Ako ste prišli na to, že ste začali rodiť?

frana
15. aug 2006

ahojte mamulky a tehulky,ako ste prisli na to ze ste zacvali rodit?boli tie kontrakcie velmi bolestive,a kde boli?
😒

katuskads
20. jan 2012

No ako toto vsetko citam je to uplne rozne mne dnes zacalo tvrdnut brusko je my navracanie a neviem co mam robyt od kyseliny katastrofa kedy to uz zacne????

denaalubos
21. jan 2012

@morandia suhlasim s tebou aj ja nemam rada nemocnice, ale ved si hovoim, ze kazda jedna to zvladla, tak sa prekonam, zatnen zuby a nech su tie nase zlaticka vonku a mame to za sebou pekne uz domka 😉

morandia
21. jan 2012

tak tak aj ja si to stale hovorim... 🙂 kedy mas termin?

denaalubos
22. jan 2012

@morandia 14.4. a ty?

lucy109
22. jan 2012

@morandia ked mas epiduralku zasivanie vobec necitis, po porode ti zvysia davku a zasiju ta a mozes sa dosiroka pritom usmievat s malym na prsniku, ja som telefonovala pritom s mamou a potom mi priniesli male...na druhy den to uz citit riadne,tiez doporucujem to koleso- vyborna vec, za dva a pol tyzdna po porode uz to byva zahojene a mozes sediet normalne a bez bolesti
mne odtiekla plodova voda v noci a do obeda dalsieho dna som porodila, ale len vdaka oxytocinu a mojmu porodnikovi,inak by som asi rodila raz tak dlho

morandia
22. jan 2012

aha dobre vediet.... a epiduralka kolko stoji ? som akosi zabudla...

morandia
22. jan 2012

@denaalubos ahoj 12.02.

denaalubos
22. jan 2012

@morandia no super tak ty to budes mat davno za sebou a ja este stale pred sebou 🙂 potom sa ozvy ze ako ste to zvladli 🙂 A inak ja som 13.2. 🙂

aksniteb
22. jan 2012

Nebojte sa, určite to zvládnete 😉 pridám môj zážitok z pôrodu -
večer "pred" mi začala odchádzať zátka a ráno som sa zobudila s divným pocitom a akoby slabými MS bolesťami, asi o desiatej som si začala všímať, že sú pravidelné po 10 min, o jednej som zašla k svoju gyn, aby sa na mňa pozrel, či to nie je len planý poplach 😉 nebol, už som bola na 3 cm a poslal ma do nemocnice, že príde, keď skončí v ambulancii. Cestou do pôrodnice sme ešte zašli s mm na kávu, o druhej ma prijali, kontrakcie som mala už po 5 min ale bolestivé začali byť až tak od štvrtej, dr prišiel pred piatou a malá sa narodila o pol šiestej. Zvládli sme to aj bez epi, aj bez nástrihu a z pôrodu máme aj s manželom len tie najkrajšie spomienky 🙂
Rodila som 5 dní pred termínom a malá sa narodila s mierami 3350 g a 52 cm.

morandia
22. jan 2012

@denaalubos ahoj no len aby si ma nepredbehla aj to sa moze stat..dam vediet ake to bolo dufam ,ze to predycham :D budem sa snazit, urobit vsetko pre maleho... Temrin mas 13.2? hned po mne 🙂 tak drzim prsty ..tiez budem zvedava ,ake to budes mat ty ,priebeh a tak... drzim prsty ..

morandia
22. jan 2012

@aksniteb no taky porod chcem aj ja ...blahozelam k malickej a zelam hlavne veeeeeeeela zdravicka :D

morandia
22. jan 2012

@denaalubos ja mam termin 12.2.

morandia
22. jan 2012

@aksniteb a ta zatka ,ako si vedela ,ze to je ono...a ked si vedela ,ze to je ta zatka tak nebala si saa nechcela si radsej rychlo ist do nemocnice... ako si vedela,ze mozes pockat do rana..

lubina
22. jan 2012

Nebojte, vsetky sa dockate krasnych babatiek a to ze zacinate rodit, to tiez vycitite, ste predsabuduce maminky....ta priroda to zariadila super, nic sa nebojte, budete vediet ze rodite.......a zazitok z mojho druheho porodu.O pol deviatej vecer som povedal manzelikovi, ze asi je to uz to (bolo to 4 dni po termine!!!!).Hovori klud, to je len zaciatok mame cas. ....no o par minut odtiekla voda a to uz boli riadne kontrakcie, tak sme sa obliekli a frcali do nemocnice.Po 2100 ma prijali a mala sa narodila 22:52. To bola taka rychlovka 😀 , ked som volala domov, tak moja ma "a to uz je na svete, ved si len teraz odisla?"

morandia
22. jan 2012

@lubina normalne ti zavidim..nechces odrodit za mna? .D

vvrka
22. jan 2012

@aksniteb to je parada, takyto porod by sme chceli asi kazda. 🙂 zelam vsetko dobre celej rodinke.

lubina
22. jan 2012

@morandia to uz asi ani nie, dva porody stacili 😀 . Ale da sa to zvladnut, po porode si povies, ze to bolo ok.Ale chapem aj obavy pred, ja som sa tiez bala, ake to bude, ale ked som videla malicku, tak som na vsetko zabudla, ani neviem ako som porodila placentu a zasivali ma,to si vobec nepamatam, len to malinke babatko na mojej hrudi s velikymi ocami ako na mna pozeralo........krasa

morandia
22. jan 2012

@lubina juuuuuuuuj na to sa tesim aj ja...ja sa asi rozplacem ako sa poznam ... 🙂

lubina
22. jan 2012

@morandia ved aj sa mozes, ja som tiez slzila...od radosti a stastia

morandia
22. jan 2012

@lubina 😀 este jedna otazka niekolko dni do zadu pred porod netvrdlo ti casto brusko? lebo mne tvrdne moze to znamenat ,ze to coskoro pride... ?

lubina
22. jan 2012

@morandia mne nejako specialne ani netvrdlo a ani mi nejako extra nekleslo. Ale ak ti tvrdne brusko, tak to moze znamenat aj to ze sa to blizi. Mojim detom sa vsak nechcelo ponahlat, ani jednej a tak ani to brusko nejako netvrdlo

anicka1981
22. jan 2012

no ja som rodila 15 a pol hod, maly si dal na cas 😅
Prve kontrakcie som dostala v nedelu nadranom,ale ked som vstala,boli prec, 😀 ,vecer sme lahli spat a zase sa zacali,ale myslela som,ze to prejde nakolko 3 dni predtym sme mali vyjazd do prodnice, ze uz rodim 😀 😀
Kontrakcie mi zacali o 21 vecer kazdych 20 min. celu noc som prestala pri okne, lebo lezat sa mi nedalo,bolest bola silnejsia,ked som lezala, rano o 5 som mala kontrakcie kazdych 10 min a zacala som krvacat, pobudila som oslavencov (2ja clenovia nasej rodiny oslavovali narodky) a islo a do kosic 😀 na obed sa nam narodil chlapcek, 😵 presne na muzove narodeniny 😅 porod bol pre mna nadherny zazitok a urcite aj pre muza pri mne a zvysku rodiny na chodbe, rodila som bez oxitocinu, epiduralky, nastrihu a aj sita, uplne krasny a s pontanny porod 😵

brusko mi kleslo asi mesiac pred porodom, a tvrdlo mi iba par x a to sme leteli do porodnice :D a plany poplach to bol

morandia
22. jan 2012

@lubina aha .... no lebo ja som bola pred tyzdnom na monitor a maly vraj ma prudke pohyby tak som bola upozornena ,ze to uz moze prist skor ked je taky neposedny...

lubina
22. jan 2012

@morandia neboj dockas sa a urcite bdues vediet, ze zacinas rodit.Ja viem, ze je to na konci uz na nevydrzanie, ale co by sme nespravili pre nase deticky, no nie? A co este len urobis, ked ten drobcek bdue na svete.Budes mat pocit, ze aj hory dokazes pre babatko preniest, ak by bolo treba

morandia
22. jan 2012

@lubina VED PRAVE...budem sa snazit byt dobra mamka ...tesime sa na maleho Alexa .D sme strasne zvedavy aky bude... na jeho prvy usmev ,na vsetko :D

lubina
22. jan 2012

@morandia tak si to potom, ked sa narodi uzite a uzivajte lebo tie deticky hrooooozne rychlo rastu a ani sa nenazdas a bude behat...........uzi si preto vsetko od malicka, aj place aj usmevy

aksniteb
22. jan 2012

@morandia ja som mala pár dní taký hustý biely výtok, ale večer pred pôrodom som v ňom mala troška krvi, tak som si už bola na istom, že ide o zátku a tušila som, že už o dlho nepotrvá 😉 a do pôrodnice sa má utekať, až keď praskne voda či krvácaš alebo máš pravidelné kontrakcie.

morandia
22. jan 2012

@aksniteb aj ja mam tieto dni posledne vytok, sice nie husty, ale mam, a to vtrdnutie bruska mam casto

morandia
22. jan 2012

@lubina budem urcite strasne sa na maleho tesime. :D

lubina
22. jan 2012

@aksniteb zavisi aj od toho ako daleko od nemocnice byvas.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre