Akú pôrodnú polohu si zvoliť?

vveronikaa1
29. jún 2009

Ahojte mamičky, chcem sa Vás opýtať ktorá pôrodná poloha je najlepšia okrem pôrodnej posteli ktorú hneď vylučujem. Rodiť chcem s prítomnosťou manžela v nejakej netradičnej polohe napr. poloha zavesená o manžela, poloha v drepe a pod. Nakoľko ešte len s manželom plánujeme mat dieťa sa zaujímam o takéto informácie hlavne kde sa dá takýmto spôsobom rodiť, bolesti v rôznych polohách, nástrih hrádze, skúsenosti a pod.
Ďakujem

tosa
30. jún 2009

Ahoj Veronika,
mna to este iba caka, ale tiez nechcem rodit na stole.. mam dohodnutu sestru na porod v drepe, pripadne na stolicke.. ale asi vsetko zalezi od momentu 🙂
BUdem rada, ked sa tu ukazu mamicky, co maju uz vlastne skusensti. Ja ti dam vediet neskor 🙂

lienka79
30. jún 2009

tak neviem,ako ine porody..ja som rodila na porodnom kresle...polohovacie a bolo to fajn...bola to taka pololeziaca poloha....pololah,polosed a bolo to fajn..ja som s tym boola velmi spokojna...
Na stole to musi byt pekne od veci....pretoze tlacenie musi byt zlozitejsie..si myslim...
Jednoducha predstyava podla mna...Skuste sa vyka..t (lebo tlacenie je nieco podobneˇ) poleziacky 😠

alfomilka
30. jún 2009

Poleziacky je naprd. Rodila som tak prve dieta a vobec mi neslo tlacit. Ani trocha. DObra blbost. Nikdy viac. Ale ked som to spomenula mojmu lekarovi, tak bol hned podrazdeny, ze co mam proti tej polohe. Chlap. 😠
V zivote nerodil.

lienocka7
30. jún 2009

ahojte. aj mňa čaká prvý pôrod a uvažujem o pôrode do vody, vraj je to jednoduchšie

katka1981
30. jún 2009

Ja som rodila normalne v polosede a nestazujem si. Ale jednu radu mam, kup si epino a s nim si vyskusaj ako sa ti najlepsie tlaci. Napiklad najmenej bolestive a najvacsi obvod som vytlacila v polohe na styroch. V polosede mozu boliet nohy.

lienka79
1. júl 2009

lienocka...aj u ans as robi porod do vody..ale moj gyndos nieze by ma pod toho odhovaral,keby chcem,urobi to..ale vravel,ze to nie je ono..
Aj som kdeis citala..ze v tejto polohe je stazeny pristup lekara k pacientke....nemoze ti asistentka zatlacit poriadne asi na brusko..neviem,su to len moje nazory...A navyse....ta "porpdna krv" ja infekcna a predstava,ze sa do toho ma anrodit mpoje dieta....aj ekd ho hend vyberu....Nedajboze z toho chyti zapal spojiviek,alebo ja enviem co...Mozno trepem uplne do vetra..ale ja som to zavrhla...Porod na kresle bol vazne fajn...ale kazda mame pravo volby 😵

albireo
1. júl 2009

ad tosa: uvidis ako bude prebiehat vlastny porod, do akej miery budes unavena a pod. Myslim,ze ak budes mat pri sebe skusenu porodnu asistentku, povedie ta a nakoniec si vyberies polohu,ktora ti v danom momente bude vyhovovat najviac. v mojom pripade trval cely porod len 2 a pol hodiny, takze som bola rada,ze som sa vobec dostala do porodnice vcas a mala sa nenarodila niekde po ceste. Co sa tyka samotnej polohy pri porode, stala som a rukami sa opierala o okraj postele. slo to vyborne, s minimalnym poskodenim tkaniv. O pät minut neskor som uz polosedela na posteli v jednej ruke s dcerkou a so salkou kavy v druhej🙂

titkovamiriam
1. júl 2009

vsetky tri som mala v polosede na porodnej posteli

ejusaaa
1. júl 2009

Ahojte,ja som rodila normalne na posteli a bola som rada,ale dako to neslo,tak ma dali do drepu,no to bolo hrozne,tak by som tam asi dodnes rodila,potom som sla naspet na postel a bolo to ovela lepsie 🙂

fibi
1. júl 2009

lienka79 pôrodná krv je infekčná? 😕

petra1985
1. júl 2009

ja som rodila na stole a ani som to nevnimala.. necitila som nepohodlie.. uplne normalne v pohode.. akurat mi trebalo trosku viac vzdy podopierat hlavu vankusom lebo uplne lezat sa nedalo a chcela som vidiet na ludi okolo a na doktora co robi 😀

petra1985
1. júl 2009

ejusaaa noo ved to.. v drepe je vraj rodit prirodzene lebo dieta tak lahsie ide von lahsie vstupuje do porodnych ciest, ale ci je to prijemne a pohodlne pre tu mamicku a hlavne bez zataze 😒 tak to neviem..... no a este ked je ta mamicka uplne vysilena tak to si neviem predstavit... 😒

vveronikaa1
autor
2. júl 2009

Ahoj katka1981, mohla by si mi bližšie opisať čo je to vlastne to epino? Ako to funguje, kedy sa to dá použiť ako kde konkrétne niejake bližšsie info. Ďakujem

tosa
3. júl 2009

Ahojte baby,
Albireo gratulujem k malinkej 🙂 a dakujem 😀 ta predstava babo v jednej a salka kavy v druhej ruke mi bude robit dobru naladu, total realx, hihihihi dufam, ze aj ja budem mat stastie na rychly a bezproblemovy porod. Ty si kde rodila? Ja som v talinasku.. mame dohodnutu asisitentku, vyzera byt v pohode, mala som vyskocenu platnicku, preto hlavne nechcem rodit na stole.. A s akymi kontrakciami si sla do nemocky, ked to prebehlo tak rychlo? kazdopadne sa tak dobre pocuvaju podobne pribehy 😅 Prajem tebe aj malinkej vsetko dobre 🙂
Veronika na koniku je tema o epi-no, je to nafukovaci balonik na rozsirenie hradze. Ja skusenost nemam.

lienka79
5. júl 2009

Nas upozornovali po porode..ze nemame davat babatko na postel,kde lezime,ani ho tam krmit,ani obliekat a ni nic..lebo ta krv po cisteni je infekcna....

vveronikaa1
autor
6. júl 2009

Ahojte,,tak trosku som surfovala po nete a hľadala niejake bližšie informácie o pôrodných polohách tak som natrafila na českú firmu ktorá dodáva pôrodniciam pôrodné postele a tam majú naznačené akými rozličnými polohami sa dá rodiť, tak pravdu povediac ma to veľmi zaujalo pretože nejedna sa o klasickú posteľ ale o polohovateľnú do rozných polôh a dokonca je tam poloha aj s prítomnosťou partnera tak je to podľa mojich očakávaní.
Ma niekto s touto posteľou niejake skúsenosti?
Tu je link kde to nájdete. Ďakujem

http://www.borcad.cz/cz/zdravotnicka-technika/p...

lussy211
26. júl 2011

Takže maminky akú polohu by ste teda najviac odporúčali?🙂Lebo už mám chaos 😀

lussy211
26. júl 2011

@alfomilka By som mu rýchlo vysvetlila že čo mám proti...Ako si to vôbec dovoľuje. 😠

lussy211
26. júl 2011

@vveronikaa1 No ty by aj mňa zaujímalo🙂

lussy211
26. júl 2011

@vveronikaa1 Tak o tomto môžem len snívať:/V týchto našich nempocniciach čo tu mám v okolí...Smrk. 😖 To človek aby si kúpil vlstnú posteľ 😀

gubcikova
26. júl 2011

@weronikaa1 tú stránku čo si dala som si pozerala.rodila som v piešťanoch a mala som tú prvú polohu ktorá je tam.bola super

danka.chomka
26. júl 2011

podla odporucani je najlepsim krokom k vyberu porodnej polohy nasledovanie potrieb tela. Ked sa do porodu nezasahuje telo da velmi presvedcivo najavo, co mu najviac vyhovuje k tomu aby dieta porodilo co ,,najlahsie". (Franuczsky porodnik Michel Odent) To co vyhovuje jednej moze byt krajne neprijemne pre druhu a moze porod blokovat. Ten link na porodnu postel je uplne uzasny, to by bolo skvele mat taketo nieco v nasich porodniciach 😅

magdal1
27. júl 2011

@vveronikaa1 no ploha 4 az 8 vyzeraju fakt super 🙂 🙂

magdal1
27. júl 2011

@danka.chomka podobne polohovatelne postele aj su.....len asi treba ,aby si zeny tie polohy ziadali....

myslim,ze uz vo viacerych porodniciach na Sk, taketo nieco maju....len ci personal vie, co vsetko to kreslo dokaze 🙂

a suhlasim ako si pisala, telo same napovie zene...aka poloha je mu prijemna pocas porodu
mozeme mat vvymyslenu taku ci onaku a pri porode zistime, ze nam vyhovuje ina 😀

lucka127
27. júl 2011

Nvo babenky pre mna pri prvom som rodila lezmo katastrofa a to bolo v Martine myslela som ze ma rozdrapi a ta bolest v krizoch ufff ☹
Druhe bolo super dala som sa do tureckeho sedu aby mala zliezla troska nizsie a potom tlacila v pololahu a za par minutiek bola na svete takze tretie jedniznacne tak isto 😉

loulou02811
17. jún 2013

V ktorej pôrodnici sa dá rodiť aj v inej polohe ako po ležiačky na chrbte s vyviazanými nohami? Myslím na pôrodnej stoličke, drep, na všetkých štyroch, alebo aspoň nejaký polosed, ale aby mi tie nohy neuväzovali. Inými slovami, v normálnej prorodzenej polohe. Bývam v Bojniciach a tam to nie je možné, takže niečo v blízkom okolí, lebo už teraz mám stresy, že nestihnem prísť do pôrodnice a porodím v aute.

vveronikaa1
autor
19. sep 2013

Ahojte,,,,ozývam sa po dlhej dobe...jednou časťou etapy života som aj zabudla že som sem pridala túto tému a poslednej dobe internet moc nepoužívam,,,ale teraz k téme,,,tak už to mám za sebou 🙂 a mám 15 mesačnú dcérku Kristínku,,,a čo sa týka pôrodu? no veď viete ako to chodí 🙂,,,ja som rodila v zahraničí takže zo Slovenskou pôrodnicou neviem porovnať ale isto to bude rozdiel,,,ja osobne som sa hrozne bála pôrodu a celkovo pôrodu na Slovensku tak sme odišli s manželom do zahraničia na trvalo (hlavne kôli práci) a teraz sme len na návšteve na svk,,,keď som už otehotnela tak som chcela aby pôrod prebehol prirodzene v prítomnosti môjho manžela čo s najmenšími bolesťami,,,manžel ma veľmi podporoval počas tehotenstva tak sme hľadali všetky možnosti ako zmierniť bolesť a celkovo aby to prebehlo naturálne,,,veľmi mi pomohla metóda hypnopôrodu ale i balónik Epino,,,a čo sa týka pôrodu prebehol až nad moje očakávania,,,nemôžem povedať že to nebolelo to nie ale pokiaľ viete že všetko je v poriadku a malička šla vonku bez problémov tak bolesť som vnímala skôr ako odpor svojho tela,,,cely čas som bola v pohode v uvolneni a šťastna že sa o chvíľku stanem najštastnejšou mamičkou,,,celkovo mi pôrod trval 12 hodin,,,,čoho som sa najviac tešila že som nemusela postúpiť nástrihu vďaka Epinu,,,moja pôrodná poloha bola v sede a manžel ma držal,,,samotné tlačenie prebehlo rýchlo,,,,ja prajem každej jednej mamičke niečo podobne,,,ale asi každá sme iná a je to vysoko individuálne a strach robí asi svoje,,,tak asi toľko ,,,tak veľa sil Vam prajem

zana13
3. apr 2014

@lienka79 Ahoj prosím ťa kde si rodila na porodnom kresle? Na Slovensku? vďaka

ivkadracova
29. apr 2014

@vveronikaa1 dik ze si napisala ako to dopadlo.. mne je jasne ze na SR by to bol boj, otazka je ci utiect do zahranicia (teraz myslim na porod v mojom pripade..) nie je zbabele, avsak skusat moje nervy asi pri prvom dietati tiez nebudem. Vela zdaru.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre