Ako ste prišli na to, že ste začali rodiť?

frana
15. aug 2006

ahojte mamulky a tehulky,ako ste prisli na to ze ste zacvali rodit?boli tie kontrakcie velmi bolestive,a kde boli?
😒

abika26
19. jún 2011

ahojte,no mne hlienova zatka zacala odchadzat postupne skoro 2 tyzdne pred porodom ale najzretelnejsie den pred nim.bola taka hlienovita do hneda sfarbena(ako ked vam uz koncia kramy)prve bolesti som zacala citit pondelok vecer,ale to bolo len take light,este som sa v noci ako tak aj vyspala no na druhy den v utorok to pokracovalo boli to nieco ako menstruacne krce,ktore sa zacali opakovat coraz castejsie.tak sme sa o 17 vybrali do porodnice,to boli kontrakcie kazdych 5min.v nemocnici ma dali na ctg co potvrdilo kontrakcie,no otvorena som bola len na 1 prst.otvaranie islo velmi pomaly,az okolo polnoci som sa otvorila konecne na 3p.dovtedy sa tie kontrakcie dali celkom predychat.potom dosiel moj doktor prepichol mi plodovu vodu aby sa to urychlilo no a potom zacali krute bolesti.islo to ryxlo ale veeelmi bolestivo.epidural som najprv nechcela lebo som to zvladala a potom sa uz nedalo.malinka sa narodila rano o 4:03,faza tlacenia trvala mozno 20min.jedna rada vsetkym babam-hlavne sa naucte dobre predychavat kontrakcie,to pomaha asi najviac a mne pomahala este sprcha.a k epiduralke-mozno 2x by som si ju dala ale zas na 2.strane si neviem predstavit ako by som tlacila keby som necitila kontrakciu.....asi to bolo tak dobre ako bolo 🙂tak vam prajem rychle a bezproblemove porody a zdrave deturence.

aduska181
24. jún 2011

ja som dostala bolesti vo stvrtok o 20:00 ale hned ze po 10min opakovane. zaidne take ze po pol hodine🙂 hned sa slahli po 10 min. tak som sla do nemocky bolesti este znesitelne okolo 00:00 mi odisla voda a az potom zacalo ´´rošambo´´😀 a maly sa narodil az 6:40 rano v piatok.. neboj to ze rodis neprehliadnej aj keby si ako chcela 😀

eeffka
28. jún 2011

No nebola by som si taka ista 🙂 ja ako prvorodicka co io tom nechcela mic vediet ( pstrosia technika 🙂 ) som sa zobudila v noci ze ma boli brucho tak som sa vybrala na zachod, a ked nic tak som sla spat, a takto o 3 a 4, potom ze nejdem spat precitam si knizku 🙂 a ked som si uvedomila o 5 ze nejak sa to opakuje tak som zavolala do nemocnice ze ako zistim ze rodim, lebo to vlastne ani velmi neboli ( take jak pri kramoch), museli mat zo mna dost. no a skoncilo to tak ze sme o 6,30 rozkopli dvere na saci a 7,10 bola mala na svete. Ziadne odtekanie vody, tu mi prepichli az v nemocnici a nejake zatky sa nekonali, resp som si nevsimla ( podotykam ze som studovana 🙂 takze ziadne 4 malotriedky) a napriek tomu som si to nejak "nevsimla" nevadi aspon som si usetrila stresy a 2. snad porodim do hodky 🙂

dulasvetluska
28. jún 2011

frana, u kazdej je to inak. ak mas len take slabe mestruacne bolesti moze ist o poslickov a to si daj teplu sprchu alebo kupel a malo by to prejst. Ak sa bolesti aj tak stupnuju a su pravidelne tak uz asi zacina porod. Zvycajne odide hlienova zatka, plodova voda a nastupia pravidelne kontrakcie. I ked ja som hlienovu zatku nepostrehla ani pri jednom svojom dietati ;). Hlavne daj na svoj siesty zmysel, ktory ti napovie kedy sa to cele naozaj zacina . drzim palce

dankamat
30. jún 2011

@eeffka juuj kiezby kazda prvorodicka takto dopadla 😀

bamb27
30. jún 2011

ak mozem tak pridam moj "zazitok" ...mna okolo 6 vecer prehnalo zoparkrat a potom ma trochu pobolievali krize, ani nie ze v nejakych intervaloch, len boleli,,, navecer sa k tomu pridalo podbrusko a ked vecer prisiel muz domov tak som mu to povedala a kedze bol den pred terminom tak rekuze ideme aspon nech ma pozru do nemocky,,to bolo asi 10hodin,,, este sestricka krutila hlavou ze ci fakt len krize, pregulila ocami a Dr. ma vysetril ze na 5cm otvorena.. a zte mi tam trosku "pomohol" a tak mozno aj na 6cm.. potom mi uz trosku aj kontrakcie zacali a muz mi doniesol veci a poslali ho domov ze ma dake 3-4hodinky cas a ale nejak po polnoci zacali okolo mna pobehovat ze vodu prepichnut a sup sup rychlo tlacit, maly bol o 1 vonku, byvame 10min od nemocnice ale muz to nestihol.. az zabaleneho umyteho maleho pobozkat a odfotit ked ho odnasali
..mozem ist znovu 😀

gabrielkaa
4. júl 2011

Ahojte, mne len rano odtiekla plodova voda, a zacala som jemne krvacat. tak som sa zlakla a hned ma odviezdli do porodnice, kde ale podla monitoru som nemala ziadne kontrakcie, ani som ich necitila a vraj otvorena som bola len na jeden palec 🙂. to bolo rano 8 hodin. odvtedy som bola na monitore, a nezdala sa im srdcova frekvencia babatka tak ma o 11,30 brali na salu a rodila som cisarskym. v celkovej anesteze. takze ani neviem co je porod a ani neviem co je kontrakcia .. akurat, ze po cisarovi som sa davala asi tri dni dohromady. bola to riadne silna narkoza, alebo mozno primerana, ale ja som ju zle znasala. Ale nakoniec vsetko dobre dopadlo a mame zdravu dcerku. isla by som takto rodit este raz 🙂

zebra41
17. júl 2011

no mne o 22:00 odisla hlienova zatka. prezrel ma doktor a tvrdil,ze este tyzden vydrzim. nemala som vooobec ziadne bolesti a ani mi neodtiekla plodova voda.o 30min som bola otvorena na 8cm 🙂 maly bol o 22:55 na svete 😀 takze to,ze rodim som zistila tak,ze mi to povedala porodna asistentka.... 😀 samozrejme ku koncu som uz kontracie mala - dokopy asi 3. takyto porod zelam uplne kazdej 🙂

zuza.m
22. júl 2011

ja mam jeden porod za sebou a druhy pred sebou,a už teras sa bojim ako to všetko zvladnem preto že na prvy nespominam velmi v dobrom.
den pred porodom ma pobolievalo brucho ale len pri chodzi .tak že som cely den len ležala a odychovala ,až rano o 1 mi začali jemne menštrulačne bolesti čo sa opakovali každych 5min.vydržala som až do rana preto že sa to dalo zniest.rano o 8 ma prijali do nemocnici stym ež som na 1prst otvorena a dieta nalieha na krčok.pristroje nič neukazali žiadne kontrakcie tak mi davali injekcie len na otvaranie,čo išlo velmi pomaly,žiadna plodova zadka žiadna plodova voda len čoraz silnejšie bolesti prirovnam ich ako menzes plus krče z poriadnej hnačky 😅 .okolo 15tej som bol aasi tak na 6prstov otvorena a prepichli mi plodovu vodu aby sa porod urychlil.dostala som silne kontrakcie kde som citila doslova že sa mi maly dral von a sestry ma stale posielali do vzdycharne že mam predychavat a čakat kym budem otvorena.velmi zle osm to znašala bala som sa že mi maly vypadne von take tlaky osm mala a oni stale nič.až som sa im nasilu natlačila do saly kde ma vyšetrila že som na 8prstov otvorena že stale malo.len že ja som sa už vyhodit nenechala a o par minut mi začal porod.ledvaj stihla dobehnut dr čo ma rodila ,par krat som zatlačila a maly bol vonku.keby som otvorena ako sa patri tak by moj porod bol o vela rychlejši lahši a menej dotrhanejši .naštastie je maly zdravy a to je hlavne..ale presto všetko by som ten druhy prijala o čosi menej bolestivejši 😉

31majka12
22. júl 2011

@zuza.m chcem sa opytat budem prvorodicka a od rana mam take divne stavy...2 krat som na nohavickach spozorovala ako keby hlien...mam casto vytok ale ten ma sprevadza od zaciatku tehotenstva...len teraz je intenzivny..menstruacne bolesti ma trapia uz 2 tyzdne...plodova voda mi zatial neodtiekla...maly sa hybe jedna radost....obcas sa mi zatoci hlava a ked chodim alebo stojim...je mi dost zatazko...musim si sadnut.
Jedna sa o predporodne bolesti...alebo co to je?
Dakujem za pripadnu odpoved.

zuza.m
23. júl 2011

ahoj troška asi neskoro 😅
na hlienova zadka može odtekat aj niekolko dni pred porodom,to zanmena že sa postupne otvaraš.aj ked maš cez den niekolko hodin bolesti v oblasti križov a prejde to znamena to že sa otvaraš.
doležite je ked maš bolesti pravidelne ,a postupne silneju bez zavislosti od toho či ležiš alebo stojiš.podla mna to už porod može byt a treba ist k dr ,aj ked odteče plodova voda alebo krvacaš,pre svojju spokojnost možeš ist sa dat vyšetrit tak či tak ,len možeš riskovat ež ta bud otočia alebo ta tam nechaju a na porod budeš čakat tam.ale apson je človek sledovany ,držim palce.

31majka12
24. júl 2011

@zuza.m Ved to je tak u mna ze jeden den sa citim uplne naprd...ako ked uz by som mala rodit...a na druhy den je to celkom ok...ziadne ziletky tam vo vnutri ani bolesti v krizoch...ani ziadne krce...len nohy mam ako balon. ☹ ..ale da sa zvladnut a aj to ze ked si dam intimku kvoli vytoku tak furt su mokre tie nohavicky zanesene hlienom...
Vo stvrtok mam poradnu a aj ultrazvuk...tak snad dovtedy este vydrzim a dr mi povie nieco pozitivne.... 🙂
Dakujem pekne za vasu odpoved,aj za tie dalsie.... 😀
Pekny dnik prajem....

zuza.m
24. júl 2011

no ono je dobre ked sa človek otvara postupne si mylsim.radčej každy den dve hodinky bolesti cely tyžden ako mat všetky tei bolesti v jeden den.no ja ten hlein nempoznam mne neotiekla ani plodovka ani zadka tak že v tom poradit neviem .snad to je len ta zadka a nič horšie.ked tak by som radčej zavolala svojej gynekologičke či je to v poriadku ona by to všetko mala vediet. na ti enohy by možno pomohlo m enej solit,?aby telo nenavezovalo tolko vody do seba.ael myslim ež aj to je clekom bežne ja som sa tiež ku kkoncu tehu ani do šlapiek nezmestila ako som bola napuchnuta ale tak asi všetko v norme.držim palce.

ala76
8. aug 2011

ahoj.v sobotu my vytiekla takz.hlienova zatka a v nedelu v podvecer podova voda ale prudom.rodila som predcasne.bolesti zacali trosku neskor v 10min.interv. 😉 ako tak citam ine prispevky tak viacerim zienkam odchadzala hlienova zadka dlhsie.umna to malo o dost rychlejsi priebeh. ☹

danculik
15. aug 2011

A ako zistim co je to ta hlienova zatka??...lebo pri prvom porode som to ani nezistila, ani neviem co to je?🙂))

tereza123123
15. aug 2011

Ahojte mne ziadna hlienova zatka ani neodisla.Vecer okolo pol noci som dostala bolesti ktore ani pod sprchou neprechadzali tak sme zacali pocitat.Kontrakcie po 5min trvali 30 sekund.cakala som plodovu vodu ale nic tak som isla spat.No uz sa nedalo o 2 rano prichod do porodnice a kontrakcie po 3 minutach.bola som otvorena na 5cm.po klistire mi o 3praskla voda a od vtedy straasne bolesti ☹ keby nebolo manzela tak to asi nezvladnem.Museli mi skakat po bruchu.A o pol 7 rano bol maly na svete. 😀

nkaps
22. aug 2011

zo mňa niečo vyšplechlo... 😀

veverka149
5. sep 2011

Ahojky, ja som sa v noci cca o tretej -štvrtej zobudila na wc , vicikala som sa a lahla som si , a pochvili som pocitila pod sebou "mokro " prvy dojem som si myslela že som sa zle " utrela " ale bola to plodova voda, ziadne bolesti nic len ta voda , tak som v pokoli lezala a rozpravala sa z partnerom a cca o piatej rano sme sli do nemocnice na prijem . trvalo to strasne dlho , len som tam lezala a cakala a nic, asi az okolo 15stej poobede mi zacali prve kontrakcie ,najprv take slabšie a postupne boli hrozne a trvalo az do 19stej a mala sa narodila 19:20

piskootka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka3007
18. sep 2011

Ahojte, pripojím sa aj ja. Náš maly sa narodil o 5 týždňov skôr, čiže ako prvorodička som ani nemala šajnu, že rodim. Bolo to cez leto v období kukurice. Deň pred pôrodom som jej zjedla na kila, v noci okolo pol druhej som sa zobudila na bolesť brucha. Myslela som si, že z tej kukurice, tak som išla na toaletu. Lahla som späť do postele a po 20 minutach som sa prebrala znova na divny pocit, akoby som sa pocikala (to bola plodova voda, čo som ešte vtedy nevedela).. Opäť som šla na toaletu. Brucho ma len tak trochu pobolievalo, tak som nešla späť do postele, ale pustila som si televizor. Po chvili mi opäť odtieklo trochu plodovej vody a pobolievalo ma brucho ako pri menštruacii. Tak som to konečne pochopila a sledovala čas medzi pobolievanim a kludom. Ked som mala interval každých 7 minut, behla som do sprechy, zobudila odvoz a pomeho do porodnice. To pobolievanie boli moje kontrakcie. Ja osobne som ich silne nemala, na to, že som bola prvorodička. Pôrod potom prebehol velmi rzchlo, ale to asi aj kvoli tomu, ze ma z prvej porodice poslali do druhej 25 km vzdialenej a tam som už došla s intervalom kontrakcii každe 3 minuty, na "vzdychárni" som bola asi 3 minuty a pomeho na salu, kde som tiez dlho nebola. Od prichodu na sal po uzretie mojho uzlika ubehlo asi 15 minut, akurat mi ho hned zobrali kvoli predcasnemu porodu prec, a napichali ma infuziami a kym nedokvapkali, musela som tam lezat... Naozaj bola väčšia bolesť to zašite miesto na druhy den som ani nesedela....

ketrinka29
27. sep 2011

...no aj ja už čakám každým dňom, kedy sa malá vypýta k nám a nevieme sa dočkať. Je to trošku stresujúce, že človek nevie, kedy to príde, ako, aký to bude mať priebeh, lebo každá to ma iné, či to zvládnem, či budem vedieť ako tlačiť, dýchať, čo robiť a kedy...no nevedomosť ma desí, ale myslím pozitívne, lebo viem, že výsledok- naša dcérka je vytúžená, očakávaná a nesmierne chcená.
Už som si zažila " poslíčkov " a to bola riadna bolesť v krížoch, podbrušku...prechádzala som sa po byte asi hodinku, rozdýchavala som a pomáhalo mi teplo na kríže.
Určite ten " cirkus" spoznám. 😉

lussyp
28. sep 2011

idem prispiet aj ja so svojou skusenostou 🙂 den po termine mi rano o pol stvrtej zacali take slabe kontrakcie, proste ako ked vas zacne boliet brusko na menzes...najprv som si myslela, ze to prejde, potom som zobrala telefon a sledovala som cas ako sa tie bolesti opakuju, bolo to kazdych 5 minut. vstala som a isla som sa pozriet do knihy ako prebiehaju kontrakcie 😀 kedze som bola prvorodicka a nechcela som lekarku zbytocne preplasit 🙂 tak som vydzala do 5.oo, medzi tym ma prehnalo a som sa este osprchovala, namalovala, he he...a isli sme do nemky. tam ma prijali, lekarka ma prezrela, povedala, ze som len na 2 cm otvorena, ze rodit budeme poobede alebo ku veceru 😒 dali mi koselu, urobili ctg, spisali papiere, potom mi dali klistyr a cakala som kym vsetko zo mna vyjde, potom mi pichli vyvolavacku a zobrali ma na salu kde mi prepichli plod. vodu. uplne bezbolestne. konrakcie sa stale stupnovali, cas medzi nimi sa skracoval...pomohla mi fit lopta ked som na nej skakala pocas kontrakcii a babo sa posuvalo dalej....no a zhruba o hodinku, o 10tej sa mi uz narodila dcerka. porod vobec nebolel, ani zasivanie, ani jazva potom ale man trapila zlata zila. takze kto ma s tym problem, nech si mast vezme so sebou do porodnice. takze nie je to nic strasne, samozrejme pokial nenastanu komplikacie ale co. drzim palce vsetkym ocakavajucim mamickam a prajem vela zdravia a rychli, co najmenej bolestny porod 🙂 o chvilku sa pridam aj ja 😝

ducci
28. sep 2011

no... kedze som mala posledny tyzden trochu hnacku, myslela som si, ze to su krce...kedze som mala este 9 dni do terminu...ale kedze sa tie krce opakovali kazde asi 4 min. tak mi to bolo podozrive 🙂) tak som sla do nemocnice a ze rodim 🙂))

rybka77
28. sep 2011

Moj porod zacal asi tak,ze som sa skoro rano zobudila s tym,ze som si nechtiac cvrkla 😝 . Nemala som ani sajnu,ze zacina porod. Bola som len v 33tt a prvorodicka. Takze som si lahla a na chvilu zaspala. Ked som sa zobudila a zasa to iste,tak mi to uz bolo podozrive a utekala k lekarovi. Povedal,ze to odteka voda a zacinam rodit. Maly sa narodil na druhy den rano. Sice bol chvilu v inkubarore,ale chvala bohu je v poriadku 🙂

slavicita
30. sep 2011

@ketrinka29 ahoj, musím ti povedať svoj názor na tých poslíčkov lebo ja som mala presne také isté bolesti ale keď prišlo na samotný pôrod naozajstné kontrakcie boli úplne iné...boli to bolesti bokov a stehien...brucho ma nebolelo práveže vôbec...keby mi predtým neodtiekla voda a hneď potom sa nepresunula do nemocnice, tak by som ani nevedela, že sú to kontrakcie...tiež som čakala bolenie brucha ako pri krámoch a nič..🙂)ale samozrejme každá žena to má iné, tak dúfam, že tie pravé kontrakcie naozaj rozoznáš...🙂) hlavne nech sa bábo narodí v poriadku...veľa šťastia a držím palce ..🙂

ketrinka29
30. sep 2011

@slavicita Ďakujem. Je to hrozné, ak človek- prvorodička nevie, čo má čakať, aké to bude a sledujem sa každú chvíľu. Nechcem nič unáhliť, ale ani zanedbať.
V pondelok idem do poradne a vraj mi doktor už nejak pomôže- nepovedal mi, čo tým myslí, asi ten Hamiltonov hmat, čo tiež nie je výhra, lebo vraj to bolí. Keď som bola v poradni v stredu, tak už bolo cítiť hlavičku.
pijem ten čaj s listu maliníka, bola by som rada, ak sa malá sama vypýta, je to prirodzenejšie. Ja mám také zvláštne bolesti kostí v slabinách, ako keby mi tam ryl krtko 😀 ale to už trvá dlhšie, niekedy ani veľmi chodiť nemôžem, lebo cítim až také nárazy, ani sa neviem otočiť na druhý bok, keď ležím.
Snáď to spoznám.

slavicita
30. sep 2011

@ketrinka29 tie bolesti vyzerajú ako keby sa ti rozťahovala panva keďže ti tam už pomaly tlačí hlavička...ale hádam sa ti do konca týždňa rozbehne...ja som posledné dva týždne pred termínom absolvovala teplé kúpele a rázne chodenie do schodov ( to som síce robila celé tehotenstvo lebo bývame na piatom poschodí bez výťahu ale bolo to také pokojné a pomalé ) a malý sa ozval 5 dní pred termínom...o tom maliníkovom čaji som počula ale neskúšala som to...ešte odporúčam sexík, ten by to mohol rozbehnúť 😀

gazovicka
3. okt 2011

ahojte, kedze som prvorodicka, tak neviem, ako to ma "vsetko" vyzerat.... vcera ma vecer okolo 6-tej chytili bolesti v podbrusku (ako pri menzese) a bolesti krizov.... prichadzalo mi to tak, ze prisli, potom odisli a tak dalej... bolelo to tak, ze som ani nevladala chodit... do toho maly kopal velmi bolestivo a vecer o desiatej som rozmyslala, ci mam ist na pohotovost... povedala som si, ze sa pokusim zaspat, ved ked su to kontrakcie, tak neodidu len tak.. podarilo sa mi zaspat a dnes som sa zobudila taka nejaka ubolena... co myslite? boli to uz kontrakcie? mala som ist radsej na pohotovost? (ak by sa to stalo este) ... je mozne, ze vydrzim este do normalneho terminu porodu? doktor mi povedal, ze mam velmi presiaknuty krcok, mam si vraj davat velky pozor... dakujem za nazory...

pimpulienka
3. okt 2011

Prišla som už na 3 prsty otvorena ráno do pôrodnice (lebo na poslednej poradni som krvacala pri vyšetreni, krčok bol mäkky)no bez pravidelnych kontrakcii tak tie mi spustili, boli v pohode krasne sa dali predychavať, nie je nič hrozne a potom nastalo aj prepichnutie plodovej vody a malinka bola veľmi rychlo na svete.. 🙂 Mala som perfektny bleskovy pôrod, snád aj druhy bude taky skvelý 😉

dejka77
4. okt 2011

No ja som na to prisla velmi jednoducho 🙂 Bola som akurat v kupelni a davala si hennu na vlasy, a este som len zacala, ked odrazu citim, ze mi odteka plodova voda, to bolo asi o 22.00. Rozmyslala som co teraz 😅 , tak si hovorim, urcite neporodim hned, rychlo som si dala zvysok, cakala niekolko minut a potom si to zmyla, umyla vlasy. Potom som zisla dole a hovorim muzovi, ktory tam nieco majstroval: nechaj vsetko tak, ideme do nemocnice 🙂 Kym sme sa pripravili, prichystali vsetko potrebne tak presla viac nez hodina. Nemocnicu mame len par minut autom takze sme sa fakt nemuseli ponahlat, prisli sme tam asi o polnoci. Kontrakcii som za tie 2 hodiny mala celkom dost a vobec teda neboli pravidelne, ale bola to "slaba kava" oproti tomu, co prislo potom. Nastastie som sa nemusela trapit velmi dlho, mala bola na svete o 4.30. rano.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre