Ako ste prišli na to, že ste začali rodiť?

frana
15. aug 2006

ahojte mamulky a tehulky,ako ste prisli na to ze ste zacvali rodit?boli tie kontrakcie velmi bolestive,a kde boli?
😒

zuj
28. feb 2012

Nemusi to znamenat, ze uz rodis, ja som poslickov pre porodom ziadnych nepostrehla, ale mozno sa to u teba takto prejavuje...Mna zacali krize pobolievat asi tyzden pre porodom, ale nic hrozne. Porod spoznas podla pravidelnych kontrakcii (bolest v podbrusku ako ked mas dostat menzes), ktore sa ale budu pravidelne opakovat pocas dna (u mna zacali priblizne kazdych 7 min. a potom sa interval postupne skracoval) a len tak neodozneju 🙂

monika2606
28. feb 2012

@zuj dobre tak ďakujem veľmi pekne 🙂 dúfam že to teda naozaj rozoznám

alexis617
28. feb 2012

jee 😀 určite to neprehliadneš sú to pravidelné kontrakcie ktoré sa stupňujú a naberajú na intenzite čo sa tíka bolesti aj čas sa skracuje popros manžela aby ťa oholil radšej doma zbaľ si tašku a kukaj na hodinky ja som pri druhom pôrode odchádzala z domu ked som mala kontrakcie každých 5 minút a mala som do pôrodnice 30 minútovú cestu popredu sme zavolali do pôrodnice ,že sme na ceste ...drobec sa narodil až o 4,5 hodiny takže som mala ešte dosť času na sprchu a loptu 😉

jajaminka
29. feb 2012

Ahojky...ja som len citila bolest chrbta a potom tlak na krize...ale kedze sa mi to nezdalo volala som lekarovi..ten povedal aby som pre istotu prisla na kontrolu...ze je v nemocnici (bolo 22,30)..a ani nie o 3 hodinky bola mala na svete.. 🙂

stanka02
29. feb 2012

mne odtiekla plodova voda, tak sme sadli do auta a sup, sup do nemocnice. Ja som kontrakcie necitila vobec, ani pri samotnom porode, je to individualne. No chvilku pred zacatim samotneho porodu som citila tlak na panvu, ako keby mi tam bolo nieco tazke a to bol porod 🙂

katuska268
29. feb 2012

mne odtiekla plodova voda...prav eked som jedla..ako prvorodicka som to nepoznala som myslela ze som sa pocikala 🙂 .az ked som dosla na WC som zistila ze to ide prudom a mala som tam troska krvi...sanitka prisla po mna nakolko manzel sa kvoli nemohol dostat z dvora...do nemocnice som prisla o 12 dali mi vyvolavacku a martinko bol o 20:22 na svete

zuj
1. mar 2012

@monika2606 urcite to spoznas, staci sa spolahnt na svoj instinkt 🙂 Drzim palce!

katkas1
1. mar 2012

ja som pri prvom porode zacala mat pravidelne kzdych 8 min bolesti, boli to take mezesove krce a sama seba som snazila presvedcit ze to su len creva tak som isla na zachod a ked som sa utrela uz som spinila, bola som otvorena na 2 cm a pri druhom som o pol noci zacala pocitovat bolesti ale to len take mini krce ako pri slabej mrche, aj som trochu spinila tak som isla do nemocky aj ked bolesti som ziadne uz nemala len tie 2 spominane krciky tak som si aj myslela ze pojdem naspat domov, bo ani na pasoch maternica neukazovala ziadnu aktivitu a ked ma dr vysetrila povedala zo som otvorena na 6 cm 😀

atka70
3. mar 2012

🙂 Ahojte,ja mam termin 24.3.a už druhy deň mam take tvrde brucho ,je ako skala,mam pocit že ma ide roztrhnuť.A to male čo sa my za posledne 2 dni navyvadza v tom mojom brušku.Dufam že nie su to porodne bolesti.V pondelok idem k porodnikovi dojednať termin cisaraku.Držte kočky palce. 🙂

tina1484
6. mar 2012

@frana Ahoj.no brusko ked mas tvrde to znamena,ze ta to za chvilu chyti bud pripravena.kontrakcie tak to je dost sila bolesti v krizoch ja som bola neustale na pristrojoch raz na ten raz na druhy uz ma tak boleli krize ze az.len poriadne potom dychaj to su take krce ze budes ich prosit aby ti ho uz vybrali.no a potom samotny porod.neboj sestricky ti budu pomahat.Prajem vela uspechov a neboj potom na to zabudnes najkrajsie je ked ho uvidis aj ja som uz zabudla na ten hrozny porod

00matula
6. mar 2012

Ahojte, mne dávali vyvolávačku 41+3tt a do 2h som bola na sále s pravidelnými 6min kontrakciami..Bolesť som mala strašnú skôr v oblasti krížov a sedacieho svalstva, napínalo ma aj na zvracanie, ale keď som usadla na fit loptu, bolesti akoby mávnutím zázračného prútika zmizli...no a po odtečení plodovej vody nastala totálna úľava a do 5 min som začala rodiť..malá bola do 10 min vonku...Ani neviem, či mi tvrdlo bruško, ani ma nejak bruško nebolelo..len tie kríže!!!

atka70
7. mar 2012

@tina1484 Ale ja idem na cisarsky rez,
🙂

tina1484
7. mar 2012

@atka70 to nevadi ja viem ja som dobre citala,ze ides na cisarsky.napichaju ti injekcie do miechy nebudes nic citit.mne anesteziologicka hovorila co sa prave robi.drzim ti palce

danuska2568
7. mar 2012

ahojte mozem sa spytat ze ked pri prvom dietati som mala problemy s pecenovimy testami tak by som mohla mat aj druhe dieta nebude to riziko druhy krat otehotniet dakujem

monika2606
15. mar 2012

Prosím vás, keď nastanú kontrakcie tak cítiť ešte pohyby dieťatka? alebo potom už necítiť pohyby. Lebo ja pohyby cítim ale ako keby mi tlačila strašne na krčok a dosť to bolí, tak či je to len tým že ma tam tlačí alebo ako to mám brať, alebo aby som vedela aj do budúcnosti či už potom nemám čakať pohyby. ďakujem veľmi pekne

blackswan75
15. mar 2012

pri kontrakciach pohyby necitit, lebo babatko zostupuje do porodnych ciest, podla mna mas plany poplach 😉 😉 len zostupuje nizsie, pripravuje sa na porod 😉 😉

blackswan75
15. mar 2012

@monika2606 ta odpoved bola pre teba 😉

monika2606
15. mar 2012

@blackswan75 ďakujem za odpoveď, lebo dosť často ma to bolí a mne už je aj to nepríjemné dosť ma to bolí ale tie pohyby vždy cítim, tak som nevedela čo to vlastne znamená. Fuha no tak to som ale potom zvedavá na tie kontrakcie keď už toto mi príde dosť bolestivé 😀 ale nech sa len pekne pripravuje, ja už by som šla aj hneď do pôrodnice, už sa neviem dočkať kedy bude vonku

skoricaxx
16. mar 2012

Ahojcek

no mna poslali do nemocnice, že mi presakovala plodova voda, a cela v strese co sa deje som nevedela co mi doktor povedal, gynek aleb porod a tak sme to zobrali postupne z gynekologie ma poslali na porodnicu o posch vyšie a tam ako im ukazujem papier ma chceli poslat nazad nakonec sa dohodli a ostala som naporodnici je niečo pobede, potom sa dozvedam že pôrod naplanovali na druhy den - po hodine pridali info že mi ho rano vyvolaju, večer pri výmene doktorov som otvorena na 1cm doktor zahlasi že vnoci to porodim o 22 ma sestrička presviedča, že mam mať kontrakcie, ja citim len jemne bolesti v križoch okolo 23 už nemôžem obležať po vyšetreni ma sestrička posiela spať že to ide pomaly a aj na druhy deň poobede. No 0.15 ju zhanam že sa to neda vydržať ona že či mam kontrakcie a keď jej hovorim že bolesti mam vkuse, že to nerodim a že ma pride vyšetriť pride o pol hodku a zhrôzou kriči že utekame na porodnu sal o 1.05 je maly nasvete.

Len ten pristup sestričiek????

Teraz mam za dva tyždne termin s druhým, tak rozmyšlam ako to bude teraz

dulkagabulka
19. mar 2012

Dňa 26.3.2012 bude na STV2 odvysielaná relácia Medicina, ktorej témou budú Moderné metódy pôrodov. Hosťami relácie budú prednosta nemocnice na Kramároch, Doc. MUDr. Igor Rusňák CSc. a riaditeľ sanatória Koch MUDr. Vladimír Cupaník, PhD.. Členky OZ Ženské kruhy pripravili pár diváckych otázok, ktoré zaslali redakcii STV a ktoré si môžete prečítať v príspevku . Nevieme či otázky budú aj hosťom relácie položené. Ak vás otázky zaujali a chcete vidieť odpovete, pozrite si reláciu v pondelok dňa 26.3.2012 na stanici STV2

http://www.zenskekruhy.sk/index.php/akcie/pozyv......

yokralovnayo
2. máj 2012

kočky možno vás prekvapím, ale ja som ani nevedela že rodím 😀
3 dni po termíne ma objednal doktor na vyvolávačku, ktorú mi podal o 9tej hodine... okolo 12tej mi praskol vodu.. to som nemala podotýkam žiadne bolesti, len som cítila slabšie kontrakcie... potom mi asistentka napustila vanu... ležala som tam asi pol hodku... prišla ma pozriet že čo nekričím- lebo mi tiekla infuzka- na vyvolani porodu 😀 a ja že mi je fajn ... som si pekne ležala vo vodičke 😎 pozrela ma a že ved vy už rodíte- možte tlačiť 😀 😀 tak som zatlačila asi 4 krat... potom ma nastrihli.. to nebolo vobec cítit a tak velmi som sa bála 😅 a na dalšie zatačenie bola vonku naša krásna dcérka 😵 to bolo presne 15 hod.
porod do vody veeeeelmi odporúčam, druhé dieta si neviem predstavit porodit inak ako do vody... i ked už žijeme v zahraničí.. snáď mi to vyjde 😉 😉 tehuľkám držím palce 😵

lubicakovac
2. máj 2012

ja som dostala kontrakcie o pol 3 ráno a kontrakcie mi prišli dosť bolestivé, no ked som ráno volala kamoške čo rodila pre niekoľkými mesiacmi, povedala že mám ísť až ked sa to nebude dať vydržať, lebo ona išla hned a 1x ju poslali domov a 2x na izbe strávila skoro den kým sa poriadne otvorila, takže som išla až po 17tej. a povedali že som prišla akurát, ani skoro ani pozde 🙂

bibio
2. máj 2012

Ja som tiež nevedela, že rodím a ani môj lekár. Začala som hnačkovať, každá kontrakcia bola utekanie na wc a teda som si myslela, že sú to črevné kŕče. Len keď som trochu zakrvácala, tak som sa zľakla a volala doktorovi. Povedal, že to nevadí, že to je len od hnačky krčok citlivejší a bolesti sú kŕče z hnačky, lebo nie sú pravidelné ani silnejúce. O hodinu som mu volala zase, že už nehnačkujem, bolesti mám slabé, nepravidelné, ale našla som si zase pár kvapiek krvi na gaťkách. Tak že mám dôjsť do pôrodnice, že sa na mňa pozrie. Tam mi dali na brucho pásy na sledovanie, nechali ma tam sedieť skoro hodinu, že kontrakcie sú také rôzne a mám čas. Potom sa konečne dovalil doktor a len čo som vyliezla na kozu zbledol a vykríkol, že rodím. Rýchlo ma presunuli na sálu, prepichol mi plodové obaly, raz som zatlačila a malá bola vonku. Pediater nestihol prísť načas a keď sa upachtený dovalil na sálu, že či je to fór taký urgent, už som malú držala na rukách. Potom si zo mňa robili všetci srandu, že rýchly pôrod je fajn, ale také fofry som im nemala robiť.

michaelka5
2. máj 2012

no mne odisla plodova voda v oboch pripadoch...akurat ze pri druhom to bolo omnoho rychlejsie, a boelsti slabsie...ani sitie nebolelo, ale pri prvom som si to uzila 6 hodin od odtecenia.. pri druhom len 2,5 hod...😀

liviana1111
2. jún 2012

no zboznujem tie ich pristroje kurnik ked som sla prvy krat rodit tak tiez som nevedela ze idem rodit,len som prisla na monitor a uz si ma tam nechali ze vraj mam kontrakcie ja nic necitila a ani otvorena som nebola termin som mala az na druhy den, a tak mi dzubli vyvolavacku- nejaku tabletku do krcka maternice a mne sa kontrakcie zosilneli tak ze som sa len prechadzala a prisla noc a tu som vobec nesala co som mala kazdu pol hodinu silnu kontrakciu no stale zavreta , na druhy den mi dali dalsiu tabletku do krcka ze vyvolavacku, a kontrakcie sa po nej len zosilneli na ridnu bolest a ja cely den zase nic otvorena en na jeden palec,a dalsiu noc som prechodila a dalsi den uz som bola taka unavena ze som mysela ze ked to fakt konecne pride tak ju uz ani nevytlacim sak som dve noci nespala,a nakoniec o jedenatej mi prepichli plodovu vodu a az 12:50 som porodila samotny porod uz bolo malina na tri nadychnutia ale sitie bolo tiez katasrofalne a ja uz teram mam mindraky z dalsieho sitia ktore ma caka najneskor o mesiac ☹

julovka
28. jún 2012

ako rychlo dokaze klesnut brusko???moze aj ,,spadnut,,aj v priebehu dna?alebo napriklad vecer bude ok a rano vstanem a bude uz dole??ake s tymto mate skussenosti?

blanco
28. jún 2012

Ja som bola 14.12 na poradni a dr mi povedala že to ešte nevyzerá na pôrod V noci 15 som dostala zimnicu a hned som vedela že sa to už začína, lebo aj pri prvom som mala také príznaky.A bruško mi nepadlo .
@julovka

miriem
28. jún 2012

@julovka Ja myslim, ze aj v priebehu dna, lebo ja som si to nejak velmi na sebe nevsimla, nebolo to az take okate, ale moj muz ma na to upozornil, ze jemu sa zda, ze ho mam nizsie ako rano. A do druheho dna bol maly na svete 😀

julovka
28. jún 2012

@blanco ,,ci pánečky,,naozaj je to u každéého uplne uplne ineeeee 😅

marya
28. jún 2012

@julovka ano, mne brusko tak kleslo, jedneho rana som sa zobudila a mohla som sa slobodne nadychnut😀 a ptom som si uvedomila, ze mi kleslo brusko😀 bolo to v oboch tehotenstvach zhruba meosiac pred porodom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre