Ako ste prišli na to, že ste začali rodiť?

frana
15. aug 2006

ahojte mamulky a tehulky,ako ste prisli na to ze ste zacvali rodit?boli tie kontrakcie velmi bolestive,a kde boli?
😒

sense
4. jún 2016

@lucassia alja som nemala kontrakcie prasklami voda bola skoro az ciernatakze bolo nutne porod rozbehnut

sense
4. jún 2016

@lucassia alja som nemala kontrakcie prasklami voda bola skoro az ciernatakze bolo nutne porod rozbehnut kontrakcie prili potom ale rychlo a intenzivne a otvorena na 2 praty

lucassia
6. jún 2016

tak ja sa už neviem dočkať kedy to pride a ako to bude prebiehať preto sa pytam lebo posličkov nemam možno ak tak takych slabych trošku ako menšruacia

lucassia
6. jún 2016

@migrificka tak ja mam zatial take slabučke pocity ako pri menstruacii

kendall
6. jún 2016

@lucassia Ja som mala také pocity pár dní pred pôrodom, aj mi trochu odišla zátka, ale to je normálne, že je to len predzvesť. Bola som v 36 t.t.,tak som si myslela, že tada hádam ešte nerodím, ale nakoniec mi teda až po pôrode povedali, že som mala zle vypočítaný termín a v skutočnosti som bola v 39 t.t. Mne až o 5 dní po tých slabučkých bolestiach začali normále kontrakcie, ale také že dosť silné bolesti, tak som už vedela ,že ideme na to.
A pri dcére mi len odtiekla voda, bolesti ani slabé neboli, až teda na sále po vyvolávačke

lucassia
6. jún 2016

@kendall ............tak mne minule na vyšetreni povedal dr. že možno za dva-tri tt by sa to mohlo rozbehnuť mam termin 1jula ale tak tam je rozdiel nejake týždne tak snad to bude aj koncom alebo v strede juna už by som rada svoje diettko držala v naruči.....ale vraj sa ešte neotváram tak snad nebudem prenasat

migrificka
6. jún 2016

@lucassia vieš ja som tiež nemala tušenia aké to bude,ale rozhodne keď to príde tak zafunguje ženská intuicia- ver mi. V deň pôrodu som šla na svadbu a už ráno ma pobolievalo bruško i spodok-taka tazoba.skratka som sa necítila vo svojej koži a po polnoci mi začali kontrakcie ale nechcela som nikoho vylakať (hlavne mladomanželov),ale o 4tej rano som to vzdala a zavolala si záchranku (plán bol že to odsoferujem sama :D ) no a o 8:07 som porodila synceka.Rodila som týždeň pred termínom.

lucassia
7. jún 2016

@migrificka ahoj tak ja som dnes celu noc nespala kvoli tým pocitom na menstruaciu a to pritom su slabe tie bolesti ale zatial nic tak nakoniec sa to možno aj bude natahovat a nebude to take jednoduche

natalym
7. jún 2016

Proste to vieš. 😉

mima89
7. jún 2016

prvy krat som mala kontrakcie, kazdych 20 min, to som este nevedela co to je 🙂 a druhy krat mi odtiekla plodova voda ked som sa po ranajkach postavila zo stolicky 🙂

lucassia
7. jún 2016

no ja som zvedava ako to bude prebiehat a kedy mi odtečie voda

pumpkincake
7. jún 2016

Mala som kazde 3minuty kontrakcie a ani po teplej sprche neustupili..

lucassia
7. jún 2016

a musi mi odist ta hlienova zátka najprv?

luslus
7. jún 2016

Ja som mala slabe bolesti ako pred mentruaciou ale nejak som tusila,ze uz to pride. Tak som sa nachystala,cakala muza kym pride z prace,kym prisiel tak som uz slabo krvacala.

lucassia
7. jún 2016

ale som si všimla že aj malý v brušku je nepokojný sa mi zdá akoby viac narastol a chce ist von 😅

papricka33
7. jún 2016

@frana ja som sa tiež bala, ako to odlíšim. Záleží na tom aky máš prah bolesti. Ale väčšina to cíti, že je to rozdiel. U mna to bola bolesť až tesne pred poslednou fázou, keď sa už deti narodili. Kontrakciu som cítila naozaj akoby sa mi všetko vo vnútri zrazu stiahlo, podržalo s povolilo. Postupne sa to podržanie predlžovalo a bolo bolestivejšie. Bolesť som cítila hlavne v oblasti panvového dna a v krížoch.
Pri druhom pôrode som sa zobudila na bolesť ako pri menzese. Šla som si dať teplú sprchu (ako radia 😉 ... keď sa to upokojí, sú to poslickovia, keď sa to rozbehne, rodíme🙂.... rozbehlo sa s za chvíľu s om už rátala rozdiely medzi kontrakciami. Netreba sa ponáhľať. Do pôrodnice stačí ísť keď sú rozdiely medzi nimi cca 10 min. Ja som rubala hneď. Porodila som do 1 hodiny s 38 min. odkedy s om sa zobudila 🙂

papricka33
7. jún 2016

@lucassia to, že sa neotvaras, vôbec nič neznamená. Môže sa to zmeniť rýchlo, nič neboj 😉 je to otázka psychickej pohody, hormónov a samozrejme správneho okamihu pre bábätko. Nie času. Ja keď som prišla na ošetrovnu v pôrodnici, bola som ledva otvorená, asi 1 hodinu po prvých kontrakciach ale už som citila, ze to nepotrva dlho. Alebo skor dufala. Vsetci v pohode, ze co stresujem, este poslali muza domov pre kartu, doktor este chcel v pohode vypisovat somariny, a kym sme sa vyviezli k porodnym salam, rodila som. Do 40 minut od prijatia 😉

lucassia
7. jún 2016

hmmm zaujimave ja už citim že ma vsade tlaci a casto chodim aj na wc aj na velku ma tlaci ale tak budem "stresovat" až ked odtiecie voda 🙂

katkakovac
7. jún 2016

@lucassia ja som rodila dlho, kedze som bola po cisarskom a obcas to trva dlhsie. Po prichode z kontrakciami cely den otvorena na 1 prst, potom sa to zrazu rozbehlo a do 6 hodin som porodila. Ale so mnou na cakacke bola mamicka, co porodila do 4 hodin od odtecenia vody. Prisla otvorena na spicku prsta hodinu po odteceni vody. Za tri hodiny sa jej skratili kontrakcie na kazdu asi pol minutu, skoro porodila v sprche... Takze je to individualne. Chce to len trpezlivost😉

lucassia
7. jún 2016

a tie bolesti ako pri menstruacii znamenaju že sa pomaly otvaram?

luslus
7. jún 2016

@lucassia np to meviem lebo ja ked som prisla do porodnice tak mi pobedali ze sa este neotvaram a nemam ani kontrakcie. Ale ja som uz mala trochu bolesti,tak som sla domov. A tam sa to zvrtlo,hned strasne bolesti,tak hmed naspat do porodnice,zas ma pozreli a zrazu som uz bola ma 6 cm otvorena

lucassia
7. jún 2016

@luslus uuuha

katkakovac
7. jún 2016

@lucassia moze aj nemusi byt. Mozno len maternica trenuje. Neboj, to spoznas. Ja som mala poslickov 2 tyzdne pred porodom, obcas aj pol dna pravidelne, bolestivejsie ale porod som hned spoznala. Voda mi neodtirkla, hlienova zatka tiez nie a aj ak som vedela ze je to ono. A par hodin pred porodom som sa zrazu ukludnila, nic mi nebolo a ked som si isla lahnut spat prva kontrakcia, za 10 minut dalsia a to uz som vedela ktora bije😉

tomasko27
7. jún 2016

Ja som rodila pred dvomi mesiacmi a mala som dva tyzdne do terminu,v stredu som vstala ze sa nachystam na poradnu a ako som vstala tak troska daco vytieklo somna ale bolo to ine ako vytok ale nevedela som ake to je ked zacne odtekat voda lebo pri predchadzajucich tehotenstvach mi ju prepichovali.Ked to nepokracovalo tak som sa normalne chystala ale kym som dosla k dr tak som mala troska krvavy vytok.V ten den manzel hovori ze pojde somnou a ja vravim zoberme aj tasku keby daco.Dr ma vysetrila a hoviri ze je tam krv a vzhladom nato ze som si pichala fraxiparin tak smer nemocnica.Dr na prijme hovori ze sa to asi rozbieha.V noci o 1 zacala voda troska tiec som sla za sestricku ci je to voda a bola.Myslela som ale ze to pojde rychlejsie ked to bol treti porod ale som sa neotvarala.Takze zacalo to o 1 v noci a narodila sa 10:20.

mima283
7. jún 2016

normálne. myslela som si že idem umrieť, tak som si domyslela že asi rodím :D

migrificka
7. jún 2016

@lucassia nedá sa povedať ako to bude prebiehať. Jednej odtecie plodová voda, ďalšia má kontrakcie, iná zas nemá žiadne. Mňa pobolievalo brucho-myslela som si že sa malý zlé uložil. Sem tam ma strašne zapichalo, ale bolest vobec neutichala-prave naopak,bolo to príliš intenzívne. Sla som si hodiť sprchu aby som zistila či sú to poslickovia,ale neboli. Kŕče (kontrakcie) som mala pravidelne-kazdych 10min. Potom som zacala krvacat (odišla mi hlienova zátka). Nakoniec prišla záchranka a to už malo rychly spád.

lucassia
8. jún 2016

no mne zacali kontrakcie ale nie pravidelne a trvde brusko mam strasne až ma to boli aj prsia ma bolia takže som si ista že to tento týždeň príde snad ešte vydrží do piatku kedy mam ist do poradne.. včera som maa take bolseti že som čakala kedy praskne voda ale kedže som prvorodička tak som len prehanaala

ziwka
8. jún 2016

ahoj, no ja som si ani zďaleka nemyslela že už rodím a rodila som :D malý sa narodil 10 min po príchode do pôrodnice... ale to bolo tak že mi začali ráno kontrakcie povedala by som že to bolo zhruba ako menštruačné kŕče vo veľmi pravidelných intervaloch... tak sme šli na kontrolu do pôrodnice lebo aj tak som mala ísť. na záznam... počas záznamu som mala 2x kontrakcie ale nič neukázal tak ma poslali domov... tak som sa trápila trošku doma ... potom prišla budúca svokra so svojou mamkou (babka) a tie do mňa hučali ako v dobrom ale že to bude ešte horšie že to ešte nič nie tak ja premotivovaná a keďže nie som z tých čo dávajú najavo emócie tak nikto nevedel odhadnúť ako zle to už so mnou je a ja už vôbec nie ako prvorodička a s poznámkami typu to bude ešte horšie a keď večer porodím budem môcť byť rada... to bolo o štvrť na dve poobede... malý sa narodil o 13 50 :D a tie bolesti no je to individuálne a závisí aj od toho ako vnímaš bolesť ja za seba môžem povedať že to bolelo ako fras ale ešte som mala malú rezervu k svojej hranici znesiteľnosti ;) hlavne sa neboj o čo viac sa bojíš a predstavuješ si to o to to je horšie... ja som netušila že rodím stále som to považovala len za kontrakcie, ktoré sa ešte budú stupňovať... možno aj preto sa mi to tak fajn zdalo lebo som nemala strach :D potom má človek čas na sále rozmýšľať aj nad blbosťami :D

lucassia
8. jún 2016

@ziwka aj ja čakam a a som si povedala že to bude ešte horšie a som pripravena na to i ked sa na o neda velmi pripravit

ziwka
8. jún 2016

@lucassia no nedá 🙂 ale stojí to za tú bolesť 🙂 len ti prajem nech to ide dobre a netrvá to dlho ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre