Ako ste prišli na to, že ste začali rodiť?

frana
15. aug 2006

ahojte mamulky a tehulky,ako ste prisli na to ze ste zacvali rodit?boli tie kontrakcie velmi bolestive,a kde boli?
😒

patulda
11. feb 2011

@tanja61 Ahoj tak ako uz si isla? Ja mam tiez strasne bolesti v krizoch aj v podbrusku ma obcas pobolieva tak uvidime

tanja61
11. feb 2011

@tinki drzim ti prsty 😉

tanja61
11. feb 2011

@patulda ahoj este nie este mam troska casu 😉

patulda
12. feb 2011

@tanja61 Ahoj tak co ?Uz to je?Ci este stale nic?

tinki
12. feb 2011

@patulda
ahoj, prietoky to znamená, že ako prechádza krv a teda výživa cez pupočník. Mám jednu známu, ktorá mala strednú poruchu prietokov a vynosila aj porodila v pohode zdravé bábätko...Niekedy keď pri sone ležíš, môže bábo na niečo tlačiť, tak sa to doktorovi nezdá. Ale ak by bol veľký problém s tým, tak myslím, že sa robí sekcia..no a dííky 😉

tanja61
12. feb 2011

@patulda nie este nic ale dam vediet🙂

tanja61
13. feb 2011

@patulda a co ty?ako sa citis?🙂

patulda
18. feb 2011

@tinki Ahoj u mna sa mu nezda jeden ze je mierne zvyseny tak dufam ze to bude ok?Ako sa mate vy?

patulda
18. feb 2011

@tanja61 Ahoj tak ako uz je?A ako sa citite?My celkom ok cakame kedy to vypukne

tanja61
19. feb 2011

@patulda ahoj no mne zacali bolesti dnes rano o 4tej ale to este nieje to prave,len tvrdnutie brucha v kuse a mam bolesti ako pri silnej menstruacii takze asi predpriprava a tlaky no nic prijemne ale nech to uz zacne nech to mame za sebou 🙂

tinki
19. feb 2011

@patulda
tak ja to mám za sebou, malá sa narodila včera ráno, mala 3300g a 50cm. Ale má streptokoka, takže nemôže byť pri mne, lebo ju liečia antibiotikami..Je mi strašne smutno..Daj vedieť aj ty, čo a ako.. 😉

tanja61
20. feb 2011

@tinki gratulujem! 🙂 neboj vsetko bude dobre 😉

patulda
20. feb 2011

@tanja61 Ahoj tak co?Uz je miminko 🙂 ?Ako sa citis?

patulda
20. feb 2011

TAk gratulujem.My este stale nic stale cakame tak uvidime kedy sa to zacne nam.Neboj za chvilu ste doma a uz budete spolu 😉

tanja61
20. feb 2011

@patulda nie este stale nic ☹ a co ty?

kvietocok2
21. feb 2011

Jaaj babeny, ja mam termin az v juni, ale ked citam vase zazitky zacinam byt nervozna 🙂)) hlavne z personalu nemocnice..

kukujka
22. feb 2011

@kvietocok2 ahoj aj ja mam termin v juni neboj nejako to zvladneme

patulda
22. feb 2011

@tanja61 Ahoj my este stale nic.Dnes sme boli na poradni a tam mi povedali ze to asi nebude na termin ze asi bude neskor ze sa mu tam asi paci lebo som stale zavreta.Tak uvidime.A co ty?Ako sa citite vy?

patulda
22. feb 2011

@tinki Ahoj my este stale nic.Zevraj maly bude aj meskat doktor povedal tak uvidime 😉 .A neboj za chvilu vas pustia a uz budete spolu len nech je mala zdrava a krasna.Drzim palecky a gratulujem

mianc
24. feb 2011

ahojte.. no mne pre zmenu pred týždňom doktor povedal, že sa otvárame, vtedy 1,5 cm a včera v noci som dostala silné bolesti ako pri menštruácií ale potom to prešlo.. nevie mi niekto povedať, či kontrakcie budú podobné??? Neviem kedy mám začať panikáriť.. 😅

deninka14
24. feb 2011

@mianc ahoj, máme dosť podobný termín.. 🙂 teraz máš zrejme falošných poslíčkov... to znamená, že maternica ti začína trenovať na ozajský pôrod... Ked to príde tak to bude hlavne pravidelné... môže, ale nemusí ti odtiecť plodová voda a taktiež môže ale nemusí ti odísť hlienová zátka... To uvidíš taký hnedočervený flak, ale tiež ešte nemusíš panikáriť... spravidla to býva len predzvesť, že za pár dní to príde... Ale hlave vôbec NEPANIKÁR.. všetko z kludom... 🙂 ved my sme tie "silnejšie polovičky".. 🙂 Už si aj zbalená??? mne sa to podarilo dnes! tašku mám veľkú ako keby som šla preč asi na mesiac... :D Držím palčeky... pa

mianc
24. feb 2011

@deninka14 hej taška je už zbalená, podarilo sa mi k tomu prinútiť, keď mi doktor povedal že sa už otváram na 1,5 cm... 😅 no ja mám termín podľa sona na 20.3., podľa menštruácie 10.3. a naposledy mi doktor povedal, že nech som už v pohotovosti, že to bude pravdepodobne skôr.. tak sa sledujem.. je to moje prvé bábo tak vôbec neviem čo mám čakať... a ty ako sa cítiš? necítiš nejaké predzvesti?

deninka14
24. feb 2011

@mianc ... no pre mna je to už druhé tehu... takže asi "tuším" čo to bude... ale pri prvom som bola presne ako ty. Ked ma chytili kontrakcie, tak som ešte sedela na záchode a čítala "príručku pre tehotné" ... Kedže to bolo o 2 ráno a manželovi som spomenula, že "už to asi bude"... tak mi povedal, že si mám predsa len ešte ľahnúť a skúsiť zaspať... :D teraz sa na tom smejeme, lebo malá bola o 7.09 na svete... :D Aj ja mám termín až na 21.3, ale ale cervix skore až 4! t.znamená, že mám krátky krček maternice a vzdialenosť hlávky bábatka je už len 24mm... takže doktorka mi tiež povedala, oddychovať a neporodiť pred 10.3!!! Prvé tehu. mi neodtiekla ani plodová voda, iba ma chytili pravidelné kontrakcie... také bolesti o čosi silnejšie a silnejšie každých 7min a potom 5min.... a kedže som bola v termíne, tak som nechcela riskovať a preto som si dovolila zobudiť manžela, aby ma radšej odviezol do porodnice... :D .. určite v danú chvílu prídeš na to svojim inštinktom, že "už to ide"... hlavne nezabudni byť v pohode, a všetko to pôjde hladko a rýchlo... aj ja mávam teraz také falošné kontrakcie a vtedy trenujem dýchanie... fuuuuuuuu..🙂

mianc
24. feb 2011

@deninka14 máš na mysli tvrdnutie bruška? 🙂 to mám už od 7. mesiaca.. dýchanie mám už precvičené.. 🙂 nacvičené.. dýchať isto nezabudnem.. 🙂
No to si mala veselo v noci.. 😅 hlavne manžel bol podarený.. som sa nasmiala keď som to čítala.. 😀 no to môj by ma tam pratal pri každom pichnutí.. to ho zasa musím brzdiť, že to nič.. 🙂 ale asi máš pravdu, že to spozorujem..
mala som pred týždňom také bolesti a na poradni mi povedal že sa už otváram a teraz to bolo intenzívnejšie.. tak som zvedavá čo mi povie najbližšie.. či sme už viac otvorené alebo ako..

deninka14
24. feb 2011

@mianc 🙂 určite to zvládneme! 🙂 prajem ti rýchli "bezbolestný "pôrod a potom nech ste zdravučké a princezná nech vám rastie do krásy... a krásne prežitie jari... ja už sa teším na slniečko a prechádzky jarou... pa 😉

mianc
24. feb 2011

@deninka14 ďakujeme! Aj my vám prajeme rýchly a bezbolestný priebeh.. a nech to máme už už za sebou a naše pokladíky pri sebe a budeme si môcť užívať toho krásneho slniečka 🙂 pa

mianc
1. mar 2011

tak my máme poslíčkou už za sebou.. ale po pravde nevedela som ich rozlíšiť, či sú to pravé kontrakcie alebo tie falošné.. dnes sme boli na poradni, tak doktorka hovorila že sme už na 2 palce otvorení, a do ďalšej poradne už asi nedojdeme... 😅 vraj si mám skontrolovať tašku a byť nachystaná.. vraj to vidí cca na 3-4 dni.. možno aj skôr.. takže som zvedavá ako to spoznám, keď prídu tie pravé.. či sa budú veľmi líšiť.. 😀 potom dám echo ako to dopadlo..

tanja61
1. mar 2011

@patulda ahoj 25.2 o 21:26 sa nam narodil krasny anjelik s vahou 4,27kg ufff a 60cm 😀 🙂 bolo to velmi tazke ale stalo to zato 😉 drzim ti prsty a daj vediet 😉

briketa
1. mar 2011

@mianc budu sa lisit, to sa neboj. ;) urcite tie prave kontrakcie spoznas. poslickovia nie su bolestive kontrakcie, oproti tym riadnym porodnym ked sa potom uz nevies ani nadychnut su uplne nebolestive...

mianc
1. mar 2011

@briketa však uvidíme.. snaď to v pohode rozoznám... chodím ku dvom doktorom na kontrolu a obidvaja mi povedali nezávisle na seba že tento týždeň to podľa nich už bude.. aj hlavička dosť nalieha na branku.. a mám aj také jemné krvácanie a čítala som o tom, že to je keď sa otváraš.. takže som zvedavá.. dnes som mala zasa to jemné krvácanie.. vraj to je normálne.. skoro ho ani nevidno..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre