Ako veľmi môžem kričať pri pôrode?

glia
9. apr 2008

Mam taky problemik...ked som rodila prveho synatora, bola som dost hlucna a doktorka na mna za to aj revala, ze nemam kricat, ale tlacit... 😖 tak sa vas chcem opytat, ake mate skusenosti vy, lebo caka ma druhy porod a neviem, ci si mam hryzt do ruky, aby som si zvykla na bolest a lepsie ju znasala 😀 😀 😀 , alebo si mam kricat kolko mi je po voli, ked mi to pomaha... 😉

sabiatko
26. mar 2010

ja som si pri kontrakciach veru pokricala. nevrestala som, ale rozhodne ma bolo pocut 😝 pri tlaceni ale usta na zamok, lebo jak som tlacila, ani to moc nebolelo a tiez som chcela sustredit vsetku silu do tlacenia, aby to bolo uz cim skor za mnou. tiez som si hovorila, ze druhe babo nehrozi, ale za par rokov si to isto rozmyslim 🙂

sunea
26. mar 2010

🙂 ja som bola vcelku tichy pacient, len som si obcas stavnato zanadavala, ked bol pri mne len manzel a nie PA a iny personal 🙂 Ale ked mi odpajali monitor a ze ideme tlacit, tak som pocula take dva divne hrdelne zvuky a to ja, no normalne som sa zlakla, co zo seba vydavam 🙂 Tiez som ale pri prijme sedela v cakarni a do ambulancie viezli pani, ktora nahlas kricala a to bolo na depku 🙂

dida81
26. mar 2010

Aj ja som bola tichsie... raz som poriadne nahlas vzdychla,,,ked mi praskli plodovu vodu .... uuu.. to bolo neprííjemne 🙄
A pri tlaceni nebola energi ešte na krik... treba sa sustredit prave na tlacenie...Ale viem, že som stihla rozprávat, ešte mi vraveli, nech nevykecavam, nech si setrim sily... ked mne sa pusa nezavre,,,hihi 😀

dida81
26. mar 2010

A ešte dodávam,, nemala som Epi /bo u nas v NZ nedavaju, inak by som si dala/ a malý mal 3900g... Ale nastastie to bolo rýchle.. o 3,15 ma prijali v nemocke a o 7,00 sa Jakubko narodil...
Kontr.som mala od pol noci , ale snažila som sa byt co najdlhsie doma... A dobre som urobila,, no potom už v aute,, že každych 5 minut kontrakcie...
Ale vsetko stoji za to! Vsak baby! 😀

evula303
16. apr 2010

no ta k ja som iba ííííííííííkala 😕 a ccccckala

awalancha3
16. apr 2010

kričanie?...............kto kričí nemá až také bolesti.............pri naozaj velkých bolestiach nie je sila na kričanie........... a to je proste medicínsky fakt................Prenášala som 2 týždne a bola som v nemocnici nad porodnými sálami a ked tam začala nejaka hysterka jačať sama by som tam bola zišla a facla jej.......obrazne teda povedané...................ochkanie, tiché nariekanie, zvijanie sa...... to su prvé štádiá ale pri ženách čo zažili ozajstné bolesti ide už o pud sebazáchovy.... dýchať a dýchať inak umrie-doslova, je to boj o život o životodarný kyslík.......pri hromadných nehodách tých čo kričia, tých berú až posledných lebo tí majú ešte kopu sily.................... a nehnevajte sa že to hovorím tak úprimne, ženy čo kričali nemali až také bolesti, ale samozrejme tie ich bolesti ako ich vnímali boli tie najstrašnejšie ake mohli zažiť, mohli by si to porovnať len ak by mali ešte horšie kontrakcie...............tlačenie ako také nebolí.......to je o únave, bezmocnosti, tupom tlaku, pochybnostiach či sa to vobec podarí vytlačiť, o chuti celé to vzdať lebo aj tak si rodička nevie predstaviť že to napokon vytlačí.............. a krik pri tlačení chápem, ale to nie je od bolesti to je od pretlaku, že sa nadýchne ako na zatlačenie, ale namiesto zatlačenia to nadýchnutie a energiu vydá vo výkriku.... to je už akt zufalstva, nie bolesti a pritom to uvedomenie, že sa to proste nedá vzdať, že to dieťa sa jednoducho narodiť musí......A nadávanie, hromženie a preklínanie celej mužskej rasy pri kontakciách je normálne, ale naozaj ako ktorá.............A este jedna vec............ nie je krik ako krik........resp. rozoznávala by som jednotlivý výkrik a hysterické jačanie......................

ciefulik
16. apr 2010

ja tak mimo témy ....awalancha3 - ty máš vo fotkách syna a v pase iba že čakáš prvé 😉

jaroe
16. apr 2010

awalancha, zaujimavy nazor alebo fakt...neviem. Ale nieco na tom asi bude. Ja som bola ticho po cely cas od zacatia kontrakcii az po vytlacenie malej. Manzel z toho usudil, ze ma to asi az tak nebolelo 😀 V skutocnosti to bolelo desne, mala som co robit, kricat som fakt nevladala, pocas druhej doby porodnej som stracala vedomie...Ale to pripisujem aj tomu, ze som rodila klasicky, tj. v lahu na chrbte. Tuto polohu neznasam uz od polovice tehu. Takze dufam, ze pri druhom porode uz kricat budem vladat 😀

diusik
16. apr 2010

Ahojte,na krik pri porode som uplne zmenila nazor 😀 kym som neporodila som si tiez myslela ze kricat pri porode nema zmysel,ze je to len hystericke chovanie sa.Ja ako zdravotna sestra som si pekne naplanovala ako to bude,ze ja urcite nebudem vobec kricat,ze sa budem chovat disciplinovane,peknbe dychat a podobne naivne predstavy.
No ked doslo na kontrakcie,veru som sa divila sama sebe,jak som kricala,teda bolo to skor hlasne vzdychania a pri samotnom porode,tlaceni som teda uz fakt kricala a vobec som nemala pocit ze mi to odobera sil,skor naopak,uplne to namna posobilo ako ventil a velmi mi to pomahalo.
Uz nikdy nikdy nepoviem ze zena ktora krici pri porode je hysterka

magdal1
16. apr 2010

diusik, skvele zistenie 😀 je to tak, silu to dava , nie bere 😉

soporova
26. apr 2010

Ja mám za sebou dva pôrody, prvý úplne bez kriku, len slová prepáčte, pomôžte a tak, druhý katastrofa ale sám primár mi povedal, keď som sa celá rozklepala na koze, totálne sa mi roztriaslo celé telo, som si myslela, že sa mi malí určite pretlačí cez chrbát , zavrite oči , kričte a tlačte porodila som chlapčeka 4500g prirodzene a som si myslela, že je to moja posledná chviľa v živote, tretie dieťatko by som chcela ale rodím len cisárskym a toto všetko by smi mohli ušetriť keby mi ho bol niekto zvážil pred pôrodom aj v papieroch som mala napísané mal to byť cisársky, nuž čo povedať vďaka Bohu a pánovi primárovi, že to tak dopadlo, ten krik mi dodal silu, ale kričala som vtedy, keď som tlačila, potom som sa ospravedlňovala, nehanbite sa za nič, je to vaše telo , a iba ono vie čo je preň prirodzené v tej chvíli.

magdal1
27. apr 2010

soporova- naozaj sa nemusis ospravedlnovat ,ze kricis, krasne dietatko si porodila a velke a vidis, krik ti silu dodal 😉 , neoslabuje.

slavicita
27. apr 2010

Tak ja som zakričala len raz aj to pri samotnom tlačení..najprv som len z celej sily tlačila ale potom zo mňa vyšiel tento výkrik, čo som sa tiež začudovala, že kto to kričí... 😀 kontrakcie som sa snažila predýchavať ale aj tak som nahlas vzdychala pri každej kontrakcii...vo vedľajšej vzdychárni spala ešte jedna žena, tak som sa jej na druhý deň ospravedlňovala, že som bola taká hlučná.. 😝

strapco13
27. apr 2010

nie je krik ako krik...ak zena tlaci efektivne a pritom skrikne..tak to pomaha...ale ak iba krici a netlaci..tak to je nanic

imarikai
28. apr 2010

baby ja ked som už ležala trošku som chitila paniku tiež som vydavala zvuky strachu ale ani nie krik a doktor mi povedal že ak sa neukludnim odide preč 😲

diusik
28. apr 2010

Strapco13 uuuplne suhlasim

bombulka200
28. apr 2010

ahojte baby .. no ja som pri pôrode nekričala neviem vôbec ma to nenapadlo aj ked som už mala pred tým 2dni bolesti lebo som sa najprv nevedela otvoriť ale potom to šlo tak rýchlo že už ani nebol čas na krik .. 😅
na 4 zatlačenia bola malá vonku takže som len silno tlačila a možno aj preto to šlo tak rýchlo 🙂 síce som si dala pichnuť epi ale pichli mi ju až ked som bola na 6cm čo už je neskoro takže mi to skoro vôbec nezabralo 😠 ale tak na chvilu asi zabralo 😕

dva dni predtým ako som rodila tak tam prišla jedna romka a tá kričala strašne no a ja pred pôrodom tak si viete predstaviť ako som sa cítila ... som si predstavovala že aké to je strašné ale tak nebolo to až také hrozné žeby pritom trebalo vrieskať neivem no ... ale niektoré ženy robia fakt scény ... a zbytočne 😔

dorotka57
29. apr 2010

soporová mám podobnú skúsenosť ako ty, môj syn bol tiež dosť veľký (4.130 g, 54 cm), nemohla som ho vytlačiť ... nakoniec som sa pri vizite dozvedela, že som mala tiež v papieroch napísaný cisársky, ale akosi si to nikto neprečítal 😒
už to vyzeralo, že mi budú musieť ten cisársky rýchlo urobiť, lebo malému slabli ozvy, ale poriadne som zatlačila, pôrodná aistentka sa mi z celej sily zvalila na brucho a malý bol vonku, no a práve vtedy som tak zvrieskla, že som sa potom za to aj hanbila, ale myslela som, že ako sa na mňa zvalila, že zo mňa vypadnú aj všetky vnútornosti 😝
inak počas kontrakcií som nekričala len tak hlasnejšie predýchavala 🙂

bombulka200
1. máj 2010

DOROTKA57 no ked su detičky väčšie tak potom niektoré mamičky maju problém vytlačiť ale je to asi individuálne lebo moja svokra porodila skoro 5 kilové deti nejak okolo 4900 gramové neviem presne a mala také rýchle pôrody že až ... no ale tak nie každý má také šťastie 😅

soporova
2. máj 2010

diusik, súhlasím aj ja som pri tom kričaní akoby dostala síl, a pre imarikai si mala toho ,,múdreho" doktora poslať preč ty, aby nemusel odchádzať sám 😉 im sa frajeruje keď žiadne bábo porodiť nemuseli 😠 stačilo by raz a hneď by boli chápavejší 😅
Nebojte dievčatá, či kričíte alebo nie vždy po vás prídu ďalšie a personál si vás pametať nebude, dôležité je len aby ste bábiku porodili a aby ste boli obaja Ok či už s krikom alebo bez neho. 😉

piskotik
4. máj 2010

ahojte, ja som si tiež macherka myslela o sebe, že ani nepípnem, ale keď prišlo na to tak to ste mali počuť 😀 ešte som sa aj sestričkám ospravedlnila za to, ale aj sme sa zasmiali 😉 myslím, že každá z nás je iná a takisto zvláda aj toto inak ,vadiť to môže mamičkám čakateľkám, čo to počujú aby sa nezľakli, že je to až také strašné 😝 hlavné je ako už bolo spomenuté aby sa rodili zdravé a krásne bábušká 😀 😀 😀

magdal1
1. sep 2010

krasa http://www.cestyksobe.cz/cesty-k-telu/porodnict...

kto by chcel skripta Aby porod nebolel, od tej autorky, napiste mi do IP

marika1977
28. sep 2010

pri prvej som velmi chcela jajkat od bolesti...prve dieta darmo,to zena nevie co ju caka ale sesticka ma tak zvozila ze som ostala ticho a len tlacila.pri druhej som bola ticho ale ked som uz tlacila hlavicku..nekricala som ale taky rukot,pazvuk ani neviem ako to nazvat som vydala ze to bolo pocut po celej nemocnici.moj muz stal na chodbe a tak sa zlakol co sa deje ze s krikom"co je mojej zene" vtrrhol do porodnej sali.jeho museli ukludnovat a bol hadam bledsi ako ja...a to som rodila o pol6rano,ked bolo vsade este hrobove ticho.ale malu som vytlacila hned!!niekedy velmi pomohne skryknutie,vydanie zvuku

mirka
17. sep 2012

ja som tiež nekričala, bolo by to mne samej nepríjemné, potichu som trpela, a tlačila 😀 a na 3.zatlačenie bola malá vonku

sima199
17. sep 2012

ked som si zacala "uvedomovat", ze uz za par dni to pride, som mala strasneho chrobaka v hlave, ze nie ze budem kricat ako tie mamicky, co uz pri prvych kontrakciach pistia.(na pasy som chodila na porodnicu a bolo mi to strasne neprijemne, ked vedla mna kricali) tak som len tlacila a stale som na to myslela 🙂 a ked sa maly narodil, prvu vetu, co som povedala bola, ci som nekricala 🙂)) potom som sa na tom len smiala a uzivala si maleho..

marmete
17. sep 2012

Nekricala som, iba vydavala nejaky zvuk pri tlaceni pomedzi zuby, na to ma upozornili, ze mam byt ticho a iba tlacit, lebo sa oberam o silu. Ten stres ci budem kricat resp. nadavat som pred porodom mala aj ja, lebo sama o sebe som dost hlucna, moj hlas taky je, ale nebolo to tak. Asi kazda z nas zisti az pri samotnom porode co je jej lepsie 🙂 Nadavala som az pri samotnom siti, ale vramci normy, lebo to bolo horsie nez to tlacenie 😀

sjuz
17. sep 2012

no ja som pri prvom zatlaceni zakricala, lebo mi to nejako doslo ze sa to ma 🙂, ale je to hlupost, o to menej potom vies tlacit. Takze nadychnut, zavriet oci a riadne tlacit... kricat naozaj nepomaha...

stanislavao
17. sep 2012

suhlasim so sjuz. ked kricite, vynakaldate energiu na to a obera vas to o silu. zatat zuby, zavriet oci a tlacit a nie kricat. vela stastia.

jankah77
17. sep 2012

veru, tym ze kricite, vydychujete tlak vzduchu von, namiesto toho, aby ste ten tlak vyuzili na zatlacenie do branice tak, aby brusny lis pomohol vypudzovaniu babatka.

katia7
18. sep 2012

no ja neviem, teoriu neovladam ale kricala som pri oboch a vyleteli docela rychlo 😀 inak pri prvom ma stisovali, pri druhom som mala zazmluvneneho lekara a nevadilo nikomu nic 😉 a ja som sa teda nesustredila na to ci kricim ci nie, skratka som zistila ze kricim a mam pocit ze mi to pomahalo aspon ako psychicky ventil takze ja mienim kricat aj pri tretom 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre