Ako ste prišli na to, že ste začali rodiť?

frana
15. aug 2006

ahojte mamulky a tehulky,ako ste prisli na to ze ste zacvali rodit?boli tie kontrakcie velmi bolestive,a kde boli?
😒

mirip
15. mar 2011

😀 😀 😀 😀 😀 jednducho 😀 😀 😀 😀 😀 začala odtekať plodová voda v deň ked som mala poradnu a potom riadny zhon....od Dr rovno na porodnú 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

drobik1
15. mar 2011

no ja som pri prvom ani nevedela do coho idem ani som nevedela co to su kontrakcie.. 🙂 a pri druhom tak to uz hej tri dni a noci som nespala..voda neodtekala tak sme sli do porodnice a vodu mi praskli ja som kontrakcie mala v 5 min intervaloch len nie a nie sa otvorit..tak vyvolavacka a sup za 8 hodin bol vonku nas poklad 🙂

mirip
15. mar 2011

@drobik1 myslím že nevedieť čo ťa čaká je ovela lepšie ako vedieť čo nasleduje 😀 aspon mne to tak bolo lepšie

drobik1
15. mar 2011

@mirip no tak s tym s tebou suhlasim pretoze ked som vedela do coho idem tak som mala obavy..a nakoniec to nie prilis dobre skoncilo.. ☹ maly je na svete ale nasledky mame doteraz.. 😒

mirip
15. mar 2011

@drobik1 ak to ma mrzí ja teraz cítim ovela viac šitie, lebo museli zase nastrihnúť lebo bola malá velká a na tom istom mieste sa nastriháva a bolí to sakra aj ked to porovnám že pri prvom som bola na porodnej od pol osmej rána do jednástej večer kým sa narodila a ked som mala rodiť by som tak strašne spala a teraz som prišla do poradne o pol deviatej kým som tam čakala do 11tej nič a sa spustila voda plodová a druhé bolo o 15,40 na svete tak aj tak druhé bolo brutal................lebo som vedela čo ma čaká

drobik1
15. mar 2011

@mirip hm no to je oki..nemame nic trgicke len chodime nefrologovi s oblickou .. ☹ ked sa narodil tak mu zistili ze ma jednu väcsiu ako druhu..a este pri porode som ho ani nevidela lebo bol omotany o snuru a dusil sa,bol modry tak ho davali na masku..dali mi ho az na druhy den.. 😉 bol to hrozny pocit..a kde si rodila?ja na antolskej oboch v Petrzke

drobik1
15. mar 2011

@mirip ja som pri prvom bola nastrihavana a mal som asi 10 stichov a pri malom nic vobec ani jeden.. 🙂

patulda
19. mar 2011

@tanja61 Ahoj tak my sme sa narodili nakoniec po termine 3.3.2011 a vaha 3311 49cm a isli sme nakoniec cisarskym inak to neslo pod celkovou narkozou takze drobca som hned nevidela ale nevadi hlavne ze je zdravy a rastie

iwanka23
19. mar 2011

@geegee ahoj ja čakaam babatko a termin mam15 septembra velmi sa ale bojim a zaroven sa tesiim

tanja61
20. mar 2011

@patulda gratulujem!!! 🙂 ano zaklad ze je zdravie🙂

tinki
21. mar 2011

@patulda V každom prípade vám gratulujem a prajem veľa, veľa zdravia... 😉

patulda
21. mar 2011

@tanja61 dakujem velmi pekne 🙂

patulda
21. mar 2011

@tinki Dakujem moc moc 🙂

sladjana
23. mar 2011

@misa0411 to si hrdinka,nebala si sa dat si ibalgin?ja som mala strasne bolesti,pri prvom porode,kontrakcije trvali od 6h rano,do 22,30 vecer lebo mi vivolavali..dufam ze teras to bude lepsie spontanejsie a menej bolestivejsie 😅

misa0411
23. mar 2011

@sladjana nie nebála, lebo aj pri pôrode keď chceš tak ti od bolesti dajú ibalgin, ibaže intravenózne

janka29
25. mar 2011

ja som mala par dni predtym take slabucke bolesti v podbrusku ako na menstruaciu a potom v sobotu rano o 2 hod som sa zobudila ze mam bolesti ale to boli len slabucke a som zacala spinit som sa zlakla tak sme bezali do porodnice oni nas poslali domov ze mam cas nebola som otvorena vobec ale ze sa isto vratim naspat este tento vikend, este v to rano ako som sa sprchovala odisla mi hlienova zadka som volala svojho gynekologa on ze sa mam vratit este v ten den do nemocnice prisla som v sobotu poobede a stale nic len slabucke kontrakcie a potom po polnoci uz v porodnici odtieklo zo mna obrovske mnozstvo plodovej vody a stale som nebola otvorena mala sa narodila az o 10 hod doobeda v nedelu a to som tlacila 2 hodiny na sale kontrakcie sa stracali mala som len kazde 3 minuty v konecnom dosledku neboli ani bolestive len som sa bala ze nevytlacim ale podarilo sa mala cez 4kg asi preto bol problem nastastie to dobre dopadlo uvidime pri druhom :D

vava2
25. mar 2011

mne to začalo sprudka, odtiekla plodová voda (čomu asi týždeň dopredu predchádzal postupný odchod hlienovej zátky, čiže slabšie špinenie) a to večer o 6 a tak sme šli do pôrodnice, kde zistili, že som neni vôbec otvorená...tak mi pôrod aj vyvolávali...v tých bolestiach som musela vydržať a "vraj si oddýchnuť" až do rána..kým mi dali vytúženú epidurálku, moju spásu, ale možno taj tým sa prvý pôrod spomalil a malá sa narodila až o 5 poobede druhý deň takže riadne vyčerpávajúce, som zvedavá a dúfam že to bude pri druhej rýchlejšie... 😖

lucia8688
1. apr 2011

ja som sa v sobotu ráno zobudila na slabé bolesti a hned na to mi odišla hlienová zátka som sa zľakla a išli sme do nemocnice tak okolo obedu. Bolesti mi silneli a každých 15 - 20 minút sa opakovali v rovnakých intervaloch. No davali ma na ten prístroj čo meria intenzitu kontrakcií a monituruje aj dieťatko a on im ukazoval, že moje kontrakcie sú asi tak na úrovni 7 až 10 a pri pôrode majú vyskočiť až okolo 100. V sobotu večer mi odtiekla plodová voda, lenže kedže bola veľká noc nikde nikoho nebolo na pôrodnom som bola jedina a na gynekológii dve. Asi pol hodiny som stále nbez pohybu a nikde nikoho. taj vody mi neodtieklo až tak veľa a ked prišla sestrička nechcela mi veriť ani to že mi odtiekla voda a nie to , že mám bolesti., ak midala akýsi prípravok a ked zozeleneje tak to bola voda- no a bol taký zelený až dossť. celu noc som ležala v bolestiach a oni mi hovorili , že ma to nemôže bolieť. Otvorená som bola tak na 3 - 4 cm. Až v nedeľu večer okolo 6 až ked som ležala zase na tom prístroji a ten mi neukazoval kontrakcie si lekárka uvedomila, že to sú kontrakcie tak vtedy zistili, že ten prístroj je pokazený. O pol ôsmej som konečne porodila. Ani som si neuvedomovala už tie kontrakcie, som bola taká unavená lebo celu noc som nespala.No ked som ho porodila bol to ten najkrajší pocit na svete a pre ten bysom si to zopakoval celé aj 100krát. Ale malý je chválabohu zdravý.

vodnicka
1. apr 2011

ja som dostala velky tlak jak na velku akurat som lezala v spalni na posteli trosku si sadla dala dole nohavicky s vlozkou a tak to aj prislo vysla plod.voda a na 2 tlacenia bola mala na svete,prislo to rychlo a necakane.kazda zena to inac preziva

u2jana
6. apr 2011

ach jaj, zeny... ja mam termin dnes a furt cucim doma :P
uz aby som to mala za sebou

zuzka222
6. apr 2011

AHOJ JE TU NIEKTO

happy8051
6. apr 2011

tu sme jasne 🙂

zuzka222
6. apr 2011

ESTE STALE

mimiss
7. apr 2011

ja mam termin 13.juna a už na mna ide poriadna nervozita s toho že neviem co ma čaká,ako vôbec poznám že už idem rodiť..posledne dni cítim že naša maličká je stále živšia a živšia sa mi zdá že už ani nespinká..a to že posledné mesiace mám cítiť pohyby menej vravel doktor..

martinka13
7. apr 2011

vodnicka - to si porodila doma?! 😲 A nemala si pred tym ziadne kontrakcie?

piacere
8. apr 2011

tak, že som mala pôrod vyvolaný 😀 😝 ale nie... jasné, že nemám čím prispieť, lebo som šla na naplánované vyvolávanie pôrodu... ale nedá mi nereagovať... @vodnicka prečo mám pocit, že niekto si tu vymýšľa za vlasy pritiahnutý pôrod? 😝 🙂

vodnicka
8. apr 2011

@martinka13 Ano doma som porodila bolo to necakane a rychle ma pekne mam na to peknu spomienku a kazdej prajem prezit taky porod aj doma ale za por.asistentky ,na zapade zena bezne rodia doma je to nestresujuce a super nik na zenu nekrici a pod.lebo ma zlu naladu nap.lekar ci sestricka.

vodnicka
8. apr 2011

@piacere To si ty napisala ze si vymyslam porod?

vodnicka
8. apr 2011

@martinka13 kontrakcie boli ale az okolo 20 tej vecer a mala sa narodila o 01.55 ja som tym kontrak.nedavala vyznam brala som ich ako poslickov nakolko som 8 hod.pred porodom bola na prijme u znamej kde mi robili vysetrenie a nic nenaznacovalo prich.porodu ani usg ani vag.vysetrenie a u mna kontrakcie boli take jak keby som prezivala menzes nic hrozne potlacila som dvakrat a mala bola na svete partner predtym par min.volal sanitku a jak som porod.malu na postel vzal ju do ruky zakrvavenu a dal na brusko kde som ju vydela a dala som jej dole pupocnu snuru a hned zaplakala a dychala v zapeti prisli zachranari ktory hovorili partneroviako ma prestrih.pupocnik. a pochvalili Nas ako sme zvladli porod sami bez porodnika,nebala som sa vedela som ako je dieta polozene v maternici a vedela som ake ma vysledky a ako mozem rodit,v kratkosti tolko 😉

stvura
8. apr 2011

@martinka13 inac ani ja som nemala kontrakcie, museli mi ich vyvolat a rodila som len s tlakmi na konecnik...xixi...zvysok zvlastny, to mas pravdu 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre