Aký je pôrod s epidurálnou analgéziou?

adicka
15. mar 2007

Ahojte kocky.Zakladam tuto temu,pretoze pred dvoma dnami som si bola na ARE dat objednat epidural a rada by som sa dozvedela o priebehu porodu s touto analgeziou viac od vas,ktore s tym uz mate skusenosti a mate to za sebou.Mna to caka na druhy tyzden a velmi sa uz tesim 😉

kozimura
15. feb 2009

Ju,tak.Tak jestli zvažuješ Ostravu,tak doporučuji buď Fifejdy(ty se mají pry ale v létě modernizovat)nebo Vítkovice(tam jsem ale zažila ten zážitek s Epi) a co Karviná?

kam
15. feb 2009

Zvažuju právě Vítkovice nebo Porubu. O karviné jsem slyšela taky dobré info, ale Ostravu mam radši 🙂
O Fifejdách jsem právě četla různý info, ale asi záleží na koho narazíte. A taky různým maminkám vadí různý věci. Asi je to dost individuální.

akejka
16. feb 2009

Ja ľutujem, že mi EPI nestihli podať. Chcela by som zažiť ten rozdiel. Oba moje pôrody síce skončili akútnou sekciou (úzka panva), ale tie bolesti som mala strašné, nepredýchateľné. Rozťahovalo mi panvu, v ktorej sa mi zakliesnilo mimi a nevedelo cez ňu prejsť...1. pôrod ešte ako tak, ale druhý ☹ Prišla som po hodine od 1. strašne bolestivej kontrakcie (hne´d som ich mala 3 minútové, po príchode do pôrodnice už minútové !!!) a bola som otvorená na 8cm, tak mi EPI nepichli. Tak som tam na pôrodnom stole strašne kričala, fakt tie bolesti boli neskutočné...najprv mi hovorili dr., že mám správne dýchať, ale neskôr videli, že niečo nie je v poriadku, keď tak kričím, tak ma nechali kričať...ke´d mui urobili sekciu, zistili, že mi rupla maternica ☹ Preto ma to tak šialene bolelo. Porodila som do 2 hodín od 1. kontrakcie...

Baby, ak chcete, aby vám EPI stihli podať, príďte čím skôr do pôrodnice - nie ako ja otvorená na 8cm...a to som sa osprchovala, obliekla a vyrazila do pôrodnice hneď po 1. kontrakcii - nechápem, ako som sa do hodiny mohla otvoriť na 8 cm...Ja som už 2 týždne pred pôrodom síce bola otvorená na 3cm, EPI dávajú pri otovrení na 4cm...potom už je neskoro

mode
16. feb 2009

ninimimi, ako keby som citala o sebe. on je tam asi jeden anesteziolog - strhavac leukoplastov, ten isty, tiez az na druhy den a nebola som tam sama co nocovala s kanilou aj Epi instrumentami. takze sme mali vlastne standard. 🙂 tiez som citila sitie, podla dr. som citliva.

nevesta2009
16. feb 2009

Holky slyšela jsem že miminka po EPI jsou nadměrně spavá a je trošku problém s kojením.Že jsou z podání té látky tak trošku " omámené" , říkala mi to PA tak na tom asi ěnco bude...máte někdo zkušenost???

kozimura
16. feb 2009

Nevesta,tak to ti nepovím.Malá unavená byla,ale bodejť by ne-chtěla ven už v sobotu a šla až v pondělí večer,navíc se při průchodu por.cestami nalokala strašně moc krve,kterou pak zvracela,tak byla týden na JIP ☹ Tam byla pod "oblbováky",aby spinkala a nekřičela hlady.

kam
16. feb 2009

holky jak to tu čtu tak je mi děsně 😖

kozimura
16. feb 2009

kam, neboj. Každý porod není tak hrozný. Já na něj fakt vzpomínám jen v dobrém. Na ty bolesti a to špatné okolo zapomeneš hned druhý den a to krásné máš na celý život. Věř mi, že jsem si při bolestech říkala, jak jsem kdy mohla brečet při blbém popálení o troubu nebo říznutím nožem a teď? Už si zase nedovedu představit větší bolest, než je právě pořezání 😉 Můžu ti říct, že hned po porodu jsem si říkala - to je paráda!Mám to za sebou, máme krásnou holčičku, podle lékařky jsem to zvládla ukázkově a nic mě nebolí 😀 Jó, to už jsem si neříkala ráno, jak mě bolely stehy 😀 Jestli můžu poradit - pořiďte si v lékařských potřebách duši na poraněnou kostrč (k tomu to je určené), anebo normální dětskou nafukovací duši, ale ta zdravotní je lepší - je z hrubé gumy a neklouže - pak ji oceníte při sezení 😉 Já ji mám schovanou i na další porod.

dagina
16. feb 2009

Ahojky, je tady některá, která měla první porod bez epi a druhý s epi???? Jaký je rozdíl??? Při druhém porodu o epi uvažu, bo první porod byl děs běs, když nepočítám bolesti doma, tak ve špitále jsem rodila 18 hodin s ukrutnýma stahama 😝 , při vypuzovací době jsem neměla už sílu tlačit, byla jsem jak na drogách..., malá se dostala ven za 5 min 12 a to díky porod. asist. A o to také jde, nerada bych podruhý ohozila život nebo zdraví mrňouska. Tak by mě zajímalo, jestli epi pomůže k lehčímu porodu 😅 . Díky za info.

akejka
16. feb 2009

dagina:
nám hovorila primárka anesteziológie na prednáške, že EPI je najvhodnejšia pre druhorodičku - ktorá mala prvý pôrod prirodzený bez EPI, lebo taká mamička vie najlepšie posúdiť ten rozdiel 😉 takže ty si úplne vhodný adept na EPI 😉

dagina
16. feb 2009

Akejka 😀 , už se nemůžu dočkat 😵 . A ty jsi měla jeden z porodů s epi????

akejka
16. feb 2009

dagina: bohužiaľ nie. Mala som EPI zaplatenú pri 2. pôrode, ale nepichli mi ju, lebo som prišla do pôrodnice neskoro - otvorená na 8 cm, s 1 min. kontrakciami, ale nakoniec aj tak bola z toho urgentá sekcia.

kubankakubanka
16. feb 2009

ahojky u nas sa epidurál da va ked je ,žena otvorená na 6 prstov
Ja osobne som epidural nemala ,ale kamáratky a su velmi spokojné a nevedia si vynachváliť

larakroft
16. feb 2009

Nevesta 2009: Já teda nerodila klasicky s epidurálem, ale císařem ve spinálu, což je hodně podobný. KLuk mi první dva dny prospal úplně, další dva týdny taky spal hodně. Ty první dva dny s kojením problémy byly, protože byl drobek a chtěli po nás kojení minimálně každý 3 hodiny, což byl děs...1. den jsem měla prsa úplně posetý modřinama, jak se je sestra snažila narvat spícímu miminu do pusy. Druhej dem už jsem na ně kašlala a do lejster jsem to kojení psala zhruba po třech hodinách , i když tak často nepil...prostě když se vzbudil, ssál pěkně, tak proč se mořit. Jestli ta spavost byla tím, že byl tak malinkej, nebo že ho vyzipli dřív, než si představoval, nebo látkami použitými při analgezii, to ti nepovím.

ninimimi
3. mar 2009

mode: Citlivá? No bola by som veľmi rada, keby si to vyskúšalo aj mužské pohlavie najma tí ktorí hovoria že je nie až také strašné.A ozaj necítila si potom bolesť v krížoch myslím odstupom času, lebo mna ten vpich bolel približne 6 mesiacov a potom to našťastie prešlo.

wsmoulinkaa
4. mar 2009

tak já teda hned druhý den na ty bolesti nezapomněla a dodnes si je pamatuju 😀 😀
a tak bych taky ráda epi....tenkrát jsem taky měla křížové ale nedali mi-nechtěli a dodnes nevím proč! Byla jsem tenkrát ze všeho vyjukaná, takže jsem se ani neptala proč a tak. Ale tentokrát at si mě nepřejou 😀

kukulienka11
4. mar 2009

Ahojte ,

chcela by som sa spytat,ci je potrebne si zaplatit EPI mesiac pred planovanym terminom?

sirinka
4. mar 2009

kuku opytaj sa v konretnej nemocnici, kde budes rodit, niekde to nutne je, inde nie... 😉

mifka82
6. mar 2009

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli může být problém při epidurálu, že mám nad zadkem tetování. Není čerstvé , staré několik let. Děkuji

lyenka
6. mar 2009

ahojte, ja som mala sice porod s epiduralkou ale vobec mi nezabrala, prvy krat mi ju pichli ked som bola na 5 prstov otvorena a potom po pravidelnych intervaloch doplnovali, ale bolesti som mala strasne, aj pri siti som manzelovi od bolesti skoro prsty polamala ako som ho pevne stiskala 😅 nakoniec boli tak zlati ze mi ju nedali ani zaplatit kedze nemala ucinok, lekarka mi potom povedala ze sa stane ze epidural niekedy proste nezabere ☹ a bambulka nebola viac ospala ako ine deticky 😉

mifka82 s tetovanim by si nemala mat problem a epidural sa picha troska vyssie ako nad zadkom

pitka
6. mar 2009

Ahoj holky chcela by som sa opýtat kedy sa može podat epidural ja som ho chcela a bolo mi povedane že mi ho nemožu dat lebo mám kratke kontrakcie ale neviem presne teda ak viete o tom viac bola by som rada keby ste mi písli dakujem

annag
6. mar 2009

kým epidurál zaberie, trvá to asi pol hodinu, ak si mala krátke kontrakcie, teda sa už pôrod blížil, tak nemalo zmysel ho zavádzať, lebo by nestihol zaúčinkovať

pitka
6. mar 2009

takže ja si ho možem požiadat hned ako nastupim do porodnice alebo ako to funguje pri prvom porode mi o nepodali ale trpela som ešte 12hodin kým sa malí narodil tak neviem

miluska.h
6. mar 2009

pitka: na epidural potrebujes este pred porodom absolvovat pohovor s anesteziologom, prip. prednasku o EPI. Je nutne podpisat infirmovany suhlas a vyplnit dotaznik. v porodnici, kde budem rodit bola prednaska a dokonca hovorili, ze okolo 36.tyzdna by nam mali urobit v poradni krvne testy na EPI.

susik77
7. mar 2009

u nas dali len informac. material o epidurale. myslim ze kazdemu. a pytali sa nas az ked sme prisli do porodnice ci ho chceme. bol zdarma 😵 ja som povodne nechcela, ale v porodnici som zmenila nazor a nelutujem 😵
mala bola spava ale skor kvoli novorod. zltacke. mala ABO inkompatibilitu, musela absolv. fototerapiu.
aj druhykrat chcem ist urcite do epiduralu. mne to strasne pomohlo 🙂 porod trval dohromady 13 hodin. ked mi dali epiduralku, tak som si aspon na hodku zdriemla, kontrakcie som vobec necitila 🙂

pitka
7. mar 2009

Ahoj wsmoulinkaa pozeram že sme obe z Boleslavi možem sa opýtat chceš rodit v Boleslave alebo ešte nie si rozhodnuta ja som mala ten isty problem ako ty tiež mi nedali epidural ak som ho požiadala viem že som už o epidurale rozpravala zo svojim gynekologom už pred porodom ale on mi nepodal skoro žiadne informacie akurat mi povedal že mi ho nedoporučuje a to bolo všetko proste ani v porodnici žiadne informace tak neviem či to zaleži od porodnici alebo neviem no .

lindda
31. mar 2009

cafte chcem sa opytat,ze ak som prve rodila nakoniec sekciou a mala som uz aj epi daju pri druhom epi ? dik pocula som ze nie vdaka za odpoved

giorgina
31. mar 2009
zuzkaprofant
14. apr 2009

chcem sa opytat ci to boli ked vam zavedu epidural a potom ci nieco citite ci len tlak 🙂

aponchie
14. apr 2009

giorgina nezmatkuj prosim to je bezna vec po napichnuti do paterniho kanalu 😎 me to udelalo po lumbalni punkci tak probuh hlavne zadne kachny jak prijit o sluch úri epi 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre