Akú veľkú máte jazvu po cisárskom reze?

jasom
27. apr 2009

Ahojte, aku velku mate jazvu po cisarskom, ja mam keloidnu kozu, zle sa mi hoja jazvy 😒 a zajtra ma caka cisarsky tam neviem co mozem ocakavat, viem ze teraz robia jazvy male ale je to tak vzdy?

andreaaaa000
12. dec 2012

@sarusinek tak to mas super , mna to stve ☹

brumka
12. dec 2012

ja mam okolo 14cm jazvu hojila sa mi dlho malasom len 8 stichov, ale nchali mi ich o tyzden dlsie lebo sa nechela zacelit. uvidime aky bude druhy porod, vela lekarov mi odporuca sekciu ale par porodnikov ze nie. tak uvidime ako dopadnem. liecilasom si jazvu kontratubexom. som 2,5 roka po pordoe a este je miestami krvava

andreaaaa000
12. dec 2012

@monda17 takze ja mam tu keloidnu jazvu a ta mi zostane taka uz stale ? tak to si ma teda nepotesila ☹

monda17
12. dec 2012

@andreaaaa000 zial je to tak, aj ked aj takato jazva "pracuje" ale nikdy to nebude ciarka, ktoru ledva najdes. Ja ked sa holim, tak do nej skoro pokazde zarezem 😠 Ja mam od sekcie 1,5 roka...

effkaa
12. dec 2012

no ja mam peknu tu jazvu... samozrejme nie je to takmer neviditelna ciarka, ale ze by som do nej pri holeni zarezala tak to ani omylom... Nic netrci, je to len taka cervena ciara pod bruchom, ziadny kopcek, nic... Ale po porode som vetrala ranu, repikovala tri mesiace, davala som si pozor... a nohavicky som si obliekla tiez tak po troch mesiacoch. Ale nie vzdy na tom zalezi...

zzzz128
12. dec 2012

Ja mám asi tak 10cm,a som po druhej sekcii,a už ju tak málo vidno že ani neviem kde začína 😉

petula8
11. júl 2013

ja mám 18cm dlhú jazvu 😠

m_ij_ka
29. aug 2013

ja mám 17 cm a som po jednej sekcii

janka023
28. nov 2013

Prosím kto mi poradí? Mám veľmi červenú jazvu po cisárskom reze, mám 4 mesiace po pôrode,čím si to mám krémovať resp.mastiť?

lenicka07
28. nov 2013

@janka023 nejlepší je vepřové sádlo

stanislavao
29. nov 2013

@janka023 su rozne masticky na pomoc pri hojeni ran. napr. mast Contaktubex pomaha a sa aj krajsie vyhoji jazva. ale 4 mesiace je este kratko. este musite pockat. casom sa to upravi a jazva zbledne.

janka023
1. dec 2013

ďakujem za rady,mám 13cm jazvu, akosi zle sa mi hojí, chcem sa ešte spýtať,ako dlho nemôžem mať druhé bábätko, keď som mala cisársky.

lenicka07
1. dec 2013

@janka023 Každý doktor říká něco jiného - někdo že stačí jeden rok, někdo že raději rok a půl až dva. Já otěhotněla (neplánovaně) 8 měsíců od císaře a proběhlo to v pořádku. Jizva se mi ale hned zahojila hezky. Nejlíp zeptat se svého gynekologa, který posoudí jak dobře je jizva zahojená a kdy je možno znovu otěhotnět. Ale radši nespěchat než si pak vyčítat nějaké problémy.

katy2
1. dec 2013

@janka023 ja mam dve sekcie... 1. sc - jun 2009, 2. sc - oktober 2011
ziadne komplikacie pocas druheho tehu, len ku koncu sa uz jazva na maternici dost stensovala.... pri druhej sekcii boli problemy so zrastami po prvej, dlho mi ich cistili... ale rodila som u toho isteho porodnika, tak to mal vsetko pod palcom...

dejnas
1. dec 2013

po prvej sekcii, jazva úplne super... otehotnela som cca 9 mesiacov po pôrode a jazva bola už len tenučká biela čiarka...
druhý sc, prebehol ok, ale po mesiaci, mi jazva začala hnisať, mala som zlatého stafylokoka.... jazvu mi viac krát museli otvárať skalpelom, celkovo som sa dávala "do kopy" asi pol roka..... bola som spočiatku nešťastná, už som začínala zvažovať aj neskoršiu plastiku
no ale časom sa všetko krásne zahojilo samo a dnes som 3,5 roka po sekcii a jazvu, napriek všetkým komplikáciám, takmer nevidno 😉

dejnas
1. dec 2013

@janka023 mne pri prepustení z pôrodky povedali, že s ďalším tehotenstvom počkať aspoň rok... no napokon sa nám ani to nepodarilo, ale všetko bolo, chvalabohu, ok 😉
jazvu mám momentálne cca 11 cm dlhú

elienocka
1. dec 2013

ja mam 18cm

nitta666
13. júl 2015

Takto som vyzerala tesne po cisaraku a potom po vybrati svoriek... a teraz skoro po troch rokoch to ani nie je vidiet no necitim si pravu polku jazvy

lenvam
26. sep 2019

@jasom Nechcem strašiť ja som ju mala od bedrá ku bedru som mala neplánovanú sekciu a malá vrazila 5kg ale zas zašili to pekne a ako sa bude sťahovať koža aj jazva sa stiahne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre