Ako ste prišli na to, že ste začali rodiť?

frana
15. aug 2006

ahojte mamulky a tehulky,ako ste prisli na to ze ste zacvali rodit?boli tie kontrakcie velmi bolestive,a kde boli?
😒

23lenka
5. mar 2011

ahojte mozno to sem nepatri ale nerodila niektora z vas v anglicku?Pretoze ja sa chystatm rodit tu a chcela by som vediet ako tu funguje.Kedy treba ist do porodnice a podobne veci...vopred Dakujem 🙂

ellit
7. mar 2011

ja som pri prvom chlapcovi mala nepravidelne stahy celu noc, tak som rano zavolala svojej porodnicke a bol to uz porod. Myslela som si ale, ze ide len o poslickou a ono nie 🙂)
Pri druhom ma len hrozne boleli krize, ale myslela som si ved je to normalne, ked mam brucho ako balon 🙂) Zavolala som lekarke, ci by som si nemohla nejako pomoct a ona ze pridite sa mi ukazat, ked ide vikend, nech ste kludna.....pridem tam na 21:00 a 21:45 bol maly na svete. Ani jedna kontrakcia.....a bola som na 5 otvorena.
Takze tretie zomna asi uz len vypadne 🙂

tinki
9. mar 2011

@tanja61 gratulujem k synčekovi 🙂

tanja61
9. mar 2011

@23lenka ahoj ja som rodila 2krat v anglicku a ako to tu chodi? 😀 do porodnice az ked to uz nemozes vydrzat alebo mas nejake problemy 😒

23lenka
9. mar 2011

@tanja61 no lebo ja vobec neviem uz s ami to pomalicky blizi...a vobec neviem ako to funguje vies to bude moje prve babatko....musim sa opytat mojej midwife....a kde si rodila ak smiem vediet v akom meste?A ked si rodila tak ako s gasom alebo epiduralkou...bo ja sa neviem rozhodnut ze ako...a uz sa ma midwife pytala ze ci som uz nad tym uvazovala...

stacinka
9. mar 2011

Vo svojom profile mam clanok, ako som rodila🙂 Ja som vobec netusila, ze sa mi zacal porod. Bola som vsak v nemocnici uz den vopred a to bolo moje jedine stastie. Tvrdlo mi brusko- v takom stadiu tehu ziadna novinka a vobec to nebolelo. Doktor mi len povedal, ze krcok mam spotrebovany a ide sa na porodny sal🙂 O tri hodky som mala malu u seba.

milkas13
10. mar 2011

@frana pri tych bolestiach s kontrakciami som tu bolest nastrihu ani necitila!!

tanja61
10. mar 2011

@23lenka ja som rodila v Newporte a rodila som so zaciatku s gasom ale mne to nezaberalo,to zabera ked to zacina tak celkom fajny pocit 😀 tak pri prvom som si dala pichnut po dvoch hodinach epiduralku a teraz som mala len gas lebo nevedeli mi epiduralku pichnut lebo som mala silne kontrakcie a asi kazdych 30sek.dlho som cakala a hlavne na rychlo mi vyvolali porod co bola chyba lebo bolesti sa vystupnovali naraz 😒 ja odporucam epiduralku jedine zeby si mala velmi rychly porod tak nic 😉 ja som rodila prveho syna 18hodin a druheho 8 a pol 🙂 jednoznacne v nemocnici ked ti zacnu kontrakcie ti ponuknu gas a samozrejme ta oboznamia ze keby ti to nezaberalo tak ti pichnu epidural takze nic neboj viem ze si troska zmetena lebo je to prve babo ale vsetko bude ok 😉

tanja61
10. mar 2011

@tinki dakujem 😉

tanja61
10. mar 2011

@tinki vlastne ani neviem ci som blahozelala k dcerke 😅 ak nie tak blahozelam a prajem vela zdravia 😉

23lenka
11. mar 2011

@tanja61 newport to je kusok ja byvam vo swindone....no ja som ako tiez uvazovala o epiduralke ale bojim sa tej ihly vraj sa hlboko zavadza....to ako vlastne zavadzaju je to bolestive?No ty si mala pekne dlhe porody hlavne prvy fuuuha dufam ze nas pojde lahko....ale dakujem za informacie...a este jedna otazka robili ti ten vyter na strebtokoka?Bo vraj na SVK to robia...ale neviem ci aj tu....vie nieco o tom?

wandie
11. mar 2011

@23lenka Ahoj, ja som rodila v UK pred necelymi 4 mesiacmi, do nemocky sme isli ked mi odtekala plodova voda, tam ma skontrolovali, bola som otvorena len na 2 cm, kontrakcie som mala slabe nepravidelne, tak ma poslali domov....asi za 3 hodony mi zacali silnejsie kontrakcie a zacinali byt pravidelne, to boli asi 3 hodiny rano....manzel volal do nemocnice asi 5 krat, stale mu hovorili, ze este mame pockat, ked som zacala trosku krvacat a kontrakcie boli strasne silne tak mi kazali prist, to bolo asi 8 hodin rano....ked sme tam prisli bola som otvorena na 8 cm, pytali sa ma ci chcem gas alebo epidural....nechcela som epidural...tak som mala len gas (aj ked mi to moc nepomahalo) Maly sa narodil o 14.07, nemohla som ho vytlacit, mal 3940g, a tu nenastrihuju ☹ tak som sa pekne kriizom kraaazom roztrhla, stratila som 1400ml krvi (co je strasne vela ☹ )ked mi to sili, dali mi nieco proti bolesti. V nemocnici som bola tyzden, co je na anglicke pomery dlho. Pytala si sa na streptokoka...na SVK je to myslim povinne v 36tt ale tu je to nepovinne a nerobia to....ja som si to vyziadala, a urobili mi to....

tanja61
11. mar 2011

@23lenka ja som necitila epiduralku vobec mozno to bolo tym ze kontrakcie boli silnejsie mala som ju dvakrat a necitila som bolest 😉nie vyter na streptokoka tu nerobia myslim ze keby si to chcela mozes si to dat urobit stoji to myslim 32lib skus sa informovat ohladne toho u svojej lekarky a hlavne ked to chces tak povedat ze to naozaj chces 😉neboj vsetko dopadne dobre viem ze sa bojis je to prve babo tak mas obavy ale neboj vsetko pojde samo pri prvom synovi som sa strasna bala,ze nebudem vediet kedy to na m na pride ake su to bolesti ci to stihnem no a milion otazok je to normalne 😉

tanja61
11. mar 2011

@wandie no jasne anglicko 😒 ja som v den ked som mala termin dostala horucky nechceli ma prijat do nemocnice vraj ze mam si dat paracetamol a teply kupel,maly v bruchu som myslela ze sa zblazni ako kopal a ked ma videla midwife ta hned volala do nemocnice aby ma prijali lebo nieco nieje v poriadku tak povedaliz e su dost busy no ale ze mam prist,zobrali mi krv,moc zmerali teplotu a nechali ma v nemocnici nasadili antibiotika a po troch dnoch vyvolali porod maleho som nemohla vytlacit tak ma brali na cisarsky a po dvoch dnoch ma poslali domov 😒 presne viem ako to tu funguje takze to ze si sa potrhala a mala to tak tazke tu v anglicku nic neobvykle ja som si preto pytala epiduralku pri prvom synovi a pri druhom mi ju nemohli pichnut az ked ma brali na salu ale to som sa uz modlila aby som to prezila 😀

wandie
11. mar 2011

@tanja61 Jooj, tak aj ty si si prezila svoje ☹ Ale hlavne ze sme to zvladli a vsetko je v poriadku 🙂 Ale inac co sa tyka starostlivosti o mna a maleho, nemozem povedat nic zle, boli mily.... Az na jednu vec, ze kazda midwife mi hovorila nieco ine, jednoducho sa mi zdalo ze tie midwife tam medzi sebou moc nekomunikovali, ked si menili sluzby, tak nepredali si spravne info...ale co uz. Co sa tyka mojho zasitia, tak je to v poriadku uz...velmi som sa bala sexovat, stale som si namyslala ze sa mi to znova roztrhne, stale som myslela na porod a ten mesiac po nom, strasne som to mala bolave a opuchnute a hrbolate, neprijemne a az teraz pred dvomi dnami som sa odhodlala potesit manzela 😉 , a musim povedat ze No problem, vsetko ako predtym, dokonca to ani nebolelo 😉

wandie
11. mar 2011

@tanja61 Akurat citam to co si pisala o tom streptokokovi 23lenke....Ja som si to vyziadala, a urobili mi to zadarmo, nic som neplatila

23lenka
12. mar 2011

@wandie no o tom som pocula ze aj ked uz mas odtecenu plodovu vodu slabe kontrakcie ze ta poslu domov....na to som pripravena....no a viem ze nenastrihuju...aj ked neviem preco.....a takze ked sa opytam mojej midwife na to vysetrenie tak mi ho urobia...?To by bolo super pretoze sa trosku bojim lebo este asi pred par rokmi som to mala v tele...ani neviem s coho...a nechcela by som aby sa malej nieco stalo...no ale dakujem ti....ze si napisala ....pretoze uz sa mi to krati a chcela by som vediet co najviac aby ma nahodou nieco neprekvapilo 🙂)

23lenka
12. mar 2011

@tanja61 tak to je jedno kolko to stoji hlavne ze mi to urobia to budem rada 🙂 juuuj ani mi nehovor toho sa najviac bojim ze nebudem vediet kedy idem rodit ...alebo kedy mi zacnu kontrakcie no proste vela otazok...ako ja sa nebojim porodu a bolesti pre to miminko to musim vydrzat sak tolko zien to vydrzalo 🙂 tak hadam zvladnem...a nemyslim ze mam nizku citlivost bolesti.....len mam problem s krvou.....🙂 toho ze budem krvacat sa bojim viac ako porodu heeeeeh no sak hadam ked to na mna pride tak stihnem prist do nemocky 🙂

veronikama
12. mar 2011

začiatok ako pri menštruácii-kŕče a kríže a neskôr zistíš,že sú pravidelné a stupňujúce sa 😅

tanja61
12. mar 2011

@23lenka problemy s krvou? 😨

tanja61
12. mar 2011

@wandie neviem to je info len z vedlajsej ruky tak moze a nemusi byt pravda 😉

tanja61
12. mar 2011

@wandie tak to je super ze mozes sexovat ja este musim pockat 😀 no to je svata pravda ani sestry a ani midwife nemali sajnu ked si predavali sluzby ja som musela kazdej osobne povedat o co ide 😒 ano a starostlivost super dole klobuk aspon za nieco ich platia 😀 no prezili sme a to je zaklad aj tak po tom vsetkom uz som aj zabudla ake to bolo ked som zbadala svojho anjelika 🙂

23lenka
12. mar 2011

@tanja61 ako myslim problem mam taky ze ked sa mam na nu pozerat ...ja nemozem pozerat na krv 🙂 proste uz od malicka mam odpor k tomu...krv a injekcie je jedina moja fobia....preto som napisala ze s porodu tak strach nemam jak s krvi...bleee

minius
12. mar 2011

@23lenka neboj to urcite zistis ;) toho ze by som porodila aj ja doma alebo cestou do porodnice som sa aj ja velmi bala ale ked to prislo tak to bolo uplne ine. Pravidelne bolesti take ako menstruacne krce ako tu uz niekto spominal.
Na ten test na Sterptokoka sa opytaj na GP ale mne ho velmi nechceli urobit :(. Su aj home test kits ktore si musis sama zaplatit a poslat do Lab.

BTW ako tu niekto opisoval s nemocnicou ja som mala velmi dobru skusenost s mojim labour ward a moje midwives boli uplne perfektne.
Uz sa ti to pomalicky krati tak drzim presilno palce!

23lenka
12. mar 2011

@minius tak to dufam ze na to pridem kedy je ta spravna chvila ist heeeh...🙂 ale uz sa neviem dockat ...a tie testy sa daju kupit kde?A ako sa to presne vola ze by som sa spytala na to svoje midwife v stredu idem ku nej...ale podla mna mi to urobia...uz mi raz robili vyter asi 26-27tt....takze myslim ze by nemal byt problem....s tym...ale dakujem.....🙂)

tanja61
13. mar 2011

@23lenka jaaaj som nepochopila 🙂nemyslim ze budes vnimat tu krv 😉

23lenka
13. mar 2011

@tanja61 heeeh no tak to dufam....dnes om mala take dost ostre bolesti v lavom boku uplne dole...nevies co by to mohlo byt...bolo ma to len ked som sa pretacala v posteli....ale dost : / nevies co to moze byt?

tanja61
13. mar 2011

@23lenka neviem co to je ale ja som mala tieto bolesti velmi casto a tiez ked som sa pretacala na posteli mozno babo tlaci na tu stranu neboj 😉

23lenka
13. mar 2011

@tanja61 no sak ako neboli ma to stale len niekedy ked sa pretocim v posteli...a az sa na tu bolest zobudim...a potom ked sa trosku prejdem to prestane....a vzdy len v lavom boku...dost ostra bolest....aj som si myslela ze to moze byt tym ze miminko mi tlaci na jednu stranu viac ale nebola som ista...ale diky 🙂)

tanja61
14. mar 2011

@23lenka 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre