Aký je pôrod s epidurálnou analgéziou?

adicka
15. mar 2007

Ahojte kocky.Zakladam tuto temu,pretoze pred dvoma dnami som si bola na ARE dat objednat epidural a rada by som sa dozvedela o priebehu porodu s touto analgeziou viac od vas,ktore s tym uz mate skusenosti a mate to za sebou.Mna to caka na druhy tyzden a velmi sa uz tesim 😉

martulikk
17. aug 2009

Ahoj holky, tak jsem se tu trošku začetla a to s tím mlékem je hloupost! Já měla epidurálku u sekce a mlíčka mám dost a dost 🙂 Dokonce musím občas použít odsávačku a to je naše malá docela pijan 😉

evinka1232
17. aug 2009

Pridávam sa aj ja...pred mesiacom som rodila s epi..ja to môžem, len a len odporučiť...som prvodrodička...išla som rodiť otvorená na jeden prst...celkovo bolesti som mala 3,5 hod. a malá bola na svete...vraj aj vďaka epi som sa tak rýchlo otvorila a išlo to ozaj rýchlo..ja na pôrod nespomínam v zlom... nemala som žiadne bolenie krížov a chrbta...žiadne bolesti hlavy..takže tie prachy stoja za to...a to mám strašne nízky prah bolesti..druhé tak isto s epi..nech to stojí čokoľvek...

cathuska
17. aug 2009

ahojte, tak ja pridavam svoju skusenost, mala som indukovany porod, o 10.00 mi dali oxytocin infuziu, bola som napojena na CTG, som si sedela na lopte...a lezala a tak...zacali kontrakcie, stupnovali sa, pekne som sa otvarala, ked som bola na 4 prsty dali mi epi, a za hodinu som bola uz na 8 a potom to uz slo, malinka sa narodila o 14.35, malinku som vytlacila na tretie zatlacenie...kontrakcie som necitila, ale citila som silne tlaky na konecnik a posvu..asistentky a lekar mi povedali, kedy zatlacit, tak som z celej sily zattlacila a malinka vyklzla sup sup vonku...nemam ani nastrih a ni natrhnutie...iba zopar stehov vnutornych, hned v ten den som sedela, ziadne bolesti som nemala..akurat hemoroidy z tlacenia ale tie po par dnoch vymizli..po par dnoch som ani nevedela ze som rodila, mlieka mam habadej, malu plne kojim, prospiava..ja sa citim lepsie ako pred tehotenstvom...ak by som este mala ist rodit tak jedine s epi, ja som bola spokojna...podla mna to pomoze zene uvolnit sa aj tam dole, ked nie jes tauhnuta v biolestiach...ale ok, ano aj ja som pocula, ze zeny mali problem tlacit pri epi, ale nie je to moj pripad, nastastie..

deborah1
18. aug 2009

Baby,ešte sa vás spýtam-keď sa zajedná epi,treba mať aj svojho zazmluvneného pôrodníka,ktorý s ním komunikuje? 😕 Alebo sa rodička dohodne s anesteziológom,kedy príde k pôrodu a nezáleží,aký tam je zrovna pôrodník? 😕

lea79
18. aug 2009

deborah nemusíš mať zazmluvneného pôrodníka, dopredu si zaplatíš epidurálku..ja napr. som ju mala zaplatenú už mesiac pred pôrodom 😀 som sa bála, že to príde skôr a nedajú mi ju 😀 , a potom keď budeš otvorená na 4cm, tak ti ju pichnú, odporúčam ti ju 😉

zustaa
24. aug 2009

Ahoj janka3.12 ,

sekciu mi naplánovali na 14.8. kôli KP. Nakoniec sme šli do nemocnice 8.8. pretože som mala 6 minutove kontrakcie a dátum sekcie sa zmenil 🙂. 21.00 hod. sa nám narodil Mirko 🙂. Mala som spinal, straaaaaaaaaašne som sa bála, ale nakoniec to všetko dopadlo úplne super, aj anesteziológ bol super. Raz dva ma napichol a potom ma snažil rozveselovať, pretoe, malý bol úplne zakliesnený. Trošku ptrápil lekárov, ale nakoniec to dopadlo dobre. Mal trošku spuchnuté stehienka ako sedel a aj modrinku na vajíčku, ale to už je za nami :-ň. Mali sme 48cm a 2850g. Dnes nás vážila detská lekárka a máme už 3180g 🙂. Rastieme, ale skôr do dĺžky 🙂

Veľmi sa tešíme a učíme sa spolu s malým, hlavne si na seba všetci traja zvykáme a mamka sa ešte musí dať dokopy, rez trošku ešte pobolieva.

lea132
24. aug 2009

Ahojte, baby, ktore ste rodili v MT mozte mi poradit? Ked chcem epiduralku, musim ist skor na nejake vysetrenia, alebo az ked pridem do porodnice, tak poviem, ze ju chcem?

binas
17. sep 2009

ahojte baby chcem sa spitat ci sa pred epid.dava podpisovat nieaky papier ze si to davate na vlastnu zodpovednost?ak ano preco?dakujem

grajcaricka
18. sep 2009

ja som bola pred tým na anesteziologickej ambulancii na konzultácii a tesne pred pôrodom som podpisovala aj papiere ohladom epi a prečo? no lebo všetko musí byť na papieri, keby čosi, jednoducho im podpisuješ, že si bola poučená o výhodách aj nevýhodách 😉

sonicka07
20. sep 2009

ja som stale hovorila,ze nechcem epi a nakoniec mi museli vyvolavat porod,lebo som sa neotvarala a odporucali mi epi. tak som suhlasila,ale bala som sa toho este viac ako porodu. ale vsetko prebehlo v pohode,ihlu som ani necitila,malinka vysla po pol hodine tlacenia a mlieka mam habadej este doteraz! ak budem este raz rodit,tak len s epi. kamoska nemala a ta bola tak vystresovana z porodu,ze uz ani nechce druhe. ja som povedala hned po porode,ze do roka som naspet,ale kedze este stale kojim,tak som este nedostala kramy. baby,ktore rozmyslate pre a proti,ja vrelo odporucam. negativne bolo akurat trochu bolesti chrbta pri porode(v porovnani s kontrakciami to bolo absolutne nic) a ze som nemohla 6hod po porode chodit. ziadne ine vedlajsie ucinky som na sebe nespozorovala.

shaula
20. sep 2009

Sonicka - já epi měla a chodit jsem mohla normálně (zavádění byl u mě teda horor!). Tys nemohla chodit proč? Zakázali ti to? Zajímal by mě důvod...

lea132
25. sep 2009

Ahojte, ja som rodila pred 3 tyzdnami s epiduralkou a neviem si to vynachvalit...Kym mi ju pichli, cca 1,5 hodiny, som sa isla zlbaznit od bolesti, ale ked mi ju podali, tak bolo super, ziadne bolesti, veru neviem, ci by som to zvladla bez nej..Ani samotny porod nebol bolestivy, 3 hodiny po porode som sa pohybovala, ako keby som ani nerodila 😀 Len v noci, ked uz to prestalo ucinkovat, ma bolelo sitie, ale to je asi tak vsetko 😅

Ja by som epiduralku vrelo odporucila, aspon sa zena tak nevycerpa pri kontrakciach a moze potom plnou silou tlacit 😎

mayka
27. sep 2009

ahojte kocky, tiez uvazujem nad epiduralkou ale mam trosku z nej strach lebo mam skoliozu a sm tam trpim migrenami. Neviete ci to odporucaju aj v tomto pripade? Ja sa bojim totiz tej bolesti hlavy. Bolela vas potom hlava a ako dlho?

shaula
27. sep 2009

Mně nebolela vůbec. S tou skoliózou nevím, ale mně epi píchali na 4x, měla jsem pocit, že se anesteziolog protlačil až do břicha, pode mnou kaluž krve, studentka psychicky nevydržela a odešla, no děs. Říkal, že je prý na mě vidět následky špatného držení těla. 😝 Tak nevím nevím, abys to neměla podobné... Radši se poptej doktora.

babullka1
27. sep 2009

mayka..mna bolela skor chrbtica po epi ako hlava,doktor mi povedal ze je to bezne...ale bolelo ma to este aj mesiac po porode.Inak epi mi vobec nezabrala 😔 takze u mna to bolo zbytocne vyhodenie penazi 😔

mayka
27. sep 2009

fuuha tak to ste ma riadne postrasili. 🙂

amandab
29. sep 2009

Ahoj holky chtěla bych se zeptat,jestli vás v porodnici před epidurálem vážili?Někde jsem četla že nad určitou hranici vám ho vůbec nepíchnou,nevíte někdo?

shaula
29. sep 2009

O tom jsem neslyšela, mě nevážili, a to patřím spíš k těm vykrmenějším 😀 Nicméně váhu vyčtou v těhotenské průkazce, a na nějakém kilečku sem kilečku tam už asi nezáleží.

amandab
29. sep 2009

děkuju to si mě trochu uklidnila,já nabrala hodně a teď přemýšlím jestli si ho mám dát,aby mi neřekli že mi ho nenapíchnou kvůli váze,to by mi bylo před přítelem opravdu trapný

nikak23
29. sep 2009

ahojte, ja mam mamu anestezilogicku, ktora ma prax so epiduralom, sama mi povedala,ze je to super, ze keby ona teraz rodila, tak by si ju urcite nechala pichnut. Ja mam termin porodu za necele 3 tyzdne, lekarka u ktorej budem rodit ma na epidural nahovorila, rovnako ako znama sestricka na Kramaroch. Ja mam sice herniu disku a moze byt komplikovane vpichnutie a ucinok ale napriek tomu si to chcem nechat pichnut. Porodu sa totiz bojim jak cert, tak dufam, ze to bude stat za to...

dajanabebe
1. okt 2009

Ja mam vdaka epiduralke z porodu zazitok🙂)Pri tretej silnej klontrakcii mi ju dali a potom som bola 4 hod az kym sa mala nenarodila vysmiata🙂)Ziadne bolesti,nic dali mi asi 3 davky...Akurat jeden vtipny neziaduci ucinok a to, ze ma neskutocne steklilo brucho🙂))

tinad
7. okt 2009

Mamicky, ja mam termin v novembri a neviem ci si mam dat epi.. neviem preco ale mam strach z nej..sice sa bojim brutalne porodu, tak neviem co spravit..poradte, prosim.. a vytlacim tak babo s epi?

jespera
7. okt 2009

Ahojte,
Tinad - sice ja som este nerodila, chystam sa v decembri, a tiez uvazujem ci ano - ci nie...ale ked citam vsetky tie prispevky, neni o com...preco sa trapit, ked nemusime...drzim palce.

bibulienka
7. okt 2009

ja som bola s epi veľmi spokojná... ak ti pichnú spravne a načas nemusíš sa báť - bábo vytlačíš... lebo tlak na konečník cítiš... ale aspoň nie si unavená z niekoľkohodinových bolestí...

kocurko1
7. okt 2009

potvrdzujem co pise bibulienka. Tlak na konecnik v pohode rozpoznas

petuskaxfun
10. okt 2009

nikak23 ako pozeram tak kazdu chvilku to budes mat za sebou ak uz nemas 😉 napis mi prosim potom ake to bolo s epi diky a drzim palceky nech vsetko lahko prebehne 🙂

tinad
10. okt 2009

MAminky, absolutne neviem ci si Epi dat alebo nie.. Strasne sa bojim..

bibulienka
10. okt 2009

Tinad....coho sa bojis??? porodu alebo epi...??? epi je super...mozes si "uzit porod bez zbytocneho stresu, uplne bez bolesti to nebude ale bude to ovela lepsie s epi sa uvolnis a ukludnis....nebudes vystresovana a budes sa tesit ze babo sa hlasi na svet...ak mas otazky pytaj sa - skusim ti odpovedat, pracujem v zdravotnictve a mozno ti trochu poradim a mam aj vlastnu skusenost...

shaula
10. okt 2009

Tinad - s tím rozhodnutím ti stejně nikdo nepomůže. Přečti si poslední stránky diskuze a snad si uděláš trochu názor. Epi má svá pro i proti (nedá se jen jednoznačně říct, že je "super" ani že nestojí za nic) a podle toho se musíš stejně rozhodnout sama. Já osobně kdybych měla teď rodit znovu, tak to rozhodně zkusím bez epi a až v krajním případě bych si ho nechala píchnout 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre