Ako urýchliť pôrod? Mám behať po schodoch?

katulienka1
27. okt 2007

Ahojte,chcela by som sa opytať,či mi viete poradiť ako urýchliť pôrod resp. ako trošku drobčekovi pomôcť na svet?Mám termín v utorok,no chcela by som odrodiť do termínu,lebo potom sa mi nechce ležať v nemocnici a čakať až to na mňa príde tam.Hovorí sa,že behať po schodoch.DikY 🙂 🙂

petruci6
16. dec 2008

jaj ty si myslela sprchovat tie miesta? to uz robim,ved aj vo vani som cela namocena v teplej vode,ale je pravda,ze brusko vytrca nad vodou 😀

ddmoxy
16. dec 2008

no hej.ale ze je lepsie sa sprchovat nez kupat...neviem preco...ja som to tak robila stale a porod trval asi 2 hodiny 🙂

petruci6
17. dec 2008

to si mala pekne rychly porod,bodaj by som mala aj ja

vana sa nemoze asi kvoli tomu,ze keby si uz bola otvorena,nech sa nedostane ta mydlova voda k babatku si myslim 😒
vcera som skusala tu vrelu sprchu a celu noc som nemohla spat ako ma boleli krize a stale nic...

ddmoxy
17. dec 2008

neboj...ved sa dockas....moj prvy porod bol hrozny,tak som sa snazila robit vsetko preto aby ten druhy bol lahsi.a podarilo sa.tiez som pila caj s klincekami a skoricou,ale to ten porod neurychlilo.ale ta sprcha ma podla mna nieco do seba.mozno pomaha otvaraniu.ja som prisla do nemocnice so zanedbatelnymi bolestami,ale na 3 cm otvorena.pri prvom som sa otvarala velmi velmi pomaly.s tymi sprchami som zacala asi od 39.tt. tak skusaj.mozno to zaberie aj u teba,ak nie nic tym nepokazis.

ddmoxy
17. dec 2008

a hlavne drzim palce.... 🙂 🙂

petruci6
17. dec 2008

dakujem budem skusat az kym nevylezie 🙂

ddmoxy
17. dec 2008

mozno pojde lahsie 🙂 🙂 🙂

petinka11
31. dec 2008

ahojte kocky,neviete mi niekto poradit ake mate skusenosti z babskymi receptami????ja som skusila ten ricinovy koktejl,a za chvilu som na to dostata hnacku a potom prisli kontrakcie neviem ci len pred porodne alebo co,trvali asi aj 4hodiny v pravidelnych 5min.intervaloch ale potom to pomaly prestavalo az to prestalo......tak neviem moze to porod vyvolat????alebo co to boli za bolesti ked to nebol porod????skusila som si ten koktejl dat uz 4 krat a vzdy to dopadlo rovnako ale poznam baby ktorim to pomophlo hned na prvy krat!!!!!!ja uz chcem rodit!!!!!

petinka11
6. jan 2009

ahojte kocky,chcela by som sa vas opytat,ci ste rodili na termin alebo ste tomu nejeko dopomohli a ak tak cim,diky

betelgeuzz
6. jan 2009

Petinko a v kolikátým si týdnu? Miminko pozná, kdy je čas a přijde na svět, až na to bude připravené.

jindri
6. jan 2009

betel: jenže co když se miminečko drží jak klíšťátko a páni doktoři vyhlásí ortel, kdy se dostavit na vyvolání. Já také sháním všechny možné rady, jak tomu pomoci 😉 ......

petinka11
6. jan 2009

kocky skusala som ten ricinovy koktejl,a sice som neporodila ale dostala som hned 5minutove kontrak.a mala som ich cely den,mozno keby som isla do porodky by ma tam nechali dali by mi nejaky urychlovak a mozno by som uz mimi mala pri sebe,ale ja som tam nesla lebo som si myslela ze ma aj tak poslu domov,a potom bolesti aj zak prestali tak neviem,mate skusenosti????

betelgeuzz
7. jan 2009

Proto se ptám petinky v kolikátém je týdnu. Protože jak se dívám, snaží se porod vyvolat už týden a občas jsou tu holky, které se snaží třeba od 38. týdne, což je podle mě brzo. A TP taky nemusí být dobře spočítaný.

monika330
7. jan 2009

baby ktora idete rodit na antolsku?? ja idem na prijem 19.1. strasne sa bojim. budem mat cisarsky pre kp..

mima22
7. jan 2009

ahoj.kvoli comu ides cisarskym

petinka11
7. jan 2009

zajtra 40T.

betelgeuzz
7. jan 2009

mima, monika píše pre kp, to znamená konec pánevní.
Petinka, tak to máš ještě 2 týdny čas, opravdu není kam spěchat, pokud nejsou komplikace. V druhém tématu píšeš, že se na miminko moc těšíš, ale pro jeho zdraví přece ještě chvilku vydržíš, ne? 😉

petinka11
7. jan 2009

vydrzat budem musiet len doktori ma uz od 36t.navodili ze to uz bude a tym cakanim je to horsie a horsie

jaja257
8. jan 2009

babulky, skuste poradit co robit. Nasa mala sa drzi ako kliest a je uz aj velka.

petinka11
8. jan 2009

jaja ak si uz v termine alebo po no skus ten ricinovy napoj,urcite je to jeden z najucinnejsich receptov

jaja257
8. jan 2009

a aky je to napoj? mas recept? ak ano posli mi ho prosim co najskor. Dakujem

petinka11
8. jan 2009

2-4 lyzice ricinoveho oleja,marhulovy dzus-kolko chces zlepsuje chut,a biely alkohol-frtana-ale nemusi byt.mahulovy dzus som vymenila za kompotovu stavu z marhul a je to lepsie,malo by to prehnat tak do pol hodiny az hodiny,a do 3 az 8hodin by si mala dostat kontrakcie,pomaha ale len ked je vsetko pripravene na porod,ja som kontrakcie dostala,pravidelne kazdych 5 min.ale bola som len v 38T.a este asi nepripravena na porod.vyskusaj daj vediet!!!!!!!!

janika7
9. jan 2009

Ahoj, neprocetla jsem celou diskusi, tak nevim, jestli to nekdo psal... Cetla jsem, ze vedecky je overene, ze pomaha stimulace bradavek. Musi se to delat nekolikart za den, telo u toho vylucuje oxitocin. Manzela sestrenice zase nechtela prenaset a kdyz nemela porodni nalez ve 40tt, tak vyslapla 5 pater v kazdy ruce jeden balik vod. Rodila druhy den 🙂

anjelik85
9. jan 2009

ahojky, ja som prenášala od prvého termínu 2 týždne a od druhého týždeň. ale nepomohlo nič na urýchlenie. aj drevo sme vtedy chystali, takže som sa s čo najväčšími kusmi naťahovala, otepovala som koberec, s manželom sme sexovali ako nikdy a aj tie bradavky som skúšala, ako janika7 píše, ale a aj tak malá sama rozhodla, kedy príde. ja som bola hospit.5 dní pred pôrodom ako riziková kvôli prenášaniu. takže nik a nič mi nepomohlo. samé sa to rozbehlo. 😉

hejdita
10. jan 2009

mne moja teta poradila az u druheho miminka (prvni bylo cisařem) aby behem kontrakci sem sem tam zatlacila jako kdyz jdete na wc.......ale ne moc jenom trosku ona to uz mela odskousene a ji to poradila jeji sestra tedy moje teta co ma za sebou 5 porodu a ja to taky skusila a pomohlo to ne tedy vyvolani porodu to ne ale urychleni kdyz uz se to rozjelo a ste v nemocnici s tim ze ste na 1-2 prsty otevrena.......kdyz mi rekli ze to vidi na dlouho ze nema miminko sestouplou hlavicku a ja byla otevrena na 2 prsty tak sem tam nelezela ale s manzelem sme behali po chodbe skakali na balonu v navstevni mistnosti a ja v kontrakcich sem sem tam trochu tlacila kdyz sem si vzpomnela........ 😀 a ejhle na dalsi kontrole mi rekli ze uz je hezky sestouple......sem hledela jak puk a otevrena na 5 prstu takze asi to nejak pomaha pak mi dali klistyr a sla sem do sprchy a to se rozjelo po te kontrole po 5 prstoch sem byla na 8 a pak uz jenom tranzitorni fazi otevreni sem si teda profunela na posteli lebo mne potrebovali monitoroval a za hodinku a pul sem rodila......i kdyz kazdy porod je jiny a tak ani za tuhle radu nerucim ale ja ji skusila a myslim ze to k necemu bylo.... 😉

xixi646
24. sep 2013

ja odo dnes idem prenášať a už teraz som z toho na nervy... ale ako čítam babeny,tak nebudem nič súriť..možno si dám krupicu s troškou škorice,alebo klasiku teplú vaňu... no keď to nezabralo doteraz mslím že je na babatku kedy sa vypyta... hovorim si ze caka na moje narodeniny (o 3 dni) a chce sa mi dať ako darček 🙂 tak mi - nám držte palce nech to už dlho netrvá :-*

katka1981nb
24. sep 2013

@xixi646 držím palce, nech všetko dobre dopadne. Ja som sa nevedela dočkať môjho malého a už dva týždne pred termínom som mu dohovárala že aký je pekný dátum, že dnes by sa mohol narodiť a takto to šlo až do termínu, ktorý mi vypočítal lekár a stále nič. Nakoniec som prenášala 4 dni šla som na poradnu a DR povedal že ma posiela do nemocnice nech ma už kontrolujú. No a prídem do nemocky a tam však vy rodíte hned na sál a do pár hodín bol malý na svete. A vybral si krásny dátum na narodenie 8.8. Takže podľa mňa netreba sa stresovať malé vie kedy má prísť na svet.

vejula
24. sep 2013

@xixi646 ja si myslim, že to su všetko blbosti, mne nepomohlo absolutne nič, ani škorica ani chilipapričky, ani schody ani horuca vana.... ked som sa na všetko vykašlala, tak to prišlo 😀

lin123
24. sep 2013

@xixi646 ja som skusala vsetko mozne a nepomohlo,prenasala som9 dni a napokon to bol akutny cisarsky...5 dni som bola sledovana v nem. chcela som rodit prirodzene, tak ma lekari nechali a aj vyvolavacku dali a nist nepomohlo.

akirlu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre