Ako sa plánuje cisársky pôrod?

zuzulienka28
12. mar 2009

Ahojte. Kedy sa vykonava planovany cisarsky rez oproti terminu porodu. Je tam nejake pravidlo, napr. tyzden pred terminom alebo je to individualne u kazdej rodicky? Dakujem za odpovede.

diiid
16. apr 2012

@viva13 Mam dvojicky a mala som planovany cisarsky od 20tt na 38 tyzden, mala som na vyber, obe deti boli hlavou dole ale takto sme sa rozhodli ze bude cisarsky vopred. v 37.5tt som zacala mat kontrakcie tak som volala dr., ta ma poslala do nemocnice na monitor okolo 15hod. som tam dosla. vravela ze dnes ideme na to pozrela o ktorej je volna sala a o 19hod. som mala sekciu a otvorena som bola len na 5cm.

viva13
16. apr 2012

@miri.b ja mám tetániu tak by som radšej chcela hned cisársky ked by som to takto vedela popredu aký by tam bol postup nevieš?

viva13
16. apr 2012

@diiid takže asi po 4 hodinách od prijatia?

miri.b
16. apr 2012

@viva13 pri 1 porode, tie co mali planovany SC mali nastup den vopred a rano o 6 sme isli na porodnicke (ja som isla na vyvolavacku) a Sc potom rodili podla poradia ake si urcili lekari

miri.b
16. apr 2012

@viva13 prepac, si sa pytala uz aj ked su kontrakcie, to neviem

viva13
16. apr 2012

@miri.b aha ak to som nevedela že sa ide vopred a prosím čo je to SC skratka?

xlucia
16. apr 2012

@viva13 )SC je sekcia , cize cisarak

diiid
17. apr 2012

@viva13 ked som dosla o tej 14hod tak sa este nevedelo ci budu robit SC kedze kontrakcie boli nepravidelne, o hodinu neskor zacali byt pravidelne tak sme sa rozhodli pre SC v tento den, este stale mi dala na vyber ist domov a prist ked uz budem mat velke bolesti to predpokladala ze pocas noci by som tam prisla urcite. A, dali sme prednost este akutnej sekcii takze o taku hodinu skor som mala naplanovane ale mne kontrakcie este len zacinali takze nebolo to akutne. Dalsia zena mala ist po mne na planovanu SC ale poslali ju domov, ze v tento den sa narodilo vela deti a novonarodenecke je plne, kazali jej prist na druhy den.

viva13
17. apr 2012

@diiid a ako je to potom s hospitalizaciou je dlšia ako pri klasickom pôrode? sú asi tiež bolesti,že? ja som bola pred 3 rokmi na laparke (mala som cystu na vaječníku) a ešte som nemala zistenú túto tetániu a dosť zle som tie bolesti znášala. a narkoza je čiastočná alebo úplná?

diiid
18. apr 2012

@viva13 ja som mala spinal, vsetko som vnimala a necitila uplne nic. rodila som v stredu vecer a v nedelu rano ma prepustili. bolesti boli hlavne po 12hod. ked sa bolo treba prvy krat postavit, predtym pytaj od bolesti cim viac liekov (ja som to skusala s nejakym len ibuprofenom ale na taky rez treba silnejsie lieky), ale uz ked sa raz postavis potom to ide coraz lahsie. Ked budes vstavat z postele prvych par krat tak stale len s pomocou, lebo aj po 2 krokoch ti moze prist na odpadnutie Ja som rada ze som rodila SC

andreyca
18. apr 2012

Ja som mala SC zo zdravotných dôvodov - rodila som v 39tt. Mala som spinál, hoci som od začiatku nebola preň rozhodnutá, ale zároveň som sa bála aj CA. Ale nakoniec som rada, že som mala ten spinál. Prvý krát som vstávala po 24hodinách, ale boli riadne hlavy točenia - na odpadnutie.

dejna20
26. okt 2013

Ja som isla rodit prirodzene prve dieta, 4dni po termine, dali mi tbl do posvy vyvolavacku. Otvorila som sa do hodiny na 8cm kontrakcie ako pred finale ale finale v nedohladne. Moj dr si zavolal zastupcu primara a ten povedal, ze velky plod na mna, maly nezostupoval, sa nevedel navrtat a ani sa mu nechcelo. Bolesti uplne, ze na maslu. Ked ani po 4.5h nezostupil tak sa ma spytali, ci chcem sekciu spinalom som to brala ako oslObodenie. Normalne mi ledva stihla pichnut spinal medzi dvomi kontrakciami, lebo som ich mala po pol minute. Potom ulava, uzasny pocit. Druhe ak bude, jedine cisarak. Dovod mi dali nepomer panvy a plodu. Drobcek mal 4,20kg. Po 12h som vstala, hlava nebolela. Na druhy den som chodila. Kojila som hned z malym polozenym cez brucho na vankusi, lebo to bocne mi neslo. Pustili ma tak isto ako prirodzene porody. Po tyzdni som ani nevedela, ze nej sekcia bola.

olivs1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre