Ako veľmi môžem kričať pri pôrode?

glia
9. apr 2008

Mam taky problemik...ked som rodila prveho synatora, bola som dost hlucna a doktorka na mna za to aj revala, ze nemam kricat, ale tlacit... 😖 tak sa vas chcem opytat, ake mate skusenosti vy, lebo caka ma druhy porod a neviem, ci si mam hryzt do ruky, aby som si zvykla na bolest a lepsie ju znasala 😀 😀 😀 , alebo si mam kricat kolko mi je po voli, ked mi to pomaha... 😉

ankam
19. mar 2009

akejka paneboze 😖 akoze ako rupla? 😕

akejka
19. mar 2009

ankam, praskla mi jazva po 1. sekcii. Tú ruptúru vyvolali veľmi silné, bolestivé kontrakcie. Inak som jazvu mala celé 2. tehu v pohode, vôbec ma nebolela, nebol až do pôrodu žiadny náznak ruptúry.

apolis
19. mar 2009

ahojte som tu prvykrat celkovo na tejto stranke.chcem sa vyjadrit k teme a prispiet mojou skusenostou.ja som rodila 23.12.2007 vo Zv nemocnici,maly mal ked sa narodil 57cm,4500g rodila som prirodzene po vyvolavacke so vsetkym zhruba 5h zatinala som zubami aby som nekricala a podarilo sa to.mala som strach lebo rodicka predo mnou dost kricala pri kazdej kontrancii a doktor bol dost nervozny ked ju pocul kricat ale zvladla to i ona i s krikom.to je individualne ako to kazda zena citi.ale lepsie je zatat zuby a spolupracovat s personalom robit to co ti v tom momente kazu.tak vella sil.papa 🙂 🙂

ankam
19. mar 2009

aha a nieje to tak ze ak mas 1 na sekciu tak druhe tiez?

akejka
20. mar 2009

ankam: myslíš po 1 sekcii automaticky ďalšia sekcia ? Nie, cca 50-60% žien po sekcii ide rodiť prirodzene ako ja...podľa dôvodu 1. sekcie. Lekári v prvom rade volia prirodzený pôrod, sekcia je predsa len operácia a má viac rizík pre mamičku ako prirodzený pôrod, aj keď hrozí ruptúra maternice - ako sa stalo mne, ale pravdepodobnosť ruptúry je len 1,5 % . Ale už 3. pôrod po 2 sekciách robia lekári len sekciu, tam už je riziko ruptúry veľmi vysoké...

ma_se
20. mar 2009

CLARISA,
podobne,tiez si myslim,ze krik nezmierni bolesti, syn mal 4,10 a 53cm....
nekricala som,pri kazdej bolesti som si zakusila do ruky/ruku som mala samu modrinu,pokusane/ale mala som za 5 min.12....porod bol dlhy,pripravovali sa aj na to, ze pojdem na cisarsky,ale nakoniec som porodila normalne...sestricka mi pomohla tym,ze mi tlacila na brucho,lebo ja som uz nemala silu,po tych dlhych hodinach bolesti...

2porod,prebehol velmi rychlo a normalne bolesti dcera mala 3,95 a 53cm/porodila som doma/

katka1981
20. mar 2009

ma_se, to si vazne porodila doma? Kto bol pri porode?

gabii83
20. mar 2009

ahojte ja som tiez nekricala no som fucala ako lokomotiva, 🙂 sietie bolo hrozne este horsie ak osamotny porod stehy okolo 10 plus zlata zila 😠

gabii83
20. mar 2009

fodorka tiez som mala stolicu na druhy den a to nebolelo no sex po prvy krat po 9 lebo to bolelo a na zaciatku aj doteraz, ale to je super ze sa tak dobre citis... 😉 tam dole

ditka1
21. mar 2009

velmi dolezite je nekricat a posluchat personal lebo ked sa krici ubera sa kyslik babetku aj sebe a nevladzete tlacit-ja som si to vyskusala oboje najskor som riadne zvrieskla ale velmi rychlo som pochopila,ze sa to vtedy neda a ked som posluchla a zacala riadne dychat ako mi vraveli,tak za par sekund na 3zatlacenia bol maly vonku. 😉 a teraz aj znova by som isla rodit ked uz viem ako. 😀

iinuska
21. mar 2009

Ja sa bojim, ze sa nebudem vediet ovladnut. Ale nejako to uz zvladnem 😉

ma_se
21. mar 2009

katka,ano porodila,volali sme hned sanitku a ta prisla velmi rychlo....inak druh bol doma... 😉

ilduska14
21. mar 2009

baby tie ktoré ste kričali,zaujíma ma jedna vec,že kedy? 😀 či pri kontrakciách alebo pri tlačení? 😀 nič nemám proti tomu ak niekto kričí,len ma to zaujíma zo zvedavosti.ja keď som rodila ani som nepípla,lebo pri kontrakciách som predýchavala,keď bola prestávka nebol dôvod,lebo bolesti som nemala a keď trebalo tlačiť tak som zadržala dych a tlačila.tak preto sa pýtam,lebo mne by sa tam krik ani nezmestil. 😀 inak ja som mala ľahký pôrod,keby som ho mala ťažší,možno by som tiež kričala.ale aj prach bolesti má každý iný,tak veľa záleží aj na tom.

miskinadamko
21. mar 2009

ja si myslim ze nie je dobre kricat pretoze vsetka sila ide do toho kriku a nie do tlacenia, aj ja ked som zacala tlacit som zacala kricat, doktor mi povedal aby som prestala a tlacila ,posluchla som ho zatala som zuby a sustredila som sa na tlacenie a malý bol ani nie za 5 minut vonku a ani som pomaly nevedela ze ako, mna porod nebolel ale zasivanie, to bola ovela vacsia bolest, pri tom si pojajkala

maca793
21. mar 2009

kričať som nekričala len som tlačila vtedy, keď mi to kázali alebo ja som mala nehorázne tlaky

alfomilka
31. mar 2009

to je reci, ze nie je dobre kricat, kurrrniiik sopa
ja som si myslela, ze kricat nebudem a nebudem, ale pri kazdej kontrakcii som to nezvladla a veselo som si kricala. Asi to bolo tym, ze som sa velmi rychlo otvarala, zacala som o 23 h a o 01.19 bol maly na svete. Na prvorodicku asi dost dobre. A pri poslednej kontrakcii, ked som mala zatlacit, som im kamsi odisla 😝 . Tak zacali na mna kricat, nech sa preberiem. Ked som prisla k sebe, cudovala som sa, co kricia, ved dycham. A potom, jaaaaj, ved ja mam tlacit. Tak sa oprel pan doktor o moje brucho a pomohol mi. Maly zo mna vyletel a bola som natrhnutaaaa aj zadok si to odniesol. Ale to som absolutne necitila.
A tom si si myslela, ze cosi vydrzim. No a predsavzatia mozu ist do kelu.
Tak teraz si dam rovno do ziadosti, ze chcem epidural, ale ak je druhy porod vacsinou rychlejsi ako prvy, je dost mozne, ze to ani nestihnu.
Inak, aj pri prvom som ich stale otravovala, nech mi daju cosi proti bolesti a oni ma len posielali do sprchy a nic mi nedali. A tom som uz cela rozklepana ani skoro nevladala vyliezt na porodnu postel. Pri slove epidural sa tvarili ako hluchi a to som mala dohodnute, ze sa rozhodneme pri porode.

macabi
31. mar 2009

ahojte, ja som kričala...bohužiaľ sa nedalo inak, bo som mala pôrod vyvolaný a hrozne rýchlo mi prišli časté kontrakcie a mala som hrozné tlaky na konečník...hovorili, že nemám kričať, ale tlačiť, ale ja som to nevedela len predýchať... 😔 🙂 podobne ako alfomilka, mne sa na brucho zvalila mladá doktorka a malá bola vonku a tiež som sa ešte viac natrhla a odniesla to hrádza a malá mala potlačenu tváričku...a mala som aj epidurál, ale nestihol mi zaučinkovať... 🙂 aj ja som si myslela, že vydržím a nebudem kričať...prd...ešte aj ansteziologička mi povedala, že "vy máte vysoký prah bolesti"..."ste veľmi citlivá"...teda aj ona bola "hrozne príjemná"!!!!!!! 😝

zirka
1. apr 2009

neviem zatial posudit dievcata, ale podla toho, co som pocula na predporodnych kurzoch, tak krikom sa mozno uvolnis, odventilujes.....ale pomoct Ti to nepomoze, nema zmysel sa zbytocne vycerpavat, nik to za rodicku neporodi.
A mimochodom, dieta sa rodi len pocas kontrakcii a teda pocas bolesti (myslim samozrejme prirodzeny porod).

katka1981
1. apr 2009

Urychli sirsia panva porod, ci to nesuvisi?

alfomilka
8. apr 2009

nepomoze nepomoze, aj ked som si zatala zuby a drzala z celej sily zatvorene usta, tak aj tak to nebolo bez
no co sa zabijem?

ginepra
8. apr 2009

ahoj alfomilka, mala som podobnu skusenost, letecky porod a pocit ze ten epidural radsej nechcu davat... mala som to napisane ako ziadost, sestricka na sale povedala ze sa opyta lekara, ale viac ani slovo... az po porode mi ako vyhru povedala ze "mozem byt rada, ze som usetrila na epiduralke". teraz je uz dobre..., ale vtedy ma slo urvat

etnicka
8. apr 2009

Ja som kricala a neviem si predstavit, ze by som nekricala. Pomahalo mi to prekonat bolest. mala som uplne prirodzeny porod. Pri tlaceni mi hovorili, ze sa mam skusit sustredit viac dovnutra a menej kricat, ale aj tak som vydavala nejake zvuky. Nemyslim si, ze ma ten krik nejak vycerpaval, akurat na druhy den ma trochu bolelo hrdlo 🙂

alex32
8. apr 2009

Ja som rodila v Martine a vtom case ma dopredu upozornila lekarka ze sice kricat mozem kolko sa mi raci ale iba sa zbytocne oberam o energiu. 😉

ginepra
8. apr 2009

ja som nekricala v pravom zmysle slova ale skor nahlas stonala Boze! Boze! 🙂

petra1985
8. apr 2009

my sme kricali dve a nikomu to nevadilo🙂

andula30
8. apr 2009

Ja som kricala a tlacila zaroven neviem si predstavit ako by som tu bolest vydrzala keby som to zo seba neuvolnila a vobec nemam pocit ze by mi to branilo v tlaceni mala som velmi tazky porod ale aj dost rychly Prvu kontrakciu som mala o 11,30 dalsiu o 5 minut a maly bol o 15,07 na svete, ale roztrhana som bola jak reseto 😝 Mozno preto ze to islo tak rychlo ta bolest bola taka ze som ju musela ventilovat

petra1985
9. apr 2009

andula30 presne tak.. tiez si neviem predstavit rodicku na ktoru ide kontrakcia a ani nemukne..

ginepra
9. apr 2009

suhlasim s vami. ja tu bolest tiez hrozne tazko znasam a nedokazala som sa ovladat aj ked som chcela. podla mna to je normalne, ked cloveka nieco strasne boli tak sa to navonok prejavi.

sakura77
9. apr 2009

aj ja som teda vrieskala jak najata,proste ma to hrozne bolelo a nedalo sa inak-ale lekarka mi povedala ze pokial je nebudem bit a kopat,tak je to v pohode 🙂

rinuska
24. apr 2009

pri prvom som vôbec nekričala , pri druho trochu , asi posledné dve kontrakcie pred tlačením a pri treťom som vrieskala ako blázon , proste to prišlo , na vrchole kontrakcie ma to doslova nútilo vrieskať -a to som si v mysli hovorila , čo vrieskaš ako pavián????? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre