Ako predísť predčasnému pôrodu?

strociatka
20. sep 2011

Ahojte, prosim poradte mi, lebo moja gyndoska sa teda fakt moc nestara. Malicke babo mam uplne zlezene v porodnych cestach a hlavickou nalieha na krcok, ktory to zatial LTT drzi, ale dokedy? Babatko je uz teraz dost hyperaktivne a akcne, stale sa hemzi a prevaluje cim mi sustavne hlavickou na ten krcok tlaci a obcas to aj pekne boli. Velmi sa bojim, ze sa narodi predcasne. Uz prva dcerka sa na svet poponahlala. Na rizikovej poradni ma poslali domov, ze krcok drzi, tak pohoda, ale su dni, ked to fakt dost boli, mate s tym skusenost? Co robit aby som sa nezacala otvarat?

monika15
20. sep 2011

Nemozes si zmenit lekarku?
Vsak uz prve babetko prislo skorej, tak ona to nevidi.....
radsej to urob...... skus ist ku niekomu inemu......

anjelicek26
20. sep 2011

No len co ma tvoja lekarka spavit podla teba? Babätko predsa rozhoduje samo, kedy sa narodi. Aj keby to malo byt skor. Viac ako magnezium a nohy hore urobit nemozes a keby to bolo az take vazne - poslala by ta do nemocnice, ved hadam na rizikovej poradni vedia, co robia.

Mozno je to fakt len taky pocit, ze je tak nizko, pokial lekarka vravi, ze ten krcok drzi, nenapadlo by ma mysliet si nieco ineho 😕

irriss
20. sep 2011

Ono je to tezke...sla jsem od lekare, od gyndare, zkontroloval, vse vporadku....
Ma cesta od lekare vedla pres nakup....

Potrebovala jsem si - no myslela jsem si, ze se mi chce obycejne "prd......" a misto toho jsem zacla "v obchode" rodit.... ☹

feb13
20. sep 2011

Ja som mala zostupenu hlavicku (teda maly samozrejme) od 27tt a od 30tt sa mi skracoval krcok lebo tiez na nu tlacila tak som bola na rizikovom a musela som doma lezat, zo zaciatku sa krcok aj zlepsoval ale potom sa skracoval dalej, od 36tt som bola aj otvorena no nakoniec som prenasala 3 dni a to som aj sneh odpratavala v 40tt aj sme sa snazilkovali, fakt som uz vsetko mozne vyskusala nech uz porodim a nic. Hlienova zatka mi odtekala postupne od 37tt a ja nie a nie rodit. Takze klud. 🙂

aduskatt
20. sep 2011

ak by to bolo vazne, uz davno by ti asi urobili serklaz, asi postacuje nenamahat sa, lezat, najlepsie s podlozenym koncom postele, aby si bola mierne dolu hlavou, nejake to magnezium.........ja som si odlezala od piateho mesiaca az do porodu, ale v nemocke

happy8051
20. sep 2011

z vlastnej skusenosti viem, ze babo rozhoduje samo... moja Natalia sa pytala na svet prvykrat v 28tt potom v 30tt, v 34tt 37tt a narodila sa tyzden pred terminom. setri sa, lez, ber magnezium, pripadne ine lieky ktore dostanes... viac nemozes urobit. ak by to stav vyzadoval, uz by si mala za sebou serklaz. drzim palce

makmitka33
21. sep 2011

my sme mali v 24 tt normálne pôrodné kontrakcie, tak nám dali infúzku, a potom po pár dňoch nás pustili domov s tým, že ležať a piť 3 krát denne magne B6 🙂 . Verím, že pomôže 😉

lady511
21. sep 2011

Ja si myslím že z velkej časti je to o psychike...ale určite to treba riešit...ja mám tiež takého gyndoša že ked sa niečo opítam už na mna cerí zuby,,,takže sa neviem dočkat ked odrodím...ale aj moja je velmi akčná...v brušku...a tiež ma dost často kope do slabín...skus vaic oddychovat..možno sa upokojí držím palčeky

dena
21. sep 2011

setri sa, aj ked viem ze pri malej to nie velmi ide...co najviac oddychovat, lezat s nohami hore a hlavne pozitinve mysliet 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre