktoré ste rodili už mám otázku...nie je vám t nepríjemné, ked vám tam dole pozeralo toľko lekárov a sestričiek, Aj manžel sa tam pozeral? Boli ste zakryté aspoň niečím alebo sa tam mohol pozerať ktokoľvek? Je to nepríjemné...
16. feb 2008 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj aaangie.manzel ti bude akurat tak stat po boku a drzat ta za ruku.mne nic vtedy nebolo neprijemne,mozno preto ze som rodila na vecer.a v tych bolestiach mi to bolo fuk.a neni tam az tak vela tych sestier.pri porode zvykne byvat jedem doktor,alebo jedine vtedy ich tam je viac ked su komplikacie a je neskuseny.ja som nebola nicim prikryta iba som mala pyzamo vyhrnute.ale nie je to vobec stresujuce.nobolo mi to neprijemne v tych bolestiach aj na to zabudnes.mne stacili ze som mala iba dvojhodinovy porod aj s bolestami,takze baby co robili dlho maju moj obdiv :wink:
17. feb 2008 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aaangie,ver ze v danej chvili ti to bude jedno,kolko ludi tam bude pobehovat. :wink:
17. feb 2008 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aaangie, ja som bola pri uplne plnom vedomi, pamatam si kazdu sekundu z porodu aj moment, ked povedali "rodime" a nahrnulo sa tam cca 10 ludi... vobec mi to nevadilo a navyse partner stal sice za hlavou, ale ked som mala prvy raz tlacit som si vsimla, ze oproti mne je vitrina sklenena (ruzinov prva porodna sala), v ktorej aj ja sama vsetko vidim a bolo mi jasne, ze sa tam aj on bude pozerat... to ma nutilo sa pocas tlacenia smiat a hned po vytrlaceni sme sa na tom aj dobre narehotali...samozrejme, ze tam kukal... v principe ti ale bude vsetko jedno!!!
17. feb 2008 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aaangie: ja som mala pri porode dokonca aj par studentov a bolo mi to srdecne jedno :wink: myslim, ze som dost citliva, ale v tej xvili mi to fakt nevadilo...
18. feb 2008 o 09:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
karinkaf - o com to tu trepes preboha.. Take veci sa nezavidia - ze jedna ma lepsie tehotenstvo, druha horsie.
Je to proste dane genetikou, a samozrejme k tomu kus stastia. Ja som nejake extra problem moc nemala,
take bezne problemy ako su bolesti chrbta, vracanie, opuchanie noh, si proste nepripustam.
Nezavidim bezproblemove tehotenstvo, bezproblemovy porod. Zavidiet sa da jedine zdravie.
Bud spokojna sama so sebou a neries taketo veci, ved je to uplny nezmysel! Keby clovek nezazil v zivote
ziadne trapenie, vyrastla by z neho "hyena". Ludia su vselijaki ale neviem naco to riesis..
:rolling_eyes:
22. apr 2009 o 15:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
danielsan - karinkaf ti asi neodpovie, keďže písala pred dvomi rokmi. Ale tiež som nechápala, o čo jej ide a čo to trepe. :slight_smile:
24. apr 2009 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj vsetci!Chcem sa Vas opytat ako presne prebieha tehotenstvo, tie zaciatky a aky je pri tom pocit??Ostala som prvykrat tehotna a mam z toho trosku obavy.Dakujem
7. jún 2009 o 01:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jujdu, každé teho je úplne iné. A obavy mala každá z nás. Ja som si nakúpila plno knižiek a veľa som čítala na internete. Takže veľakrát keď sa mi aj zdalo, že mám nejaký problém, niekde som to už len našla a veľakrát som zistila, že všetko čo prežívam je v poriadku.
Mne bolo napr. prvé 3 mesiace v kuse zle a mojej kamarátke vôbec. A takto by som mohla písať donekonečna. Užívaj si teho plnými dúškami, ja som to tiež robila. Kľudne sa nechaj obskakovať a veľa oddychuj. Neumyté riady neutečú. :slight_smile:
7. jún 2009 o 11:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tehotenstvo bolo jedno z najkrajsich obdobi v mojom zivote... nejako som viac ozila, bola som plna energie:slight_smile: mala som pocit ako keby ma malicka vo vnutri nejako chranila:slight_smile: este dva tyzdne pred porodom som vecala zaclony... bolo mi uplne fajn...

jujdu uzivaj si kazdu jednu minutku a ked ti bude rast brusko a uz ucitis krpceka je to to najkrajsie teda az dovtedy dokial budes drzat malinke na rukach... to je potom este krajsi pocit:slight_smile: tak drzim palceky nech ti to vsetko hladko prebehne:slight_smile:
7. jún 2009 o 22:21  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jujdu, neboj sa. Trosku potrva kym si naplno uvedomis, ze si tehotna a kym to v hlave spracujes. Ale inak je to uplne v pohode stav. Samozrejme mozes pocitovat vsetky tie "vymozenosti" od unavy po nevolnost, ale aj nemusis. Ako pise Lovula, je to velmi individualne. Prve tyzdne mozno su rovnake u kazdej - pocit unavy akoby si nespala niekolko noci za sebou, ale ono to rychlo prejde. U mna to trvalo cca dva tyzdne. Zacalo to okolo tretieho tyzdna tehotenstva, cize dost skoro. Do 7 . -8. tyzdna mi ani zle nebyvalo. Bude dobre ak sa na nevolnost pripravis - je fajn mat rano, vedla postele na stolceku pripraveny kusok keksika ci susienky na zahryznutie hned po prebrati. Ked klesne cukor v krvi pocas noci tak zvykne byt dost blbo. Ta susienka by mala pomoct, aby nevolnost nenastupila prave pre ten nizky cukor. Cez den jedavaj radsej castejsie a mensie porcie, klasicke porcie trebars na obed su v tehu total zabijak. Travenie je vplyvom hormonov spomalene a mozes pocitovat neprijemne preplneny zaludok. Takze radsej menej a castejsie. Nic tazke ani mastne. Ak pojdes niekde do terenu, je fajn mat v kabelke po ruke flasku s vodou - pre pripad, ze by si pocitovala slabost ci mdloby. Vela oddychuj, cez den si pospi ak bude sanca. Dobre spravia caste prechadzky. Neboj, budes sa citit v pohode, budu dni kedy Ti ani nepride, ze si tehotna. Tes sa, setri sa a vsetko bude fajn. :wink:

P.S. a este jedna zasada - jest nie za dvoch ale dvakrat kvalitnejsie. Nie je nic horsie ako ked sa tehula prejeda pod vplyvom vsetkych moznych tetiek vseteciek co zaspali dobu kdesi v stredoveku. Optimalne je pribrat 12 kil za cele tehu, cim viac priberies, tym viac uskodis sama sebe. Takze, ziadne tetky nepocuvat a neladovat piate cez deviate. :slight_smile: :wink:
7. jún 2009 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
este som zabudla:slight_smile: aby som to nemala take dokonale strasne mi byvalo zle v aute:slight_smile:
7. jún 2009 o 22:40  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a je pôrod bolestny?? prosim napište lebo asi o tyžden idem rodit...babo je je už velke... :astonished: :astonished: a neviem čo ma čaka prosim Vas napište mi cely prosim cely priebeh...Ďakujme Vam!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. mar 2013 o 15:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a bolí to ked rodite? ja mám pôrod za 1 tyžden a neviem ako čo mám spravit nemámv hlave jasno!! prosim vas opište čo mám urobit..ako prebieha cely pôrod...Ďakujem baby.. :grinning:
10. mar 2013 o 16:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
treba dychat ale ako to budes vediet najlepsie,mne pomahalo nedychat.a bolestivost tiez tazko povedat bo niekto ma bezbolestny a niekto velmi bolestivy porod.najhorsie je otvaranie a posledna faza kedy babatko tlaci ale samotne tlacenie je najlepsie, bolestive ale nie az tak je to skor uz take ulavujuce,ze konecne.neboj sa na vsetko vcas prides tvoje telo bude vediet kedy ma co spravit,nestesuj sa
10. mar 2013 o 16:17  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok