Ako vás zašívali po pôrode?

babullka1
25. apr 2009

Ahojte kocky mohli by ste napisat ako ste pocitovali bolest pri siti pri porode?umrtvili vam to,alebo to sili zaziva,ja osobne sa toho obavam z celeho porodu najviac 😠

luciaanna
13. apr 2010

Ahojte. Ja som rodila tak rýchlo, že ma nestihol lekár nastrihnúť, potrhala som sa. Keď sa už malá narodila, pýtal sa, či mi to má pred šitím lokálne opichať, ale ja som bola taká šťastná, že konečne vidím malú a sme spolu, že som mu povedala, že teraz mi už je všetko jedno. Nemôžem povedať, že to nebolelo, ale dalo sa to vydržať, žiadna hrôza, ani to netrvalo dlho (našťastie).
Na druhý deň ráno (rodila som v noci), som si pri raňajkách v pohode sadla, nemala som žiadne problémy 🙂 ., nič ma nebolelo.
Prajem každej jednej mamine, aby to zvládla čo najviac bezbolestne, aby ste si čo najviac užili chvíle po "tom", pretože tie sa už nikdy nezopakujú 🙂 .

diusik
13. apr 2010

ahojte,
no luciaanna to je teda sila ze si si nadruhy den po porode sadla,ja som si nesadla ani na treti den ☹
mne to pred nastrihom umrtvil ale aj tak som citila jak to striha aj ked to nebolelo,a potom sitie bolo uz len take pichanie,dalo sa to vydrzat.No ale co bolo potom,strasne ma ta rana bolela,ledva som chodila tyzden po porode.Pomohol mi,priam az zazracne,Dermochlorofil sprej,odporucam kazdemu.Rana sa zacala krasne hojit,dokonca miznut.

bobocka
13. apr 2010

ahojte maminky
ja mam veeelm nizky prah bolesti,mna boli uplne vsetko a aj napriek tomu musim povedat,ze porod bol v pohode.dokopy 5 a pol hodiny (od prvej kontrakcie az kym michalko na svet neprisiel).bol velike babo ,dotrhal ma z vnutra a bola som aj nastrihnuta.inak zvlastne,ale ked ma doktor nastihol,tak to vobec nebolelo,len to bolo pocut-ako krepovy papier.ked ma doktor sil z vntra,tak to bolo zaziva a bolelo,ale dalo sa to zvladnuta potom mi to umrtvil ked mi uz to nastrihnutie sil a to nebolelo,skor to bolo neprijemne -hlavne vzdy ked steh spravil,tak to neprijemne cuklo.inak ja som mala po porode strasne ztuhnute svaly,nevladala som sa ani z lozka na postel presunut. a sediet som mohla,tak na pol zadku 😀 .ale po piatich dnoch som sedela uz uplne normalne ako keby som ani nerodila. 😀

bibulienka
13. apr 2010

no ja som si po tom zasivani, hned rano na ranajky v pohode sadla, len by mazaujimalo kto vymyslel take vysoke postele v porodnici 😵 😵

nivalis
13. apr 2010

diusik prosim ta to si si od doktora pytala to umrtvenie pred nastrihom alebo to urobil sam od seba? ja som mala porod dlhy, tazky, malo som sa otvorila a mala mala skoro 4kg, sili ma skoro hodinu, minuli 7balickov tych niti ci co je to a doktorovi musela pomoct este jedna lekarka (manzel tvrdi ze som pri siti dost stenala ale ja si to vobec nepamatam 🙂 )... ale aj tak najhorsie zazitky na porod mam z nastrihu ☹ v novembri rodim znova a uz teraz sa bojim ☹

bobocka
13. apr 2010

nivalis,to je sila,ze ta nastrihnutie bolelo.ja som to len pocula.podla mna tam len tvoj lekar spravil chybu,nastrihnut sa ma vtedy,ked je kontrakcia najsilnejsia ked zena najviac tlaci.aspon mne to tak doktor spravi a vobec som to necitila.drzim palce pri druhom porode 🙂 hlavne na to nemysli potom,lebo budes iba stresovat a bat sa toho a pritom to mozno bude tak fajn ako ja som mala 🙂

nivalis
13. apr 2010

bobocka aj ja som tak vedela ze sa nastrihuje pocas kontrakcie, ale ja som sa otvorila len na 8cm a mala zacala zostupovat, tak som musela tlacit, mne skocncila kontrakcia, mala uz bola v porodnych cestach a aby sa nepridusila tak musela von! preto ma nastrihli medzi kotrakciami- to teda nikomu nezelam ☹

diusik
13. apr 2010

no to bolo tak ze ked som tlacila a hlavicka uz pekne postupovala tak Dr zobral striekacku dvakrat tam pichol a potom zobral noznicky a strihal,ja som ani nevedela naco tam picha az potom mi doslo ze ma ide strihat 😀 nebolelo to vobec,len ten zvuk nozniciek 😨 🤐
Ibak ano,striha sa az vtedy ked uz hlavicka tlaci tesne na hradzu a vtedy su tie nervy okolo "umrtvene" a preto to nie je citit,ale ja som rada aj tak ze to obpichol 😉

aleela
23. apr 2010

Ja som mala 10stehov vnutri, 7 vonku. Lekar mi to napichal, tak som sitie vnutri necitila vobec, iba tie zeleza...tie veru boleli poriadne....som kricala boli, boli a lekar, ved ja nic nerobim, pozrite, a ukazoval mi prazdne ruky 🙂
a vonku zaboleli len posledne 2 stichy...tie pri klitorise....bola som totiz roztrhnuta smerom hore. Horsi bol ale potom prvy den po porode, ja som mala pocit akoby mi tam zabudli 40kg zavazie, a akoby mi cele vnutro, posvu, maternicu, vsetko, tahalo k zemi. Prejst do sprchy bol vykon. Ten pocit toho zavazia zmizol asi po 4 dnoch. Ale sedela som uz na druhy den.
Asi ked lekar nesetri na injekciach, tak to neboli...bohuzial sa vsak asi vacsinou vsade setri 😒

dorotka57
28. apr 2010

No ja som sa dosť dotrhala, zošívali ma skoro hodinu, rodila som s epidurálkou, tak keď ma zošívali, ešte mi jednu pichli, ale aj tak som to všetko cítila, ale bolo to skôr také dosť silné štípanie ako bolesť, normálne som si mohla sadnúť asi po 2 týždňoch

zuzi1123
8. sep 2012

Mna umrtvili,sili ma aj zvnutra aj zvonku,z vnutra to som ani necitila,ale z vonku to trosku bolelo,no kedze bol pri mne manzel a drzal ma za ruku,dalo sa to zvladnut... pre mna boli horsie kontrakcie,pretoze boli umelo vyvolane a trvali 24 hodin,takze sitie bolo pre mna menej bolestive...

namarie
8. sep 2012

ja som si prežila 28 hodín v bolestiach v nemocnici, 15 min pred pôrodom mi ešte Dr. zahlásil, že malá má zle natočenú hlavičku, tak ju vo mne otáčali, potom Dr. povedal "super, vidím hlavičku, môžete ísť do sprchy, poskákať si na lopte..." skoro som dostala infarkt, žiadne to filmové "vidím hlavičku, bum, bábo je von" takže potom keď sa malá konečne narodila s tým, že mi pôrodné asistentky tlačili brucho zvrchu, striedavo mi dávali a brali masku s kyslíkom či s čím a lekár mi pichol nejakú injekciu, nastrihol ma (keby mi to priateľ nepovedal tak ani neviem) a malá sa v tom narodila a ja som videla v okne odraz toho ako to tam dole vyzerá (bola noc, tak tie okná boli ako zrkadlo) tak som čakala, že to šitie bude ukrutná bolesť, ale na moje prekvapenie nič, akurát posledné dva štichy jemne trhli, ale inak som ani netušila, že ma šije... popri šití som ešte hodila s Dr. reč, že ma mrzí ako som im tam vyrevovala, že chcem cisárky a Epi a že som vďačná, že mi nevyhoveli... síce som si asi mesiac nemohla poriadne bezbolestne sadnúť bez toho vankúšika čo má v strede dieru, tak som na to zabudla rýchlejšie ako som čakala 🙂

krenkova
8. sep 2012

Tak aby som bdúce mamičky aj trošku potešila, v našom prípade boli kontrakcie viac bolestivé, ale dali sa predýchať. No a keď už prišiel pôrod samotný, nabrala som všeeetky sily hádam aj z končekov vlasov a bolo to raz dva. A šitie ma vôbec nebolelo, aj ked som bola unavená, cítila som sem-tam akoby maličké pichnutie, ako ked chytíte ihličie. A tiež ma šili aj zvnútra, aj zvonku a pani doktorka to urobila celkom šikovne, takže sa toho netreba báť. U mňa teda nič hrôzostrašné 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre