Akú veľkú máte jazvu po cisárskom reze?

jasom
27. apr 2009

Ahojte, aku velku mate jazvu po cisarskom, ja mam keloidnu kozu, zle sa mi hoja jazvy 😒 a zajtra ma caka cisarsky tam neviem co mozem ocakavat, viem ze teraz robia jazvy male ale je to tak vzdy?

dzani
27. apr 2009

ahioj jasom, tak ja mam 15cm jazvu. Prajem vela stastia zajtra. 🙂

jasom
autor
27. apr 2009

fuha, to je teda dost a je to vidiet v nohavickach? Som pocula ze to robia tak dolu

mishusha
27. apr 2009

jasom, ja ju mam 13cm...som bola kurat merat v kupelke 😀 ale neboj nic, v gatkach ju nevidno vobec.... a ja nosim uplne miniaturne... a je uplne tesne nad ohanbim... ale ono zavisi aj ako ti to doktor urobi... skus sa s nim dohodnut...nech je citlivy... a upozorni ho aj na to, ze mas problem s keloidnou kozou... urcite to bude v pohodke...a drzim palce!!! nech to mas cim skor za sebou a s babenkom ste doma... 🙂

jasom
autor
27. apr 2009

mishusha: dakujem aj sa trochu bojim ale uz sa tesim ked to budem mat za sebou, inak robili vam klistir, mne povedali ze nemusia 😀 a sestricka mi povedala ze mam jest tekutu stravu a prist na lacno a taku strasnu chut mam na cokoladku 😀

A baby boli ta jazva?

mia78
27. apr 2009

ahoj ja mam jazvu asi tak 10cm a v gatkach ju nevidno,a mne osobne nerobili klistir. a jazva neboli iba potom ma bolelo akurat brucho pri vstavani spostele ale neboj sa.

akejka
27. apr 2009

jasom aj ja som po 2 sekciách, po 1. sekcii som mala jazvu asi 10cm, po 2. sekcii mi rez urobili v tej istej rane a rozšírili mi ho na 15cm.
Klystýr mi nestihli spraviť, prišla som do nemocnice neskoro (išla som rodiť prirodzene, ale zas to skončilo sekciou). Pri 1. sekcii mi síce robili klystýr, ale to tiež mysleli, že odrodím prirodzene.

Jazva ma pobolievala prvé 3 mesiace, 2. krát prvých 6 mesiacov (ale to sa mi celé šestonedelie zle hojila, hnisala...) a bola oba razy citlivá na počasie.
Ale po 6 mesiacoch už ma nebolela, ani nebola meteosenzitívna.

janula2008
27. apr 2009

Ahoj, taky mám keloidní hojení jizev, jizva 15cm a fakt není pěkná ani po tom roce a skoro třech měsících ☹ vystouplá, červená, naštěstí je pod kalhotkama a mé drahé polovičce to neva, ale i tak zvažuju zkusit to laserem trochu spravit 😔 . Jinak mažu sem tam nějakou mastí od Avene, kupodivu hodně vychvalovaný Contractubex mi na to nesedí, hrozně pak svědí a jakoby ještě víc vylízala 😕 . Snad ti to dopadne líp než mě, každopádně i tak jsem ráda, že to byl císař, nevím jak by se mi nějaké šití hojilo dole 😒 . No a na druhou stranu si říkám, že hlavní je zdravá Simonka, na nějakou svoji jizvu se můžu vyprdnout 😉

stanka26
27. apr 2009

ahojte.ja po dvoch cisarákoch. a jazvu mám omnoho krajšiu ako tú prvú.ja som sňou spokojná.

kejka
27. apr 2009

Císaře jsem měla před 4lety,jizvu už nemám žádnou.Zahojila se tak perfekně,že není vidět ani čárka nic. 🙂 🙂 To mi po porodu hnisala,dělaly se mi boule plné hnisu,mazala jsem borovou mastí. 😉 Stačí i obyčejná indulona,ale hodně masírovat a promašťovat.

jasom
autor
27. apr 2009

janula2008: no ten contractubex si planujem kupit, davala som si ho na koleno kde mam 15cm jazvu a po 8 rokoch uz neni vystupena akurat je siroka a nepekna 😝 a este mam po laparoskopii na pupku taku jazvu a teraz este aj na bruchu ☹ tak som z tych jaziev nestastna ale jasne ze je hlavne aby bolo bejby v poriadku.
Ale ak pisete ze pod gatkami nie je vidiet tak ma to netoto 😉

bobooo
27. apr 2009

ahojte no ja mám dvojičky rodila som v júni minulý rok a jazvu mám 13cm...problémy som nemala a ani ma to vôbec nebolelo...bolo cítiť keď som sa zohýnala ale inak v pohode aj to len kratučkú chvíľku...ja som už v pôrodnici na 4 deň vstala bez pomoci a bez podopierania...tak prajem veľa šťastia nech je drobec zdravučký-- 😀

aeouliana
27. apr 2009

jazva je asi 10 cm, uplne tenulinka a vobec ju nie je vidiet (som cca 3 roky po porode). bolela len kratucko. drzim palce.

iinuska
27. apr 2009

Ahojte, ja som rodila pred 13 rokmi, jazvu skoro nie je ani vidiet.

martao
27. apr 2009

Ja mám za sebou 3 cisárske. Jazva vobec nieje vidieť, robili ju vždy na jednom mieste. Dlhá asi 12 cm.Teraz má malý 6 mesiacov a bolesti žiadne. Fungujem úplne normálne.

papuellka
28. apr 2009

Mám také ošklivou jizvu, pořád jsem si myslela, že to chce jen čas, jenže naopak, až doktorka mi řekla, že mám keloidní jizvu, jizvu cítím přes spodní prádlo i tepláky. Doktorka mi říkala, kdo má sklony ke tvorbě keloidů, prostě nic nepomůže, masáže, mastičky, takže u mě práce zbytečná. Prý zná i případy, jizvu si nechali na plastice přešít, ale keloid se tam prostě udělá. Ihned po císaři jedině zkusit leaser, ale něco jsem se dočetla i zde... http://keloidy.sweb.cz/

chymenitta33
28. apr 2009

Ahojte🙂

Ja som mala 7 štichov čiže tu menšiu vodorovnú a malý ma 13 mesiacov a vôbec mi to ani neni vidieť úplne bledunká🙂okolo je to necitlivé ale že by to bolelo, nie.

andykov
28. apr 2009

já mám asi do 15cm a prý se ještě trochu stáhne, tak uvidíme. každopádně týden po porodu už vůbec nebolela, ale teˇmě začala trochu nalevo divně pálit při námaze tam svalu 😒

gingerlady
29. apr 2009

Já mám krásnou jizvu, necelých 15cm, už zhojenou a začíná blednout. Ale pálí mě kůže těsně nad ní, protože mi do ní malej při každym přebalování kope 🙄

tinus20
29. apr 2009

ja mam jazvu na 10 stehou je to asi 12 cm a neni vobec vidno ked mam nohavicky,je asi 3 cm pod opalenym okrajom nohaviciek,ale existuju kremy co urychlia proces hojenia jaziev(sestra to mala na jazvy po vyberani znamienok) a pomohlo to 😉

kikimaruska
29. apr 2009

Já měla jizvu po porodu skoro 20 cm...pak se pomalu začala zmenšovat a za 2 týdny to bude rok...a zastavila se na 11 cm 😉

kikimaruska
29. apr 2009

..tedy měřeno až k tomu vývodu na dren. Jinak já ji schovám i pod nízké kalhotky, do plavek, nic není vidět 😉 . Ptala sem se tenkrát také jak mimi vyndají-zda vodorovně nebo napříč...a prý pokud to jde, tak vodorovně a jizva se schová pod kalhotky...pokud ale je mimi nějak špatně natočené, nebo jiné zdravotní důvody, je možno udělat jizvu napříč k pupíku, jak se to dělalo dříve (moje babička ji tak má taky...).

lucie.krajcarova
4. jún 2009

tak moje jizva má asi 15 cm a hojí se moc dobře, říkají tedy doktoři. už druhý den po císaři jsem se snažila chodit a mít malého, od třetí noci už pořád. jizva je ale pořád červená, tak se snažím s ní něco dělat. mám k dispozici bioptronovou lampu Zepter, tak s ní svítím, máte s tím nějaké zkušenosti?

sirinka
4. jún 2009

moja je cca 11cm

avanka
4. jún 2009

Tak ja ju mam rovnych 18 cm dlhu a vidiet teda je 😅 😅 😅 😅

jadviga
4. jún 2009

nenapadlo mě ji měřit,ale viděla jsem toto téma - takže je 10 cm a skoro není vidět 😉

f.miracle
4. jún 2009

Tak to jsem bezkonkurečně nejlepší, moje jizva je 23 cm 😒

nicolkarin
20. jún 2009

ja som po 2 CR a jazvu mam 14cm., pekne zahojenu - az postupne ako keby mizla. po 1 CR som fugovala uz na 2 den uplne schopne, no po druhom CR som ani tak necitila rez, ako som absolutne nemohla stupit na pravu nohu, taku bodavu bolest aku som do nohy dostavala po kazdom zatazeni, horsie asi ako kontrakcie pred prvym CR. chodit som vobec nemohla a noha sa mi postupne uvolnila az po troch tyzdnoch, z nemocky som odchadzala skackanim po jednej nohe a doma som potom tri tyzdne lezala. ale uz je to vsekto tam a tesim sa z deticiek.

anettad
20. jún 2009

po 1sc 15cm, po 2 sc 23cm

lencici
21. jún 2009

ja mam 13cm jazvu...myslim že je to v pohode

kalo
21. jún 2009

18cm...a to jsem hodně drobná a měla jsem droboučké dítě ☹ Vidět je jen jedna půlka....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre