Ako ste prišli na to, že ste začali rodiť?

frana
15. aug 2006

ahojte mamulky a tehulky,ako ste prisli na to ze ste zacvali rodit?boli tie kontrakcie velmi bolestive,a kde boli?
😒

ellit
4. okt 2011

mna hrozne bolel chrbat a bol piatok vecer. volala som svojej porodnicke, co si mozem dat...a ona ze aby som prisla na kontrolu, nech mam kludny vikend. Ked som tam o hodinu prisla bolo 20:30 a 21:45 bol maly na svete. Ja som rodila a ani som o tom netusila 😝 😀

gazovicka
14. okt 2011

@ellit ahoj,... a to si bola uz v termine, pred alebo po? lebo aj mna hrozne bolieva chrbat a krize, uz sa mi to stalo 2x takto, a nevedela som, co mam robit.....

ellit
14. okt 2011

@gazovicka ja som bola tyzden pred terminom presne 🙂

lucka1989
18. nov 2011

mne od rana odtekala plodova voda,vecer som isla do nemocnice,celu noc nic ani doobeda,poobede mi dali vyvolavacku to som uz mala uplne slabucke kontrakcie,potom mi prepichli plodovu vodu,dali dalsiu vyvolavacku,to sa kontrakcie uz zosilneli ale dali sa vydrzat a ked mi 18:50 dali infuziu tak kontrakcie som uz mala uplne silne,vsetko mi islo do krizov a chrbta a 19:05 sa mi narodila krasna sice uz trocha pridusena dcerka

lucka1989
18. nov 2011

@ellit tak to zavidim,mna potrapili cely den a rodila som az vecer.cele poobedie ma nechali tak a ked uz bolo skoro neskoro tak mi dali konecne infuziu az sa rychlo otvorim

dzudka
18. nov 2011

Baby ja mam stres a to cakam tretie ci budem vediet kedy to uz ide na mna....kedze pri prvom mi odtiekla voda bolo to jasne.....pri druhom som lezala od 35t na rizikovom a v 38t mi vyvolali porod pre vysoky tlak tak to tiez bolo jasne ale co bude teraz budem vediet kedy to uz je a kedy ist v spravnom case do nemocky aby to nebolo moc skoro ani neskoro 😒

zuzana581
18. nov 2011

@dzudka ahoj. Ja som to mala tak, že pri prvej som mala kontrakcie asi 5 hodín a stále nepravidelné, ale išla som na záchod a keď som sa utrela bolo na papieri trošku rúžovej krvi, tak som išla. Bolo asi 10 večer a malá sa narodila až 4:20 ráno. Pri synovi sa mi to isté stalo, ale už asi po hodine nepravidelných kontrakcii, tak som išla. Povedali, že som velmi málo otvorená, ale povyšetrovali čo museli, dali vložku a zistili, že mám zelenkavý výtok, tak dali vyvolávačky a išlo sa. Malý bol do dvoch hodín vonku. Našťastie v poriadku. 🙂

len_henus
19. nov 2011

Ahojte, u mňa sa pred pôrodom nič nedialo :D až na tretí deň po termíne som začala mať kontrakcie asi cca každých 10 minút od 3tej rána... Do nemocnice ma prijali o 7mej ráno... To som bola už na 7 cm otvorená, ale do 10tej som len ležala na pôrodnej sále a nič sa nedialo,tak mi dali infúziu vyvolávačku a malý bol o 10:23 na svete 🙂

urma
19. nov 2011

@zuzana581 a ta krv a vytok..to bolo co? Daka potencialna komplikacia ci hlienova zatka? Preco ta vyvolavacka?Dik 😉

lucka1989
19. nov 2011

@dzudka no mne moj gynekolog povedal ze ked budem mat kontrakcie staci ist do nemocnice az za hodin ale ked mi zacne odtekat voda tak hned

piskotik
19. nov 2011

pri prvej dcérke mi odišla plodová voda, tak sme frčali do pôrodnice ešte sestričky sa mi smiali, že to bude až na druhý deň a do 4hodiek bola na svete 😀 pri druhej mi odtekala hlienová zátka tak 3 dni najprv len hnedkastý výtok no žiadne bolesti, až tretí deň už išla krv tak sme sa pobrali, ledva sme to stihli v aute už silné kontrakcie, dali ma na sálu 21.05. a 21.15 bola už na svete 😀 😀 😀

dzudka
19. nov 2011

@piskotik super 😀 ten druhy porod

piskotik
19. nov 2011

@dzudka no hej nestačila som ani si zakričať, aj doktor a sestričky boli hotový 😀

dzudka
19. nov 2011

@lucka1989 no lenze ja som tretorodicka a teda vobec sa toho trocha bojim aby som zistila spravny cas odchodu do porodnice...aby nebolo moc skoro ani neskoro v poslednej chvilke...

napr teraz pri druhom mi odtiekla voda o 9tej a uz o 10.44 bol maly na svete ledva som stihla klystir zo seba dostat skoro som na Wcku porodila... 😅 a to som bola rano o 8smej len na jeden prst otvorena ked ma kontrolovali...

zuzana581
19. nov 2011

@urma ano bola to hlienová zátka. Pri malom ale museli pôrod urýchliť (pichli mi niečo na urýchlenie), lebo neviem teda či každému, ale mne dali aj pri malej aj pri malom vložku aby zistili aký výtok ide. No a pri malom som mala zelený, takže to nebolo dobré. Potom som zistila, že malý pustil smolku do plodovej vody a keby sa jej nadýchol, tak by bolo zle. Našťastie sa nenadýchol, lebo pôrod bol velmi rýchly a mal len na koži nejakého bacila, už neviem čo to bolo. Vraj to bolo buď z tej smolky,alebo som mala nejakú infekciu, na ktorú predtým neprišli a ja som vlastne ani žiadne problémy, ako svrbenie a tak dovtedy nemala. Až po pôrode. Nejak podrobne som to nezisťovala, keďže výsledky zo steru kože prišli až po mesiaci, keď už sa to malému upravilo samé.

tahia24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
shogun
21. nov 2011

Ja som mala len silne krce, zacali vecer a nemohla som v noci spat, na dalsi den to bolo este horsie, ale isla som radsej k lekarovi, vraj nic, neotvaram sa a ani kontrakcie to neboli a vsetko je ok, no a ked to nepreslo ani na dalsi den, zacala mi svokra pisat, ako casto sa to opakuje, lebo to bolo zase castejsie, radsej som zase isla k lekarovi o 17. h a to som uz bola otvorena a mala som si utekat dobalit tasku a do nemocnice (aj ked do terminu boli este 2 tyzdne). Prisla som domov, svokra mi dobalila tasku, pockala som cca 1 hodinu na manzela, lebo som chcela ist s nim (chcel byt pri porode) a islo sa. Mala som epiduralku, vodu mi museli prasknut a pred polnocou bol maly na svete🙂

gazovicka
23. nov 2011

ja som prisla do porodnice na vyvoalnie porodu, lebo som prenasala tyzden.... doktorka mi povedala, ze som otvorena na 4 cm, vraj idem na salu... a bolesti nikde.... bola som na cakacke aj s manzelom bez bolesti, este stale vysmiata... manzel to viac prezival ako ja... po dalsom vysetreni som bola otvorena uz na 5 cm a bolesti stale nikde.... ale doktorka mi vyvolavacku uz nechcela davat... praskla mi vodu, dostavili sa za pol hodinku bolesti a malinky bol do dvoch hodin na svete...

tehulka21
1. dec 2011

ahojte..mozno blba otazka..ale je velky rozdiel medzi odtekanim tej zatky resp. plodovej vody a silnejsim vytokom? 😅

kralicica
1. dec 2011

@tehulka21 zatka je ruzovej/hnedej/krvavej farby a je hlienovita. vytok je viac vodnaty a hlavne nema take sfarbenie.

tehulka21
1. dec 2011

@kralicica dakujem 🙂)

lusja
1. dec 2011

Ahojte 😉 dnes mi dr. povedal, ze som otvorena na 1,5 prsta, ale ze ako prvorodicke mi to moze este chvilu, ale ze do tyzdna moze byt maly na svete. Aku mate skusenost s otvaranim? tasku som si pre istotu zbalila - len neviem, ako dlho moze to otvaranie trvat - mam pocit, ze este mam aj tu hlienovu zatku...

gazovicka
2. dec 2011

@lusja ja som bola na 2 cm otvorena skoro dva mesiace 😀 ,,, a to mi hovorili, ze to moze kazdu chvilku na kazdej poradni .. takze zelam vela trpezlivosti... ja som bola otovrena predcasne, a nakoniec som prenasala cely tyzden... 😉

jananis
2. dec 2011

mna začali pobolievať podbruško a kríže, myslela som si že som sa prechladila- presne tak som to cítila, tak som si dala okolo pásu deku, to mi vždy pomôže..ale to už bol začiatok 1.porodnej doby, postupne to prešlo do porod. bolesti a išlo to šup šup rýchlo

bbtina
2. dec 2011

@lusja nieje pravidlom ze vzdy odtecie hlienova zatka,mne pri dcere neodtiekla vobec a ani voda ani nic,len som bola otvorena a teraz pri chalanoch asi tak 5 dni pred porodom a bolo tam dost krvi a potom som sa rano zobudila,ze mi odteka plodova voda,aj to som to chcela hodit na to,ze ktovie ci som sa len nepocikala:-!

batina
3. dec 2011

.. smiem sa spytat trosku blbu otazocku, je ten vytok "citit"? .. ja mam dva tyzdne do terminu, ale bolesti v podbrusku a v krizoch niekedy sialene, ale praveze nepravidelne.. a nechcem volat do porodnice, aby zo mna nespravili nejaku trapku co nevie kedy ide rodit.. 😅

adunka73
3. dec 2011

@batina myslis hlenova zatka?Ta byva s primesi tmave krve,jen trosku,muze byt i cerstva cervena...ale krev tam byva vzdycky.Jinak to muzes mit jen obycejny vytok,takovych ruznych chmulovin ide z cloveka dost behem tehu,zvlast ke konci. 😨

batina
3. dec 2011

@adunka73 ..myslela som normalny vytok, krvavy nemam.. ani naznak

adunka73
3. dec 2011

@batina tak to bud jeste v klidu,vidim,ze mame spolecny termin 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre