Ako ste prišli na to, že ste začali rodiť?

frana
15. aug 2006

ahojte mamulky a tehulky,ako ste prisli na to ze ste zacvali rodit?boli tie kontrakcie velmi bolestive,a kde boli?
😒

jaja257
13. jan 2009

stvura, vdaka za odpoved. Ja som bola vcera na kontrole a doktor to zhodnotil, ze ked do zajtra neporodim, tak zacneme planovat porod. A keby ze mam ist rodit dnes, tak asi aj hned, lebo uz om unavena a nervozzna. Budem dufat, ze mas pravdu.

stvura
13. jan 2009

Drzim palce...u nas v NZ pichaju vyvolavacku 10 dni po stanovenom termine, kamoska mala takto velmi dobry porod, si o chvalila. Hlavne nech ste obe v poriadku a drz sa!

belanka
13. jan 2009

ja som to cítila ako silnejšie menštruačné bolesti.najprv po 30min.,potom po 25 ...intervaly sa skracovali.trvalo to od 24 hod.kým boli každých 5-7 min.potom som išla do pôrodnice,kde mi na príjme tvrdili,že sú to falošné kontrakcie.lekárka ma pozrela a samozrejme falošné neboli.potom som až do rána bola na vzdychárni.až 4:50 som porodila.takže to celé trvalo asi 36hod. "superrýchly"pôrod.

lyzenka
13. jan 2009

začala mi odtekať pomaličky ale fakt pomaličky plodová voda....najskrô som myslela, že to moč mi uniká... 😀 ....a potom aj tie bolesti ako pri MS....a stupňovali sa a stupňovali..... 😉

mima22
13. jan 2009

mna dnes odobeda stale bolia krize tak ako ked je pred menzesom to mam povazovat za to ze mi moze zacinat porod?ja sa bojim ze to nespoznam ked ma to chyti?

mirka8429
13. jan 2009

ahojte..mne odtiekla rano hlenova zatka..a potom nastalai kontrakcie..a vecer mi odtiekla aj plodova voda tak uz som utekala do porodnice 🙂

mima to spoznas..lebo sa budu skracovat intervaly medzi bolestami a bolesti sa budu stupnovat--- 🙂 aj ked..ja som nemala pravidelne bolesti.. 😒

mima22
13. jan 2009

ja by som bola ale najradsej keby mi odtiekla plodova voda,vtedy by somvedela ze mam ist uz na 100percent.ti si rodila na termin alebo kedy?

shelly13
13. jan 2009

Boze, dobra tema, som sa aj zasmiala, aj mam teraz strach.
Jaja - drzim palce, nech to dobre dopadne...

stvura
13. jan 2009

No po odtoku plodovej vody moja kamoska este tyzden prenasala...nemusi odtiect cela, ona sa dotvara, ale potom si polezite v nemocke aby mali istotu ze dietatko je v pohode (24 hod po odtoku ak by odtiekla cela by sa zadusilo).
Apropo, u mna sa kontrakcie rovnali brneniu a trpnutiu stehien, ku koncu som ani vysadnut na kozu nevedela 😀

susik77
14. jan 2009

ja som vobec nemala poslickov, prenasala som, v piatok mi odisla hlien. zatka, tak som cakala, kedy to pride...v nedelu rano som bola na monitore-nic sa nedialo. vecer o 21.30 mi zacali kontrakcie-tak uz som vedela, ze to ide-take som nikdy nemala. nebolo to hrozne-len proste som to musela predychat. najprv isli po polhodine, 2.hodinu po 15 minutach, za polhodinu sa skratioli na 10 minut, za chvilu na 4 minuty. o polnoci ciastoc. odtiekla plod. voda, malinko, tak sme hned isli do porodnice. tam mi po klystyre na 2.krat praskla plodovka. porodila som potom o 10.59 doobeda.

miriamka
14. jan 2009

Ja som prisla na to tak...ze mi v noci zacala odtekat plodova voda,ale bez bolesti....aj tak sme pre istotu isli do nemocky a tam sa to uz rozbehlo 😉

alexandrah
1. jan 2011

ahojte, ja som mala stastie, ze som den predtym bola na prednaske v nemocnici, a tam vraveli, kedy& treba rychlo utekat do porodnice - ked tecie plodova voda, hoci len maly kusok, ked krvacate, alebo kontrakcie ... ja som uz predtym lezala na rizikovom, tak mi na domov dali taku vodicku, aby som zistila, ci je to plodovka, ci moc ... (ked polejes plodovku, zmodra, napr. na plachte, vlozke, nohavickach ...). tak v noci trochu tiekla voda, potom trosku aj krv, a kontrakcie - som sa zobudila o 4 rano, a boli po 7 minutach!!! ale nepravidelne ... (podotykam, ze som mala nepravidelne az do porodu ...). tak reku hodim horuci kupel, lebo vraj ked su falosne, tak sa zastavia, ak su prave, sa zintenzivnia, prip. zrychli sa interval ... este som dobalovala tasku ... tak po kupeli sa zintenzivnili, furt boli nepravidlene, ale cca po 3-4 minutach, tak reku budim muza, ideme ... bolo cca 7 hodin ... kym sme dosli, tak kontrakcie po cca 2 minutach ... aj tak ma sestra na porodnici chcela vyhodit, ze som nebola v ich prijimacej kancelarii, nastastie tam bol moj porodnik, na nu nahucal ... aj tak som sa este neotvarala ...inak, mne az do porodu tvrdla iba spodna cast brucha, a to mi vraveli, ze to ma cele, a urcite este nerodim ... porodila som az o 6 vecer, s 1/2 minutovymi kontrakciami asi X hodin, takze parada ...aj to mi dali 2 vyvolavacky ... otvarat som sa zacala az o 2-3 po obede ...takze som nemala nic typicke, alebo tak ...

luppita
1. jan 2011

u mna to bolo tak, ze som okolo 15tej zacitila nieco ako krce pri menstuacii, take intenzivne , ale len chvilkove. to sa opakovalo kazdu hodinu, potom polhodinu, neskor kazdych 20min, a o 5tej rano ked uz to bolo kadych 10min, sme vystartovali do porodnice, tam uz len nejakych 6hod a bolo to, celkom super sa mi to zdalo. Ked to zacalo o tej 15tej tak som aj rozmyslala , ci bezat do nemocnice, ale kedze som tam bola nedobrovolne a bezdovodne hospitalizovana pred porodom 3 dni, tak som si povedala, ze tam nepojdem ani za svet cakat kedy to bude (ta cakacka na kramaroch bola moja nocna mora ).... 🙂 vodu mi musel natrhnut az doktor na sale 🙂

piskotlea
3. jan 2011

Kolik je vlastně té plodové vody? 🙂 A kolik km jste měli do porodnice?

alexandrah
3. jan 2011

ja neviem, mne ju prepichovali v porodnici ... a kolko km?? do 10?? lenze sme sli cez rannu spicku, a po moste cez rieku, ktory je vecne upchaty ... nastastie sme nejak stihli ...

xlucia
3. jan 2011

@piskotlea bezne jej je cca pol litra, ak rodis v termine

alexandrah
3. jan 2011

fakt?? iba?? vo filmoch to vyzera, akoby to boli aspon 3 litre ...

piskotlea
3. jan 2011

@alexandrah Tak v marci to třeba poznáš, kolko toho bude 🙂 A pak nám dáš vědět. Jinak já ještě dieta nemám, ale ráda bych...zatial píšu spíš v iné diskuzi (po laparce)

alexandrah
3. jan 2011

no dobre, potom poviem, uz teraz sa toho desim, som mala velmi zly porod ... ☹

feb13
4. jan 2011

@alexandrah No ja som mala podobny porod... dobre ze si mala ten roztok na plodovu vodu, ja som taky nemala, voda zacala mi odchadzat po malych davkach o 10.30 asi kazdych 5-10 min par mililitrov ale kedze v poslednych tyzdnoch mi dost unikal moc 😅 tak som najprv nevedela ze je to plodova voda a do porodnice som dosla az 14.45 a vsetci sa pytali kde som bola doteraz... o 15.30 som dostala klystyr a bolesti zacali az potom, rovno 2-3 min ale nepravidelne a take zostali az do konca, po oxytocine boli mozno o nieco silnejsie ale inak to nemalo ziadnu dynamiku. Pri prijme som bola otvorena na 3 cm (ale dodam, ze otvarat som sa zacala uz v 36tt a rodila som 40+3) ale dalej som sa velmi zle otvarala a hlavicka sa neposuvala nizsie, lebo som mala neefektivne kontrakcie. Vyzerala som na cisarak a az o 22.00 sa rozhodli definitivne ze predsa to pojde aj vaginalne. Porodila som 23.33 po cca 3/4 hod. tlaceni. Potom do pol jednej ma sili tak som sa dotrhala a zo zaciatku som aj nadmerne krvacala. A moje kontrakcie boli tiez len v podbrusku, a nepodobali sa vobec ani na tvrdnutie ani na menstruaciu, ale bol to taky pocit, ze sa hned roztrhnem. Doma som take mavala uz cca. 2 tyzdne pred porodom, niekedy aj 6 hod. vkuse 😲 a nevedela som, ze su to kontrakcie, myslela som si ze mam zastavene vetry a z toho take napnute creva ze sa mi idu roztrhnut, presne taky to bol pocit a myslela som si ze sa zblaznim tak strasne to bolelo... uz teraz viem preco nepomahal ani Espumisan ani fenyklovy caj ani nic ine... Neuzivala si pocas tehotenstva MAGNEZIUM??? Lebo ja ano a podla mna to bolo tym. Liecili ma na hroziaci predcasny porod a vyliecili ma az tak dobre ze som aj prenasala a nakoniec som skoro vobec nevedela porodit... 😒

feb13
4. jan 2011

@piskotlea Celkovo v termine asi 800ml, o par tyzdnov skorej 1l aspon takto to pisu v knihach. Ak odtecie naraz, tak je to cca. 2-3dl co je pred hlavickou, zvysok zostava v maternici a pomalicky neustale vyteka pocas celeho porodu. Ale plodova voda sa zaroven aj neustale tvori, takze babatko nezostane "v suchu".

piskotlea
4. jan 2011

@alexandrah Neboj, bude to lepší 🙂 Budu na tebe myslet celý květen, hej?

alexandrah
5. jan 2011

hehe, diky, to uz budem mat za sebou, rodim koncom marca, zaciatkom aprila (brezen, duben).

anavila
6. jan 2011

ahojte...tak ja som pri obidvoch detoch zacala mat bolesti rano o stvrtej, a to najrpv take, ako pri hnacke...nafukovanie a take ze musela som ist na wc. aj zo mna vyslo dost riedkej stolice. Isla som si lahnut a bolesti sa zrazu premenili na take podbruskove ako pri menzese...trosku povolilo, o 5 minut hned zas...od zaciatku, ziadne skracovanie intervalov. A ja som si myslela ze som prechladnuta, tak som muza poslala do roboty, uvarila osm si caj, dala sprchu a lahla pod perinu....ale to neprestavalo, tak som mu zavolala ze podme...prisiel, do nemocky sme prisli okolo 11.00 doobeda. Bola som na 4 prsty otvorena. TO bol prvy porod...mala sa narodila 13.45. So synom bol rovnaky scenar, akurat ze som nestihala ani kupel ani caj, hned sme utekali a do nemocnice som prisla uz uplne otvorena a narodil sa o 7.00, takze po troch hodinach...som zvedava co ma caka tentoraz 😉

tanja61
7. jan 2011

@anavila no tak to si mala super porody a dost rychle 😉

danka86
8. jan 2011

@anavila Aj ja chcem taky druhy porod 😉
Ja som sa o 4:30h zobudila na to, ze ma pichlo v brusku, isla som na wc, prehnalo a myslela som, ze z toho ma tak picha.. trosku vody islo, ale nebola som si ista.. Osprchovala som sa, zobudila muza, ze asi ideme rodit.. Obliekli sme sa a sadli si na postel.. 🙂 Stale som si nebola ista, ci tam nejdeme nadarmo, ale ked som pozerala, ze kazdych 8min ma pichlo, pravidelne, tak ze asi podme radsej, potom mi islo trochu zelenej vody, tak uz sme utekali, v aute sa to zintenzivnilo a mala som bolesti kazde 4min, prisla som do nemocnice na 5cm otvorena asi o 5:30h a Veronika bola na svete 10:25h 🙂

zuzkap2
12. jan 2011

mne porod zacal presne o dvanastej v noci bolestami kazdych 10 minut , boli to ine bolesti ako pri poslickoch, tak som sa sla osprchovat o 01:50 mi odtiekla voda a bolesti uz boli kazde dve minuty tak som rychlo zobudila muza a sli sme do nemocnice, tam sme prisli o 02:25 otvorena som bola na 8 cm a mala sa narodila o 02:35 h

tanja61
12. jan 2011

@zuzkap2 tak to bolo dost rychle 😀

benyka
14. jan 2011

mne v nedeľu večer asi o 21:00 začala bolesť v brušku, taká obyčajná, mávala som ju počas celého tehu len bola trošku intenzívnejšia...ešte keď sme šli domov som mužíkovi povedala, že aby sme šli pomalšie, asi už budeme rodiť. Bolesť prešla a až ráno asi o 11:00 sa objavila znovu. Ale nebrala som to do úvahy. Potom prišli na návšetevu moji rodičia a mamina mi povedala, že mi padlo bruško, že môžem každú chvíľu začať rodiť. S úsmevom som jej hovorila, že na pôrod je ešte ďaleko, veď do pôrodu som mala ešte 3 týždne. Keď manžel prišiel domov o 15:30 z práce, utekal na prerábku nášho bytu a ja som chcela ísť s ním. Som sa obliekla a keď sme sa obúvali, tie bolesti, ktoré som pociťovala zrazu zosilneli až tak, že som si musela sadnúť na stoličku. Mužík vedel že rodíme no ja som tomu nechcela veriť ale pre istotu ma prehovoril, aby som zostala doma, dotiahol ma do postele, prikril perinou a odišiel. Ja som zaspala ako miminko. Potom som sa zobudila, bolo mi treba cikať a keď som sa s tým brušiskom obrátila na bok, pocítila som prasknutie a začala mi tiecť plodová voda. Potom mi došlo, že naozaj rodíme. Bolesti ešte intenzívne neboli, nachystala som sa do pôrodnice, kufre zbalené som už dávno mala, zavolala mužíkovi a utekali do pôrodnice. Tam som musela ležať a až v pôrodnici mi prišli už tie "pravé" kontrakcie behom hodinky. O 5 hodín trápenia prišiel na svet môj pokladík. Bolo to rýchle a ani to moc nebolelo, rodila som bez epidurálky, dá sa to vydržať .... aspoň tak to bolo v mojom prípade. Strach z pôrodu som nemala, nikdy, ani počas tehu a ani počas pôrodu, strach bol, ale o dieťa, bo som rodila predčasne.

geegee
17. jan 2011

1. porod - ani som netusila ze uz rodim. Bolesti som mala pravidelne, ale slabucke. Pre istotu som sla do porodnice a uz si ma tam o 2 poobede nechali. V priebehu 2 hodin sa bolesti zintenzivnili, o 16:00 mi prepichli vodu, o 17:00 som zacala rodit a o 17:15 bolo hotovo.

2. porod - zobudila som sa o 02:58 na to, ze ma babo koplo - a ono to nebol kopanec, ale praskli blany a zacala odtekat voda. Tak sup do porodnice, cestou nas este zastavila hladka policie - nesli sme rychlo, ale asi chceli vediet kto nema co v noci robit 😀 tak sme len zakricali ze rodim a isili dalej. Do porodnice sme prisli asi o 03:20, 20 minut som bola na CTG, a ked som sa postavila, tak babo sa uz tlacilo von /sestricky mali v pate, ze som na ne volala, ze mam bolesti. Pristroj ziadne kontrakcie nezachytil ani pri jednom mojom porode/ Rychlo po nemocnici zhanali doktora, prisiel 03:55 a o 04:00 som uz bola dvojnasobnou mamou 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre