Aký je pôrod s epidurálnou analgéziou?

adicka
15. mar 2007

Ahojte kocky.Zakladam tuto temu,pretoze pred dvoma dnami som si bola na ARE dat objednat epidural a rada by som sa dozvedela o priebehu porodu s touto analgeziou viac od vas,ktore s tym uz mate skusenosti a mate to za sebou.Mna to caka na druhy tyzden a velmi sa uz tesim 😉

wewe4
11. okt 2009

rovnako si ho chcem dať aj ja...najprv som o tom ani nerozmýšlaľa a potom ma vlastná mama na to presviečala, že mi EPI aj zaplatí...
tak som sa na to dala, ešte mi musia spraviť tie krvné testy a budem to mať pripravené 😀
a či si ju dám netuším, keďže som prvorodička neviem do čoho idem, tak uvidím až tam...ale budem sa snažiť vydržať.
Ja dúfam, že to pôjde hlavne rýchlo...

shaula
11. okt 2009

Krevní testy kvůli epidurálu? Co je to za nesmysl? 😕

wewe4
11. okt 2009

no to mi povedala aj samotná anesteziologička, že mi spravia nejaký krvný obraz u dr. na poradni približne 10 dní pred termínom.

bibulienka
11. okt 2009

robi sa krvny obraz a hemokoagulacne vysetrenie (zrazanie krvi)

shaula
11. okt 2009

No to teda slyším poprvé - že by na Slovensku měli jiné postupy? 😀 I když je pravda, že jsem rodila předčasně, ale o krevních testech kvůli epi jsem tedy neslyšela ani od žádné kamarádky...

shaula
11. okt 2009

Nehledě na to, že se někdo rozhodne až při porodu, že chce epi, to taky žádné testy udělat nestihnou. Vůbec mi to pořád připadá nějaké divné... 😕

wewe4
11. okt 2009

no veď práve to sa nedá rozhodnúť len tak pri pôrode..musíš mať vopred tieto formality vybavené..teda aspoň na Slovensku 😖

kejtty
11. okt 2009

Ahojte, ja tiez planujem ze si dam Epi, neviete kolko to stoji v Kosiciach?

shaula
11. okt 2009

Wewe - tak u nás to tak rozhodně není. Při příjmu do porodnice se tě prostě jen zeptají, jestli epi chceš nebo ne. A pokud nejsi rozhodnutá ještě při příjmu, můžeš si o něj říct kdykoli v průběhu porodu - akorát mě upozornila, abych to řekla pokud možno včas, že se pak může stát, že bude anesteziolog při operaci a nebude mi ho mít kdo zavést. Žádné krevní testy mi kvůli tomu nedělali.

nikak23
11. okt 2009

caute, no nasemu malemu sa nejako von nechce, vo stvrtok som bola v poradni, vsetko ok a podla lekarky to asi bude planovany porod. Co sa ale tyka epiduralu. Ja mam problemy s chrbticou, epidural sa picha medzi 4-5 stavec, mne by mali pichat medzi 3-4. Krvne testy su dolezite kvoli trombocytom, ak ich mas malo tak anesteziolog odmietne pichat, nakolko je to riskantne. Na kramaroch si v ARO ambulancii vyziadali posledne testy ( vtedy ked si dohadujete analgezu) a potom min 10 dni pred porodom este robia dalsie testy. No ja som zvedava, ze ako dopadneme, mne epidural odporucala mama a ta by mi hadam zle nechcela🙂

bibulienka
11. okt 2009

ano krvny obraz sa robi kvoli hodnote trombocytov-krvnych dosticiek... a hemokoagulacne vysetrenie na odhalenie poruchy krvneho zrazania... ak by bolo malo trombocytov a porucha zrazania krvi epidural nemozu pichnut kvoli riziku krvacania a s tym spojenymi komplikaciami..preto su tie testy dolezite...

shaula
11. okt 2009

No holky, ale řekněte mi jedno - když u Vás někdo rodí před termínem a tudíž ty testy ještě nemá hotové, tak to mu epi nedají vůbec? Tak to je sadomaso 😕

czechzuzanaba
11. okt 2009

no presne na to sem se dnes ptala v nemocnici, teda na Kramoroch. A dozvedela sem se, ze to zalezi na anesteziologovi, ktery ma prave sluzbu. Nektery neda vubec a nektery udela odbery za pochodu a EPI da.

shaula
11. okt 2009

Hm, nezlobte se, ale jsem ráda, že žiju v ČR 😅

nikak23
11. okt 2009

aj ja som sa pytala, ze ako v pripade celkovej anestezy, resp. spinalu pri cisarskom, ze ako stihnu krvne testy. V knizke su zapisane hodnoty krvnych testov a vychadzaju z toho, ale napriek tomu este urobia odbery a zistia aspon zrazanlivost krvi. To v CR vazne pichaju epidural bez akychkolvek vysetreni?

matra
11. okt 2009

Holky mě taky žádné testy nedělali...
Při příjmu v porodce se ptali jestli chci,já řekla že néé,jedině při nejhorším,nakonec mi jej doporučili, měla jsem jej a v pohodě,už se těším na další porod 😀

shaula
12. okt 2009

Mně taky žádné krevní testy speciálně kvůli epi nedělali. Jen ty klasické v poradně, je fakt, že v průkazce jsou zapsané výsledky (u mě konkrétně z 5.6., rodila jsem 17.7.). Asi to zas tak nutné není 😉

shaula
12. okt 2009

Ještě doplním, že jsem rodila měsíc před termínem, řádný termín porodu jsem měla 15.8., takže kdybych rodila v termínu, tak ty testy jsou víc než 2 měsíce staré 😎

tinad
12. okt 2009

Je tu nejaka maminka, co bude rodit tento rok na Kramaroch?

czechzuzanaba
12. okt 2009

tinad, ja. 🙂

nikak23
12. okt 2009

dufam, ze aj ja...podla doktorky buduci tyzdnen 🙂

tinad
15. okt 2009

Maminky, aj vy mate taky strach z epiduralky? ja mam celkovo strach z porodu, ale neviem ci si ju dat alebo nie..ale pre istotu si ju mozem na Kramaroch vybavit a ked sa rozhodnem, ze to zvladnem bez nej, tak mi ecka vratia, vsak?

shaula
15. okt 2009

Tinad - u Vás se epi dokonce platí DOPŘEDU?! To je fakt Kocourkov... 😕

lea132
15. okt 2009

ja som povedala, ze chcem epiduralku az priamo na sale, zobrali mi krv a do hodinky mi ju pichli, o nic som nemusela ziadat popredu.. 😕

rainee
15. okt 2009

ja planujem rodit na antolskej, epi by mala stat 106 euro, plati sa vopred, da sa to ale odmietnut aj v den porodu a vtedy vratia eurace. predtym je treba absolvovat poucenie, podpisat papiere a vybavit si predoperacne vysetrenia - aj za tie sa plati tusim 30 euro. ale este rozmyslam ci si to dat alebo nie. neviete kedy epi nemozu podat mimo problemov s krvou a tlakom /napr. u alergikov, astmatikov, psych.ochoreniach atd.???/ a ake rizika hrozia /nervy, miecha?/ lebo sa ospevuju hlavne vyhody.

janzurka
15. okt 2009

O vyhodach, ale aj rizikach informuju na prednaske, ktoru ako povinnu organizuje nemocnica. Na zaklade mojich skusenosti PEDU odporucam, mne urychlila a zmiernila cely porod. 😎

shaula
15. okt 2009

Janzurka - tak to jsi asi jediná, většinou ženy uvádějí, že porod zpomalila 😕

Rainee - 106 euro? U nás stojí 1500 Kč, tj. asi 60 - 65 euro... Žádná dodatková vyšetření se nedělají, tudíž ani neplatí. Jsem fakt ráda, že žiju v ČR 😀

janzurka
15. okt 2009

Epiduralka by mala uvolnit svalstvo, mne to naozaj zafungovalo. Od jej aplikacie sa mi spravidelnili a zrychlili kontrakcie, takze ja som ju velmi ocenila, dokonca mi ani nestihli dat druhu davku a babatko bolo na svete 😎

rainee
15. okt 2009

janzurka, ja som na tej prednaske bola ale praveze som sa moc nedozvedela...viac-menej len rozdali papiere a instruovali kde to ist zaplatit 😒

bleelka
15. okt 2009

aj ja idem rodit na Kramare, EPI chcem ako poistku, plati sa 106 Eur dopredu a musite mat tie krvne vysetrenia hemo.... tiez sa mi to zda spekulacne, lebo ked uz to raz clovek ma ako poistku, tak si to asi vacsinou da, preto sa to plati dopredu... ak to vzbavene nemate a chcete pocas porodu, nie je to mozne... ale tiez ratam s tym, ze to nevyuzijem a peniaze nech mi vratia, bojim sa komplikacii, ale kedze som prvorodicka, netusim o ake bolesti sa jedna, preto to chcem ako poistku... keby sa to dalo zajednat aj pocas porodu, tak by to bolo lepsie ako takto dopredu...neviem preco to je tak, ale nepaci sa mi to...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre