Ako ste prišli na to, že ste začali rodiť?

frana
15. aug 2006

ahojte mamulky a tehulky,ako ste prisli na to ze ste zacvali rodit?boli tie kontrakcie velmi bolestive,a kde boli?
😒

dicinka1
28. jan 2011

@lola11 aj ty?aj ja... 😉 len som videla,čo tu hodila adminka.. 😉 to je všetko

patulda
29. jan 2011

Ahojte aj mna to za chvilu caka termin mame 27.2. tak dufam ze vsetko bude ok inak zaujimave temy su tu.Som rada ze nieco ako modry konik existuje 🙂

vladimira32
30. jan 2011

@patulda Ahoj, máme rovnaký termín. Ale cítim sa tak, akoby som mala rodiť každú chvílu.

tara
31. jan 2011

Mne odtiekla plodova voda priamo v restauracii a prudom. este rano som hovorila, ze dohovie ako to spoznam a ci nebudem prenasat a uz o 12h sa to zacalo. 😉

tanja61
1. feb 2011

@vladimira32 aj ja sa citim uz asi mesiac zeby som mala kazdu chvilku rodit 😀

xxveronikaxx
1. feb 2011

prišla som nato tak že som začala krvácať a musela som už porodiť 🙂

veva82
1. feb 2011

ráno som mala pocit že sa idem rozpadnúť a tak som zašla na gynču.Kedze som bola zatvorená poslali ma domov a večer to prišlo.O 21.30 mi začala odtekať plodová voda,tak som si zbalila veci a išli sme do pôrodnice.Na čakačke som bola celú noc a deň vo štvrtok a a stále nič.Okolo pol noci mi pichli vyvolávačku pôrodu a o nejakej 04.00 som mala silné bolesti-menštruačné takže s pol cm som sa otvorila na 6cm.Natočili CTG a šla som spať.V piatok ráno okolo7.15hod ma budila sestrička že idem rodiť,tak som sa na ňu pozrela že si robí so mňa srandu.Okolo 8.00hod ma napichli na infuzku a už začali riadne kontrakcie a strašne som chcela tlačiť ale mi nedovolili hned.O 8.36hod bola malá na 4 zatlačenia vonku.Ja mám asi silý prah bolesti.....ja som mala pôrod že som si hned v ten deň povedala že môžem mať aj 10 s takým priebehom.A mne aj dosť pomohli cvičenia-pri predýchavaní kontrakcii.Som zvedavá ako zvládnem tento druhý pôrod 🙂

xxveronikaxx
2. feb 2011

@veva82 niektoré ženy to maju ľahké raz dva porodia ale niektoré zas sa tam musia trápiť ja som pri pôrode cítila že asi umieram taka bolesť to bola

vrabcek154
3. feb 2011

Ahojte, viete mi niekto poradit, ako vyzera plodova voda, dnes rano som si nasla az na stehne taky mliecny vytok, tak som sa zlakla, inak u doktora som bola v utorok , vsetko bolo v poriadku, a v pondelok ma chce poslat uz do nemocnice, na vytok povedal, ze to je teraz normalne.
Dakujem

jana776
3. feb 2011

@vrabcek154 Ahoj, to skor vyzera na zatku, plodovu vodu by si jednoznacne zistila, bola by pod tebou velka velka mlaka 🙂

sirinka
3. feb 2011

@vrabcek154 plodova voda je ako voda...priehladna, bez zapachu...za normalnych okolnosti...

vrabcek154
3. feb 2011

Dakujem kocky 🙂 🙂 🙂 🙂

slavicita
4. feb 2011

@vrabcek154 keby to bola plodová voda, určite by si si to všimla....mne začala tiecť voda o piatej ráno, tesne predtým som bola na WC cikať a ako som si lahínala do postele, zrazu to začalo nezadržateľne tiecť...a nevieš to zastaviť...takže to bola asi tá zátka...🙂

slavicita
4. feb 2011

@vrabcek154 a farbu má buď priehľadnú alebo ružovkastú...ja som mala tú druhú🙂

patulda
6. feb 2011

@vladimira32.ahoj ja mam prve takze ja ani neviem co ma caka tak zbieram info co a ako ale uz sa ledva gulam tak uvidime kedy sa to ozve 🙂 .Inak urcite dam vediet 🙂 .A ty mas prve?

vladimira32
7. feb 2011

@patulda áno, čakám prvé, už sa neviem dočkať. Som zvedavá, aké to všetko bude. 🙂 Či pôrod alebo potom všetko to ostatné.

tinki
8. feb 2011

@patulda
@vladimira32
ahojte baby, ja tiež čakám každú chvíľu. Aj keď idem do toho druhýkrát, stále mám stres..možno ešte väčší ako predtým.. 😒

misa0411
8. feb 2011

Tak ja som mala bolesti od druhej v noci, ale nie nejaké silné. Nepripisovala som to tomu, že rodím. o piatej už to bolo bolestivejšie, tak som si napustila vaňu teplej vody a dúfala, že to prejde. neprešlo. Bola sobota a priateľ sa ma spýtal či rodím, ja som povedala, že nie aby išiel kľudne o práce. Bolesti neprechádzali tak som si dala ibalgin. Až po deviatej ráno mi odišla hlienová zátka, tak som si už domyslela, že rodím. Tak som zavolala priaťelovi, že ideme do pôrodnice. 9:50 ma prijímali a 11:48 bol malý na svete. Keď sme tam prišli, bola som otvorená na 6cm. Ale veľmi bolestivé kontrakcie nastali až v pôrodnici asi hodinu pred narodením malého.

barbarka
8. feb 2011

v nemocnici mi to povedali na zaklade monitoru 😀 tak ma poslali do porodnice. 😉 ale ja som uz 5dni prenasala, citila som len tvrdnutie bruska, aj som sa potesila ze to vobec neboli, ale v porodnici mi doktor urobil tzv. hamiltonov hmat a uz sa to rozbehlo aj s bolestami 😉

tanja61
8. feb 2011

baby pripajam sa k tym ktore cakaju 🙂 mne uz asi 4dni strasne tvrde brucho,poslickov mam casto a bolesti v podbrusku tak dufam ze uz to dlho trvat nebude 😉 pri prvom tehotenstve mi voda neodtiekla prepichovali mi ju v nemocnici kde som dosla s falosnymi kontrakciami o ktorych som si myslela ze su velmi silne 😀 vzhladom nato ze som mala zvyseny tlak tak si ma tam nechali a porod mi zacal o 3dni s pravymi kontrakciami takze dufam ze ich tentokrat rozoznam 😀 inak vsetkym vam drzim prsty nech nam to dobre dopadne 😉

tanja61
8. feb 2011

inak zabudla som dodat kontrakcie mi zacali pred polnocou a maleho som zacala rodit na druhy den o 15.00 hod po nevydarenom tlaceni ma zobrali na cisarsky a maly bol na svete o 17:40 🙂

marion
8. feb 2011

Mne pri obidvoch detoch praskla plodova voda. Pri synovi v 39t.t a pri malej uz v 37t.t. 🙂 A mohlo sa zacat rodenie 😀 😀

patulda
9. feb 2011

@vladimira32 No ja som tiez zvedava jak to bude ale ja mam pocit ze do terminu to asi nestihnem zda sa mi ze uz buduci tyzden pojdeme.

patulda
9. feb 2011

@tinki Podla mna vzdy to bude asi stres lebo kazde tehotenstvo je ine ziadne asi nebude rovnake. Kedy to cakas?

tinki
9. feb 2011

@patulda termín mám 17-teho..a ty?

tanja61
9. feb 2011

@patulda ja uz mam pocit 3tyzdne ze uz pojdem a stale nic 😀

tinki
11. feb 2011

@patulda
@tanja61
ja mám každú noc pocit, že už...sa zobudím na bolesti v krížoch, čo prechádzajú ako keby do vaječníkov, opakuje sa to dva až tri krát po 20 minútach a potom prestane...Zeby to boli tí poslíčkovia? To mám celý tyždeň...Dnes idem na poradňu, ktovie, možno si ma už aj nechajú.. 🙂

tanja61
11. feb 2011

@tinki ja mam tiez take bolesti tak dufajme ze to je predzvest ze uz 🙂 inak aj ja mam dnes poradnu tak uvidime🙂

tinki
11. feb 2011

@tanja61 nenechali si ma...ale vo štvrtok už idem na amnio.. 😉

patulda
11. feb 2011

@tinki ahoj ja mam 27 termin tak to sa asi nestretneme v porodnici.Jedine ze si dame spicha uz potom aj z drobcami.Mna dnes doktor vyplasil ze sa mu nezdaju prietoky.Neviete niekto nahodou co to znamena? A uz sa hlasia poslickovia?Coto bude?Potom daj vediet co a ako pa pa a vela stastia 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre