Aký je pôrod s epidurálnou analgéziou?

adicka
15. mar 2007

Ahojte kocky.Zakladam tuto temu,pretoze pred dvoma dnami som si bola na ARE dat objednat epidural a rada by som sa dozvedela o priebehu porodu s touto analgeziou viac od vas,ktore s tym uz mate skusenosti a mate to za sebou.Mna to caka na druhy tyzden a velmi sa uz tesim 😉

cechtek
21. máj 2008

konja: no mně řekli, že nemusí zabrat, že mám hraniční váhu - 100 kg 😀 ale zabrala naštěstí!

micanek
21. máj 2008

cechtek: nnn no já mám taky takovou hraniční ☹

konja
21. máj 2008

No tak mě do 100kg chybí víc jak 16kg,tak snad to do konce těhu nedoženu 😖 Ikdyž s mojí žravou by mě to ani tolik nepřekvapilo. Přeci jen mám ještě dva měsíce čas ☹ No musím doufat, že epi dopadne. Po zkušenostech z prvního porodu tuto možnost vážně ráda uvítám.

kacka.va
21. máj 2008

tak to já cítila akorát takové zatlačení a bylo mi pak super a kdyby mi nevyjela ta slavná kanyla, tak by mi bylo super i po těch dalších dvou dávkách, které mi připíchly, ale které mi pak kvůli té posunuté kanyle nezabraly ☹. Nevím jestli je váha nějak omezená. Já měla před porodem asi 109 kg a nikdo nic nenamítal, že by mi epidurál nedali. Jinak jsem zaslechla, že v některých porodkách dávají epidurály dost silný, že je pak často problém, že maminy necítí ani ten tlak a pak neví, jak mají tlačit.
A doufám, že při příštím porodu mi epidurál zabere i na konec porodu, protože jinak jsem řekla, že rodit nechci, protože to byly muka.

micanek
23. máj 2008

kacka.va: ...... nestraš ... já se bojím hlavně porodu, nástřihu a šití ☹

andy80
23. máj 2008

První porod jsem měla s Epi, ale píchli mi ho pozdě, takže než stačil zabrat, tak už jsem tlačila malého. Takže jsem moc tlačení necítila. Druhý porod proběhl bez Epi a musím říct, že bolesti byli teda šílený, ale dalo se to vydržet. Řekla bych, že jsem si ten druhý porod víc užila. Přesně jsem věděla, co se se mnou děje, jak hlavička postupuje dolů, při tlačení jsem sakra věděla, že to bude brzo za mnou a ta úleva po vytlačení mimča. No paráda. Plánujeme s manžou ještě jedno mimčo a rodit budu rozhodně znovu bez Epi.

Micanek: při prvním porodu jsem měla nástřih a vůbec jsem ho necítili, šití taky ne, při druhém porodu jsem rodila bez nástřihu a to malá měla 4190g a mám jen jeden steh. Taky jsem necítila, že mě šijí. Neboj, mimčo ven musí a není to nic hrozného. To zvládneš, držím palečky.

micanek
23. máj 2008

Andy80: já vím ... nějak ven musí .. ale staršně se bojím bolesti. 😅

kacka.va
26. máj 2008

micanek: já tě nechci strašit, já se na porod docela těšila, ale pokud by šlo všechno rychleji, tak bych to asi taky měla v pohodě. 😉 ale žádný traumata z porodu nemám.

krista
26. máj 2008

Micanek četla jsem že se bojíš hlavně porodu, nastříhnutí a šití ... můžu ti říct, že to bylo to nejjednodušší a nejmíň bolestivé co jsem na celém porodu viděla 😀 Tlačení byla úžasná úleva od těch příšerných bolestí, nástřih jsem teda cítila protože mě střihl Dr. mimo kontrakci, většinou ale stříhají při kontrakci a to cítit prý neni a šití jen malinko štípalo, ale už mi bylo všechno fuk, malá byla venku, bylo po bolestech ... takže toho se určitě neboj Micanku 🙂
A rodila jsem taky bez Epi, ale celkem jsem měla bolesti 29 hodin a znova už se mi do toho nechce, nenechala jsem si ho dát jen protože jsem si myselela že budu rodit do vody ale z toho sešlo, příště bych si ho asi nechala dát, kdybych měla znova trpět tak dlouho 😅

micanek
26. máj 2008

No jsem fakt zvědavá ... kor Michálkovi se na svět nechce, tak doufám, že nebude obřík .... ať už to mám za sebou. 😅

kacka.va
26. máj 2008

micanku, neboj. hlavně buď v pohodě a nenervuj se 😉. já bolest taky nesnáším a taky jsem to vydržela 🙂

pindruska
26. máj 2008

ahoj, můžete mi prosím některá prozradit, proč se za epi v některé porodnici platí a v jiné nikoliv... 😉

jahodka11
26. máj 2008

pindruska, pokial je epi pri "prirodzenom porode", tak sa plati, len ak je cisarsky, tak je zadarmo, aspon u nas.... neviem, ved baby napisu....

kacka.va
27. máj 2008

pindruska: to taky nechápu, třeba na to nemají některé porodky smlouvu s pojišťovnama a nebo to mají kvůli limitům s pojišťovnama

micanek
27. máj 2008

U nás v porodnici ( v Boskovicích) jsem se ptala .... chci ho ..... a u nás se neplatí. Nevím proč to tak je???
Já jsem jen ráda. ....

waitinka7
28. máj 2008

V Liptovskom Mikuláši sa platí 2000 Sk.

pindruska
30. máj 2008

takže s placením epi je to jakási záhada - někde ano, někde ne 😖

katinka0000
2. jún 2008

v topolcianskej nemocnici sa tusim plati 3000 za epi.

anamor
2. jún 2008

chcela by som pridat svoju pozitivnu skusenost s epi. nebola som presvedcena o tom, ze ju chcem, ale bolesti ktore sa stupnovali uz na zaciatku kontrakcii, ked som bola otvorena na cca 4 prsty ma jednoznacne presvedcili, ze do toho idem. A vobec nelutujem. Pravidelne kontrakcie som mala 16 hod kym som porodila a to uz rano mi hovorili, ze nebude to dlho travat... /porodila som o piatej vecer/. Zavadzanie katetra bola pohoda,ziadna bolest, nic, vedlajsie ucinky migrena ani nic podobne ako trpnutie noh som nemala. Prva davka o deviatej rano bola vykupenim, druha bola prilis silna, takze som necitila ani kontrakcie, ale aspon som sa stihla zregenerovat, kym prisiel skutocny porod. Vedela som kedy tlacit aj vsetko, sitie som necitila vobec. Myslim si,ze bez epi by som pri tom porode asi ani neprezila 😉 /urcite prezila, ale takto sa to dalo 😉 a napriek dlhemu pomaly postupujucemu porodu to pokladam za zazitok 🙂 /

briketa
4. jún 2008

Rodila som s epi, bez uplnych problemov. Ja som sa po porode najedla, vyspala a ked som sa zobudila uz som si citila nohy normalne. Zavadzanie ma VOBEC nebolelo, nakolko to bolo medzi dvoma kontrakciami ked som bola otvorena uz takmer na 8cm, ani som to necitila. Obrovska ulava a potom uz len balada. Nabuduce by som si tiez dala epi.
tych 36 hodin co som bola v nemocnici (nie som na SVK) mi davali ibuprofen, takze som bola uplne v pohodke. V pondelok som rodila a v stredu poobede som uz isla naspat do skoly na jednu prednasku.

horallka
4. jún 2008

Ja som išla do pôrodnice s tým, že si epi rozhodne nedám.Lebo prvú dcérku som rodila s epi a mala som potom pocit, že som nejak zlyhala, že som si tú epi dala a že koľké si ju nedali a porodili aj bez nej. No a tak som teraz išla do pôrodnice ako veľká hrdinka, že teraz to bez epi určite zvládnem - som predsa staršia, viem čo ma čaká a zvládli to bez nej aj moje kamošky. Plodová voda mi odtiekla o pol desiatej večer, hneď sme bežali do pôrodnice, tam ma dali na pásy,či je malý v poriadku, či nemám kontrakcie a dali na na izbu s tým, že do rána určite neporodím. Vraj mám sa pokúsiť do rána zaspať. Lenže zhruba o jedenástej prišli na mňa také kontrakcie, že o spánku nemohlo byť ani reči a tak sa to stupňovalo, že som vyliezla z postele, behala po chodbe ako divá, zvíjala sa na hajzli a o tretej ráno som išla zobudiť sestričku, že mám už päťminútové kontrakcie. Kým ma dali na sálu- už to boli dvojn´minútové kontrakcie. Tak som sa tam zvíjala aj naďalej - doktor ma vyšetril, že som otvorená na sedem osem a ja stále hrdinka, že idem rodiť bez eppi. Ale kontrakcie boli čoraz bolestivejšie, až som sa zlomila a priam som doktora žobronila o epi. Ale on ma zrušil, že som už riadne otvorená a do hodiny porodím, a že mi ani nemusí zabrať. Ale ja som len modlikala a prosila, až prišla anesteziologička a o štvrtej mi ju pichli. Bolesti však ustúpili len mierne, potom opúť začali ale to som už cítila tlačenie a malého som asi na deviate vytlačenie doslovne vyprdla ako húúsatko. Takže som všetko cítila tak či tak. Sama doktorka, ktorá mi tú epi podávala povedala, že epi sa oplatí dať len na začiatku bolestí, lebo potom už nemusí zabrať. Že ona sama tak rodila a že mala pokoj od bolestí. Takže taká som ja bola hrdinka- rodila som síce s epi - ale aj tak v bolestiach.Preto odporúčam všetkým kočkám- ak máte pocit, že to nezvládnete, nehanbite sa a nehrajte na hrdinky, epi si dajte hneď na začiatku, alebo potom už vydržte, lebo obvykle dieťatko aj tak do pár hodín už príde na svet. Prajem veľa sily a krásne bábatká 🙂

winie
4. jún 2008

já si epi chválit nemůžu 😖 mi to vůbec nezabralo co se týče bolestí. říkali že do 15 minut to zabere,že to píchli v pravou chvíli,ale omyl. čekala jsem a pořád nic a pak mi přiznali že hold někomu to nepomůže a já mám tu smůlu a zrovna k té skupině patřím 🙄 no ale mělo to výhodu v tom že jsem se opravdu pomalu otvírala,bylo to nekonečné a po tom epi to šlo rychleji 🙂 takže od bolesti jsem si neodpočinula ani na chvíli,ale naa svět jsem holčičku přivedla o pár hodin dříve 🙂 a co se týče samotného vpichu,tak i když mi to píchali na dvakrát a navíc velice nepříjemná paní doktorka tak to vůbec nebolí,je to jen takový nepříjený pocit ale proti té ostatní bolesti úplná hračka 😉

mimmka
5. jún 2008

rodila som aj s epi aj bez epi, ale rozdiel je fest veľký 😀 , už by som asi bez toho nikdy nešla 😉 lebo tie bolesti pri epi sú fakt mierne a dajú sa vydržať, ako pri normálnom pôrode, hoci som mala obidva pôrody fakt bezproblémové 😉

jjaanca
6. jún 2008

Já mám trochu jinou zkušenost než winie. Sice mi epi taky nezabral (nejdřív mi to doktoři vůbec nevěřili což mě docela štvalo) ale to napíchnutí/napíchávání mě dost bolelo. Píchala mi to asi na 8x, přitom ještě kontrakce a nemohla jsem se pohnout, no hnus. ☹

kacka.va
6. jún 2008

jjaanca: tak to byla nějaká asi "šikovná" anestezioložka, ne? 🙂

micanek
6. jún 2008

ahojky babule.
Tak 30.5.2008 se mi narodil Michálek. nechala jse si dát epi. Vpich byl pro mě dost hnusnej ....ale do porodu kontrakce jse dá se říct necítila Věděla jsem, že jsou, ale nebolelo to. Porod a šití , aspoń si to myslím jse cítila naplno ( možná ne) 😅
ale šla bych asi do toho znovu ... nebyla jsem vysílená na porod. 😀

neila19
6. jún 2008

dievcata a neviete kolko sa plati epiduralka v nr?

micanek
6. jún 2008

Jo a Epi jsem neplatila.

neila19
6. jún 2008

ja som pocula,ze niekedy sa v nr za epi platilo 4000sk ale kolko je to teraz tak to neviem

janab78
6. jún 2008

micanek-vpich bys neměla vůbec cítit, protože ti místo znecitliví injekcí. Rozhodně ne bolest

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre