Ako ste prišli na to, že ste začali rodiť?

frana
15. aug 2006

ahojte mamulky a tehulky,ako ste prisli na to ze ste zacvali rodit?boli tie kontrakcie velmi bolestive,a kde boli?
😒

icha5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
geegee
15. aug 2006

ja som ich citila v krizoch a boli znesitelne...ked som prisla do porodnice, ze ma nieco boli a oni si ma tam uz chceli nechat, pytala som sa etse domov, ze to neboli az tak aby som rodila...a o 3 hodiny som zacala tlacit, o 3hod, 15 minut odvtedy ako som sa pytala domov, sa narodil Matusko 😀

ukana
15. aug 2006

mne zacala odtekat vecer plod.voda, tak sme sli... a do rana nic... Okolo ôsmej zacali slabe kontrakcie, potom mi dali epidural, a o tretej sme sa narodili...Kontrakcie?? To je čo??? 😅

ervotoc
15. aug 2006

hm ja som volala drahemu,či už vypil kafičko,on že hej,reku neplaš sa,stihaš ešte isť tam a tam,za hodku sme boli na prijme,vsetko ok,cely den kontrakcie stupali,cele to bolo v pohode,mna teda neboleli a to som tam bola od osmej rano a tlacila som do pol siestej,celkom šichta 😀 ja som mala odkrutenych že 90%porodu,ked hodku nato nastali komplikacie,som tlačila jak besna 😀 a malemu sa nechcelo von,no a potom ,to je uz o inom...do tych sedem prstov som ani nevedela,čo tam akože robim,prečo som ja blba neišla az na obed 😀 😀 😀

barunka
15. aug 2006

ja som prišla až keď som bola na tých cca 6 7 prstov otvorená. a aj to nasilu... otec ma presvedčil, že ja rodím a ja koza mu vravím, že určite nie 🙂 🙂 🙂 o piatej sme dorazili do nemocnice a o 8 bola simi na svete.

expertka8
15. aug 2006

...máme 2 deti..ale ani pri jedom neviem,ako vyzerá odtečenie plodovej vody???...je zaujímavé,že obe deťúrence sa narodili za 8 hodín..bez rozdielu poradia/prvorodička a pod./
...pri obox pôrodox mi začali slabé kontrakcie prexádzajúce z tupej bolesti z krížovej oblasti až do ostrej bolesti do podbruška...posledné 2 hodiny boli neznesiteľné...ale zvláhli sme to🙂
...pojem pôrod by som rozhodne nezovšeobecňovala,pretože kým jedná mamina sa natrápi na pôrodnej sále ako *kôň* aj niekoľko hodín..druhá párkrát zatlačí a dieťa je na svete...preto nemám rada vyjadrenia typu..."..px..pôrod..malina..neviem čo vymýšľate s EPI???..a pod./

ukana
15. aug 2006

expertka8...odtekanie plodovej vody je postupné vytekanie plod. vody, je casto aj krvavá, najprv to slo postupne, potom naraz vela vody...Je to jeden zo sposobov, ako može zacat porod. Bolesti som nemala, je mi luto. Ale to je len moj pribeh, aj takto to mohlo prebiehat, som chcela povedat. Mam x kamosiek a kazda rodila inak dlho, mala ine bolesti, zavisi to aj od prahu bolesti kazdej zeny, niektorým sa to zda strasná bolest, inym az tak nie, je to individualne.

barunka
15. aug 2006

a určitú úlohu v bolestiach zohráva vraj aj množstvo pohybu, ktoré má žena počas tehu... tak neviem....
ja som sa hýbala dosť veľa, dokonca deň pred sme boli pol dňa na nohách, a ozaj to bolo nič... najhoršie bolo pre mňa tlačiť si potom na maternicu 🙂 to ma bolelo... 😀

expertka8
15. aug 2006

..ukana..súhlasím...veľa záleží aj od psyxiky..nexcem nikoho strašiť..ale pre mňa tie posledné 2 hodiny boli skutočne neznesiteľné 😲 ..preto som to riešila za pomoci EPI 😉
...frana...spúšťacím faktorom pre začiatok pôrodu/resp. pôrodnýx ciest/ býva hlienová,krvavá zátka na krčku maternice...u mňa sa uvoľnila deň pred pôrodom 😉

frana
autor
15. aug 2006

no ja mavam take bolsti ako pri menstrulacii,takue neviem ci to je uz ono,ale su take ze skoro kazdu2-3.a dakedy aj 4-5.hodinu

expertka8
15. aug 2006

..to budú asi *poslíčkovia* 😅

bellezza
15. aug 2006

frana, pukla plodová voda. Bolesti začali az omnoho neskôr. cca o 6hodín. Teda tie fakt neznesiteľné.

zuzu13
15. aug 2006

frana, chystaj tašku. Možno to už ide... 😀

ervotoc
15. aug 2006

no tak mne plodova voda neodtiekla vobec keby sa mam podla toho riadiť este nerodim 😀 😀 😀 a to som jej teda mala 😀 😀 😀 neviem ja som sa hybala,kotulala jak strela,som neobsedela 😀 keby mozem robim az to porodu,v pohode som este vypekala aj cez svitky aj po nich pre celu rodinu,no nemohla som fakt obsedeť,nohy mi neopuchali,hm a dobre som sa veru guuuulala 😀 😀 psychika,no to bolo divne,mne kazdy ze bojiš sa,co?alebo ze aaa nemaš sa coho bať,a ja som pozerala,akoze o com to ludia točite,cely cas pohoda,kolegyna naopak od začiatku biela,vystresovana,že sa boji porodu...hm a aj tak sme obe rodili tyzden po termine a obe sme museli mať cisára...myslim ze je to rozne,no pre mna bol stres,ked že som si tam cely den špacirovala 😀 jak tam niektore hučali,je to neprijemne,ked vieš že si na rade,chvilami mi bolo aj do smiechu,že či aj ja budem tak vrískať,či nadavať a tááák,inak pre mna na tom celom bolo najneprijemnejšie že som musela mať otvorene dvere a oproti tam vsetko zrovna drhli krv,krv,bordel,tam to naťahovali a drhli,ach jo,,,

frana
autor
15. aug 2006

ja som uz zbale na tak ciastocne,a ja znasam bolesti takze to dufam ze vsetko zvladnem

expertka8
15. aug 2006

..u mňa je to strašne zvláštne...čím väčší stres,tým väčší smiex..takže sme sa veru na pôrodnej sále nasmiali... 😀 😀 😀

frana
autor
15. aug 2006

a kedy ste zacali rodit?v presny perminalebo ako to bolo?

expertka8
15. aug 2006

...obe deti som porodila v 42.tt. ..takže sa im zjavne v mojom brušku páčilo 😉 ..napr. pri synovi som sa mala v nedeľu dostaviť na príjem/ak by som dovtedy neporodila/...malý sa asi zľakol.. a v stredu sa radšej narodil 😀

ervotoc
15. aug 2006

no a co nechapem,naco som tam musela ja rodiaca vlačiť furt tasku,normalne este ked som musela prejst z boxu do saly,tak ta ťapa že a tašku tu máááte,,,,tak ja rodim,maly tlači,už len ta chodza mi prišla na zaplakanie komicka 😕 😀 a ona ma "buzeruje"s taškou,neee že by mi pomohla,to neee,ona by mi ešte tašku dala,som ju prebodla pohladom a zmlkla 😀 😀 jaaaj ťažke srdce mam ,že nezabudnutelny okamih 😀 😀 😀 mali mi povedať v akom zmysle 😀 😀 😀

ervotoc
15. aug 2006

teraz by som sa uz porodu bala,keby znova otehotniem,inak teraz mi to pride aj divne jak to ze mi to prišlo tak šuma fuk,fakt neviem,mne to prišlo akosi prirodzene,ešte si pamatam ako mi babka furt hovorila,ze ako to rozpoznam a zaručene infošky,,, 😀 a ja ze sak ked to pride,pride,,,hm,fakt nad tym rozmyslam,ale mne zalezalo len na tom aby bábo bolo zdrave ,to bolo aj prve co som sa opytala,,,az potom ze -mate "Rudka"mamička....no inak nechapem tie porody jak znama,porodila po ceste do nemocnice,ze na dva šupy...aj moja mama ze pohoda celkom atd,a iny sa tam namorduje,dalsia nareve,nakrici,ježiši poznam aj babu čo doktorom vynadala do píííííp 😀 fakt co tehulka,to iny zažitok 😀

frana
autor
15. aug 2006

bay.ked den pred porod by som mala mat hlinovitu zatku,tak potom u mna to bude asi ine,lebo ja ma taku zatku bez krvi,pokazdom dobrom jedle.

nikolasko
15. aug 2006

To s tou taškou je mi dosť známe aj ja sa dnes už na tom bavím

frana
autor
15. aug 2006

MAMOTAZKU.NASRIH BOLI???

geegee
15. aug 2006

frana...ja ani neviem kedy ma nastrihli...a to mam svik az k prdeli 😀

icha5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ervotoc
15. aug 2006

geegee 😀 😀 ,no jasne ja som ani nevedela hehe ze nejaky nastrih mi spravili 😀 😀

silvinka
15. aug 2006

frana nastrih neboli ale to hojenie je na figu , odporucam nafukovacie koleso pod zadok do porodnice aj domov 🙂 inak si nebude smoct sadnut , s kolesom sa to dalo prezit

a to ze rodim som vedela podla prasknutej plodovej vody 🙂

evickaleh
15. aug 2006

ervotoc - chcem sa spýtat aj ked sem ta otazocka mozno nepatri. Rodila si v NR?

jaja257
13. jan 2009

Nasla som tuto staru temu a dufam, ze sa niekto aj zapoji. Ja prenas malicku uz asi vyse tydzna, pretoze prvy termin som mala 5.1. Avsak stale sa nic nedialo. Brusko som mala vysoko, hrdlo uzavrete a kontrakcie skoro ziadne alebo len obcasne. Dnes v noci som sa zobudila na strasne silnu bolest v podbrusku, ako pri menzes ale aspon tri krat silnejsiu. Brusko mi trosku spadlo. Chcela by som sa spytat, ci to moze znamenat, ze sa to pomalicky zacina rozbiehat alebo su to len poslickovia. Zatka mi neodisla, aspon o tom neviem a ani voda nepraskla. Ta bolest sa neopakuje v intervaloch, ale podbrusko ma boli cele. Tak ja neviem.

stvura
13. jan 2009

No jaja, tasku si daj k dveram a upozorni manzela ze dnes pobezite!

Mne odtiekla zatka a na druhy den som mala slabe kontrakcie o ktorych som si myslela ze su silne {och ako som sa myslila} tak sme isli do nemocnice. Tam ma napojili na pristroj a vysmiali ze to boli iba falosne kontrakcie, ze mam cas. Cas ako cas...manzela som poslala domov na noc s tym ze budem rodit az na druhy den okolo obeda {to mi bolo povedane} a hold, uz nestihol prist k porodu, lebo ten mi zacal nadranom o pol piatej.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre