Ako veľmi môžem kričať pri pôrode?

glia
9. apr 2008

Mam taky problemik...ked som rodila prveho synatora, bola som dost hlucna a doktorka na mna za to aj revala, ze nemam kricat, ale tlacit... 😖 tak sa vas chcem opytat, ake mate skusenosti vy, lebo caka ma druhy porod a neviem, ci si mam hryzt do ruky, aby som si zvykla na bolest a lepsie ju znasala 😀 😀 😀 , alebo si mam kricat kolko mi je po voli, ked mi to pomaha... 😉

glia
autor
11. apr 2008

tak to ti verim, tiez to u mna tak funguje...ale ked ti doktor hovoril, ze vyvola, tak by to nemal odkladat...neboj, dobre to dopadne... 😉

mirka8429
11. apr 2008

glia dufam ze mas pravdu..on urcite chce vyvolat vtedy ked bude mat sluzbu tak snad hej uz zajtra..ked uz minuly tyzden vravel ze to vyzera ako na pôrod tak...

zuzkaprofant
11. apr 2008

ked vas tu citam tak sa cudujem preco sa hambite dat najavo svoje emocie, porod nech hovori kto chce co chce nie je lahky a preco si ho neulahcit krikom, jasne ze na sk to nie je zvykom , sestricky to nemaju radi ale inde vo svete sa vrieska vo velkom 😀 😀 plac a krik nie je prejavom slabosti ale aj prejavom toho ze nieco nove ide na svet 😉

dididi30
11. apr 2008

zuzi ja som nekricala ale nie preto ze som sa hanbila......proste mi to neslo, alebo som nestihla?? 😅 ale ked budes mat takeho debilneho lekara ako ja tak ani pipnut nebudes moct, vraj to ani nieje dobre, lebo potom dobre nedychas a mas problem s vytlacenim.....takze radsej dychat ak sa da 😉

peja
11. apr 2008

babulky, urcite su lekari a sestry,ktorym to vadi, ale verim, ze vacsina to mysli dobre - naozaj sa rodicky krikom oberaju o energiu a oberaju o kyslik babatko, predlzuje a komplikuje sa tym porod ....atd. Kazda rodiaca maminka by mala v prvom rade sustredit sa na mimco a predychavat a nie mysliet na bolest.
ale je uplne jasne, ze nie kazda mamina to pri takych maxi bolestiach dokaze... rozhodne priviest dietatko na svet nie je jednoduche, takze, nech je lekar/sestra dajme tomu prisny, ale nech je OHLADUPLNY ....
By som chcela vidiet rodit tych chlapov-hrdinov 😀

zuzkaprofant
11. apr 2008

didi, ja viem ale vies co nepochopim, ze niektory lekary sa k rodickam spravaju akoby to neboli ani ludia trocha neznosti by nikomu neuskodilo, ja som este nerodila, ale som potratila a to som si aj poplakala ale viete co bolo pekne ze doktorka ma cely cas hladkala a utierala slzy isla na ma psychologicky a nakoniec som sa jej podakovala, lebo ani to vysetrenie tak nebolelo ako keby na mna vrieskala ze co revem , je to len o cite a hned by nam bolo lepsie na tomto svete 😀 nkazdy ma prach bolesti niekde inde a niekedy staci len pohladenie 😀

dididi30
11. apr 2008

zuzka je to hrozne, ale ono maloktori lekar je ozaj lekarom so srdcom, niektori sa lekarstvu venuju lebo ich rodicia chceli.......tak vztah a pristup ziadny ale zas nie vsetci su taki, niektorim sa ich povolanie paci a su mu oddany celym srdcom ale takych je ozaj malo, skoda.....este ze mozeme mat pri porode muza, je to velmi dobra podpora, pri dcere som nemala ale teraz budem mat nech to stoji co to stoji.... 🙂

catrin1
11. apr 2008

MIEN nie este som nepisala do aky bol porod...skusim napisat dnes vecer ked bude maly spat... 😉

mien
11. apr 2008

dobre tak sa už teším

catrin1
11. apr 2008

alififi..dakujem...no konecne uz mam babo... 🙂
mien uz som napisala tak si mozes ist precitat.. 😉

veva1
12. apr 2008

ahojte
mne zakazali kricat,ale nie ze by boli zly no ked som zakricala tak som tlacila do tvare a nie do konecnika a moje hlboke nadychnutie sa nevyuzilo na tlacenie ale na kricanie 😉 keby kricanie pomahalo tak by nas ty doktori ci sestricky v tom kricani urcite podporili 😅

mien
12. apr 2008

catrin čítala som, veľmi som rada, že to máš za sebou, no nemala si ľahký pôrod a prajem vám veľa šťastia,aby bol Nicolasko stále zdravý a aby poslúchal maminu, dneska ráno som si prečítala, ešte pred školou.

catrin1
12. apr 2008

mien dakujem... 😉 som rada ze to uz je zamnou...ale stalo to zato... 🙂

uhlikova09
13. apr 2008

Ahojte ja som nekricala vobec,bola som ticho,ktovie preco...a tak boli aj dr. kludni 😀

jahodka11
13. apr 2008

ahojte, ja som tiez vobec nekricala, ani by som nevladala, bola som rada, ze stacim tlacit 🙂) a nie este hulakat, ked to nakoniec ani nijako nepomaha 🙂))

pemar
14. apr 2008

ahojte, ja som prisla na porodnicu a jedna kocka tam strasne kricala, este som sa bala ze ci to caka aj mna, no a po prepichnuti plodovej vody som ju tusim aj prekricala 😀 tie tlaky na konecnik testne pred tym ako som mohla tlacit boli fakt sila, som myslela ze ma roztrhne, jacala som ako tur 😀 😀 a bolo mi totalne jedno ci ma niekto pocuje a nebodaj ho rusim.
potom ale prisiel doki a jemne ma upozornil ze ideme konecne rodit a nemam kricat ale tlacit, a to sa uz dalo bez kriku, sustredila som sa na tlacenie.
Ono pri otvarani vraj pomaha ked sa hovori aaaaaa, ale pri tlaceni by sa to nemalo.

mirjan
14. apr 2008

baby, tak ja som pri tlačení nevydala ani hláska (asi som sa hanbila všetkých tých doktorov, sestričiek), skôr som viac prežívala kontrakcie, keď som ešte ležala na izbe a čakala čo sa bude diať
ale asi 90% báb, ktoré rodili keď som ležala v pôrodnici pri pôrode kričalo, tak si myslím, že je to úplne v pohode. keď ti to pomôže... 😵

cuchre
14. apr 2008

ja som sa doktorky spytala, ci mozem kricat....tak mi povedali:a co tie prvorodicky?...akoby som ja rodila desiate a nie prve 😀 ale mali pravdu..ja som tlacila do hlavy a nie ako som mala a hrosko mal problem...tak radsej poriadne tlacit...

tinusi
14. apr 2008

Ahojte, ja som zatial este nerodila, ale ked ma nieco boli (napr. mavala som strasne krce pri menstruacii, spojene s vracanim a hnackou - par krat som skoncila az na pohotovosti), tak skor vzdycham. Kricat mi nikdy nenapadlo a pride mi to uplne zbytocne. Asi by ma to brucho a krize boleli este viac. 😒
Podla porodnej asistentky z pripravy je krik zbytocny a nezelany. Zena by mala skor predychat kontrakciu a potom zrelaxovat, aby vladala napokon dieta vytlacit.
Tolko moj nazor... uvidime, ako to bude fungovat u mna v praxi... 😝

sue
14. apr 2008

Ja som vraj ani nemukla... sama si to vôbec nepamätám, resp.som bola v takej eufórii, že vôbec neviem posúdiť či to bol krik alebo nie, ale všetci mi tvrdili, že som bola úplne tíško. Faktom je, že som napriek prvému pôrodu a epidurálke mala dosť rýchly pôrod - 6 hodín od prvých miernych bolestí, 3 hodín od takých predýchavacích a malý bol na 3x von... takže moja veľká opora pri pôrode mi stále opakoval - dýchať treba, lebo bábo inak nemá kyslík, tak keď bolo treba tlačiť, tlačila som a mimo toho zhllllboka dýchala...
...keď som prišla do pôrodnice a ležala na monitore, jedna žena rodila a bolo to príšerné ako kričala, totálne ma vydesila, vtedy som si skoro nohy zaštrikovala, aby som nemusela rodiť 😀

zabka1003
15. apr 2008

Ja som sa tiež bála celý čas pred pôrodom, že budem revať..
a keď na to prišlo, ani som nemukla..
Ale je pravda, že človek to zistí, až keď tam leží, ako bude reagovať 😀

kacenkha
17. apr 2008

AHOJTE. Keď som prišla do pôrodnice, tak tam jedna baba strašne kričala. Ja som sa začala hrozne báť. Ale keď prišla sestrička, tak mi povedala, že sa nemám báť, že ona rodí všeho-všudy 6 hodín a stále kričí. Tak aj bolo. Po celý čas som si len vzdychala a predýchavala. Problém nastal, keď mi pichli 3 injekcie oxytocínu na urýchlenie. Myslela som, že odbila moja posledná hodina. Ale mala som super doktorov aj sestričky - vrele odporúčam rodiť v Martine.. A to sa ich pri mne vystriedalo dosť - rodila som 18 hodín (Adamko bol veľký na moju panvu - 4,3 kg a nakoniec sme aj tak skončili sekciou). Ale škoda, že som si epidurálku nechala pichnúť až tri hodiny pred koncom. Potom to bola úplná pohoda - cítila som už len tlak.. Ale som rada, že to všetko dobre dopadlo a maličký je zdravý. Želám všetkým budúcim maminkám, nech to v pohode zvládnete - máte totiž dobrú motiváciu 😉 .

martina21
17. apr 2008

ahojte baby tak co si pamatam tak aj ja som kricala nie pri tlaceni ale tak tesne po nom neviem na uvolnenie napatia alebo co ani nie od bolesti lebo ma to ani moc nebolelo..a doktora som mala super normalne ku mne chodil na kontroly pocas kontrakcii a hladkal ma vravel aka som statocna ze sa nemam bat no jednoducho parada,bol hrozne zlaty 😅 a sikovny krasne mi zasil nastrih ze uz tyzden po porode ma nebolel a aj pri sexe je to super

tinusi
1. jún 2008

Ja si neviem predstavit, ze by som pri porode mala este aj kricat - na to som uz fakt nemala energiu. Pravidelne som dychala - vtedy sa mi tie bolesti zdali znesitejnejsie - nemala som kedy povedat manzelovi, aby mi znovu navlhcil celo, nie este kricat... to by som asi zomrela od bolesti...

horallka
4. jún 2008

Pri pôrode som tiež nekričala, len som sa tam zvíjala od bolesti a jaukala a mrnčala, ale doktor aj sestričky boli veľmi milí a ľudskí, a keď som ich počúvla, že mám dýchať a sústrediť sa na tlačenie, tak to šlo. Ináč, doktor mi povedal, že musím spolupracovať, dýchať, lebo ináč mi malého vytiahnu kliešťami a že predo mnou rodili miliardy žien, že nie som jediná- proste ma tak spacifikoval, že som ho od strachu poslúchla na slovo🙂. Len som sestričkám stáole hovorila, že to hrozne bolí a oni sú už zvyknuté na všeličo, ale myslím si, že kričiace rodičky nemajú radi, skôr ženy, ktoré spolupracujú aj keď si pomrnčia, ale nech len dýchajú a tlačia, ako káže personál. A ešte je rozdiel, či žena rodí s epi alebo bez- lebo tie čo majú epi - asi toho moc nenakričia. Pri tlačení sa aj tak kričať nedá, vtedy sa ženy musí sústrediť len tlačenie. Najhoršie sú tie bolesti pred tým - samotný pôrod je už potom v pohode- myslím tú fázu toho tlačenia až po pôrod.

monkula
4. jún 2008

ja som si pri talčení pomohla takým ani nie krikom, ale prirovnala by so mt oktomu, ako keď vzpierači dvihnú 200 kg...
Pr išití so msa ospravedlňovala lekárovi, že som zakričala ,hanbial som sa za to a ona sa na mňa prekvapene pozrel, že a kedy ste kričali? TO nebol krik, to by ste mali vidieť, ako tu niektoré ženy vrieskajú, ochkajú a jajkajú, nespolupracujú, boli ste úžasná, kiež by bolo viac takých perfektných rodičiek... 😀 😀
Takže nie je krik, ako krik... Okrem toho vedľa mňa v boxe boal prvorodička, chudenka, rodila od rána, an ie a nie sa otvárať, tak ju predsa nebudem plašiť nejakým krikom... 😀

zuzitka
4. jún 2008

aj ja som kricala... no a co? 😀

gucz
4. jún 2008

ja som nekričala, nestihla som 🙂 😉 🙂

adicka111
4. jún 2008

ahojte, ja som si tiez z duse zakricala 🙂 ale co uz, ked to v zavere tak bolelo, myslim si, ze sestricky aj doktori su na krik mamiciek zvyknuti...

zuzanat
4. jún 2008

ja som tiez poriadne kricala alebo ako to nazvat. mala som totiz silnu nadchu a nemohla som dychat. sestricka po mne poriadne hucala, lebo som nemohla maleho vytlacit, ale nastastie vsetko dobre dopadlo 😔 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre