Ako ste prišli na to, že ste začali rodiť?

frana
15. aug 2006

ahojte mamulky a tehulky,ako ste prisli na to ze ste zacvali rodit?boli tie kontrakcie velmi bolestive,a kde boli?
😒

ciefulik
18. jan 2011

chi - ja som na to neprišla 😀 😀 doktor mi na poradni povedal, že veď vy ste na 4 prsty, choďte na sálu 😀
ale teda ja som bola od 24tt pootvorená, takže tak 😉

tara
20. jan 2011

Mne odtiekla plodova voda v restauracii 😀 , ale riadnym prudom, ziadne kvapky 😀 tak som hned volala lekarovi a ten ma poslal na prijem, kde som uz bola otvorena na 4prsty. potom to uz islo velmi rychlo. to bolo o 13.15h a o 18.52h bol maly na svete.

sonicka315
20. jan 2011

a chodili ste na predporodne kurzy? konkretne ma zaujima to predychavanie kontrakcii, ze ci vam to pomohlo? 🙂

anjelicek26
20. jan 2011

Pri dcerke som sa postavila pri posteli a praskla mi voda a to prudom, takze nebolo o com a o 4 hodiny uz veselo kricala na tomto svete 😀 A pri syncekovi to bolo o tri tyzdne skor, tak optimisticky som pri kontrakciach sla to rozdychat do sprchy, hodinu stepovala a teda nerozdychala, od prvej kontrakcie po prvy krik len 2,5 hodiny, takmer sme to nestihli do porodnice, uz v aute kontrakcie kazdu 1-2 minutky, v porodnici sadnut a tlacit 😅 😅 😅

Ak tretie, tak rodim doma xixi 🙂

@sonicka315 - pri prvej ano, pri malom nie, bol mi ten kurz na dve veci, v tomto je fakt telo mudre a porodna asistentka, sestricky, lekar, kazdy ti pekne povie, co mas robit a navyse porod fakt je vec, kedy robi vsetko same a nemozeme to ovladat ci kontrolovat. Predychavat pokial sa da a ked budes citit tlaky, tak vies, ze musis tlacit - musis - inak sa neda, proste to tak citis.

nikki771
20. jan 2011

Ja som tiež porodila v aute 🙂 zatiaľ prvý krát takže neviem aké by to bolo, keby som rodila s doktormi, ale proste bez nastríhania, zošívania... na druhý deň som behala ako srnka...
A k tým kontrakciám, ja som mala najskôr veľmi slabé, keď som sa rozhodla ísť do pôrodnice, už bolo bolo troška silnejšie... no v pôrodnici to úplne prešlo, dokonca prístroj som okašľala, že mi nič nie je, povedali, že ak chcem, môžem ísť domov - tak som šla! Mno a keď som došla domov už som stále len mala potrebu tlačiť... a aj s bolesťou to bolo horšie, tak som šla späť, len už som nedošla...
Jednoducho povedané v mojom prípade - toľko som sa pôrodu a hlavne tých bolestí bála, že nakoniec to ani tak veľmi nebolelo, ako to všetci opisujú, ani som pri tom tak nezjapala ako v tých filmoch... ale čo sa toho dýchania týka: skúšala som a vôbec to nepomáhalo!!! Proste si myslím, že príroda to zariadila tak, že každá žena by dokázala porodiť sama, teda ak by nenastali nejaké komplikácie.
PS: a zabudla som dodať, že som rodila zadočkom

tanja61
21. jan 2011

@nikki771 cooooooo??zadockom?ty kokso no teda a este povies ze to ani nebolelo alebo uz si na bolest zabudla? 😀 no ale jednoznacne ste to zvladli 😉

latvia
24. jan 2011

@nikki771 😕 😕 😕 😕 to snad nemyslis vazne co tu pises!!!!
tento prispevok ti nieco hovori??????????
nikki771 Ahojte, tak už to máme za sebou, Veronika sa narodila 4. 1. 2011, 1600g, 40cm, zomrela hneď pri pôrode, takže sa netrápila. Bála som sa, že bude vyzerať tak ako to opisovali mnohé zahraničné internetové stránky, ktoré som si čítala (keďže na našich nič nebolo). Teda vykĺbené nohy, ruky, nevyvinuté uši, oči, zošúchaná pokožka atď. Ale nič z toho nebola pravda, bolo to normálne bábo – len menšie. Čakala som ten pokoj, ktorý opisovali mamy v tom videu, čo ste tu poslali niekde na prvej strane. Prišiel! Tie dve hodiny po pôrode, čo som tam ležala to bol naozaj úplný pokoj, ktorý som ani nečakala – bez jedinej slzy. Samozrejme, že potom to všetko prišlo, ale nebolo to o nič horšie, ako keď som sa dozvedela diagnózu a neľutujem, že som sa rozhodla tak ako som sa rozhodla, spravila by som to znova. Aj keď dúfam, že už nič takéto nikdy nebudem musieť riešiť.
Z toho obdobia mám toľko zážitkov, skúseností, pocitov..., že by sa to určite zmestilo do knihy, takže opíšem tu len základné veci, ak to niekedy, niekomu pomôže.
Najhoršie z toho celého a to už od začiatku boli ľudia. Človek sa s tým postupom času proste zmieril ale vždy tam boli tí ľudia, ktorí hladkali bruško, chceli cítiť kopanie, rozprávali sa s bábom... Zo začiatku som sa snažila, hlavne najbližším povedať pravdu. Stretlo sa to však s pomerne veľkým neúspechom, tak som to po čase nechala tak. Ľudia to proste nedokázali pochopiť. Väčšinou reagovali tak, že začali nejakých príbehom zo svojho okolia kedy sa stal zázrak, ale veľa krát sa mi stalo, že aj napriek tomu, že som im to povedala tomu akoby neverili. Dokonca sa mi raz stalo, že sme boli na návšteve u známych, všetko sme im povedali a oni sa za päť minút opýtali: „A kočík už máte?“. Neskôr som si uvedomila, že sa snažím ľuďom vyhýbať, bolo to tak jednoduchšie.
Najlepšie na tom celom bolo to, že ako sme postupne rástli a posúvali sa ďalej a ďalej, tak aj môj gynekológ začal rozprávať o zázraku. Posielal ma na vyššie pracoviská či sa s tým niečo nedá robiť, pričom tí ostatní lekári boli väčšinou veľmi nepríjemní, odmeraní a človeka poslali hneď od dverí domov. Raz sa mi dokonca stalo, že som bola v jednej pôrodnici – robili mi prietoky. Lekár (myslím, že najstarší a najskúsenejší pôrodník) ma najskôr presviedčal, že nemôžem byť v tom týždni v ktorom tvrdím, že som. Povedala som mu, že dieťa má Potterov syndróm, on, že „Aha“. Pokračoval vo svojej práci a za päť minút sa ma spýtal: „A to je čo?“. Takže lekárovi pôrodníkovi som musela vysvetľovať, čo to vlastne je? - o sestričkách ani nehovorím. Musím teda skonštatovať, že slovenské zdravotníctvo je v tomto strašne rozdielne. Kým v jednej nemocnici mi povedali, že tí všetci čo ma posielajú na vyšetrenia mi len dávajú planú nádej. Tí druhí sa pýtali, či sa bude dieťa operovať a čo sa s tým vlastne bude robiť? Takže asi toľko.
10. jan o 14:44

danka86
24. jan 2011

@nikki771 Preboha, si ty vobec normalna?!? Teraz neviem, co si mam o tomto vsetkom mysliet!

lilinocka
24. jan 2011

u mna to bolo tak, ze 19.9. dva dni pred planovanym porodom o 12 naobed mi zacali bolesti v pod brusku ako keby menstruacne bolesti a den predtym mi odisla( takzvana ochranna zatka , to odchadza tak 2-3 dni pred porodom, no nie kazdej zene) no a vecer tak okolo 19 som uz isla radsej na prijem do nemocnice a to som si myslela ako prvorodicka , ze to asi este nebude porod, dali ma na prijme na pasy, doktorka ma vysetrila , ze to bude tak rano o 6 lebo ze som na pol prsta otvorena, nakoniec som ale porodila 23.35 co sa vsetci zdravotnici cudovali a krutili hlavou , ze ako som sa mohla z pol prsta za 4 hodiny otvorit na 10 prstov, no ale zabudli na to , ze kazda zena je ina 🙂 no a co je skoda manzel , chcel byt pri porode a poslali ho domov a porod nasej malej nestihol, co ma dost mrzelo, ale zostal po porode so mnou co mi dost pomohlo a odporucam to kazdej zene ktora sa chysta rodit, ze je asi lepsie ho mat pri sebe az po... 🙂 🙂 🙂

andrea487
24. jan 2011

myslím že nikki771 si tu z nás robí srandu,lebo také niečo nieje normálne,hlavne po tom co tu skopírovala latvia 😕

daniela1974
25. jan 2011

@nikki771 dufam ze vsetkych takychto dusevnych kriplov aminky odtialko vymazu, lebo to co pises na stranke pre tehotne a mamicky je zlocinne chore primitivne a je mi z Teba zle

andika10
25. jan 2011

@nikki771 pozeraš priliš vela filmov, maš bujnu fantaziu, ale je to nechutné 😒

kiara08
25. jan 2011

nikki771 si chora a dusevne vykradnuta zena alebo dievca, ked sa doma nudis najdi si inu zabavku a nestras tu mamicky, je to dost chore. pevne verim,ze nemas deti, lebo takato mama si ich nezasluzi. Odporucam ti navstivit doktora, lebo si pleties realitu a sny....................

tinki
25. jan 2011

@kiara08
úplne s tebou súhlasím, buď je to zakomplexovaná žena alebo nejaký chlap, ktorý si tu z nás robí srandu...ja len dúfam, že niekto nebude brať jej príspevky vážne..

tinki
25. jan 2011

@danka86
nemysli si nič, podľa mňa je to blud..

kiara08
25. jan 2011

@tinki ale hento si vymysliet .... to ja nemam slov.... ved tu depta mamicky a ten prispevok co sem dala latvia, az mi zle ostalo, ako daleko siaha ludska hlupost, inak to nazvat neviem, ved to je hrozne, sa mi rozum zastavuje, pisat tu,ze jej umrelo dieta a podobne nezmysli.

tinki
25. jan 2011

asi tak...je to choré...neviem čo viac dodať...kašlime na ňu, možno jej išlo práve o to...aby rozvírila hladinu..

nikki771
25. jan 2011

Vidím, že tu niekto niečo vytrhol z kontextu tak vám to posielam celé.
https://www.modrykonik.sk/forum/2-trimester/cakam-postihnute-dieta-ist-na-potrat-2/
ak si niekto myslí, že sa nudím až natoľko, že by som pred pol rokom niečo napísala a potom sa k tomu vrátila tak je na veľkom omyle!!!
Prepáčte ak vás to pobúrilo, len som chcela napísať svoj vlastný zážitok, ale vidím, že ľudí s mojim osudom za mami asi nepovažujete, tak ten môj príspevok prosím ignorujte.
Ďakujem!!!

latvia
25. jan 2011

tymto sa ospravedlnujem nikki771 ze som sem nacapila jej prispevok z inej temy, jej porod vraj prebiehal takto ako opisala tuto. takze nikki771 prepac mi, mne tieto 2 prispevky proste nesli a nejdu k sebe 😔 ale to je moj problem.nechcela som sa ta dotknut nicim, to mi ver...

nikki771
25. jan 2011

latvia Vieš, naozaj nemáš právo súdiť keď nepoznáš okolnosti, ani vy ostatní. Normálne som sa len chcela vyjadriť k tejto téme. A preto, že môj osud dopadol tak, ako dopadol a vy si myslíte, že som sebecká keď použijem veselého smaila alebo opíšem svoj pôrod tak ako som ho opísala. Ja nemôžem za to, že prebiehal tak! A ak to chcete počuť, áno som smutná, ale asi som sa chcela zapojiť aj do inej rubriky než do tej mojej, možno niekde kde ma nepoznajú a bude sa tu dať porozprávať aj o niečom inom – moc mi to nevyšlo, ale ponaučenie pre mňa do budúcna, už sa do iných diskusií nezapájať. Zamyslite sa nad sebou, vy ste na tejto stránke po pôrode pokračovali a ďalej ste si čítali príspevky o tom ako sa o dieťa starať... mne sa pôrodom existencia na tejto stránke zastavila ☹
Keď som si to dnes prečítala, naozaj som nemohla uveriť vlastným očiam ako dokážu ľudia súdiť niekoho, koho vôbec nepoznajú. A napísať také veci??? Celý deň mi to pokazilo, stále nad tým rozmýšľam, nechápem...??? Keby som vedela ako, rada by som vymazala svoj príspevok, aby nepohoršoval aj ďalších, lebo táto téma nie je vôbec o mojom príbehu ale o úplne niečom inom. A naozaj ani najväčšiemu nepriateľovi by som nepriala to, čo sa stalo mne!
Asi toľko, už sa viac nebudem vyjadrovať. Zbohom!

dicinka1
26. jan 2011

nikki,pripominas mi jednu babu,ktora tak isto nebola v poriadku..a vymyslala si somariny...nie je to normalne..zamysli sa nad sebou...Nerozumiem tomu,preco si takto musis vymyslat..vobec to nie je zaujimave..aspon pre mna nie...tak nechapem naco..Ak nemas co povedat k teme,tak nechapem naco to pises..stači len čítat!Je mi ta luto!!!

adinam
26. jan 2011

dicinka1,váž slová,koré píšeš!!!!!!!!Prečítaj si celý príbeh nikki,aby si pochopila...

adinam
26. jan 2011

chcela som napísať "ktoré" 😉

tinki
26. jan 2011

nikki: Takže, ktorý príbeh je teraz pravdivý, ten, kde si rodila v aute sama zadočkom, alebo ten, kde si porodila choré dieťatko v nemocnici...lebo ako si písala o tom pôrode v aute, tak si tam poznamenala, že to bol tvoj prvý pôrod...
Mám taký pocit, že sa chceš len zapojiť...niekam. 🙂 a možno ťa štve, že ti na to prišli...
Ak ti ozaj zomrelo dieťa, určite tu neexistuje žena, ktorá by to zľahčovala..alebo by nechápala ako sa cítiš.všetky reakcie sú len preto, lebo tvoje príspevky pôsobia umelo a hlavne si protirečia.. 🙂

briketa
26. jan 2011

@tinki 😉

lola11
28. jan 2011

@dicinka1
@latvia
@tinki
kočky nebudte take podozrievave a najprv si naozaj precitajte vsetko - nie len kratke utrzky. Poznam tento pribeh a je 100% pravdivy....

dicinka1
28. jan 2011

@lola11 prosim ta,nebud smiešna!!!!!!!!!!je mi z vás smutno..to akože čomu mame verit..tomu prvemu pribehu.,..či druhemu??? 😀 😀 😀 😀

lola11
28. jan 2011

@dicinka1 nie som smiesna a nemusi ti byt zo mna smutno. Asi ti nedosli suvislosti - poznam tu kocku. Mozno to nenapisala, tak aby si to pochopila, ale je to pravda. Tvoj problem ze neveris.....

dicinka1
28. jan 2011

@lola11 tak ktorí prieh je pravdivy????????????? 😉

lola11
28. jan 2011

@dicinka1 ako ja neviem ake dva pribehy myslis....ona predsa nikde nepisala, ze rodila v nemocnici.....ci ja neviem citat? Ako som uz pisala - prečitaj si vsetko co tomu predchadzalo ano? Ja som vobec nevedela podla nicku, ze sa jedna o tu holku co poznam, ale ked som si vsetko precitala mi doslo ze to je ona. Takze ta ubezpecujem, ze je to pravda a uz sa k tomu nemienim viac vyjadrovat. Ked ti nestaci raz napisat, ze je to pravda, nema zmysel sa viac s tebou o tom bavit. Ja sa nechodim na konik hadat a niekoho presviedcat o pravde. Chodim tu kecnut s holkami a sprijemnit si cas......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre