Ako vás zašívali po pôrode?

babullka1
25. apr 2009

Ahojte kocky mohli by ste napisat ako ste pocitovali bolest pri siti pri porode?umrtvili vam to,alebo to sili zaziva,ja osobne sa toho obavam z celeho porodu najviac 😠

nellamaria
25. apr 2009

Ahoj no jasné, že umrtvili keď ma šili tak som to ani nevedela úplne bezbolestné, ale ak ťa to bude bolieť tak im to povedz umrtvia ti to ešte raz 😀

babullka1
autor
25. apr 2009

Myslis?ja som citala kopu clankov kde baby tvrdia ze sitie bolo z porodu najhorsi a ze si pritom niektore aj poplakali 😲

pipi1211
25. apr 2009

no ja si uz nespominam ci to umrtvovali alebo nie ale sili ma v case ked mi priniesli malinku na salu a aj ked som sem tam citila bolest tak som to nevnimala 😀 😀 😀 😀 podla mna to je je nic strasne a mna teda sili poriadne 😀 😀 😀

libela
25. apr 2009

AHOJ. Mňa osobne to nebolelo, mala som epidurál. Pôrod som mala dlhší tak mi to veľmi uľahčil, ale tá "výšivka" ma bolela ešte asi 6 dní po pôrode. A to dosť. Neviem ako tú bolesť preživali iné, ale ja s hlavou vo vankúši. Ale určite ma to neodradilo od ďalšieho pôrodu. Pri malo bábätku sa na takú bolesť rýchlo zabúda. Moja malá bude mať 6 mesiacov, tak viem o čom hovorím. Neboj sa, všetko prebolí.

babullka1
autor
25. apr 2009

Sak ja viem ze preboli,,ja by som rada rodila bez epi a to som fakt neni co sa tyka bolesti ziadna hrdinka,ale epi nechcem...len mam z toho zasivania strach,porodu sa nebojim ako takeho ani troska 😝 Mozno sa zbytocne obavam a nebude to take hrozne 😀

janne6969
25. apr 2009

Aj ja mam velky strach prave z toho sitia. Neviem, ci mi masaz hradze nejako pomoze, ale pre istotu 😵

libela
25. apr 2009

Tak držím palce a nech sa ti rodí ako po masle. A možno anie nebudeš šitá... Je na to nejaká masáž perinea či ako sa to volá. Veď si to najdi...

babullka1
autor
25. apr 2009

hej ja som si o tych masazach dost precitala,aj by som to chela vyskusat,niekemu to vraj pomaha

luciaakubko
25. apr 2009

ja som bola stastna, ze je mala vonku, takze to sitie som ani nejak nevnimala. je to posledna stacia, potom uz mate po tom 😀

nemina
25. apr 2009

ja som rodila v PB. sili ma z vnutra aj s vonku okolo 30 minut a musím potvrdit ze to bolo fakt hrozné a to cosi cítala bola pravda.nechcem ta strasit ono si to musí prežit kazdý a hlavne je to krásny pocit ze máš babo uz vonku tak to sitie clovek vydrží . ked som sa pýtala doktorky kolko tam má stichov tak mi ani nechcela povedat asi to bol riadny masaker. a ja som nemala ani odvahu sa tam dole pozriet. ked ma sila doktorka z vnutra tak to sa nedalo umrtvit. este boli nepríjemné aj tie zeleza co dovnutra musela napchat aby ma z vnutra mohla zasit. z vonku ma troska umrtvili ale nebolo to bohvieco. tolko moje skusenosti!!! musím este podotknut ze som mala super doktorku pri porode ktorá mala so mnou trpezlivost a bola strašne milá!!! bodaj by bolo viacej takýchto doktorov a doktoriek co nedeptaju zenu pri porode!!!!

babullka1
autor
25. apr 2009

Asi to zalezi aj od porodu,ci sa moc natrhne clovek alebo nie 😠 no som zvedava ako dopadnem ja,ale ak to bude moc boliet tak si asi aj poplacem 😝

bihan
25. apr 2009

kúpte si Epi-no, cvičte panvové svalstvo, lekárovi povedzte, že určite nástrih nechcete (ale iba ak slníte predch. podmienky 😀) a šitiu sa možno vyhnete 😉

Ja som mala malinké trhlinky, nie na hrádzi, šitie umŕtvené a bezbolestné.

babullka1
autor
25. apr 2009

bihan ,ja cvicit nemazem aj keby som chcela ja mam rizikove tehotenstvo a pohyb skoro vsetok obmedzeny ☹ mozem ist tak na prechadzku a aj to nie na dlhu...o tom epi-no som tu na diskusii uz citala

mamutka
25. apr 2009

mna sili asi 40 min, dnu aj von, dr.mi tiez len povedala ze stehov je dost, nechcela vraviet kolko, ale ta bolest sa dala. Nemala som epi, ale pri siti mi iste daco dali, citila som to, ale ziadna hruza, malicky bol pri mne, manzel tiez, dalo sa.
Kup si Epi no, to jemne precvicis ked budes lezat. ja som to moc nenacvicila, maly bol strasne nizko, som mala pocit ku koncu, ze mu do hlavy stucham 🙂

ikatika
26. apr 2009

čo je to Epi no?

bihan môžem odmietnuť nástrih? keď som to spomínala pôrodníkovi tak mi povedal že prvorodičky nastrihujú v 90 tych percentách a že radšej nástrih a 2 - 3 stehy ako sa celá dotrhať a potom ma celú zošívať.
a prečo v zahraničí nerobia nástrihy? tam sa netrhajú ženy či čo?

petra1985
26. apr 2009

ahoj pokial ti to umrtvia neboli to.. necitis nic.. ja som akurat citila ako taha nitku 😅 nic neprijemne.. ale vedla mna rodila jedna mamicka kde ju lekarka ani neumrtvila pricom jej povedala, ze to bude len jeden steh, ze to vydrzi.. kricala viac ako pri porode 😖 potom som s nou bola na izbe a povedala, ze to bolo hrozne.. fakt sa stazovala viac na sitie ako na samotny porod... pytaj si aby ti to umrtvili.. ja som sa hned pytala ci to bude boliet tak povedal, ze umrtvi.. a ani som nevedela, ze sije🙂

mamutka
26. apr 2009

ikatika https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
nacvicuje to roztahovanie hradze na velkost hlavicky

katka1981
26. apr 2009

Ja som si prave preto objednala v piatok epi-no, dufam ze coskoro pride.

a.d.r.i.k.a
26. apr 2009

...ja to zhrniem takto: ked už zo seba vytláčíš celého človiečika,nejeké to šitie ta nemože rozplakat... 😀 😀 😀
Samozrejme,ked to nie je 15 stehov dnu i von... 😖

sakura77
26. apr 2009

adrika,no prave-ta posledna veta je dolezita-ja som maleho nevladla vytlacit,potom ked uz som videla ze sestricky uz krutia hlavami,ked sledovali ozvy tak som si povedala teraz alebo nikdy,bohuzial maly vyletel jak raketa a to malo teda za nasledok hodinove sitie-z umrtvenia som citila akurat tie vpiychy a viac nic a cele som to preziapala a preplakala-a samozrejme si dva tyzdne nesadla poriadne
teraz ma caka druhy porod a bojim sa uz teraz ☹

fodorka33
26. apr 2009

babulka urcite by som sa toho nebala najviac napichali mi tam injekcie ja som ich necitila lebo som bola taka potrhana a unavena ze to bolo v pohode.no ale ked ma sili ja som to citila obcas ma to bolelo to som muzovi stiskala ruku...ale neboj sa to sa da prezit mna skor trapili tie kontrakcie...

bihan
26. apr 2009

Bqbulka, netuším, ako je to s posilňovaním panvového dna pri rizikovom tehotenstve, ale neide o žiadny špeciálny pohyb, Kegelove cviky sa dajú robiť aj na gauči 😉

Ikatika, všetko záleží na lekárovi...ak vieš, že máš pružné svalsvo a radšje budeš riskovať natrhnutie ako nástrih (ja by som si určite vybrala túto aleternatívu 😉) tak si nástoj na tom, že nástrih nechceš. Ja som príkladom toho, že ani pri kliešťovom pôrode nie je nástrih nevyhnutný 😉

a.d.r.i.k.a
26. apr 2009

Nuž,bihan,píšeš že radšej natrhnutie než nástrih... Ale prečo? Šiť to potom budú tak,či tak...ked sa natrhne...
A aj keď sa nenatrhne žena "zvonka",može dojsť k porušeniu tkaniva hlboko v podkoží ,čo nie je vidno volným okom.A to neskor narobí vačšiu "zlobu"(napr.prolaps...)
samozrejme,je to individualne... Ja som si hradzu nemasírovala a pri 1.porode som mala epiziotomiu a 3 štichy a pri 2.bez nástrihu...

bihan
26. apr 2009

Adrika, hovorím, čo by som si vybrala ja 😉 Na Slovensku je neskutočne vysoké percento "preventívne" nastrihnutých prvorodičiek, dá sa polemyzovať o tom, či je nástrih lepší alebo nie, pretože sa natrhne tkanivo, ktoré je slabšie atď atď.. ale o tom diskusia nie je 😉

Strachu zo šitia a nástrihu sa dá predísť spomínanými cvičeniami a keby som absolovovala prípravu s epi-nom, tak by som určite nechcela, aby ma nejaký "ujo" doktor nastrihol len kvôli tomu, že je to tak zvykom.

fodorka33
26. apr 2009

no ja som sa natrhla a to zevraj dost ako skonstatovala dokina a sitie trvalo asi hodinu.no som tu a fungujem.ale keby sa to dalo stihnut urcite by spravila nastrih ktory by bol lepsi a samotne tlacenie by ma asi tak nebolelo.

zdenkaxyz
26. apr 2009

no ja som bola natrhnuá až po zadok, šili ma dosť dlho a priala som si nech to už konečne skončí. bolieť ma to nebolelo, ale príjemne to nebolo

ani3012
26. apr 2009

Taká som bola rada, že ma nastrihli (ani to nebolo cítiť), lebo potom to bolo šup šup! To hojenie je horšie ale dva tri roky a budeš v pohode 🙂
Ale nie robím si srandu. všetko záleží od tvojho tela, jeho regenerácie 🙂

evkacka
27. apr 2009

ahoj babulka, ja som mala zo šitia absolútnu hrôzu, kvoly šitiu som zháňal niekoho kto by to za mňa odrodil 😀
tak som sa len kvoly šitiu rozhodla dať si epi, to bol jediný dôvod, proste som s bála a keď bola tá možnosť bez bolesti, tak prečo nie...
ale som sa prerátala, repektíve anesteziolog...epi prestala počas druhej doby pôrodnej účinkovať (v Pb myslím pichaju na účinok 45min) a tak som bola šitá 40 min bez akéhokoľvek umrtvenia 😲 niečo hroznéééééé
doktrorka mi neverila že epi neúčinkuje, tak ma šila na ostro ďalej 😖 😖 😖 poviem ti, mám traumu ako sviňa a ďalšie mimi tak skoro neplánujem hlavne kvoly tej bolesti pri šití, to bolo asi najhoršie z celého pôrodu, ale kedže nechceš epi tak sa tomu vyhneš 🙂
mamičkám pichajú mezokain na umrtvenie a ten ti na stopro zaberie 😀 takže nemusíš mať strach
drž sa a hlavne aby ste boli zravučkí

retaux
27. apr 2009

Mňa tiež bolelo šitie pri pôrode najviac, aj mi to umŕtvili, ale dr. odbehol k ďalšiemu pôrodu, tak mi to potom aj tak šil len tak, ale práve mi doniesli malú, tak aj keď to bolelo, zaťala som zuby a tešila som sa z Lucky 🙂 Horšie to bolo potom, ja som si 2 mesiace nevedela poriadne sadnúť 😅

babullka1
autor
27. apr 2009

Evkacka,tak to ti fakt nezavidim,asi by som tu doktorku zabila 😠 a kto ta rodil?Simonedisova alebo Zboranova,ked pises ze doktorka...juj,mne ak to neumrtvia tak ich tam pozabijam 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre