Ako ste prišli na to, že ste začali rodiť?

frana
15. aug 2006

ahojte mamulky a tehulky,ako ste prisli na to ze ste zacvali rodit?boli tie kontrakcie velmi bolestive,a kde boli?
😒

mirka5633
11. apr 2011

Chcem sa opytat ci ste mali nejake priznaky pred porodom este pred tym ako vam odtiekla plodova voda nejake priznaky ze to uz skoro pride... Lebo doktorka mi povedala ze to mozem ocakavat som otvorena na 2 prsty mavam bolesti v podbrusku ako keby mi to vystrelovalo von.Sem tam ma az trhne ked sa maly rozhybe...boli ma strasne chrbat a ked idem na WC tak mavam tlaky ... Nevladzem dlho chodit hned si musim sadnut lebo som zadychana.. Som taka ubolena... Poradte mi lebo niekedy mam strach ci budem vobec vediet rozoznat ze uz je to tu ....

bosoriak
11. apr 2011

@mirka5633 Neboj sa, som si ista, ze az to budu naozajstne priznaky porodu, tak to spoznas. Vsetky tie priznaky ako ty som ja mala tiez cely posledny mesiac, plus niektore ine prijemnosti ako palenie zahy, mocenie kazdych 30 sekund a podobne 🙂
Hlavne ak ti odtecie voda (aj ked len malo, staci doniest na vlozke do nemocnice, oni zistia, ci je to plodova voda) alebo ak budes mat pravidelne bolesti, ktore neustupia ani po horucej sprche.
Drzim palce!

tinki
12. apr 2011

@mirka5633 určite to spoznáš, ak ti odtečie voda, väčšinou je to vo veľkom množstve, zhruba 0,5 litra až liter. V podstate ak ti premokne vložka, tak s tou vložkou treba ísť. Ak uniká len po trošinku, tak to nič nie je. A kontrakcie sa stupňujú, bolia a aj keby sa začali večer, tak si ľahni, každá väčšia bolesť ťa zobudí. Určite neporodíš do postele... 😉 Posledný mesiac je taký, ubolená, unavená. Je to záťaž. Veľa oddychuj, lebo potom už nebudeš môcť. Držím palce.

nibiru
15. apr 2011

@mirka5633 mne odysla v sobotu rano hlienova zatka bola som v 38tt...odtekala mi priebezne do nedele a poobede sme sli do baumaxu a aute mi odtiekla plodova voda bolesti ziadne isli sme do porodnice a cakali nic sa nedialo otvorena len na 2cm v noci mi odysla voda znovu a uz zacali aj bolesti no pomali som sa otvarala mala sa narodila v pondelok o 14.08h.ale zase mam kamosku ktorej odysla voda a o 20min. porodila doma za asistencie muza o mesiac skor ona bola ale druhorodička ....ja by som sa asi zblaznila

mirka5633
16. apr 2011

@nibiru No pekne 🙂 dufam ze mna to chyti doma 🙂 To ti nejako vela odtieklo? zatial sa somnou nedeje nic bola som na kontrole a uz som otvorena na 3 a necitim nic .. ked som bola na 2 citila som sa strasne a teraz nic pohoda ani bolesti aj viacej vladzem no neviem ... aj doktorka mi povedala teraz ze to vydi az o 2-3 tyzdne..a v tedy ma strasila ze sa mame drzat s nohami hore.. clovek aby si vybral 😀 aj ked bola by som rada keby bol uz maly na svete 🙂 v stredu mi porodila kamoska syna a svagrina cisarskym dcerku 🙂 tak to namna tak dolahlo ze aj ja uz chcem ked som vydela fotky ostala som sama s bruskom 😒 no ale co budem musiet cakat a dufat 🙂 No doma by bol porod prijemnejsii ale nechcela by som asi by som sa bala keby nastali komplikacie ze co potom a neviem si predstavit ze by moj manzel pomahal pri porode ak by odpadol co by som sama robila xixi 🙂 nie nie radsej v klude do porodnice za asistencie skusenych doktorov a sestriciek 🙂 ale obdivujem ju

martinkatinka
16. apr 2011

som dva dni po prvom termíne a stále nič... ☹ Nič ma nebolí, žiadna zátka neodišla, žiadna voda... Je mi v podstate dobre... Malý sa len veľa krúti, ale von sa mu teda nechce....A termín som mala vypočítaný presne, aj podľa menštruácie, aj podľa ultrazvuku.... Ja už chcem rodiť 😀

miskap
16. apr 2011

@martinkatinka Neboj sa, dočkáš sa. Radšej ešte oddychuj, potom nebudeš mať kedy 😉 Keď sa malý rozhodne, vtedy porodíš. Všetko dobré.

sasikas
16. apr 2011

@martinkatinka jaaaj tak taketo pocity doverne poznam... 😀 😀 nasa sa rozhodla az 7 dni po termine.... 😅 a dovtedy takisto priznaky vobec ziadne...prislo to z nicoho nic...hlavne vela oddychuj, babatko vie kedy je ten spravny cas...viem ze by si to uz najradsej mala za sebou, ale neboj ono to za chvilku pride... 🙂 drzim palce .... 😉

nickuska
16. apr 2011

@martinkatinka ahoj, presne viem, ako sa citis... ja som mala mat prvy termin podla ovulky 8.4. a druhy vcera... no a maly sa necha prosit... uz som z toho uplne na hlavu...vsak tam predsa nemoze byt vecne...

martinkatinka
16. apr 2011

@nickuska - tí chlapi si dávajú ale načas..... Mne doktor napísal odporúčanie, že ak do nedele nič nebude, idem v pondelok ráno na príjem a asi ležať.... A odtiaľ sa už nenechám poslať domov....
Inak, umývanie okien ani upratovanie nezaberá.....aspoň mne nie....

nickuska
16. apr 2011

@martinkatinka myslis teraz v pondelok uz na prijem? lebo mne napisal az na 23.4. 😕 no nejako sa im nechce, sopliacikom 🙂

martinkatinka
16. apr 2011

@nickuska - áno, mne už teraz napísal, aby som šla na príjem... počítal to podľa prvého termínu plus 5 dní.... viac nenechávajú čakať..... možno aj preto, lebo som minulý týždeň ležala kvoli zlým záznamom CTG a nepriaznivým prietokom

nickuska
16. apr 2011

@martinkatinka aha, tak to urcite preto... mne "pre istotu" na prietoky ani neposlal. a to by zrejme pri prenasani mali, nie? vsak to je na tom najdolezitejsie...tak drzim palce, nech sa malicky vypyta 😵

martinkatinka
16. apr 2011

@nickuska - aj ja držím palce.... a podľa mňa by mali, neviem ako to robia inde, ale u nás nechávajú v nemocke tie, čo majú zlé záznamy CTG a opakujú im to potom 3 x denne.... a keď sa niečo nezdá, robia aj ultrazvuk a merajú prietoky....
Ale naši chlapci asi ešte nemajú ten svoj čas 😀

nibiru
16. apr 2011

@mirka5633 no citila som sa tak vlchko tak som sla na zachod a na nohavickach som coto mala tiez ked som sa po cikani utrela bol tam hlien s krvou tak som si dala vložku že keby nieco 😉 a v poctate mi priebezne vzdy nieco islo ale nie niak velmi vela viac menej ked som sa utrela a nedelu som pri sprchovani citila taky zvlasny zapach ako v nemocnici ale som si povedala ze mi asi sibe no a o 10min.sme isli teda do baumaxu a ja si tak soferujem a naraz mokra cela sedačka gate zapach ako v nemocnici 😅 to este drahy ked som mu v sobotu hovorila ze porodim skor ripal domna ze kam sa ponahlam ved mame este 2tt 😀 tak kukol namna že čo?chudacik panika nervy stres a hned neže mi povieš že ja som to hovorila 😠 akoze on sa bal viacej ako ja 😀 takze otočka domou pre veci a uz sme šli 😉 inak dufam ze pri druhom mi najprv zacnu kontrakcie a az potom praskne voda kedze od odtecenia to bolo22h. a tych poslednych 8.bolo hroza

ma2712
17. apr 2011

🙂 😎 Ahojte, som v 38tt, a poviem vám už má aj v krku bolí ako si pozerám medzi nohy.... 😅 😅 😅 😅 Neviem aké to bude ked príde porod , spolieham sa na reči, že to určite rozoznám , a čakám na bolesti aké som mala pri ,,mrche,, Ale chcem sa len opýtať, posledné dva dni mám take čudne bolesti , pichlave, krčovité ale vo vnutri akoby v pošve...a len sa bojím že tú zádku nezbadám, pretože beriem tabletečky na mikozu...Ale užívam si posledne dni tehu.. lebo niet krajši pocit ako čakáť babetko a to kopkanie do rebier, opuchnuté nohy, nemotornosť, obutie topanok trva a je take ťažke...ale napriek všetkemu je to to najkrajsie, čo si žena može v živote naozaj vychutnat, lebo premna osobne je krasny pocit že nikdy niesom sama, stále je somnou v brušku drobček, ktorý ma počuva... 😀 😀 😀 😀

chrobak331
18. apr 2011

Neboj sa keď budeš mať pôrodné bolesti určite budeš vedieť,že je to ono.A myslí,že to budú 100-krát väčšie bolesti ako pri mrche.Keď ti odtečie plodová voda je to jasné a ked nie prídeš na to určite.Mne pri všetkých troch prebíjali vodu v nemocnici.Myslím,že by si nemala mať strach pôrod je úplne prirodzená vec pre ženu.Ale ak máš strach môžeš porozmýšľať nad epidurálkou.Žena na bolesť v okamihu zabudne ked uvidí svojho nádherného drobčeka.Začne fungovať hormón lásky a pol roku si ani nespomenieš na pôrod.

ma2712
18. apr 2011

@chrobak331 Ahoj, už som si vybavila EDU, vieš ja som pri menštruacii mala bolesti, že som odpadavala, prve dva dni som nedokazala stať na nohách, škriabala sa po stene, trhala si vlasy, a niečo take ako ibalgin 500 ani nezabralo, kim sme nešli na pohotovosť a priamo to riešili injekciou.Chodila som po vyšetreniach, a moj gynekolog mi povedal, že rodit budem jedna radost lebo ak rodim 12krat do roka tak raz do roka zvladnem, a preto sa bojim porodu , pretože ak to maju byt silnejsie bolesti ako som mala pri kramoch tak fakt ma prepada panika.Edu mam vybavenu, ale strach tu je vždy...A jasne , že sa tešim na drobca a ta euforia bude silnejšia ako bolesť, a ako hovorí moja babka ,, potom ťa bude svrbiet to čo ťa bolelo hahahhahahaha 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sammy244
28. apr 2011

u mna pri prvom porode bolo vsetko divne...rano o 8:00 hod mi odtiekla hlenova zatka...cely den nic...az o 15:00 mi zacali bolesti ako pri kramoch...ale vobec neboli pravidelne..dalo sa to vydrzat...boleli krize, aj v podbrusku a trvrdlo brusko...a tak som si myslela ze su to falosnee kontrakcie...ale o 21:40 mi odtiekla plodova voda...a tym aj zacali bolesti ale riadne...a mala som ich kazde 4 sekundy...co nechapem preco tak casto...vytrapila som sa dost...chcela som epi..ale nebol tam anesteziolog tak som mala smolu....a maly sa narodil o 3:30 nad ranom...nadstrih som citila len ako to urobil...ale bolesti necitis lebo to robi v kontrakcii...a sitie som cele citila lebo mi nezabrala umrtvovacka... 😅 a po 2 hodinach lezania na sale..po porode...ma este aj cievkovali..lebo som sa nevedela vycurat... 😅 a teraz cakam druhe...a mam strach pretoze uz viem co ma cakaa..ale snad to bude lepsiee alebo..aspon skor 😅 😅

luthien35
7. máj 2011

No,u mňa to bolo celé také divné.Žiadne bolesti od chrbta,prípadne nejaké pravidelnosti.Vo štvrtok večer som začala pociťovať pravidelné no absolútne nebolestivé sťahy maternice,tak v 10-15 min.intervaloch.Toto trvalo celú noc,tak sme pre istotu ráno o siedmej šli do špitála,nech ma dajú na monitor. Na monitore sa kontrakcie ukázali a to dosť silné,ale stále úplne nebolestivé.Až okolo desiatej doobeda som začala pociťovať bolesť ako pri menštruácii,dosť silnú a hlavne nepretržitú.Absolútne som nedokázala určiť,kedy kontrakciu mám a kedy nie.Bolelo to neustále,dokonca mi prišlo zle od žalúdka,aj som zvracala,nútili ma chodiť,ale mne bolo najlepšie ležať na boku.keď ma lekár vyšetroval,tak mi povedal,že teraz by som bolesť cítiť nemala,lebo maternicu mám mäkkú,bez kontrakcie,Ale mňa to naozaj veľmi bolelo.Neustále.Voda mi sama nepraskla,lekár mi ju prepichol,ale ktovie,ak by to neurobil,možno by obaly praskli aj samé.Neviem.Ale celé to bolo také divné,bola som pripravená na niečo úplne iné.Som zdravotník,tak som si myslela,že mám pôrod teoreticky zvládnutý,a že aj prakticky to bude o.k..Žiaľ po prepichnutí obalov lekár zistil (našťastie),že malá sa do pôrodných ciest tlačí tvárou a nie záhlavím,tak som nakoniec skončila na operačke s urgentným cisarákom.Malá sa narodila 14:40.Odžila som si bolesti pred a ešte aj zotavovanie po cisaráku.No nič moc.Ale malá je našťastie zdravá a to je najdôležitejšie.Dúfam,že môj 2.pôrod,ktorý ma čaká v októbri bude v pohode a hlavne prirodzený.

mimibb
23. máj 2011

Ja som este v pondelok sla do poradne a dr sa pyta ci mam uz nejake bolesti....ziadne neboli tak, ze teda o tyzden sa znovu stretneme...lenze sme uz nedosli... 😀 v stredu 30.03. som mala cely den pocit akoby som bola pocikana...a to mi uz zrejme pomaly odtekala plodova voda...este sme s muzom pomahali mojmu ocovi foliovnik stavat... 😀 a vecer okolo 10tej mi odislo vacsie mnozstvo vody, tak sme sli do porodnice ... bolesti zacali az okolo polnoci a vo stvrtok 31.03.-presne na termin o 1:20 rano sa narodila nasa Ninusa... cize som mala velmi rychly takmer bezbolestny porod za co som fakt vdacna... 🙂

anicka1981
28. máj 2011

ahojte, sa chcem opytat, ci zmeny nalad, alebo bolesti prsnikov a bradaviek neako suvisia s porodom ja som v 38 tt, a posledny tyzden pozorujem stuchanie v podbrusku, dost neprijemne je to, take krce ako keby z podrbuska cez posvu smerom von,,, a raz som mala uz aj strasnubolest v drieku asi 3 hodiny, myslela som si, ze to uz prislo, ale po 3 hodinach to preslo, ked so si lahla,,, to bolo pred tyznom,,,, tak neviem co sa robi,,,

zanetak
15. jún 2011

chcem sa spýtať trochu blbá otázka, plodová voda má akú farbu? ako budem vedieť že je to ono? pri prvom mi prepichovali plod.vodu, takže neviem aká bola, dokonca som nejako ani necítila, ked som ležala, že zo mna vyšla.

bosoriak
15. jún 2011

@zanetak Normalna plodova voda pokial odtecie, je bez farby, zapachu a takej hlienovitej konzistencie (prip. po odideni hlienovej zatky aj s primesou trochy krvi). Ale pokial je infikovana, moze byt aj zelena, zlta a zapachat, vtedy je nutne ist do porodnice skutocne okamzite.

angelikabh
17. jún 2011

@bosoriak ahoj. ked vynde ta hlienová zátka to potom každý den ešte tečie alebo vyjde a potom nič??? lebo mne ju asi pri vyšetrení lekár načal , lebo ked som prisla domov a sla som sa umyt tak na prstoch mi ostalo dačo také ale nebola tam krv len taký malilinký akože fliačik krvi tak ja teraz neviem či to už bola hlienová zátka. diki za radu 😅

bosoriak
17. jún 2011

@angelikabh Ahoj, to netusim, mne odisla spolu s vodou. Je mozne, ze zatka odchadza aj po castiach, ale to este neznamena porod, moze to trvat aj par dni myslim.

angelikabh
17. jún 2011

@bosoriak aha tak dobre, mne to ide len ked sa utriem po cikaní tak tam je toho vela ale nemám aj krv. ta krv tam musí byt???

barchee
17. jún 2011

@angelikabh mne odišla zátka v sobotu a o 6 dní v piatok sa mi narodil malý 😉 u mňa zátka bola taký velmi hustý ťahavý ružovkavo-hnedkavý hlien vo väčšom množstve - bez krvi, v nedeľu som mala tiež hlien, ale len biely ťahavý ... krvácať som začala ráno v deň pôrodu 😅

angelikabh
17. jún 2011

@barchee tak to teraz si mi tak podrobne napísala že to uplne chápem Ďakujem, u mna je to taký žlto biely ťahavý hlien a vela ked som po pisani ale ked sa umyvam

anjelicek26
17. jún 2011

@zanetak - plodova voda je bez zapachu, priezracna (ak nie je, je to priznak infekcie a zle), mne pripadala taka "gelovita" tazko sa to popisuje, ale urcite vyssej hustoty, ako normalna voda.

No a hlienova zatka pri prvom praskla z vodou - bolo to ako zelatina, vajecne bielku, priezracne do zlta, bolo toho dost a krv tam nebola... pri malom neviem, voda mi praskla pri prvej kontrakcii na tlacenie, pri tretej kontrakcii uz krpec krical na svete, takze nebolo kedy sa kuknut 😀 Predtym neodislo nic.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre