Ako ste prišli na to, že ste začali rodiť?

frana
15. aug 2006

ahojte mamulky a tehulky,ako ste prisli na to ze ste zacvali rodit?boli tie kontrakcie velmi bolestive,a kde boli?
😒

nana776
28. jún 2012

jasneze to je u kazdeho ine.vsak ja som isla minule na krv a bola tam jedna tehotna ktorej brala predomnou...ty kokos mne sa zdalo ze ona rodi tak jajkala ked jej brali krv 😀 boze moj som si vtedy povedala ze co bude robit ked bude rodit.a napriklad ked mi rezali osmicku tak isiel predomnou chlap a ten mi povedal ani tam nechodte to nevydrzite 🙂 a ja som odtial vychadzala vysmiata a ziadna polest.na nete som citala katastrofalne clanky a pritom to nebolo nic.
@julovka

monika1091
28. júl 2012

@monika2606 .... ahoj aky si mala porod bolestivy velmi?...... mna to caka coskoro.. preto sa pytam... :-P

dancul80
4. aug 2012

mna teda nic nebolelo. rano som mala pocit plneho brucha, som si povedala ze zacpa a sla som to riesit. obcas ma nejake pobolievanie krizov ominalo ale nic vazne. az ked som zrazu vstala a citila som jak mi krpec aj s bruchom padol o kus nizsie trklo mi ze asi rodim. ale nic ma nebolelo nijak extra ani v porodke na monitore ziadne extra kontrakcie aj ked som bola uz na 7cm. ale asi 2dni pred porodom som mala v noci hrozne ms bolesti asi 2h. podarilo sa mi to odignorovat, nechcelo sa mi v noci na pohotovost. najvacsia bolest bolo sitie. tvoje telo to vydrzi len to este odkomunikovat hlave ;) ale mne sa uz lahko hovori :D

slavik79
6. aug 2012

ahojte, necitala som uplne vsetky prispevky, len ma zaujima ci ma niekto skusenosti s tlakom na konecnik, som v ukoncenom 38 tyzdni a uz deviaty den citim strasny tlak na konecnik a vzapati mi bolest vystreluje do noh, musim si hned lahnut, lebo ani chodit vtedy neviem...medzitym som bola v poradni a midwife (tu v UK nieco ako porodna sestra) mi povedala ze to je normalne, ze dietatko mi tlaci na nervy, ze je uz velmi nizko a mozem ocakavat kazdym dnom porod, ale odvtedy nic..len ta bolest ktora nie je celodenna, asi tak 2 krat denne ma to prepadne, potom to prejde, v noci je vsetko v poriadku a takto dookola. ani na nete som toho vela nenasla, a ked, tak ze tie tlaky su bezne uz pri porode..tak neviem ci uz nerodim 2 tzydne 😀 termin mam 14.8. a som vystrasena z toho asi preto, lebo uz pred 3 tyzdnami mi midwife povedala ze babatko je uz velmi nizko.. zazili ste nieco podobne?

sloto
7. aug 2012

ahojte baby.... pisala som aj do dvojiciek, lebo cakam dvojicky, ale opytam sa aj tu.

čakám jednovaječné dvojky, vo štvrtok začínam 34 tt, včera večer ma schmatli bolesti brucha, vystrelovali i do krížov. trvalo to tak cca 2 hodiny, bolo to nepravidelné. bolesť prišla, odišla. potom v noci sa mi podarilo ale zaspať, a bolesti prešli. dnes ráno však mám opäť tvrdnutie brucha, nie také bolesti ako včera, menej... ale tiež cítim i kríže.
pár dní, asi tak cca týždeň mám silný biely výtok. Výtok mám síce celé tehu, ale teraz je taky hustý... krv ale nie.
asi sa to už pomaly začína?
asi vám bude smiešne že sa pýtam, aj keď som druhorodička, ale pri prvej som nič z tohoto nemala, malú som prenášla a10 dní, pôrod mi vyvolávali a od vyvolávačky do porodenia to bolo hodina a pol, takže také niečo ako poslíčkovia, odtok zátky, vody - to vôbec nepoznám....

kristina39
12. aug 2012

Ahojte...ja som mala termin pri prvom tehu 1.9....2.9 som o 10:00 bola na vysetreni v nemocnici a lekar povedal ze vsetko je ok na porod to nevyzera objednal ma na 4.9. s tym ze ked sa nebude nic diat 7.9 ho vyvolame...este v ten den okolo 13-tej na zacalo bolet brucho ako keby som dostavala menstruaciu...volala som doktorovi a on mi povedal ze to nic nie je ze TO PREJDE ze rano bolo vsetko ok...do vecera bolesti silneli a uz som sa pripravovala ze je to asi tu...o pol noci mi odtiekla voda...prisla som na prijem robili mi vysetrenia isla som na vzdycharen tak o 2:50 ma chytili uz bolesti ze mi to tlacilo na konecnik a 3.9. o 3:05 ma TO PRESLO♥♥♥ narodil sa mi krasny syncek...teraz mam termin 20.10. uvidim ako to dopadne 🙂

dagmar1981
31. aug 2012

@frana . Ahoj frana, ja som rodila pred 12-timi dnami ako prvorodicka, tiez som nevedela, ako to rozpoznam. acalo sa to 11 dni pred terminom v noci o 01.45 h. a to tym, ze som dostala hnacku, opakovalo sa to 3x po 20-tich min. a vtedy mi napadlo, ci mi nahodou nesadla pizza, ktoru som si vecer dala. Nakolko sa pridali aj mierne bolesti krizov a podbruska, tak ma napadlo, ci to nie su kontrakcie. Zacala som si pisat prichadzajuce a odchadzajuce zatial mierne bolesti, ktore som lahko predychavala, ako pri zacinajucej menstruacii, Umyla som si este vlasy, osprchovala sa a ked sa to opakovalo uz kazdych 10 min, zacala som budit manzela. To uz bolo 04.00 rano, cize 2 hodiny od prvych priznakov. Sadli sme do auta aj s vecami a isli do porodnice, to uz som ale mala kazdych 5 min kontrakcie a kym som zazvonila na zvoncek v porodnici, to uz som mala aj 3 min. dali ma na monitor, ale tam sa mi uz kontrakcie bolestou znasobili, stale sa to dalo vydrzat, hlbokymi nadychmi a vydychmi to zvladnes. kym ma lekar vysetril po 15 min po monitore, bola som uz otvorena na 6,5 cm. a vtedy mi lekar povedal, ze to uz ani klystyr nestihame, a hned na salu po vypisani papierov...a to uz potom nabralo rychly spad. vyskocila som na porodnu kozu, dali mi 2 cipky do konecnika na dozretie krcka, pichly infuziu oxytocin, prepichli plodovu vodu, vycievkovali mechur pre vacsi priestor pre malicku... no a uz som nevedela udrzat tlaky, bolest sa dala zniest stale, cakala som nieco hroznejsie... a na pokyn lekara sme zacali tlacit ako na stolicu, asi tieto tlaky su take neprijemnejsie, ale aj to sa dalo zniest... na 3x zatlacenia a malicka bola vonku, ani som necitila nastrih, lekar to umrtvil, takze sa neboj...a malicka Timea
bola na svete o 06.10... takze od prvej kontrakcie az po narodenie ubehli 4 hodiny... porod bol rychly a ja som to brala za krasny zazitok, na stres a strach nebol ani cas a vtom momente ani nestihnes, tak sa neboj a drzim palceky, nech vsetko dobre dopadne 🙂

terinka2013
14. okt 2012

ahojte, chcem sa spýtať keď mám rizikové teho, kôli skrátenému krčku, či pôrod môže začať skôr, alebo ako zvyčajne pôjde to pomaly, som prvorodička a lekár mi povedal, že miminko drží na vlásku, že stačí trošku "ťuknúť" a začnem rodiť. Čo to pre mňa znamená? ďakujem

zuzi0911
14. okt 2012

@terinka2013 ahoj ja som od 5 mesiaca bola otvorena na jeden prst. musela som len lezat a uzivay magnezium koli tvrdnutie. tiez lekar povedal ze staci mali a moze narodit. narodila sa az 8 den po nermine. neboj sa vsetko dopadne dobre.

terinka2013
14. okt 2012

@zuzi0911 začínam mať obavy, aby som nešla do nemocnice neskoro, lebo som chcela radšej čakať doma, ako v nemocnici... hlavne s manželom, ale obávam sa kôli tomuto, aby som neublížila miminku. Necítim ani tvrdnutie bruška, ani tlaky bábätka nadol, aj som bola v nemocnici kôli nálezu... ( píše že je špička väčšia v tt karte) ale nik mi to nevysvetlil ani v nemocnici čo to znamená. 🙂 tiež papám magnézium.,

zuzi0911
14. okt 2012

@terinka2013 neboj sa ja som bala kedze som od piateho mesiaca tvrdnutie aby som to potom rozoznala,syrasne moc krat som aj bola. na pohotovosti koli planemu poplach.ale to rozoznas

marietka92
30. okt 2014

ahojte som v 39 tyzdni a 3 dni tehotenstva mam slabe bolesti pod bruskom niekedy sa to opakuje kazdich 15 min mam aj vytoky co si myslite pride to uz konecne ci nie ?

daniki
31. okt 2014

Baby poradte mi prosim...od rana citim take akoby kontrakcie,nepravidelne stahy ako ked som pri kramoch mala krce...a cely den tak isto...poobede som si dala sprhu a potom som sla do vane,pred chvilou som vysla a trosku sa zintenzivnili a su priblizne kazdych 7-8mim...neviem ale stale ci su to kontrakcie alebo co,nato ako ich kazda popisuje bolestivo mi pridu malo bolestive...po plodovej vode ani stopy,skor mam len trochu vytok ale uplne malinko.(v utorok mi povedal doktor ze mozem kazdu chvilu rodit a urcite uz nevydrzim tyzden)
Prosim radte-ist do porodnice-cakat? (Som z LM a rodit chcem v MT)

natalym
31. okt 2014

@daniki Ja by som šla. Ak máš termín, niet načo čakať.

zuzanakarcolova
31. okt 2014

@daniki Ja by som radšej šla...

adus1234
7. nov 2014

Ahojte, chcem sa opýtať, od rána mi je tak,divne. Už ma tri krát prehnalo a je mi akoby som mala odpadnúť, sem tam pociťujem taký slabý tlak na žalúdku a stále chodím na malú. Nevie čo to znamená. Ďakujem za pomoc.

ushuaia
7. nov 2014

@adus1234 u mna tiez zacal porod podobnym sposobom...najsor bolesti, tie sa striedali s uvolnenim...po 2 hodinach ma zacalo prehanat...som sa doplazila do sprchy a potom sme uz isli...prisla som otvorena na 5 cm...a to som bola prvorodicka...Radsej chod pekne do nemocky... 🙂 , vela stastia !

bodka2213
20. nov 2014

baby poradte ... teraz som vstala a je mi hrozneee , tvrdne mi bruško, bolesti ako pri menzese nemám ... no je mi strašne zle od zaludka, už som aj zvracala , mám zimnicu, a aj ma prehnalo .... za týžden mam termín , može to byť začínajuci porod alebo ide ma mna skor nejaká choroba ???

budem rada ak pomožete 🙂)

mamulibabuli
20. nov 2014

@bodka2213 uz sa to rozbieha..aspon podla mojich skusenosti.

bodka2213
20. nov 2014

dakujem pekne, ... zajtra mám isť na kontrolu, neviem či čakať do zajtra alebo isť do nemocky... uvidím podla stavu .... držte palce

kacena4
20. nov 2014

@bodka2213 no podla mna porod urcite nezacina zvracanim a hnackou bolestou zaludka a zimnicou to skor zacina choroba urcite skoc k lekarovi obvodakovi nech ta skontroluje aby sa ti neskomplikoval porod nejakym zapalom z ochorenia 😅

bodka2213
20. nov 2014

@kacena4 teraz neviem či to myslíš vážne 🙂 ale vidím že máš 11 deti tak si skusená 🙂

kacena4
20. nov 2014

@bodka2213 myslela som to uplne vazne preco by som si srandu robila?? 😔 to tvrdnutie bruska je skor z toho zvracanie zo stresu zo stahov zo zaludka. ak by si mala zaciatok porodu tak by ti skor odisla zatka, popr. voda, a zacali by bolesti, urcite nie zaludok a zimnica. drz sa, a daj sa vysetrit lekarovi, lebo ak mas nejakeho bacila mohla by si ho preniest na babatko. preto ti odporucam lekara. drzim palceky a skore vyliecenie

bodka2213
20. nov 2014

@kacena4 dakujem velmi pekne za radu 🙂 drž sa aj ty 🙂

migrificka
12. okt 2015

Moj porod bol dost netradicny :D trsali sme si na svadbe ked na mna prisli kontrakcie, ale kedze som tvrdohlava hovorim si ze to su urcite len poslickovia. A tak sme pockali az do zaverecnej. Sla som si lahnut no kontrakcie neustupovali,prave naopak boli cim dalej horsie. Dala som si aj sprchu a stale nic, potom som zacala krvacat a to ma fakt vystrasilo. Po prichode do nemocnice to uz malo rychly spad. Manzel s mladomanzelmi boli za dverami a netrpezlivo cakali na verdikt lekara, ktory znel ze rodim 😀
No a po vacsom trapeni sa nam narodil krasny syncek.

canama
12. okt 2015

@frana u mna to zacalo ako take neidentifikovatelne pichanie...ze su to kontrakcie som zacali sipit az ked som si uvedomila ze to pichanie je naaramne pravidelne. 🙂

6699333
12. okt 2015

Pri dcerke som prenasala týždeň a potom mi pôrod vyvolali no pri synovi som mala termín 11.8 2015 no narodil sa 4teho ráno o pol 6tej som sa pebudila na bolesť jak pri menzese že idem na wc a tam hlien s krvou (zátka) a ja asi budem rodit dala som info priateľovi ted mal prísť už z nočnej este som navrila poupratovala a sem tam bolesti no nepravidelne no aj tak som zobudila priateľa okolo 12 tej a vyrazila som k mojmu gynekológovi ktorý bol aj primarom v nemocnici a on ze aby som isla na príjem že som na 4prsty tak som dosla na príjem. A uz to bolo 5 do nemocnice som prisla o pol piatej a o pol ôsmej bol na asvete no museli mi prepichovat vodu

lucassia
3. jún 2016

ahojte babenky takže nemusim mať kontrakcie pred odtečenim plodovej vody? bo zatial som v 37tt a žiadny ani malinky posličkovia

migrificka
4. jún 2016

Mne neodtiekla plodova voda ale kontrakcie som mala,pricom som si stale nahovarala ze su to len poslickovia (no neboli)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre