Aký je pôrod s epidurálnou analgéziou?

adicka
15. mar 2007

Ahojte kocky.Zakladam tuto temu,pretoze pred dvoma dnami som si bola na ARE dat objednat epidural a rada by som sa dozvedela o priebehu porodu s touto analgeziou viac od vas,ktore s tym uz mate skusenosti a mate to za sebou.Mna to caka na druhy tyzden a velmi sa uz tesim 😉

reilyy
23. apr 2009

inac, velka britania picha epiduraly vo velkom 🙂 ta sa asi nedrzi odporucani WHO 😀

susik77
23. apr 2009

reilyy: inak nic si z toho nerob, moja rodina tiez vie vsetko o liekoch lepsie ako ja- mame povedala moja teta, ze nema brat antiastmatika- inhal. kortikoidy, ze sa po tom pribera...mi trvalo kym som ju presvedcila nech to berie a pravidelne. pritom moja teta je kucharka, takze o liekoch cita asi max. v bulvari a ja mam VS 😖

bobikyveta
23. apr 2009

tak já teda můžu říct že malá teda moc spavá nebyla spíš myslím že byla úplně normál teda myslím po epi. Dokonce dokázala i hodinu v kuse řvát ještě v porodce žloutenku neměla a její váha byla 3,85kg a to já měřím jenom 157 cm. Tak jsme asi měli štěstí nebo co taky mám dojem že mi dali jenom jednu dávku takže možná to bylo i tím. Taky jsem neměla v těhu curkovku takže malá byla velká normálně sama od sebe a musím říct fakt díky bohu za císař vytlačovat ji ven si nedovedu představit. Teď bude druhá malá asi taky pěkně velká tak uvidíme jak to dopadne ale každopádně jsem rozhodnutá zůstat doma co nejdýl to půjde a když už pak epi nepůjde píchnout tak holt to budu muset vydržet ikdyž se toho dost děsím.

hupcza
23. apr 2009

rei: ty soudíš podle své nemocnice a já podle svých kamarádek - každá jsme se setkali s něčím a podle toho soudíme 😉

reilyy
23. apr 2009

susik 😀 ja si z toho nic nerobim, nemusi brat nikto moj nazor, ja si s nim sama vystacim 😉 svojmu remeslu sa rozumiem a budem sa podla toho aj riadit, nikoho nenutim ay mi veril, kto chce, pyta sa a bud tu moju odpoved prijme alebo hlada dalej, to je uz na kazdom cloveku 😉

sisstin
23. apr 2009

hupcza: to je právě docela neobjektivní..chtělo by to něco celoplošnýho 😉 navíc reilly má asi těch pacientek s epi víc, než ty kamarádek 😉 což teda samo není objektivní důvod...ale 😉

já bych do epi šla i příště..teda jestli vůbec nějaké příště bude 😝 a když nebude..tak se taky z toho neposeru 😝

dula_renka
23. apr 2009

reilyy, prepac necitala som celu debatu, ty pracujes v zdravotnictve?

reilyy
23. apr 2009

hupcza, ved prave ze ty sudis podla kamosiek, ja podla toho co vidim....vies, kazda sme nejaka, niektora si mysli ze je to tym a tym a mohlo to byt uplne niecim inym.....ako som povedala, ja verim odbornikom a svojej skusenosti, ty veris reciam svojich kamosiek, ja ti to neberem 😉 ani ti nevnucujem svoj nazor, len diskutujem 😉

reilyy
23. apr 2009

dula-renka som anesteziolog

dula_renka
23. apr 2009

reilyy...tak je spravne napisane, ze nikomu nevnucujes svoj nazor 🙂 . Malo by to byt rozhodnutie zeny a nie biznis 😲 . Nie sme tu na to,a by sme sudili, ale pomahali 🙂 . Vsetko ma svoje pre aj proti a kazdy sme original a vyhovuje nam nieco ine.

reilyy
23. apr 2009

dula renka, presne tak,casto pred operaciou dojdu ku nam ludia naockovani tym ze chcu taku a taku narkozu lebo ten a ten povedal toto a toto. ja im vysvetlim princip vsetkych druhov, poviem im vyhody aj nevyhody , poviem im svoj nazor co by bolo podla mna lepsie ale furt dodam ze je na nich co si vyberu....v dnesnej dobe su ludia taki ze keby som na nich tlacila tak som hned v telke ze som ich donutila a teraz maju problemy....toto fakt nepotrebujem...normalni ludia si nechaju vysvetlit a poradit...s jednym panom som sa o sposoboch narkozy rozpravala asi hodinu, nechcel za ziadnu cenu pichnut spinal, mal hrozne vysledky pecenovych testov a jednak sa operacia mala robit v zlej polohe prenho vzhladom k chorobam.tiez na mna vyhrkol info o tom jak ochrnie bude mu zle a podobne.tak som mu vsetko kludne vysvetlila, dohodli sme sa teda na pichnuti s tym ze ked mu to bude neprijemne tak prestanem a uspime do narkozy.suhlasil. druhy den sme sa stretli na sale, vysvetlila som mu kludne cely postup, pekne sa nastavil podla mojich pokynov a kym mi nieco hovoril o svojej rodine tak som ho krasne pichla....a ze mozete si lahnut, je to hotove... 😀 😀 😀 ste mali vidiet jak sa prekvapil ze uz???? ze necitil ani jeden vpich 😀 tak mi povedal ze o rok ho caka dalsia operacia a ziada si vylucne mna a v spinale 😀 o tri dni nato, ked som nebola v praci, mi dosla na oddelenie bonboniera ze mi dakuje 😀 😝 musela som sa pochvalit 😀 😀 😀 😝 😝 ale vazne, ide o to jak s clovekom zachadza doktor, ci mu poskytne dostatok info a ci mu da pristor aby si zvazil co chce...a respektovanie priania pacienta je u nas povinnost, podpisuje aj informovany suhlas, takze si nemozeme dovolit pacienta dat do narkozy v ktorej si nepraje byt.

reilyy
23. apr 2009

inac hupcza, krasne fotky z bruska mas 🙂

dula_renka
23. apr 2009

reilyy dakujem za vycerpavajucu odpoved 🙂 . Prajem nam pacientom a buducim maminkam, aby stretali len takych ustretovych lekarov ako si Ty, ktori su ochotni sa s nami bavit. Sme sice Vasi pacienti,ale ide o nase telo o nase babatka 🙂

brinzulka
23. apr 2009

my sme pichali, ked nas volali...nebolo to na beziacom pase...
hupcza...mozno ked budes mat druhe babatko a bude to sakris boliet-co Ti nezelam...snad to bude super..mozno to niekedy uvidis aj z inej strany...
Mne by pri porode jest nedovolili...ak by sa nieco stalo..tak ako by ma uspali?

brinzulka
23. apr 2009

hupcza a ak mas link na to WHO...chcela by som si to precitat, prosim preposli.
dakujem

sirinka
23. apr 2009

brinzulka no tak isto ako ked sa niekomu nieco stane nahle na ulici a musia operovat 😉 😀 a tesne predtym zhltol hot-dog...
ja som mohla tiez iba pit...aj to ked sme uz sli do finale tak mi dr. povedal, ze uz mam radsej prestat...ale mne ani nejako neprisla chut na jedlo... 😎

sisstin
23. apr 2009

sir: hele..to jsem si taky právě říkala, že když se někomu něco stane..a jedl předtim 😅

sisstin
23. apr 2009

já hlad neměla v žádným případě..ale žížu jak prase..a Pa mi dala cucat vatovej tampon 🤐 😅

hupcza
23. apr 2009

rei: dík 😉

briz: aleano ..to souhlasí ..já epi neodmítám plošně ... jde jen o to, že někdo ještě nemá kontrakce a už ví, že bez něj to nedá ( i když ještě nerodil) ....a to je obrovský rozdíl oproti tomu, když si jej někdo dá na základě vývoje na sále ...

já třeba chtěla ideálně porod bez zásahu lékaře ...jenže když jsem měla odteklou vodu už hodně přes 24 hodin, stejně tak kontrakce, které ale nebyly produktivní (byla jsem otevřená jen na 6 cm), probrala jsem to s lékařem a nechala si píchnout oxytocin ....
prostě se to zaseklo ... a musela jsem přehodnotit situaci

a stejně tak s epi i císařem i čímkoli jiným .... prostě ano - může nastat situace, kdy bude moci pomoci ...jenže plánovat to dopředu je pro mě trošku nepochopitelné ...prootože ač může někdy pomoci, může i situaci zkomplikovat (viz některé příspěvky výše) ...takže se nemůže brát jen tak z plezíru ..ale z nutnosti 😉

mám dojem, že se to prostě bere na lehkou váhu 😉

reilyy
23. apr 2009

hupcza, dost ma prekvapil tvoj porodny plan, je to sice pisane malickym pismom ale ak dobre citam tak si tam napisala ze chces cisarsky v epidurale !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alebo sa mylim???? 😀

sisstin
23. apr 2009

hupcza: tak cos napsala ted, s tím stopro souhlasim 😉 jen dodám, že ne každý se na porod těší a přistupuje k němu pozitivně...ale právě se ho strašně bojí..a myslí si, že ho nezvládne 😉 já to hlásila hned na příjmu proto, že mi bylo řečeno..že když o něj požádám pozdě..tak už mi ho nikdo nedá...no..a stejně nedali že 😝

nikanika28
23. apr 2009

Ahojte..tak tato tema sa tyka aj mna, nakolko pojdem na CR. Reilyy, ty si tu od fachu 😀 , vies mi poradit? Dnes som sa na to pytala aj dr. - ci celkovu...alebo spinalku..odprucil spinalku. Pri malom som bola v celkovej narkoze kvoli casu...teraz rozmyslam nad tou druhou variantou..len ma chyta panika..neviem co to obnasa, ci to boli -napichovanie, ci nenastanu komplikacie...klasicka hysterka 😅.

sirinka
23. apr 2009

hupcza tak to by som mala smolu...v ruzinove musis mat anesteziologicke konzilko a podpisany papier, ze netrpis urcitymi chorobami pred tym, ako zacnes rodit aby si si mohla epidural v pripade potreby vypytat...takze preto to planovanie...
samo, ze nikto ta nebude nutit si ho potom aj naozaj dat...a peniazky v pohode vratia v pripade nevyuzitia...

sisstin
23. apr 2009

ad. sirinka 😉

hupcza
23. apr 2009

rei: ale to se nijak nevylučuje s tím, co tady píšu 😉

sirinka
23. apr 2009

sisstin veru, v prvom rade asi musia prestat nase mamy a stare mamy rozpravat hrozostrasne scenare bolestivych porodov a potom sa mozno skoro mamicky prestanu az tak bat porodov...ja poznam len veeeelmi malo dievcat, ktore by sa tej bolesti nebalo...a su schopne prezivat tzv orgazmicky porod... 😝

reilyy
23. apr 2009

nikanika prelistuj si dnesne prispevky, tam som pisala klady a zapory aj spinalky.....podel sa s nami o zazitky z celkovej narkozy 😉 spinalku maju velmi radi aj porodnici, lebo sa nemusia plasit vyberat mimino, kedze nieje ovplyvnene narkozou.pichnutie boli asi ako stipnutie, ja to najprv umrtvim lokalne mesokainom az potom picham, niektorych to stipne, ine zase necitia vobec nic.apropo, ja sa pichania tiez bojim 😀 😀 ale narkozy viac, uz len kvoli tomu ze aj mimi to dostane. ale ak si mala dobre skusenosti s celkovou tak sa rozhodni sama 😉
a co sa tyka toho jedenia, ked niekto odpadne na ulici a musia ho operovat alebo cokolvek....mame teda poriadne stresy ked niekoho najedeneho uvadzame do narkozy, pokym stihneme strcit trubicku do krku na dychanie moze sa pozvracat a zatiect mu to do pluc, preto asme radi ked si to mozeme poistit a radsej nejest pred vykonom, naco zbytocne riskovat? od hladu tehula nezomrie 😉
a uz som mala pacienta ktoreho sme z ulice zaintubovali sekundu predtym nez zacal v bezvedomi masivne zvraciat...takze preto nejest 😉

sisstin
23. apr 2009

sir: tak bojí se skoro každá...ale já měla fakt panickou hrůzu 😅 bych nejradši přenášela až do 80tt 😅 ale když to pak přišlo, tak jsem najednou byla docela vyrovnaná 😅 ale znám teda lepší věci než porod 😝

brinzulka
23. apr 2009

a my sme mali takych...co sa museli s plnym zaludkom a blinkali a potom aro, dychaci stroj a zapal pluc...takze pocas porodu jest mi pride vysoko rizikove

sirinka
23. apr 2009

reillyy jasne, to s tym jedlom ja chapem...robila som na chir. odd a tiez sme neboli vzdy nadseni, ked to slo po narkoze vsetko von 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre