Ako veľmi môžem kričať pri pôrode?

glia
9. apr 2008

Mam taky problemik...ked som rodila prveho synatora, bola som dost hlucna a doktorka na mna za to aj revala, ze nemam kricat, ale tlacit... 😖 tak sa vas chcem opytat, ake mate skusenosti vy, lebo caka ma druhy porod a neviem, ci si mam hryzt do ruky, aby som si zvykla na bolest a lepsie ju znasala 😀 😀 😀 , alebo si mam kricat kolko mi je po voli, ked mi to pomaha... 😉

dididi30
9. apr 2008

miri kriiiiiiiiiiiiiiiiiic priadne nech vieme ,ze uz rodis 😅 😅 😀
kricat nieje hanba, len sranda, sa na to kukat, teda ked som kukala porody a tak 🙂

natal
9. apr 2008

😀 Glia tak ja som si pokricala. No a co. Kontrakcie mi zacali v stvrtok, to ma aj prijali do porodnice a porodila som az v sobotu poobede. Mala som neskutocne bolesti, tak som kricala. Ked som tlacila, tak som nekricala, to sa neda. Ale nikto mi nic nepovedal a po porode som sa ospravedlnovala sestricke, ze som tak kricala a ona, ze v pohode, to nevadi, ze treba si ulavit od bolesti 😅 Zlata. Pri druhom chcem EPI aj keby zaby z neba padali 😀

bianca
9. apr 2008

ahojte.Nam na praxi vzdy hovorili,ze je lepsie ked si zena zakrici.Uvolni sa tak jej stres a napatie.Pamatma si ako nam stanicna hovorila ze nema rada hrdinky 😉 Krik proste k porodu patri az po ten okamih ked zacne krict niekto druhy-miminko

mirka8429
9. apr 2008

didi tak budem aby si ma aj ty pocula 😀

natal pozeram ze si z KE tak ako ja..kde si rodila kde su take mile sestricky

dididi30
9. apr 2008

miancak ja som nepotrebovala kricat nemala som take bolesti a ani som sa necitila ako hrdinka, proste som len hmkla a lekar v momente ze mam byt ticho, tak neviem ako by ste reagovali, som zvedava na vase poporodne reakcie 😉

glia
autor
9. apr 2008

bianca, tak tvoju stanicnu by mali poslat na zaskolenie celeho personalu asi vsade do porodnic...skvela zena...lebo ked kricis a musis, tak si nepomozes, neda sa nekricat...aspon ja som taka...

mirka8429
9. apr 2008

didi si mala debilneho lekara...aj v novej nemocke je jeden taky...pristup je o nicom..ten by isto tiez vrieskal namna heh...

riusik
9. apr 2008

ano, mala som super porod, islo to same 🙂 ale mozno troska aj tym, ze tomasko mal iba 2800 g... priala by som vam vsetkym taky lahky porod 😵
a kludne kricte, ved urcite lepsie ako zadrziavat... normalne nechapem, co tu citam o niektorych lekaroch a sestrickach... stale viac a viac sa utvrdzujem v tom, ze ak este raz pojdem rodit, tak zasa do martina, tam som sa stretla so samymi dobrymi milymi lekarmi a sestrami...

mirka8429
9. apr 2008

glia presne tak..je no prirodzena potreba pri bolesti

dididi30
9. apr 2008

miri, myslis ze to dorazi az ku mne?? hm to budes asi v novinach 😀

mirka8429
9. apr 2008

riusik naozaj niekde je pristup ulne o nicom..heh aby v takej tazkej chvili ako je pôrod este aj lekar pridaval zene ze nemoze to zo seba vydat von..tak tomu uz nechapem.

mirka8429
9. apr 2008

didi no ved aj tak moze byt..alebo v telke...ta steel arena v priamom prenose 😀

glia
autor
9. apr 2008

ja som sa tentokrat rozhodla zaplatit si sukromnu porodnicu,tak som zvedava na pristup personalu...zatial na nich citam same chvaly, preto dufam, ze nebudem sklamana...

nevesta
9. apr 2008

Mirka, rodila som na Antolskej...

dididi30
9. apr 2008

miri ja som si lekara nevyberala aky mal sluzbu taky ma odrodil....ale vraj on bol z tych najhorsich, proste ak nedas do vacku tak to musis vytrpiet.....no a ani by som nedala ani to nieje istota ci ti k porodu pride aj take pripady sa stali a peniaze si nechal....takze smola ale nebanujem bolo to aj ak krasne 😀

nevesta
9. apr 2008

A inak tak cca 4 hodinky pred vytlacenim som zacala hrubo nadavat, aj ked len potichu, ale ti, co boli blyzsie mi rozumeli a nic nehovorili, dokonca ma jedna aj prisla pohladkat... 🙂 Jedine, co mi zakazali bolo kricat pri samotnom tlaceni...

sakura77
9. apr 2008

no mne pri siti zahlasila: viete toto su take bolesti ze normalne by to clovek nevydrzal,ale porodom a tymi hormonmi je to take utlmene ze to tak zena neciti.a ja som to teda citila komplet,zvnutra,zvonka vsetko,jaj,jaj,au,au. a este mesiac po porode au au 😒

dididi30
9. apr 2008

a este ten vseobecny pristup a spina v nemocke a na krvavej plachte spavat, fuj.... 😠

glia
autor
9. apr 2008

sakura, no ja by som jej asi povedala svoje...ja som citila vsetko, ako vpichla ihlu, tahala nit, no proste vsetko...este aj ked uzliky robila...blee, to bolo asi na celom porode najhorsie... 😖 a to sme pani doktorku budili, lebo sme isli na svet rano okolo stvrtej...prisla namosurena jak ze si ju dovolujeme zobudit... 😲

dididi30
9. apr 2008

sakura ja som to tiez citila, kazdy vpich a aj po porode minimalne mesiac som curala so sprchou v ruke 😖 ziadna vyhral, fuj..

sakura77
9. apr 2008

glia,no sak to si si moooooc dovolila pani doktorku zobudit!!! 🙂

glia
autor
9. apr 2008

didi, to fakt? nam hned plachtu menili, ked bola nehoda a pretielkli sme...a spina tiez nebola, jedine co, bol hrozny personal, neochotne sestry, ktorym sa nepacilo, ked sme potrebovali pomoct pri kojeni...domov sme isli nekojaci...a aj jedlo bolo hrozne...same biele pecivo a vo vsetkom cibula na kila... 😠

glia
autor
9. apr 2008

sakura, vies, najlepsie, ked odrodis sama niekde v kute, potichu a pri siti si hadam spievas od radosti...a este im zaplatis dakovne, ze si "urobili" svoju pracu...krasny obraz nasho zdravotnictva 🙄

mirka8429
9. apr 2008

didi no ja by mu neplatila dopredu 😀

glia a to ti neumrtvili? 😲

dididi30
9. apr 2008

glia.......ja som rodila v nitre a tam uz tusim 4 ak nie viac rokov furt daco na porodnici prerabaju, mali sme provizorne miestnosti na porod a nemohli sme mat svoje veci na seba, iba ich nemocnicne a s plachtami to bolo horozne raz na den nam menili.....tuna menia kazdu chvilu ked potrebujes aj pristup je iny, ale samozrejma ako kde.....po porode sa tu pekne kupes v bublikovom kupeli. 🙂

glia
autor
9. apr 2008

mirka, doktorka mi pichla jednu injekciu, no ta nezabrala...ale jej to vobec nevadilo, asi si povedala, ze ked uz kricim, nech mam aspon preco... 😖 alebo to bolo jej podakovanie za to, ze sme ju zobudili...no fakt mila stvora...este mi vynadala,lebo maly mal 4,42kg, ze ako som ho mohla takto vyzrat, ze sa mohlo nieco stat pri porode...no super, ze? a to som cele tehu ako idiot brala poctivo vitaminy a az po porode som sa dozvedela, ze vdaka nim rastu velke deti...a mimichodom, den pred porodom som bola na ultrazvuku, lebo som mala velke brusko, ci nebude maly moc velky a ta ista pani doktorka mi urobila utz tak, ze maly bude akurat, maximalne 3,40kg... pekne, ze sa sekla o kilo, vsak?

dididi30
9. apr 2008

miri sak to.....oni chceli do predu aby mali istotu a tot prdlajs...
glia...veru naco platit za daco co je pod uroven...aj ked ta odrodi potom si ako vzduch ani sa te neopyta ako sa mas,......ale zas nie vsetkych do jedneho vreca su aj dobri, ale to akurat tak rodinny lekari 🙂

mirka8429
9. apr 2008

didi ja ked som lezala v nemocke na rizikovom tak jedna baba rodila ale tak kricala ze sme to poculi az k naam...a vedeli sme aj kedy dorodila..hehe vsetko stichlo..a to bolo nad ranom.. 😔

glia
autor
9. apr 2008

didi, ja som chodila na poradne do nitry, no sestricka mi povedala, ci chcem rodit v nr, lebo tam bez "dobrovolneho prispevku" na rodicku kaslu...ze sa mam dopredu poistit a dat minimalne 10000...rodila som v cz, lebo tuto aj byvame...

dididi30
9. apr 2008

glia dobre si urobila... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre