Ako urýchliť pôrod? Mám behať po schodoch?

katulienka1
27. okt 2007

Ahojte,chcela by som sa opytať,či mi viete poradiť ako urýchliť pôrod resp. ako trošku drobčekovi pomôcť na svet?Mám termín v utorok,no chcela by som odrodiť do termínu,lebo potom sa mi nechce ležať v nemocnici a čakať až to na mňa príde tam.Hovorí sa,že behať po schodoch.DikY 🙂 🙂

delfi30
6. nov 2007

Marinka a přenášela jsi? Já dneska třetí den a sexík teda zatím nezabral ☹

kukulkaja
6. nov 2007

Ahojte, tato tema mi padla vhod. Mam 8 dni do porodu a hlavicku zevraj strasne nizko a dnes mi doktor povedal, ze co to uz neporodim (trochu sa mi to zdalo tvrde, nakolko som kvoli riziku predcasneho porodu lezala 2x v nemocnici, ale co uz). Tak teraz neviem, ci mam zacat nieco robit, aby sa malemu chcelo uz von, alebo normalne cakat. Dufam, ze ta klesnuta hlavicka nemoze babu uskodit. Co si myslite vy?

maminake
6. nov 2007

Kukulkaja - to isté sa opýtal pred rokom aj mňa môj pôrodník, bolo to však zo žartu, nie výčitka. Ja som prenášala 5 dní a nakoniec sa bábätko pýtalo na svet samé a porodila som do 3 hodín po odtečení vody. S tou klesnutou hlavičkou sa netráp, je to na "dobrej ceste". Pravdepodobne čoskoro porodíš. Ešte si s manželom vychutnajte, že ste sami 🙂))

kukulkaja
6. nov 2007

Maminake dakujem, si ma trochu ukludnila, asi sa fakt babo vypyta ked pride ten spravny cas. Len v poslednej dobe sa okolo mna deju s babatkami take zle veci, ze sa bojim, aby sa na poslednu chvilu nieco nepokazilo. Ale viem, ze musim mysliet pozitivne. Este raz dakujem.

sibule
10. nov 2007

Ahoj holky, ptam se jako naprosty laik a POUZE pro zajimavost. Kdyz se da porod urychlit, da se i pozdrzet?

dadulik75
13. nov 2007

ja sa priznam nam tiez u posledneho pomohol sex na druhy den bola mala na svete a vobec jej nic neni je zdrava ako ryba

winterka
2. dec 2007

Ahojte. Som tu prvy krat, super tema - ja mam termin presne na Stedry den a tiez sa mi nechce na Vianoce lezat v nemocnici ☹ Najradsej by sme boli uz doma. No neviem, skusim tie caje, niaky ten sexik 🙂 , teplu vanu a uvidim.

julia225
2. dec 2007

baby ja som behala tyzden po schodoch mesiac pred terminom som skakala na lopte ako o zivot aby sa uz mala pohla a aj tak som na termin rodila, dokonca asi aj 2dni po to bolo 😒

kika13
2. dec 2007

treba urobit chodbicku 😀 , maly bol za 5 hodin na svete 😉

veva1
3. dec 2007

aku chodbicku? 😨 😅

denka1
3. dec 2007

Ahojte.Tak vidm ,ze nie som jedina kto tu prenasa.Sice su to len 3 dni,ale mam pocit,ako keby to bola vecnost.Nepomaha mi nic.Ani keksicek.Chodim stale po schodoch ,ale z toho mam len strasne tazke nohy.Kontrakcie mam uz asi mesiac a malinka je uz uplne dole.Dak si drzme palce,aby sme tie nase deticky uz drzali v naruci.

kika13
3. dec 2007

no chodbicku cesticku 😀 , tutu-mutu ako hovoria Susedia 😀

soncikk
10. dec 2008

skuste to so skoricou, pri druhom som po 4 tanieroch krupicovej kase so skoricou sla v 37tt rodit do 4 hodin.
(som maniak a na jeden tanier si davam tak 1CL!! pozn. v tej dobe mi bolo zo vsetkeho zle )
potom som niekde nasla clanok, ze skorica je v teh. a najma v 3.trimestri nevhodna - sposobuje kontrakcie, pokial teda nechcete porodit predcasne! Sorry: pisem to do kazdej podobnej temy a je ich tu asi 5

felixko
10. dec 2008

baby ja osobne by som sa nesnažila vyvolať pôrod skôr. bábo sa vypýta na svet, keď samo uzná za vhodné a bude úplne vyvinuté do posledného detailíku. ja som posledný týždeň pred pôrodom pribrala ešte 2kg, to pripisujem peknej pôrodnej váhe dcéry, narodila s pôr.váhou 3650g,zo začiatku nevedela papať, nechcela sa prisať, tak pomaly strácala na váhe, z čoho som bola nešťastná, takže v konečnom dôsledku som bola rada, že sa narodila načas v 40tt, pretože ak by prišla na svet skôr, o čo menšie bábo by to bolo a ak by sme mali podobný problém s papaním, tak ľahko by nás z pôrodnice nepustili a viete, že každú to ťahá domov čo najskôr

luciauk
12. dec 2008

no ja som prenášala všetky deti. nepomohol sex, sťahovanie domácnosti, nosenie starších detí na rukách, behanie po schodoch, ananás a podobné hlúposti. dokonca ani injekcie a raz dokonca ani oxytocínová infúzia 😕 ja som bola v každom tehotenstve nešťastná , že moje deti sa na mňa netešia a čo je horšie, tak po tých týždňoch prenášania boli velké 😒 a ťažko sa potom predierali na svet. no ale asi neboli pripravené. skrátka , u mňa žiadne babské recepty ani medicína neuspeli ☹

dula_renka
12. dec 2008

luciauk mozno si mal iba nespravne vyratane terminy a deti sa narodili nacas 🙂 .......hlavne, ze sa narodili v poriadku 😉

luciauk
12. dec 2008

dula renka, no veď to tiež pripadá do úvahy, ale ja som pri prvých dvoch vedela aj presný deň počatia, takže som skrátka prenášala. a všetky boli velké, s dlhými nechtami a rozmočenou pokožkou, čo sú znaky prenášania 😉 ale asi sa chceli robiť dôležité 😀

petruci6
12. dec 2008

nemozu si v brusku ublizit s tymi nechtami?

ja este nemam ani termin,ale uz sa mi zda akoby som prenasala 😝

dula_renka
12. dec 2008

luciauk...no bolo im dobre v mamkinom brusku 🙂

luciauk
16. dec 2008

petruci, môžu sa trocha poškriabať, ale tie nechtíky sú mäkké 😉

dula renka, asi áno, ale ja som sa až po druhom prenášaní dočítala, že niektoré ženy nosia dieťa pridlho, placenta prezreje a neplní úlohu tak ako by mala a dieťatko môže odumrieť 😲 😲 😲 no keby som toto vedela, tak asi skáčem na švihadle každý deň 😀 našťastie sa to u nás dobre skončilo a pri treťom mi robili sweep, čo asi pomohlo a po týždni prenášania sme šli vonku spontánne 🙂

ale prezívka, ktorú mi dala sestra mi aj tak ostala "prenášačka obecná" 😠

alishia
16. dec 2008

Na me teda nezabralo nic.) Sex, horka vana, dlouha prochazka, vygruntovani celeho bytu, dokonce sem tady po byte lezla po styrech jako pejsek, segra si ze me delala srandu a bylo to k nicemu, az asi hmat ktery mi udelali v porodnici zabral. Ale az o tyden pozdeji🙂 Ten den sem se pekla v cernym tricku na lehatku na slunicku a mela sem to bricho uplne varici, pak mi zacaly jakoby menstruacni bolesti🙂 ze budu rodit sem zjistila az pozde vecer kdyz sem nasla na toaletaku trochu krve a porodila sem az druhy den odpoledne.

ddmoxy
16. dec 2008

mne tiež nič.Ale tie horúce sprchy to možno urýchlili a hlavne zjednodušili.....

petruci6
16. dec 2008

ja skusam vanu uz 3 den,ale len mi zac tvrdnut viac brusko,inak nic sa nedeje

jajak
16. dec 2008

jednoznačne sex to urýchli

ddmoxy
16. dec 2008

dôležité je podbruško a kríže

petruci6
16. dec 2008

ako dolezite? aby boleli? ci ako si to myslela?

tytyta
16. dec 2008

ahoj holky
Tak já už vyzkoušela taky všechno,sex,horka vana,byt je taky uklizenej,okna umytá,vypila jsem všechny možný nápoje od čaje z maliníku až po koktejl podle Stadelmannové a nic z toho nepomohlo.Tak si říkám že prostě mimi ještě na svět nechce.Každopádně v tom budu pokračovat,kdyby si to náhodou rozmyslelo dřív 😀

alishia
16. dec 2008

jo malinik sem taky zkousela🙂 a pres tyden sem prenasela🙂 V podbrisku a krizi boli kdyz to zacina, jako menzes.) jen ja uz proste v ten den neverila, ze bych mohla nekdy porodit.) A zrovna to bylo doma.) a to me to bralo od rana.) Pak sme byli odpoledne nakoupit v lidlu a u kasy sem se teda kroutila poradne, ale fakt me vubec nenapadlo, ze budu rodit.))

ddmoxy
16. dec 2008

neviem to presne...to mi povedali ked som sa pytala ako to urychlit a ked som isla rodit tak ma tiez posielali stale do sprchy a vraveli,ze sa mam sprchovat takto.horuca voda na podbrusko a krize....nieco to urcite znamena,ved aj samotne kontrakcie pocitujes hlavne v tychto miestach....

luciauk
16. dec 2008

jajak, tak moje deti o tom asi nevedeli 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre