Ako veľmi môžem kričať pri pôrode?

glia
9. apr 2008

Mam taky problemik...ked som rodila prveho synatora, bola som dost hlucna a doktorka na mna za to aj revala, ze nemam kricat, ale tlacit... 😖 tak sa vas chcem opytat, ake mate skusenosti vy, lebo caka ma druhy porod a neviem, ci si mam hryzt do ruky, aby som si zvykla na bolest a lepsie ju znasala 😀 😀 😀 , alebo si mam kricat kolko mi je po voli, ked mi to pomaha... 😉

dididi30
14. jún 2008

baby ja som rodila v anglicku a tu kazda krici aj ja som trochu , ale vraj to bolo v poho, vravel muz 😀
pri malej som nemohla ani pipnut a to som ju rodila na sk..

luciaakubko
14. jún 2008

aj ja som riadne revala 🙂 a tiez som sa hrdinsky zaprisahavala, ze kricat nebudem 🙂 prekvapili ma tie bolestive kontrakcie, ktore u mna trvali cca. 15 minut 🙂 potom ma doki poslal do sprchy a do 20 minut bola mala na svete 🙂 expresne 🙂 vraj taky rychly porod prvorodicky ani nepamataju 😉 no i tak som stihla narobit hukotuuu 🙂 nastastie zasivanie som takmer necitila, bolesti sa dostavili az potom. a poviem vam, skonstatovala som, ze boli horsie ako samotny porod...rodila som 3.6. este i dnes mam bolesti, no uz je to v poho oproti tym prvym dnom

miriamkac
14. jún 2008

No, ja pridam len kratko: ja som nekricala...nemala som silu..lebo mala sa narodila po 33 hodinach od vtedy, co mi odtiekla plodova voda ☹ ....chlapci isli cisarskym, ked to porovnam, tak radsej tri take porody ako mala ako dalsi cisarsky 😒

lefika
14. jún 2008

dobormila, to s tym jedenim a pitim este funguje??? 😕 ja som rodila pred 2.5rokmi v trencine, ale jest a pit som mohla, kolko sa mi ziadalo: manzel mi potm povedal, ze za tie tri hodiny som do seba vyliala 4litre caju a spraskala nutelu!
revala som tiez poriadne, smau ma to vystrasilo, ze taky zvuk zo seba dokazem vydat 😅 ale nedokazem si predstavit to zadrzat, ani neviem, ci ma niekto okrikoval, jednak si napametam a aj keby ano, neviem, ci by ma prekricali, aby som to pocula 😀 😝

nikollette
9. mar 2009

No ja som si teda pokričala poriadne, hlavne ku koncu 😅
Ale preto že som mala ťažký porod...

katka1981
9. mar 2009

Baby ja vas vsetky obdivujem, ze ste to zvladli a nechapem preco aspon sitie neumrtvia. Ved ked si rozbijete hlavu alebo sa porezete a treba to sit, vzdy to najprv umrtvia. Co uz ked mamicka porodi a vytrpi si tolko bolesti, uz jej to hnusne sitie akoze nevadi, uz ju neboli? Ja to nechapem 😢 Ja dufam, ze budem mat cisarsky, mam na to aj medicinsky dovod, ale uprimne sa priznam, ze ak by som mala rodit prirodzene, bud by zo mna zosaleli, alebo by som na dieta nenabrala odvahu. Mna boli aj odber krvi. Netrpim na bolestivu menstruaciu ale akonahle ma neprestane brucho boliet hned. tak si dam zensky caj a prinajhorsom panadol. Ale toto sa urcite neda zrovnavat s beznymi menstruacnymi bolestami. Mna by poculi aj hluchi. A najhorsie by bolo asi to, ze by som od tej bolesti vsetkych zbila.

katka1981
9. mar 2009

Ozaj, ked ste mali manzela pri porode, neplakal s vami? Chcel potom este dalsie dieta, ked videl ako ste trpeli?

fodorka33
9. mar 2009

katka neboj aj ja mam strach a bolest uz len ked mi beru krv,ale toto je ine tato bolest sa da pretrpiet....mozno budes z tych stastnejsich zien a ani nezbadas ako rychlo porodis.ja som mala 8hodin take kontrakcie ako diva svina som sa zvijala a neviem co no vsetko sa dalo prezit.ja som sa potrhala,mna nenastrihli no ale aj mi to potom umrtvili ked ma isli sit aj tak som to citila,lenze ked som sa pozerala na drobceka tak vsetko bolo ok. 🙂 je to ten najkrajsi zazitok v zivote....a k tomu cisarskemu ja som dokimu uz po 5hodinach hovorila nech zobere na cisarsky no ked ti mam pravdu povedat ja som porodila normalne a o tri hodinky som fungovala uplne v pohode a tie co boli po cisarskom nemaju hned deticky pri sebe...mozno ma cisarsky svoje vyhody no som stastna ze to islo normalnou cestou.a to s tym krikom neviem,pri kontrakciach som sa zdrziavala a pri tlaceni som mala zatvorene aby som co najrychlejsie vytlacila maleho 😀

budem drzat palceky a nech mas z porodu prekrasny zazitok 🙂

katka1981
9. mar 2009

fodorka33, dakujem si zlata. Mozno mi pomoze ist za porodnikom a dohodnut sa s nim, este som ho nevidela a moj nerodi, mozno ma upokoji, ved od coho je? 😀 Moja mamina mala hrozne porody, 24 a 16 hod. takze tvarim sa ze som to nikdy nepocula, lebo ked som sa jej pytala na porod, nikdy mi nic nechcela povedat, ze az ked pojdem rodit, asi vedela preco tak hovori... Ale je pravda, ze odvtedy preslo dost rokov a medicina ide dopredu.

ejusa
9. mar 2009

Katka,ja som prvorodicka a mala som dobry porod,nekricalal som,lebo vlastne porod neboli,kontrakcie,ale ja som aj tie mala slabe..ja som zas nevladala maleho vytlacit,tlacila som hoo hodinu..sitie umrtvia,citila som to,ale nebolelo,ale potom,ako u uz niekto spominal,sitie par dni po porode bolelo viac nez porod celkovo,ale aj to sa da stlmit liekmi a injekciami.

nikollette
9. mar 2009

Mne umrtvili aj šitie epiduralom, sama som o to zaidala.. a este aj pockali kym mi zacala ucinkovat a az potom ma sili.. sice len nejake 4stehy, ale necitila som aspon...
Kontrakcie som tiez necitila vobec kvoli dvom davkam EPI..
ale samotne vytlacanie maleho co trvalo do pol hodyk, bolelo.. a vtedy uz ku koncu som kričala 😅

ani3012
9. mar 2009

no ja neviem, ja som teda nekričala, ale keď nebol nikto s personálu pri mne, tak som si aj zahrešila, že v živote nikdy.
A keď som po pôrode ešte ležala na stole a telefonovala s kamoškou, tak som jej povedala, že to nebolo až take zle. Pre mna bolo horšie hojenie po nástrihu.
Pri pôrode som sa utešovala, že keď to zvládli druhe, tak prečo nie ja a aj tak to bude trvať len chvíľku a čo majú povedať tí, čo majú vážnu a bolestivú chorobu.
Viete ako to je, že človek sa ma lepšie, keď je niekto na tom horšie.

fodorka33
9. mar 2009

katka alebo ked sa ozaj az tak bojis daj si tu EPI.ja som to nechcela,ani neviem preco no myslela som si ze to nebude take hrozne...aj ked to nebolo az take no ja myslim ze to zvladli miliony zien pred nami tak som si povedala ze jednoducho musim... 😀 ja som mala neskutocne bolestive kontrakcie no ked som citila ze musim tlacit tak na asi na 4zatlacenie bol maly vonku..klamala by som keby poviem zeto nebolelo,ale teraz ti kludne mozem povedat ze do buducnosti uvazujeme este o jednom babenku takze da sa to!!!!a ked uvidis to malinke ujujuj....vsetko prejde 😉 a sitie bolo pre mna v pohode,teda myslim po niekolkych hodinach a teraz tyzden a nieco po porode a uz je to v pohode.... 😀 uz aj sex by som brala 😀

ani3012
9. mar 2009

fodorka33

presne moja reč. Ja sa viac bojím tej epidurálky, injekcie nemusím.
Ale ten sex 😅 . ten som brala až po troch mesiacoch, lebo som mala stále bolesti. dokonca som sa smiala, že keď sme s mužom išli po pôrode na to, že je to horšie ako prvý krát 😀 😀 😀

fodorka33
9. mar 2009

no tak to som zvedava aj ja ked pojdeme nato,no myslim ze to pojde v pohode lebo ako hovorim citim sa velmi dobre,dokonca normalne chodim na "velku"a sitie vobec necitim....aj vonkajsie stehy uz vypadali...hovorila som muzovi ze mozme aj skor a on taky prelaknuty ze az po 6tyzdnoch 😀 ☹

ani3012
9. mar 2009

ja som mala 20 stehov z vonka i z vnútra. a jazvičky cítim dodnes. Ale dúfam, že sa to po druhom pôrode zmení, lebo tie jazvy cítim aj pri zmene počasia 😅

ani3012
9. mar 2009

ale chuť na sex som mala, to netajím 😀 😀

fodorka33
9. mar 2009

uf to ja zasa neviem kolko mam stehov,ja len ze dokina skonstatovala jaj vy ste sa ale potrhala 😒 jak keby to bola moja vina 😠 .....ale sak co uz aj to sa stava,no pozerala som si to v zrkadle a vyzera to divno lebo som sita tak do boku.... 😠 ale tak neva prezila som to a to je to hlavne..jaj dobre idem si lahnut aj malinky mi haja tak sa idem pridat a presvedcit muza nech ide tiez 😀
zatial dobru nocku..papa

ani3012
9. mar 2009

ja som bola nastrihnuta a potom som sa aj musela viac natrhnúť až za konečník, lebo až tam mam dva stehy- teda jazvy. Aj ja idem do izby za malým, lebo má teplotu. chrípka 😝 . Zase! dúfam, že ma teraz nedostane mrcha jedna!!! 😠

vinifera
9. mar 2009

Ja osobne si myslím, že je to veľmi individuálne. Kočka ktorá rodila po mne ani nemukla. Až malé som počula kričať keď sa narodilo. Isto viem, že EPI nemala, lebo v Čadci pichnú EPI len počas dňa. V noci už nie. Kočka predo mnou kričala a ja som sa zaprisahávala, že ja istom nebudem - ha ha. Kvílila som jak pavián. Teda nádych a výdych som tak odkňučala. Tesne pred samotným pôrodom, ma raz upozornila pôrodná asistentka, že netlačím ale kvílim. V podstate mala pravdu, silu som "investovala" do kvílenia a nie do tlačenia. Keď som "preinvestovala" sily do tlačenia tak sa malý konečne narodil. Inak som bola s personálom nadmieru spokojná. Rodilo nás veľa posebe, ale každej jednej sa venovali. Boli milé, ústretové a veľmi nápomocné. Až ich obdivujem za ich prácu. Keby mi tam takto kvičalo niekoľko báb naraz asi by som aj ja bola nervózna, ale babenky všetko zvládali s prehľadom. 🙂
Inak to bola bolesť jak blázen. Ticho sa proste nedalo byť🙂 Mne to kvílenie dosť pomáhalo. Takže kočky kričte.

dsnadja
10. mar 2009

čaute tak ja som mala 1porod cisarsky to bolo v pohode,druhu dceru som rodila v r. 2002 v dun strede 30 hodin lebo mi nik neveril že mam kontrakcie(mali pokazeny ctg toto som sa dozvedela až potom)ale že keby nahodou tak že nemam jesť ani piť,čo som dodržala lebo som si myslela že čo ked sa situ zvrtne a ide sa na cisarsky tak mi ešte aj vyplach žaludka budu robiť.no proste 30 hodin bez jedla,vody,hlavne bez mangela,neotvarala som sa tak ma ručne rozťahovali to som knučala ako štena,lebo že nemam lakať ostatne maminky,išla som na stol otvorena na 8 cm a ked som zatlačila tak som skrikla a povedali mi že nemusia počuť aj vonku že rodim tak som bola už potom ticho mala nechcela von tak ju zo mna vytlačili a mala 4180g a 53cm.a to šitie napichali mi 3 či kolko ampuliek toho umrtvovaka a dodatočne som prišla na to že mne sa nič neumrtvi lidocainom mne proste neučinkuje takže ma šili skoro hodinu len tak bez umrtvenia,a o epi som mohla len snivať.teraz rodila švagrova v taliansku a normalne jej zavidim ten pristup čo maju tam všetko si robila ako chcela a ako citila.ja som bola potom na dne s nervami ani mangel nemohol za nami len cez sklo cez taku škaru sme si držali prsty,aj to len na chvilku lebo nemame čo postavať vonku,mali sme povinne ležať, fakt ako v base.jo a kamoške povedali ked kričala že..."mali ste vtedy kričať ked ste to decko robili!"dobre nie?

mneme
10. mar 2009

dsnadja, je mi luto, ake mas porodne zazitky, niektori zdravotnici sa tusim boja byt ludski 😠 mala by si podla mna o svojej skusenosti napisat aj do fora o vychvalovanej porodke v DS, kde su vraj otvoreni alternativnejsim porodom 🤐

ani3012
10. mar 2009

keď sme to robili, tak išlo do nás 15cm dĺžky a šírka nestojí ani za reč s porovnaním, čo z nás po 9 mesiacoch vylieza! 😉

dsnadja
10. mar 2009

mneme,už som tam pisala a pisali tam viacere a zrazu je v tom fore ticho......ja som si vtedy povedala že už nikdy v živote bolo mi fakt na zdochnutie jo a ta strata krvi no konec.....ešte dobre že my ženy sme tak naprogramovane že tu bolesť zabudneme ale to neludske spravavie nikdy nezabudnem.teraz už beži skoro 7 rok a začinam spracovavať mangela na tretie babo......ide jar rodila švagrova tak došlo aj na mna hniezdenie 😅 ale už nikdy viac v DS.

dsnadja
10. mar 2009

ani3012,maš pravdu 😀 😀 😀 ....

samesova
10. mar 2009

ahoj dsnadja,vidím,že nie som sama,blíži sa jar a ja už druhý týžden rozmýšľam nad tretím bábom,čo sa týka kriku pri porode,zo mna ani hlasok nevyšiel,ale ked som bola sama,tak som použila tiež niektoré vybrané slová 😀

dsnadja
10. mar 2009

samesova,no to ti verim ja som celu noc hrešila 😠 😠 potom rano o 8hod som vycerila zuby na lekara,ukazala na hodiny na stene,a nebezpečnym šepotom som mu povedala že potrebujem vedieť presny čas kedy to dieta porodim lebo neručim za seba 😎 😎 povedal do 12 to musi byť.... no mala prišly na svet 12:12hod takže lekar zostal nažive 😎

dsnadja
10. mar 2009

preklep......prišla.....chcela by som tretie babo ale mangel nechce o tom ani počuť takže bude to fuska ho presvedčiť

akejka
12. mar 2009

jéééj, tak moja obľúbená téma ☹
Ja som kričala tak strašne, až som šokovala vedľa ležiacu ticho čakajúcu mamičku s oteckom. Ale malo to svoje odôvodnenie ten moj krik, rupla mi maternica po 1. skecii. A to nechcite zažiť, to je neskutočnáááááááááá bolesť. Akoby vám panvu rezali zaživa !!!!! Lekári mi najprv radili ako mám dýchať, mala som 1 minútové kontrakcie a takmer úplne som bola otvorená, ale keď videli, ako kričím, ako sa zvíjam, došlo im, že to nemôžu byť normálne bolesti. Tak ma nechali kričať a rýchlo pripravovali sálu na sekciu. Pri sekcii a zistili, že mi rupla maternica 😢

clarissa
19. mar 2009

ja som mala teda tiez porod neskutocny,porodila som 4,2kg dieta normalne a tie bolesti stali za to..pri konci uz som si tak pomyslela nech ma radsej zabiju ze ja uz to nevydrzim 😀 ale nevydala som ani hlaska,neviem mam to tak zafixovane odjakziva,ze krik mi bolest neutisi....tak ja vacsinou takto potichu trpim 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre