Akú veľkú máte jazvu po cisárskom reze?

jasom
27. apr 2009

Ahojte, aku velku mate jazvu po cisarskom, ja mam keloidnu kozu, zle sa mi hoja jazvy 😒 a zajtra ma caka cisarsky tam neviem co mozem ocakavat, viem ze teraz robia jazvy male ale je to tak vzdy?

facovka
21. jún 2009

tak moja je 13cm, ale skareda vypukla, hruba asi 1cm, keloidna jazva ☹ slubili mi ze sa pokusia teraz pri druhom CS mi to vyrezat, ze sa to moze pekne zahojit, kedze ja nemam sklon ku keloidnym jazvam, po slepaku mi ani nevidiet rez.. 😉 tak duuufam 🙂

keira
26. jún 2012

davali ste si nieco aj na ranu?

mata1001
26. jún 2012

ahoj
@keira davali mi v nemocnici tu fialovu vodicku (neviem ako sa vola) a doma som si nedavala nic.v nemocke mi povedali aby som si ju ,,vetrala,,a ona sa skor ,,zasuši,,

pulsatilka
26. jún 2012

tak moja je cca 15 cm, ale dost zle sa mi hojila ☹ ...este 3 tyzdne po porode som si ju natierala mastou, ktoru mi dali v porodnici ( nazov si nepamatam, su to 4 roky 😉 ) a musela som ju mat stale prelepenu ☹ .Potom som mala pokoj az do teraz - druhe tehotenstvo... lekar povedal, ze tam mozem mat zrasty 🙂 su dni ked sa neviem postavit na nohu... ☹

cat
26. jún 2012

po 1. sekcii som mala tenučkú, dlhú možno 10 cm tú jazvu a po 2. sekcii podstatne hrubšiu a už 15 cm dlhú so škaredším šitím, akoby v štátnej nemocnici na to kašlali a šili vrece, kým prvá SC v súkromnej pôrodnici bola parádna práca.. jaj a cítim v tej jazve každú zmenu počasia rovnako ako moja babka v kolenách 😀

luciferinka
26. jún 2012

myslím,že nejhorší to nemám 🙂.Občas mě to ještě zabolí,ty mě malá do ní kopne

zdenkazdenula
27. jún 2012

luciferinka- Kizvu máš hezkou a nepůjde ti časem vůbec vidět. 🙂

zdenkazdenula
27. jún 2012

Jizvu 😀

keira
1. júl 2012

stalo sa vam, ze sa vam cast jazvy zapalila, asi dva cm cervene miesto, sem tam aj s vytekajucim hnisom? 😖
skusal niekto si jazvu potierat aj medom?

erikasadek
1. júl 2012

@keira pokial mas zapalene a vyteka ti hnis tak cim skor navstiv lekara!!!!!!!! 😉

k otazke ma dve cisarske jazvu mi ani nevidno.. je dlha asi 5 cm.. ale treba vazne dobre pozerat aby sme ju videli.... 😉

monny89
1. júl 2012

Já měla jizvu 14,5cm dlouhou, teď je to 13měsíců od porodu, a stále je na pár místech vidět.. ale co mě štve víc, že jí mám nakřivo 😠

zuhana2
1. júl 2012

ja mam dvojicky, jazva 10-11 cm , 12 stehov, celkom pekna, v nohavickach zakryta, po cisarskom ta jazva tak neboli, mne bolo zle z epiduralky asi 5 dni, bolo to strasne,
@keira mne sa tiez zapalilo na kraji asi 2cm, ale este v nemocnici, tak sestricky mi to osetrovali, urcite trebo ist k lekarovi

molka
1. júl 2012

@keira áno, mne sa to stalo, ja som ju mala dokonca celú naliatu hnisom. Treba okamžite čo najmenej chodiť, najlepšie na 1-2dni zaľahnúť a prikladať si počas celého dňa vlažné repíkové obklady. Repík mi všetok hnis krásne vytiahol, po 3-4 dňoch som mala jazvu úplne čistú.
S medom by som asi neexperimentovala.

petkave
1. júl 2012

Pozerám, že sú tu aj nejaké fotky jazvičiek po sekcii. Pridávam svoju. Fotené 15 mesiacov po zákroku. Starostlivosť úplne žiadna nebola. Hojilo sa samé. Nieže by som chcela provokovať bezproblémovým priebehom, to nie. Skôr by som chcela upokojiť mamičky, ktoré sa boja o svoje bruško 😵 PS: Takmer dva roky po pôrode ju už takmer nevidno.

prinzesz
4. júl 2012

ja som 6 tyzdnov po cisarskom, moja jazva ma 15cm, hoji sa nejak sama a pekne.. co ma ale stve je ze sa mi nad nou robi akoby tukovy previs.. prosto taka mala miselinka.. pritom nie som tucna a ani brucho nemam nejak extra velke.. no neviem, ked sa to "nevstrebe" tak jednoznacne podstupim nejaky zakrok.. och..

petkave
4. júl 2012

@prinzesz podľa mňa je ešte príliš skoro robiť nejaké závery. Ja som jazvu neriešila, hojila sa sama, iba som to pozorovala a občas sa mi veru aj hnusila. A vidíš, nakoniec sa to samé vstrebalo. Tiež som to mala zo začiatku všelijaké. Na jednej strane čudne oduté, vystúpené von, ale vyrovnalo sa to. Ak by sa však takto pekne nezrástla, aj tak by som to neriešila - až po druhom bábätku, ktoré pôjde tiež sekciou. Ale dúfam, že nebude treba 😵

marcellka32
4. júl 2012

Ja mám jazvu 18 cm,po 2 rokoch je dá sa povedať hladká,ale na začiatku tomu tak nebolo,dokonca mi na jednej strane visel kus kože,časom sa to vyrovnalo,nedavala som nic,zevraj sa dá zbrusovat laserom,ale ja by som nešla.Mňa skor trápi dosť veľké brucho.

barcelona94901
4. júl 2012

ja som jazvu ešte nemerala,ani neriešila,ale brucho 😝

petkave
4. júl 2012

@marcellka32
@barcelona94901 veru, čo tam po jazve, tá sa schová, ale keď prevísa bruško a robia sa faldíky, nie je to nič moc 😠 Aj moje už nabralo guľatejšie tvary, a hlavne zboku vyzerám, ako keby som bola vo 4. mesiaci 😠 Pred tehotenstvom som mala brucho pekne ploché bez akejkoľvek námahy, teraz tomu tak nie je. Ale k zdravej strave a cvičeniu sa neviem donútiť 😖 😅

andreaaaa000
12. dec 2012

mamicky chcem sa spytat ci je normalne ,ze 5 mesiacov po cisarskom je moja jazva strasne cerveno fialova, chcem vediet kedy mi vybledne .

jania023
12. dec 2012

@andreaaaa000 ono to vybledne ale casok skor rokmi ako mesiacmi

jania023
12. dec 2012

@petkave aj ja mam taku uz pekne vyblednutu

moon1979
12. dec 2012

@andreaaaa000
@jania023
ja som mala na 18 stehov jazvu, ale po 600nedelí ju nebolo už takmer vidieť ...

monda17
12. dec 2012

Tiez mam keloidnu, s tym nic nenarobite, ja to tkanivova zalezitost... Vacsinou sa mi takto rana zahoji...

jania023
12. dec 2012

@moon1979 ja nemam velku jazvu taku mini..9cm ale to len koli tomu ze mala mala iba 1600g a 40 cm takze naco rezat viac

andreaaaa000
12. dec 2012

@jania023 ja mam az 19cm mala som velke babo, robim si starosti ci mi fakt vybledne ta jazva lebo sa mi nejak nezda.

andreaaaa000
12. dec 2012

@monda17 a aka je to ta keloidna jazva?

jania023
12. dec 2012

@andreaaaa000 urcite casom vybledne neboj..niekomu to trva viac a niekomu menej casu pokial vybledne

sarusinek
12. dec 2012

Já jsem po dvou sekcích v rozmezí 3 let, ta druhá byla před 4 měsíci. A mám asi fakt štěstí, protože obě se mi zahojily krásně, už teď jizva skoro není vidět, jsou tam bílé a mírně narůžovělé části a dlouhá je 13 cm. Což si myslím, že jde, na to, že první syn měl přes 4 kg a škopek 38 cm 😀

monda17
12. dec 2012

@andreaaaa000 hruba, vypuknuta ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre