Ako veľmi môžem kričať pri pôrode?

glia
9. apr 2008

Mam taky problemik...ked som rodila prveho synatora, bola som dost hlucna a doktorka na mna za to aj revala, ze nemam kricat, ale tlacit... 😖 tak sa vas chcem opytat, ake mate skusenosti vy, lebo caka ma druhy porod a neviem, ci si mam hryzt do ruky, aby som si zvykla na bolest a lepsie ju znasala 😀 😀 😀 , alebo si mam kricat kolko mi je po voli, ked mi to pomaha... 😉

eriqe
9. apr 2008

kludne si kric, ja som tiez vydavala pazvuky, mne len porodna asistentka dohovara, ale uplne v klude, ze si tym zbytocne minam energiu, ze to mam vyuzit na tlacenie. Ale aj tak som si aj pokricala 😉 Hlavne je, aby si to ty dobre znasala a citila sa ako tak v pohode, teda na kolko sa to da 😅

rusovcanka
9. apr 2008

Ahoj,podľa mňa sa môžeš na lekárov zvysoka vykašľať a keď to budeš potrebovať,kľudne si zakrič 😀 Rodiť budeš predsa ty a nie oni...a ak ti to pomáha prekonať bolesť,nevidím jediný dôvod,prečo by si nemohla kričať-nech si myslí kto chce čo chce 😉

cicushka
9. apr 2008

glia) ak ti krik pomoze, tak kric, ale dovod, preco sestricky vravia, aby si vela nerkicala je, ze sa unavis tym kricanim a potom nemas silu tlacit. 😉

iffka2002
9. apr 2008

no a co, ja som tiez kricala 🙄 .. asi je najlepsie si zabezpecit epidural a dobreho chapaveho lekara. a mozno ta poslu na cisarsky.. kazdy porod je iny a neda sa predvidat.. ale vraj druhe dieta je uz lahsie porodit.. 😉

minusa
9. apr 2008

ja som tiez dost kricala, ale doktorovi to asi neprekazalo, pretoze mi nic na to nepovedal 😀 podla mna, ked sa ti ulavi, kric 😎

cicushka
9. apr 2008

ale ked sa tak teraz zamyslam, vsak pri tlaceni sa kricat ani neda nie??? 😕

aktak
9. apr 2008

moj porodnik bol uzasny clovek, a tiez mi povedal ze nemamm kricat - nie preto ze mu to vadi - ale preto ze vsetku silu a nadych mas dat do tlacenia a nemrhat na krik, ja som vlastne ani nezastonala tak som sa snazila koncentrovat vsetku silu na tlacenie a maly bol vonku na tri potlacenia cely

presne ako pise cicushka, vlastne ked dobre tlacis ani nemozes kricat, a ak kricis tak si sama skodis a natahujes samotne tlacenie, drzim palce 😉

nevesta
9. apr 2008

Ahoj, tiez som si zakricala, ked som rodila a sestra mi strelila facku, ze mam tlacit 😠 . Mimochodom som dost nevladala, kedze som rodila 13,5 hodin 😠 . No ale potom som sa nejako dala do kopy a s ich pomocou som malu vytlacila...

cicushka
9. apr 2008

aktak) presne...ja som sa nadychla, zavrela oci, usta a tlaicila som pomaly este aj usami 😀 MOzno prave pre to, bola mala za 5 minut na svete...fakt asi iba 6-7 poriadnych zatlaceni.

mien
9. apr 2008

nevesta a ty si jej tú facku potom nevrátila

lilyk
9. apr 2008

kricat nieje dobre, odoberate dietatku kyslik, to je moja skusenost 😉 ,nastastie dopadlo vsetko dobre 🙂

glia
autor
9. apr 2008

tak teda...pokusit sa o nekricanie mozem, no nevidim to moc ruzovo...maly sa rodil 21hodin od samotneho zaciatku, no posledna faza trvala 20minut...vazil 4,42kg, co bol ozaj nadludsky vykon ho dostat von...hlavne ked sme mali vonku hlavu, tak som si oddychla, ze teraz uz len par kra zatlacim a je von...no zasekol sa na ramenach... 😒 ale keby ze nekricim, tak mi asi z tej bolesti sibne...mam nizko prah bolesti, mala som nepostupujuci porod, tak epi neprichadzala v uvahu... 😖 preto ju nechcem ani teraz

pindula
9. apr 2008

nevesta 😲 to si aj vyfasovala? to si mi nehovorila 😕 😲 .....co na to mangel?

cicushka
9. apr 2008

glia) a co tak epiduralka...pomoze ti v prvych fazach porodu a na samotny porod potom budes "oddychnuta" od bolesti.

cicushka
9. apr 2008

glia) az teraz som si vsimla...ze epi nechces..ale ja na tvojom miste by som si ju vybavila...a pri porode sa rozhodnes ci chces alebo nie..ak si neda, tak ti peniazky vratia.

glia
autor
9. apr 2008

cicushka, epi by mi nedali, lebo mam nepostupujuce porody...teda aspon som pocula, ze druhy je v tomto smere rovnaky ako prvy...a epi porod spomaluje, co si pri dvoch davkach oxytocinu nemozem dovolit...u nas je to s epi tak, ze lekar, co ju aplikuje je k porodu volany, co chvilu trva, povacsine sa to nestiha...a ked ho uz zavolaju, tak musis zaplatit, nech sa rozhodnes akokolvek

dididi30
9. apr 2008

krik??? zartujete?? ja som len hmkla a uz ma doktor tisil,ze mam byt tycho, sorry ale totoalny idiot 😠 😝

dididi30
9. apr 2008

cicis ja som epi nemala a teraz ked som v anglicku tak ju mam zadara, ale asi nechcem budu mi stacit infuzky v zile 😝

nevesta
9. apr 2008

Pindula 🤐 nic, bol v strese 😀 ono to nebola taka riadna facka, len ma potrebovala vysokovat... Podarilo sa 😔

nevesta
9. apr 2008

Ja som inak Epi chcela, len najprv som nebola dost otvorena a potom sme uz rodili.... Stihli mi dat tretinovu davku a potom uz viac nemohli, kedze som si pri porode posunula v chrbte tu hadicku, tak to uz neslo 🤐

lindda
9. apr 2008

no ja som jajkala a lekarka a aj sestricky my dost daveli najavo ,ze ako im to vadi 😠 😠 a to som fakt nerevala ale rada by som si zahucala bola som s toho dost sklamana tak cely ces teda 19 hodin som bola v sprche tam ma nebolo pocut tak som si jajkala. Poznamla asi 17 rocnej setri bola ale mamicka ved to nemoze az tak bolet tak budte potichsie koza blba 😀 a to este nerodila 😠 😠 😠

sakura77
9. apr 2008

ja som vrieskala jak pavian,proste ma to bolelo,tak co.a vopred som ich upozornila ze urcite budem,a oni ze v pohode,pokial ich nebudem kopat a bit ,tak nevadi 🙂

dididi30
9. apr 2008

sakura tak to si mala stastie.ja budem rodit v anglicu a vraj to tu dovoluju, ale bude tam muz, tak mu nebudem robit hanbu 😅

mirka8429
9. apr 2008

nevesta a to kde si rodila..ja by som tej sestre urcite jednu vrazila...pri pôrode urcite ked by som bola nastartovana...co si to dovoluje...

didi no ja kricat mozno tiez budem..aj ked si zena povie ze nebude..ale to sa neda takto...a nech skusi mi nejaky lekar nieco povedat ktory nikdy nerodil a nevie co su pôrodne bolesti 😠

mirka8429
9. apr 2008

linda no toto hovorim ze najlepsie je ked ta ukludnuje niekto kto to vobec nezazil

riusik
9. apr 2008

ahojte, ja som si jajkla, iba ked som si mala lahnut - isli ma vysetrit, lekar mi neveril, ze uz idem rodit, ale ako som lahla a sestra sa pozrela, tak pochopili... - no a hovorim, ze "pardon" a lekar sa na mna pozrel a povedal, ze mozem ochkat, achkat, kricat, co len chcem... no a dopadlo to tak, ze na prvy sup bol maly vonku, bez kriku a bez jajkania 🙂 a pri tom ostatnom... sme sa s lekarom rozpravali 😀

sakura77
9. apr 2008

riusik tak to si mala"super"porod.ja som teda riadne vrieskala pred,pocas aj po-pri vyse hodinovom zasivani a muz bol so mnou,vsetko pocul,no a co,co sa budem robit ze som "silna"ked nie som 🙂

dididi30
9. apr 2008

risulik sikulka, tak tomu sa hovori ukazkovy porod 😉
miri, jasne kric ak chces.......mozno aj ja budem ak budem mat silne bolesti, ale ked som nemala tak co som mala aj tak?? niesom az taka citlivka 😀
l

glia
autor
9. apr 2008

sakura, tak sme rovnake...manzel nahraval ako nam priniesli maleho po porode prilozit a ja stale hanbim pozerat toto video, lebo tam zavijam, jak operna spevacka... 😀 😀 😀 ale co,ked ma to tak strasne bolelo? a ked som zahlasila, ze injekcia nereaguje, tak mi odpovedala pani dr, ze musim vydrzat 😠

mirka8429
9. apr 2008

riusik no to si mala pôrod k zavideniu...kazda by taky chcela mat

sakura no a sak kricat nieje hanba v takejto situacii...

didi ani ja niesom az taka citlivka ale ak to budem potrebovat tak si aj zakriciim 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre