Ako ste prišli na to, že ste začali rodiť?

frana
15. aug 2006

ahojte mamulky a tehulky,ako ste prisli na to ze ste zacvali rodit?boli tie kontrakcie velmi bolestive,a kde boli?
😒

ziwka
8. jún 2016

@lucassia mne odtiekla plodová voda v momente ako ma položili v sále na stôl či posteľ či čo to je vlastne a o 5 minút som mala drobca na rukách :D inak mne sa potvrdilo, keď som sa opýtala mamky ako rodila ona tiež veľmi rýchlo ja som bola ešte rýchlejšia je určitá predispozícia na ľahký pôrod po matke. to mi i primárka potvrdila ale tak vždy sa môže stať všeličo čo sa nedá len tak predvídať

maickamf
8. jún 2016

@frana tie bolesti sú iné ako hocičo čo si zažila, takže určite si všimneš, že začínaš rodiť🙂

migrificka
8. jún 2016

@lucassia hovorí sa že keď ti klesne bruško tak by si mala rodiť. A tiež ak ti odíde hlienova zátka či odtecie plodová voda. Sleduj to a potom daj vedieť ;)

lucassia
8. jún 2016

@ziwka dakujem

skumavka
9. jún 2016

Mne pri prvej dcere odisla hlienova zatka cca 2 dni pred porodom, v den porodu som citila akoby menstruacne bolesti a bolesti v krizoch od 20.00 vecer a mala sa narodila o O1.30 v noci. Doktor mi pustil plodovu vodu.
Pri druhom synovi som citila identicke bolesti cca od 10.00 doobeda, tieto sa spravidelnovali a zintenzivnovali, o 15.00 sme dosli do porodnice a o 16.50 bol maly na svete. Voda mi praskla sama priamo na sale v poslednych fazach.
Sama som zvedava ako to bude tentokrat, kedze oficialny termin mam o 2 tyzdne, teraz som 38 tt... To uz som mala syna na svete🙂
Drzme si palce.

lucassia
9. jún 2016

takže je na 100% nutne aby najprv odišla zátka? pýtam sa ako blbec len chcem byť pripravená

lucassia
9. jún 2016

@skumavka ja zajra začinam 38tt 🙂 a som prvorodička a čakame chlapčeka

skumavka
9. jún 2016

@lucassia nie je to nutne, resp.ja osobne som si pri druhom porode nevsimla,ze by mi odisla zatka. Pre mna bola smerodajna narastajuca intenzita a pravidelnost "menstruacnych" bolesti a bolesti v krizoch. V urcitej faze tychto bolesti som skratka vedela, ze ideme na to;)
Tiez cakame chlapceka, tak teda prajem nam obom rychly a bezproblemovy porod.

majulino
9. jún 2016

@lucassia ahoj ja ako prvorodicka som absolutne nevedela kedy budem rodit kontrakcie som mala od vecera od 18:00 no ze su to kontrakcie mi doslo az o 23>00 ked som ich mala kazdych 58 sekund 😀 😀 😀 😀 voda mi praskla az v nemocnici paradox bol e o 16 som bola na pohotovosti s tym ze mi asi voda odtiekla, lebo som bola akoby pocikana aj 4x denne a dr. mi povedala ze pani ved skor ako o 2 tyzdne rodit nebudete ste otvorena na jeden palec 😎 😎 😎 ked som opat prisla o 23 a zbadal ma prekrutil oci no ked som vyliezla na kozu a zbadal ma tak hovori, ze jezisikriste ved ste na 9 palcov otvorena 😅 😅 este isiel robit ultrazvuk a potom ma brali na salu nechali ma este pochodit a o 1 sa mi narodil maly, kontrakcie ma boleli ale porod nie 😝
pri dcere som mala kontrakcie od 23 decembra denne v takych 8 minutovych intervaloch po sprche alebo lahnuti prestali nakoniec som rodila 31.12 za 55 minut bola na svete neboleli ma ani kontrakcie ani porod iba prepichnutie vody

lucassia
13. jún 2016

no mne zatial lekar povedal že mam ešte čas, že maličký je ešte vysoko tak neviem kedz to príde piatok začínam 39tt

anette79
13. jún 2016

Mne odtiekla najprv voda, potom nic, hospitalizovali ma a az po 24 hidinach prisli kontrakcie a medzitym odisla aj hlienova zatka - to bol 1. porod. Druhy zacal podobne - po kontrole na CTG som sa postavila a sup - odtiekla mi plodova voda, bez kontrakcii, ale vzali ma na prijem a asi po hodinke ma porodnik vysetril ako na tom som a vtedy odisla aj hlienova zatka a potom prisli kontrakcie. ☺️

lucassia
14. jún 2016

@anette79 hmmmm nejako opačne 🙂

anette79
14. jún 2016

Kazda sme ina a porody su tiez u kazdej jedinecne...

lumma
14. jún 2016

Ja som mala menštruačné bolesti cca mesiac pred pôrodom, ale keď prišli ozajstné kontrakcie tá bolesť už bola kapánek iná, pri prvej ma zalial pot, bolesť mi vystrelovala do krížov plus začalo ma preháňať... zátka mi odchádzala postupne v priebehu toho mesiaca a plodovú vodu mi prepichli až na sále..

mevrouw
3. júl 2016

Mne zacali rano ani nie bolesti ale skor ako keby mi trebalo na velku..tak som neriesila ale postupne to bolo castejsie a ked to bolo kazdych 5 minut a uz som musela predychavat volala som porodnej babe ze uz to ide. Bolest mi isla do krizov a panvy.tak som drzala este celu noc a rano porodnica ale stale nic, tak mi pichli na urychlenie kontrakcii lebo som sa neotvarala.prepichli vodu a uz to slo. Ziadna epiduralka nic. Bolest mi razila hore do stehien alebo zadku z boku. Kontrakcie 25 hodin porod hodinu a pol :D chlapec bude jedinacik :Duz nikdy viac

yoxinka
4. júl 2016

Ráno o 7 som začala mať menštruačné bolesti,nič hrozné,ešte som mala stretnutie s jednou kamoškou a večer predporodnú prípravu.Stretko som nakoniec zrušila,necítila som sa dobre,ale na tú pripravu som šla :D. Od 21.00 som mala kontrakcie v roznych intervaloch,ale vždy do 10minút. O polnoci sme šli do nemocnice, 5.13 sa narodilo naše dievčatko 🙂.

slimacikzv
1. jan 2019
ivanusko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre