Ako urýchliť pôrod? Mám behať po schodoch?

katulienka1
27. okt 2007

Ahojte,chcela by som sa opytať,či mi viete poradiť ako urýchliť pôrod resp. ako trošku drobčekovi pomôcť na svet?Mám termín v utorok,no chcela by som odrodiť do termínu,lebo potom sa mi nechce ležať v nemocnici a čakať až to na mňa príde tam.Hovorí sa,že behať po schodoch.DikY 🙂 🙂

belda
27. okt 2007

ahoj,nám pomohl sex 😀

mory
27. okt 2007

katulienka je mnoho veci co sa hovori ze urychluju porod ale nic nieje osvedcene 😒
nic neurychluj ked sa bude mat narodit tak sa narodi do terminu a ak sa ma narodit po termine tak sa narodi po aj keby si sa na hlavu postavila 😀
drzim ti palce nech to mas rychlo za sebou a krasny lahky porod 😉

angua27
27. okt 2007

ahoj katulienka, piješ čaj s ostružiny malinovej? ono to vyzerá, že to pomohlo mnohým októbrovkám, vrátane mňa - rodila som 2 týždne skôr.
no a babské recepty sú: sex, pohár červehého vína, horúca vaňa, ostré jedlá, jedlá obsahujúce škoricu, klinčeky, badián...
veľa šťastia pri vyháňaní a rýchly a čo najmenej bolestný pôrod Ti prajem. 😉

vivian
27. okt 2007

Mně v porodnici (v poradně) radil doktor sex. Sperma obsahuje prostaglandiny, tj. ty samé látky, které se podávají při vyvolávání porodu, a prý i ve stejné dávce 😀

bihan
27. okt 2007

Vivian, keby to bola pravda, tak naša malá by sa musela narodiť pred termínom, čo rozhodne nebola pravda 😉
Osobne si myslím, že žiadne vyháňanie nezaberá, ja som snáď skúsila všetko a aj tak malá vyliezla, až keď to ona uznala za vhodné 😝

mory
27. okt 2007

toho sezu sme mali aj mi neurekom a tiez nepomohlo mala sa narodila 2 dni po termine a som rada lebo ma krasny datum narodenia 😉

maca28
27. okt 2007

no ja velmi neodporučam vyhanat dieta,pre to ze dieta sa narodi az su komplet vyvynute plucka,tie daju znamenie neakym sekretom a ten vyvolava porod..tak ze ak chce te mat dieta ok a bez strachu nevyvolavajte ničim..

pucik
27. okt 2007

ahojky, já zkoušela úplně všechno, bouřky byly jako blázen, teplá vana, sex, maliníkový čaj a nepomohlo vůbec nic. Daník se nám narodil 13 dní po termínu a po 2 dnech vyvolávání, takže pokud se mu nechce, tak prostě ven nepůjde, tak to bylo u nás.Jen tě víc kontrolují a častěji dělají monitor a ozvičky. Já si myslím, že až bude čas, tak to prostě přijde, náš malej by tam snad byl doteďka, otvírali u nás novou porodnici ale skoro až za měsíc, tak tak dlouho jsem fakt nečekala 😀 😉

katulienka1
autor
27. okt 2007

Díky baby za názory a milé rady.Ja viem,že drobcovi už nikdy nebude tak dobre ako v brušku tak sa mu moc nechce.Ale ja už ho chcem vybozkávať.To čakanie je nekonečné.Moje prvé bábo,tak si to viete predstaviť. 🙂 🙂 🙂 🙂

vivian
27. okt 2007

bihan: no však já to ani nezkouším... Ono to beztak funguje až ve chvíli, kdy jsou připravené porodní cesty a kdy je porod tak jako tak na spadnutí.

biba12
27. okt 2007

NO mne nepomomhlo nic. Ani tepla voda, ani sex... Ale moj porodnik vravel, ze epiduralka urychluje prvu dobu porodnu.. Ja som porodila od pichnutia epi za 3,5 hodiny. Tak to bude asi pravda..

maminake
28. okt 2007

Ahoj, pripájam sa k Mory. Príde to vtedy, kedy to má. Ja osobne som prenášala 5 dní a porodila som do 2 hodín po odtečení plodovej vody. Všetko bolo spontánne, nič neurýchľované. Veľa šťastia a trpezlivosti 🙂

putyna
29. okt 2007

ja som tiez prenasala 5 dni potom som sla na kontrolu mysleli sme si ze este aspon tyzden nebudem rodit a pritom som hned porodila na druhy den rano o 3:30 o 11:30 som zacala citit kontrakcie a o 13:55 som mala porodene a to som prvorodicka a mam len 20r.A nemala som ani epiduralku.ale myslim si ze ta tepla sprcha mi pomohla aby som sa rychlejsie otvotrila a aj fit lopta.a pritom mi doktor povedal ze ja budem rodit az na druhy den aj to ze mi bude musiet dat vyvolavacku.heh no bola som s porodom spokojna

katrin
29. okt 2007

maca28, ja nesúhlasím s tým, čo si napísala ohľadom vyvinutých pľúcok. Ja som rodila v 32tt kvôli odtečenej plodovej vode od jedného plodu a chalani ani zďaleka nemali dovyvinuté pľúca, musela som dostávať injekcie na ich dovývin 😔

Existuju rôzne "babské recepty" na vyvolanie pôrodu - cez sex, teplú vaňu, chodenie po schodoch, umývanie okien, upratovanie, pitie čaju ... Ale aj tak si myslím, že dieťa sa narodí vtedy, keď sa jemu bude chcieť

maca28
29. okt 2007

katrin no ak si mala dvojičky,je to samozrejme o inom.ja už jedno dieta mam a toto mi povedal porodnik ked som chcela malu vyhnat a ver ze je to pravda.skus si o tom prečitat na nete,aj tam to tak pišu,len si nepametam tu stranku ale tusim je to http://tehotenstvo.academy.sk/index.php

bihan
29. okt 2007

Maca, v tomto súhlasím s Katrin.. keby to záviselo na miminkách a ich zrelosti, nebolo by predčasne narodených detí s rôznymi problémami...

maca28
29. okt 2007

bihan,ešte raz,asi ste ma nepochopili,ak dieta je predčasne narodene,je tam iny problem,ja hovorim o prenašanych detoch a terminoch porodu,vyhanani,nie o predčasne narodenych a problemovych deti..

putyna
30. okt 2007

katrin no jasne umyvat okna a potom aby dieta malo pupocnu okolo krku no urcite to nevies ze sa ruky nemaju zdvyhat nad hlavu??? ja som tomu neverila tak som robila vsetko a maly mal az 2x snuru okolo krku a pri porode sa skoro priskrtil ☹

maryam
30. okt 2007

putyna, ja som umyvala okna dva tyzdne dozadu a aj sa normalne natahujem, bola som minuly tyzden u lekarky a nic nehovorila, ze by mal maly snuru okolo krku...
vraj sa to len tak "hovori", ze lekari to nepotvrdili

putyna
31. okt 2007

maryam no mne tiez o tom nevedeli a ani nic o tom nevraveli iba ked som rodila potom az zbadali heh doktor najskor tlacte riadne a ked to zbadal tak zacal kricat za nemam uz tlacit 😒

sue
31. okt 2007

Ruky nad úrovňou ramien nemajú byť kvôli iným veciam, nie kvôli omotanej pupočnej šnúre 😉

katrin
31. okt 2007

putyna, ja som takéto veci nepraktizovala, len som písala o "zaručených" babských receptoch 😉 mne nehrozilo celé tehotenstvo nejaké upratovanie, ja som sa ku koncu ledva hýbala a mala som čo robiť, aby som zvládla návštevu WC a sprchy 🤐

A presne ako píše Sue, ruky sa nemajú zdvíhať hore nie kvôli pupočnej šnúre 😔

deina
31. okt 2007

Co su tie ine veci? 😕

putyna
31. okt 2007

katrin no ja mam svoje skusenosti

kotenko
31. okt 2007

Maca28:
"no ja velmi neodporučam vyhanat dieta,pre to ze dieta sa narodi az su komplet vyvynute plucka"
Mne sa narodila dcerka o 6 tyzdnov dopredu, nemala som ziadnu chorobu a dcerka nemala vyvinute plucka, takze to co si napisala nie je veru pravda!

Inak tiez si myslim, ze by si nemala nic urychlovat, kolko zien by radsej lezalo cele mesiace v nemocnici, len aby mali zdrave babo... Babatko vie kedy sa ma narodit, nech sa ja na hlavu postavis 😀

bihan
31. okt 2007

Kotenko, Maca to potom vysvetlila, že to myslela len na donosené detičky 😉

kotenko
31. okt 2007

Ahaaa, no ale aj tak tomu nechapem... Mne nic nebolo a ani Lili a predsa sa predcasne narodila. Hm, s tymi pluckami sa mi to nepozdava, opytam sa nato nasej osetrujucej dr.

bihan
31. okt 2007

Kotenko, tiež nie som za to, že je to otázka zrelosti pľúc.. predčasné pôrody sa dejú kôli tomu, že miminko je z nejakého (doktorom často neznámeho) dôvodu v tiesni a začne vysielať telu matky signály, aby jej telo zase vyvolalo pôrod.. v tom momente si miminko nie je vedomé toho, že je to preň možno ešte príliš skoro ☹

lubkaaa
6. nov 2007

čo sa týka dvíhania rúk-(doťahovania sa-nie zdvihnutie ruky)- moja st.mama to robila (vešala prádlo na vysokú šnúru)a bábo sa jej týždeň pred pôrodom obrátilo (možno nie kvoli tomu)-ale ona vraví, že to vtedy sa jej obrátilo, že to cítila..a to bábo-moja teta-je postihnutá (kvoli nedokysličeniu pri pôrode KP).. takže ja to beriem tak, ničomu netreba extra veriť, ale načo riskovať ak nás niekto upozorní..viete keď sa bábo poškodí nejako samo-to človek nejako vezme.. ale keď má žiť s vedomím , že on mu poškodil.. ☹ ☹

marinka
6. nov 2007

Nám taky pomohl sexík (porodila jsem den na to), ale až když jsem ho zkusili den před termínem. Třeba týden před nefungoval..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre