Ako ste prišli na to, že ste začali rodiť?

frana
15. aug 2006

ahojte mamulky a tehulky,ako ste prisli na to ze ste zacvali rodit?boli tie kontrakcie velmi bolestive,a kde boli?
😒

morandia
22. jan 2012

Od nemocnice nebyvam daleko. Rodit budem v starej nemocnici a byvam na jazere

andrea_stella
22. jan 2012

ahojte ako to tu citam fakt je to u kazdej rozne, ked som ja rodila svoje prve, bolo to v nedelu 18dni pred terminom, isla som klasicky o siestej rano na zachod tak ako som vzdy chodievala, ako som sa utierala na papieri kukam taka rozospata,ze krv kukam este raz,ze kde sa tak mohla zobrat 😀 tak som trochu vylakana si isla spat lahnut moj vtedy este priatel pri nas nebol lebo sme zili v anglicku a ja som dosla porodit sem a on musel este ostat no letenku uz mal kupenu tyzden pred mojim terminom no aj tak mu bola na figu 😀 ako som tak lezala tak som 45min. len tak vylakane kukala do stropu a zacala som pocitovat kazdych 5 min. slabulinke bolesti v krizoch, uz som vedela, ze toto asi v pohode nebude,ako som sa odhodlala vstat a ist za mamou jej povedat,ze slabo krvcama mi zacala stekat po nohach ta zatka, tak som zbehla za mamou ta mi povedala, nech si dam vlozku,ze kukneme aka to je krv,ze moze to byt este plany poplach no jak som jej isla ukazovat vlozku uz zo mna vystrekla voda tak uz som vedela, ze dnes urcite porodim 😀 tak som volala muzovi,ze ideme rodit no bohuzial nebola uz volna letenka tak prisiel az na druhy den rano, cely porod bola somnou mamina 🙂

tak som doma hodila este sprchu, dobalila veci, oco cely bledy furt blabotal, ze to je urcite len plany poplach, dosli sme do nemocky zaplatili sme epiduralku, nadstandard, otecka pri porode a isli sme na deviate poschodie do porodnice, bolo presne pol desiatej co ma pripojili na monitor vzsetrili bola som uz na tri cm otvorena, povedali,ze mi uz mozu pichnut epiduralku no ja som nechcela chcela som vedet ako to boli, ked to uz fest bolelo tak som si ju dala pichnut a som rada, bolest neznasam som padavka a poviem vam, ze je to riadna ulava, a epiduralka mi normalne tak roybehla porod ,ze maly bol o pol druhej na svete islo to velmi rzchlo ani som si to nestihla na sale uzit, sitie tiez skoro vobec nebolelo tym,ze som mala epidural, malz sa narodil s mierami 2810cm a 50cm, vrieskal ako o ratu 🙂 proste bol to pekny zazitok aj ked som ho prezila s mamou ta sa hned rozplakal ako som maleho vytlacila a podakovala mi za vnuka dokonca aj jedna sestricka tam s nou rumazgala proste aj teraz sa mi tisnu slyz do oci ako vam to pisem, teraz som tehotna znovu v septembri mam termin a dufam, ze tentokrat bude mat tu cest si to somnou vzchnutnat moj manzel 😉

vsetkym tehulkam drzim place porod je malina teda aspon pre mna bol hlavne treba zachovat klud a pojde to super 😉

aksniteb
22. jan 2012

@lubina ja som to mala do nami vybranej pôrodnice 50 km
@morandia mne zas bruško v tehu netvrdlo vôbec ... hlavne sa neboj, ja som sa tiež tešila a pocit, keď mi dali malú po narodení na hruď sa nedá ani opísať, to musíš len zažiť 🙂

morandia
23. jan 2012

@andrea_stella no pekny porod ... uz aby som to mohla opisat aj ja Vam a hlavne mat to za sebou a drzat nasu malu lasku v rukach....

morandia
23. jan 2012

@aksniteb ze je to pravda ako pisu ,ze je to jednoduchsie ,ked sa vobec nebojis?

lubina
23. jan 2012

@aksniteb no my sme to mali 3 km, takze u nas to bolo tak, ze sme nastupili do auta a uz sme tam aj boli 🙂 . Mne by sa 50 km pri kontrakciach zdalo asi vecnost, ale ked nie je nic blizsie musi sa a hotovo

aksniteb
23. jan 2012

@morandia určite hrá psychika pri pôrode veľkú rolu !!! mne hodne pomohlo aj cvičenie s epinom, mala som lepší pocit, že to určite zvládnem - aj keď realita bola o hodne iná ako cvičenie s epinom 🙂 aj tak to bola úžasná príprava a možno lepšia práve kvôli psychike...
@lubina mala som pôrodnicu aj 20 km od domu, ale dala som na odporúčanmie môjho dr

denaalubos
23. jan 2012

@morandia nie nie ja som sa narodila 13.2. a uz som ti pisala ze mam termin 14.4. 😵

danusskaaa
27. jan 2012

baby, ktore to mate uz za sebou a mali ste aj tzv. poslickov, kolko dni pred porodom ste ich pocitovali? ja mam za sebou celu noc niecoho takeho, ale teraz cez den mi je fajn. Dostala som vsak aj hnacku /co mnohe opisuju, ze dostali pred porodom/ a bolia ma aj krize /ako pred mrchov/ kedze mam pred sebou este par tyzdnou, neviem na co sa pripravit a behat do nemocky sa mi moc nechce, lebo je to na hodinku cesty ak je dobre pocasie 🙂

denaalubos
27. jan 2012

Co mate namysli pod slovom poslickovia....?

pastelka99
27. jan 2012

nemaj strach a obavy, ja som toto isté pred pôrodom prežívala tiež 🙂 , mala som obavy vkuse sa niečo vypytovala, pôrod je pre ženu prirodzená vec a keď to príde hneď to budeš vedieť, stav sa so mnou 🙂
Môže ti odtiecť voda a vôbec nemusíš mať , bolesti ako napr. ja, alebo začnú slabé kontrakcie a bolesti ako pri menzese ...
Neboj sa a veľa síl a šťastia prajem 🙂

pastelka99
27. jan 2012

@denaalubos
planý poplach, len také vibrácie , kontrakcie v brušku, niet obáv, pôrod to ešte nie je ..

argyro
27. jan 2012

@danusskaaa fíha no ja by som povedala, že sa ti pôrod už rozbehol, ale veď sa netreba ponáhľať, počkaj aj na iné signály, odchod hlienovej zátky, kontrakcie.. držím palce každopádne 😉

ciefulik
5. feb 2012

😀 na poradni 15 dní pred termínom mi dr. povedal, že som na 3 prsty a mám ísť na sálu 😀 😀

d.j.
8. feb 2012

ja som mala termin az koncom januara ale 5. mi v noci odtiekla plodova voda a zacali strasne silne kontrakcie, tak som vedela ze idem rodit, a hoci som bola prvorodicka dcerku som porodila za 6hodin a to ma doktor na sale privytal s tym ze porodim az za 24hod. teraz cakame druhe babo. 🙂 myslim ze kazda to vyciti. vela stastia

tamtamka26
10. feb 2012

týždeň pred termínom som mala nad ránom 10 min. kontrakcie.... dala som si horalku a ľahla spať a prešli.... na 2hý deň som mala poradňu a dr. celý zblednutý, že som na 6 prstov otvorená, nech ani nejdem domov..... 😉 porodila som za 1/2 hodku 🙂

zuj
10. feb 2012

Tak u mna sa ziadni poslickovia nekonali 🙂 Bola som uz 4 dni po termine, v noci som sa zobudila na bolest v podbrusku, ako ked mam dostat menzes, ale nic hrozne, tak som zaspala...rano som sa zobudila s tym, ze bolesti (nic hrozne) boli uz pravidelne kazdych 5 minut, tak som vedela, ze naisto rodim 🙂 Ked som prisla do porodnice bola som uz na 7-8cm a porodila som o 2 hodiny, kedze som este cakala, kym mi pustia vodu...

geria
16. feb 2012

ahojte, porod svojho 1.syna som si nechala vyvolat, prave preto, ze som mala obavy ako prvorodicka, ze co a ako, ci to spoznam, atd......porodila som cca 3 hod. po vyvolavacke, svojho 2.syna som povodne planovala si dat tiez vovolat porod, ale akosi som nestihla, v piatok som bola u svojej gyn. a ta zhodnotila / to som mala necele 2 tyzdne do terminu /, ze kedze ona ma teraz tyzden dovolenku, ze nech pridem potom teda o tyzden, ze to ju este urcite pockam, no ale nasledujuce rano cize v sobotu asi okolo 6.hod.rano mi zacali bolesti v krizoch a kontrakcie / to som pochopila na 100% ze uz je to tu /, kedze som vobec nebola pobalena do nemocnice, vzbudila som mm, rychlo sme spolocne pobalili nejake veci, zobudili st.syna, uz v dost velkych bolestiach sme ho isli este zaviest k st.rodicom a hned isli do nemocnice, a to som uz v aute fakt myslela, ze porodim, bolo to ako z filmu, este sme si robili srandu, ze hod tam 4 smerovky ako to byva vo filmoch 🙂 , ked sme dorazili do nemocky ledva som uz dokracala na oddelenie, kedze tie chodby v nemocniciach su nekonecne a k tomu este bolo treba na poschodie, medzi tymto vsetkym sme uz obvolali svojho lekara, kt.mal byt pri porode a ako na potvoru bol mimo mesta, cize som nemala na vyber a musel ma odrodit dok.co mal sluzbu, ale ten moj aspon volal do nemocky, tak ked som tam prisla tak uz ma vlastne cakali, doslova v rychlosti a bolestiach som absolvovala dake papiere so sestrickou, potom ma dok.poslal na kozu, ze ma pozrie ako som na tom, akurat ked ma vysetroval tak prisli na mna kontrakcie a to len zvolal, utekajte rovno do porodnej saly, do nemocky sme prisli cosi po 7.30 a maly bol na svete uz o 8.00, teda cele to trvalo velmi kratko, to zelam naozaj kazdej, lebo byt v bolestiach niekolko hodin, prip.2 dni to musi byt makacka........tak tolko moj pribeh 😉

majuska451
20. feb 2012

Baby ako tu citam kazda ma ine skusenosti z porodu.Ja mam termin 17.3 a tak zacinam zbierat nieake informacie ako to asi prebieha aby som sa trosku pripravila.Od kedy mi zacal plynut posledny mesiac som den co den nervoznejsia a citlivejsia. Kazdy vecer nemozem zaspat a tak rozmyslam ako to zvladnem, a vzdy sa rozplacem, lebo mi pride velmi luto ze moj manzel nebude pri mne.Chcela by som to mat uz za sebou a tesit sa z babetaka.Chcem rodit normalne ale ked nebudem vladat tlacit, tak si dam pichnut epiduralku.Neviete niekto kolko stoji epiduralka?dakujem

tina85
20. feb 2012

Ahojte ja mam termín za 2 dni ale dnes ma nejako cele poobedie bila kríže a mam tvrde brucho. Už asi týžden sa necítim dobre a poslickov mam v jednom kuse. Neviem co mam robit. 😒 nechcem ist zbytocne do nemocnice ale zase ties nechcem prist o 5 min 12. za odpoved dakujem

blackswan75
20. feb 2012

@tina85 az ked zacnu byt pravidelne tie kontrakcie, to tvrdnutie je to ze sa maternica nacvicuje... Pripadne ti odide hlienova zatka,

tina85
21. feb 2012

@blackswan75 aha dakujem no do rana sa to upokojilo ale tieto stavy mam uz niekolko dni tak som z toho uz unavena.

blackswan75
21. feb 2012

@tina85 viem, ze to chces mat cim skor za sebou, neboj ked to pride, urcite to spoznas 😉 😉 😉

mirka1308
22. feb 2012

Ahojte 🙂 ja mám termín pôrodu o 2 dni a zatiaľ tomu nič nenasvedčuje, že to tak aj bude. V pondelok som bola u dr. a tá mi oznámila že určite budem prenášať. Teraz v piatok idem do nemocnice pozrieť prietoky a či je malý v poriadku a popýtam sa ako to funguje keď sa krpec prenáša. Zrejme pôjdem ležať do nemocnice, aj keď dúfam že nie, lebo sa mi tam nechce. Z pôrodu som mala najskôr strach, ale teraz si hovorím že keď som celé tehotenstvo mala OK tak sa nemám čoho báť, no hlavne sa teším na krpčeka. Čo tak čítam vaše príspevky, každá má úplne iný priebeh pôrodu, tak som zvedavá čím potom prispejem ja 😅

lenkax7
22. feb 2012

@mirka1308 ahooj,to sa moze este zmenit. My sme boli v sobotu s manzelom na veceri a ani vo sne by ma nenapadlo,ze o par hodin budem rodit. Tiez tomu nic nenasvedcovalo. A potom okolo 0.15 som zacala mat slabunke bolesti. Manzel mi este povedal,ze to bude asi z vecere. Isla som na WC a vratila som sa do postele. Po pol hodine zase taky nejaky krc,potom to bolo po 7. min.,po 5. a okolo 1.30 som mala kontrakcie uz kazde 2 min. A to som este stale nevedela,ze pojdem rodit. Okolo 2.ma manzel aj mamka donutili,aby som sa konecne obliekla,ze ideme do nemoc.,lebo som mala taky slabo cerveny vytok. To mi odisla hlienova zatka. V nemoc.sme boli do 5 min. Sestricka ma pozrela a povedala,ze som otvorena na 4 a pol palca,ze si mam prejst rovno na salu,ze ideme rodit. A o 2.30 bola mala na svete. Stihla som to len tak tak. Drzim palce 😉

mirka1308
22. feb 2012

@lenkax7 leni to vážne?? tak rýchlo si to mala za sebou? len ti môžem ticho závidieť...
Mne už bteraz radia kámošky že si mám dať červené vínko alebo máme sexovať, aj to vraj urýchli 😀
Len manžel je proti, že vraj nebude svojho syna "pichať do oka" 😀 😅
...no veď potom napíšem môj zážitok...

lenkax7
23. feb 2012

@mirka1308 ano,slo to strasne rychlo. Mala som prekotny porod. Ani doktorka neverila,ze som prvorodicka. Kiezby vsetky mamicky mali takyto porod. Ja som den pred porodom poupratovala cely dom,prezliekla periny,sli sme na prechadzku,tak mozno to aj to urychlilo. Daj potom vediet 🙂

yashmin
23. feb 2012

Ked som lezala na stole a zacali rezat 🙂

annus
25. feb 2012

Ahojte baby. Mám otázku na Vás. Od predvčerom ma bolí chrbát a hlavne kríže, a niekedy cítim, ako keby malý buchol hlavičkou do krčku maternice. Mám pocit, že malý už chce ísť von. Mala z Vás niekto také???

monika2606
28. feb 2012

ahojte, chcela som sa spýtať, mám sa báť keď ma bolia kríže ako keby som mala dostať menštruáciu? takto ma nikdy kríže neboleli, tak neviem ako to mám brať, ale tie bolesti sa neopakujú bolí to stále, takže to neberiem ako kontrakcie, len či sa môže stať že ich na základe bolesti krížov mám čakať alebo to môže byť niečim iným. Termín mám za mesiac tak sa mi to zdá byť skoro, aj keď človek nikdy nevie. ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre