Ako zastaviť mlieko?

mystery1
15. sep 2013

ahojte.najprv som uzivala homeopatika, poradili mi obmedzit tekutiny a zväzovat obväzom no nepomohlo tak som zacala znova dojcit lebo ta bolest sa nedala zniest.Tak som sla lekarke ta mi predpisala parlodel z ktoreho je mi nepredstavitelne zle na vracanie a mdlobby mam z neho, ale šo je horšie mlieka sa mi robi stale vela a nemam odsavat a vraj ked dostanem zapal nasadia mi antibiotika, ale ja už to nemozem zniest strasne to boli prsia mam ako skaly davala som si do podprsenky aj kapustovy list ale nic nepomaha.Injekcie sa vraj nevyrabaju ja neviem ako to do zajtra vydrzim.Viete mi nieco poradit dakujem

louvre
15. sep 2013

Poradit sa da len jedno. Odstavuj postupne. Ked sa dostanes na jedno kojenie za den aspon mesiac v kuse tak az potom skus odstavit. Neodsavaj pokial pojde. Len ak je bolest prilis silna, odsaj len trosku aby si dosiahla aspon ciastocnu ulavu. Neodsavaj do prazdna. Lepsie trochu odsat ako riskovat zapal prsnika.

usiko
15. sep 2013

@mystery1 suhlas s @louvre ...postupne....predlzuj intervaly medzi dojceniami, neodsavaj pokial nemusis, odsaj len tolko, co naozaj musis, aby ta nebolelo....ono sa prestane same tvorit....mozno skor mozno neskor....

mystery1
autor
15. sep 2013

@louvre @usiko neda sa mi potrebujem skoncit rychlo, lebo idem na operaciu a budem uzivat lieky kazdy kamaratka ako pretsala prikladat stratilo sa jej mlieko len ja som vynimka:(

linda20111
15. sep 2013

@mystery1 mne tiez nepomohlo postupne odstavovanie, ani kapustne listy, ani salviovy caj, jedine ten parlodel - nebolo mi z neho zle, pretoze som ho brala nie podla navodu, ale ako mi poradil lekar - pol tabletky prve tri dni vecer a potom kazdy vecer jednu. takze podla mna len toto.. ak zmenis davkovanie tak tie stavy budu miernejsie.

anjelicek26
15. sep 2013

@mystery1 - ak budes brat lieky len kratkodobo, tak postupne odstavuj - odsavanim a vylievanim... ale uplne takto sa to neda, po takmer dvoch rokoch prsia "neukecas" na zastavenie laktacie len tak... a tie tabletky su strasne, po tych som ja par krat odpadla a vobec to nepomohlo 🙄

mystery1
autor
15. sep 2013

@linda20111 a prstalo sa ti tvorit mlieko ake boli prve dni? lebo ja aj ked ho uzivam tvori sa mi velmi vela

mystery1
autor
15. sep 2013

@anjelicek26 aj ja som skoro odpadla idem na operaciu sedeho zakalu budem dlho kvapkat kvapky a idem postupne na obe ocii a tie kvapky na stabilizaciu bolo by to zle bojim sa

anjelicek26
15. sep 2013

@mystery1 - odsavaj a vylievaj, ono to postupne pojde, ale aj mesiac to potrva, ved operovat ta mozu aj s mliekom v prsiach, len to nesmie pit dietatko.

danka483
15. sep 2013

skús kontaktovať laktačnú poradkyňu www.mamila.sk poradia ti 😉

linda20111
15. sep 2013

@mystery1 prestalo postupne, prve 3-4dni som este musela odsavat ked som mala tvrde prsniky a citila bolest. neskor bolest presla a mlieko sa prestavalo tvorit. za 2tyzdne som uz nemala ziadne problemy.

mystery1
autor
15. sep 2013

@danka483 volala som ale nik mi to nebral ani pred tym

mystery1
autor
15. sep 2013

@linda20111 dakujem

marbalulka
15. sep 2013

@mystery1 ale ved operovat ta mozu aj s mliekom.. ja si tiez myslim, ze odsat nie vsetko, len, aby sa prsiam ulavilo. mne doktor predpisal medocriptine a vpohode, prestalo a neodpadavala som z toho (ale zas som nekojila tolko, co ty..), akurat este predtym mi pichli nejaku injekciu (neviem, co to bolo) a ze z toho zvykne byt zenam zle, hlava sa tocit..

mystery1
autor
15. sep 2013

@marbalulka tu injekciu som aj ja chcela ale ta uz nie je...skusim to tak @anjelicka26, @linda20111, @danka483, @usiko @louvre dakujem za rady ne prizvukovala nesmiete odsat nesmiete prilozit aj keby ste dostali zapal dame antibiotika, radsej keby mi povedala nech trosku odsavam ako sa takto trapit aj s tymi tabletkami a viazanim je to strasne dakujem

marbalulka
15. sep 2013

@mystery1 este som zabudla, ze mne kazali zvazovat tiez a takisto obmedzit pitny rezim, ani nejest nic "mokre", v nemocnici som dostavala iba suche rozky a na obed maso bez stavy a so suchou ryzou 😠 , az som skoro odpadla, tak som sa na to vykaslala, ved som sa musela napit.
drzim palce, nech sa vela netrapis ..

maca_p
15. sep 2013

@mystery1 ja som prestala dojcit zo dna na den ked malo bejby 23 meisacov, dovtedy bolo mm na 70% jeho strava, nechcel jedavat, ale som vazne ochorela a nastal zlom, pri ktorom som si povedala, ze nie som iba hybernator na vyrobu mlieka a povedala som dost. dala som si mega davku atb. maleho draheho posledny krat nadojcila a bolo. na druhy den som ich mala eda riadne plne a tvrde, z praveho som mu este raz dala cucnut, s lavym sa to dalo vydrzat a ono to ustalo. cize u mna bezproblemovo.

mystery1
autor
15. sep 2013

@marbalulka ved mne povedala pred 2tyzdnami ze nic nepite ked bolo 35stupnov a ja som teda zvyknuta pit vyse 3litre vody myslela som ze zomriem to ako doslova....tie lekarky no nemoze povedat radsej odsavajte ako zviazte sa ked ja mam dost svoje prsia nie este ked sa naleju to uz je koniec 4 elasticke obvazy a mlieko mi kvapkalo cez ne...strasne to bolo a mala bola inak celkom ok musim byt rychlo fit koli detom 🙂

babulina
15. sep 2013

Skus este pit salviovy caj, mne na zastavenie laktacie okrem spomenuteho pomohlo toto

mystery1
autor
15. sep 2013

@maca_p deti nas takto zneuzivaju vedia ze nemusia jest ked maju mlieko inak moja ma 21mesiacov a ked som prestala prvy den vzdy ked som na nu pozrela bolo mi do placu bola taka zlata a ja taaka zla ze nedam mliecko :D hormony robia svoje teda takato makka som nikdy nebola

maca_p
15. sep 2013

@mystery1 tak to mas pravdu, aj som porevala, pomojkala, ale moje rozhodnutie bolo pevne. posledny rok dojcenia som bola velmi chorlava + to vyvrcholilo pleurititidou, tak som povedala dost. aj ja som len clovek, nie zasobnik a chodiaca jedalen. okrem ineho malemu zistili silnu anemiu, predsa len to mlieko vo veku 2 roky mu uz zrejme nestacilo, darmo ma budu LP presviedcat ze bohateee staciii 😎 .

ingmiriama
15. sep 2013

@mystery1 neviem či to tu je písané ale mne moja dr poradila lambádu nosiť a octanovú masť čím viac švíkov na podprde tým väčší zápal....aj keď si dáš octanovú masť žiadna plienka nič tam nemôže byť lebo aj plienka má záhyby aj to robí zápal a octanovú masť dávať len na prsníky nie na bradavku !!!

mystery1
autor
15. sep 2013

@maca_p nasa zobkala zeleninu ovocie ale hnevalo ma ze nepapala normalne ranajky obed vecera... bolo to take vseliake aj ja som uz k.o. unavena a zbity pes predsa mala uz je velka pokial si nasla pohodlie aj ma dokopala a capala sa po mne a v noci kazdu chvilku aj moje rozhodnutie je pevne hlavne ked vidim ze pre nu to nie je az taka tragedia az na to ze nechce ziadne mlieka kase flase len pohar a vodu a v noci ju nicim neutisim len cicikanim 🙂

mystery1
autor
15. sep 2013

@ingmiriama aha to som nepocula dakujem

boka79
15. sep 2013

Ahoj, ked ides na operaciu a budes musiet uzivat lieky, tak to nemusi znamenat, ze musis odstavit, spytaj sa na mamila. sk, oni ti povedia, ktore lieky mozes pri kojeni , pokial viem, ani narkoza neznamena pre dojcenie nebezpecie. Teda pokial sama nechces prestat. Potom ked chces sama prestat, tak by som odsavala len aby polavil tlak ten najvacsi a ono sa to prisposobi.

eveenka
15. sep 2013

@mystery1 tiez suhlasim s babami, ze odsat len do ulavy, dalej uz neodsavat a po par dnoch sa laktacia upravi bude sa tvorit mliecka a skus popri tom aj salviovy a matovy caj aspon tak 1-1,5l denne 🙂 vela stastia

swanqueen
15. sep 2013

Mne pomohol Parlodel. tiez som myslela ze umrem z neho,ale treba sa poriadne najest ked beries, vtedy nebude tak zle.. mne prve dni bolo zle, potom uz ok. a zabral tak po tyzdni a pol, par dni pred dobratim. tiez sa mi nalievali ako dive, musela som po par dnoch odstriekat,ale len trosku aby som uvolnila tie hrče. a tak som tri dni za sebou uvolnila tie hrce a na dalsi den uz sa nutvorili a postupne sa prestavalo tvorit, tesne pred dobratim.. takze ked som dobrala, prsia boli uz ako placky! neskutocna uuuulava!

marbalulka
22. sep 2013

@mystery1 mne to v nemocnici tiez zaviazali a strasne silno, nemohla som sa ani poriadne vystriet, ani dychat a tak som si to dala dolu, potom moj doktor sa ma pytal, ci si to viazem,ze to musi byt, aby som nedostala nejaky zapal a niektore zeny s tym maju potom vela problemov. a mala som ten medocriptine, pozeram, ze to je to iste ako ten parlodel, doktor mi ho predpisal na mesiac a ze si mam prist este po dalsi, ak nezaberie, ale v letaku som sa docitala, ze to sa ma max. 2 tyzdne ckuse brat..