Aký je pôrod s epidurálnou analgéziou?

adicka
15. mar 2007

Ahojte kocky.Zakladam tuto temu,pretoze pred dvoma dnami som si bola na ARE dat objednat epidural a rada by som sa dozvedela o priebehu porodu s touto analgeziou viac od vas,ktore s tym uz mate skusenosti a mate to za sebou.Mna to caka na druhy tyzden a velmi sa uz tesim 😉

kadinka
9. nov 2009

Ahojte chcela by som sa opytat ci neviete ci sa treba na poucenie o EPI v Saci objednat, alebo tam jednoducho staci prist?
Dakujem

alexandrah
12. nov 2009

kadinka - staci dojst!!! aspon na antolskej v blave, ale podla mna vsade!!!

tinad
12. nov 2009

Chcela by som sa spytat ci nejake maminky si vybavili PEDU na Kramaroch a nakoniec si ju aj tak nedali?

alexandrah
13. nov 2009

urcite je takych kopec, prip. skus na teme kramare ,...ale mozno nie ze by nechceli, ale ze nestihli, lebo skor poznam pripady, ze si baby nevybavili, ze budu hrdinky, a potom tam vrieskali od bolesti, ked ostatnym ju pichli, a im nemohli ... tak radsej ... ved vratia peniaze, ked ju nepichnu ...

tinad
14. nov 2009

alexandrah : a ty si davas pedu? dava si ju nejaka maminka cakatelka?

janzurka
14. nov 2009

Ked som bola rodit ja, tak si zo 7 rodiacich dali PEDU styri. Predpokladam, ze je to tak stale 😉

babula
16. nov 2009

ahojte, alexandrah ja mam presne tie problemy ako ty, tak by ma zaujmalo ako si sa spolu s dr.nakoniec rozhodla

csina
16. nov 2009

alexandrah...ja som na tom tiež tak podobne...mám strašný strach, že po spináli ma kvôli hlave vyradia zo života bolesti na veľmi dlho...Dnes som bola na Kramároch kvôli epidurálke, bavila som sa s anesteziologičkou, bola veľmi milá...Hlavne ma upozornila, že ak náhodou teda, zatiaľ to vyzerá, že áno, budem mať sekciu, je istejšie dať spinál, alebo celkovú, lebo vraj pri epi by som to znecitlivenie mohla mať obmedzené. Som z toho trochu rozčarovaná, len dúfam, že to nakoniec nebude tak, že mi napichnú epi a bude treba rýchlo konať, čiže budem mať, čo som nechcela a ešte dám za to peniaze. Najviac ma prekvapilo, ako riešia ten odber na hematokryt, či čo, lebo vraj stačí až tak 1-2 t pred termínom..No čo ak to na mňa príde skôr...? Vraj to vedia tak do 90 min urobiť v pôrodnici..ale čo ak nebude už čas....? Je to zložité... ☹

mitani13
10. jan 2010

ahojte maminky, v máji ma čaká druhý pôrod a teda rozhodujem sa pre epidurál, injekcie sa našťastie nebojím, skôr ma zaujala informácia, že ju pichnú, až keď je žena otvorená na 4 cm. pri prvom pôrode ma fajné bolesti chytili o desiatej večer, ale keďže som sa neotvárala vôbec, povedali mi, že rodiť budem zrejme až na druhý deň poobede...(informácia priam na umretie). porodila som o tri hodinky, setrička na mňa vyjavene zírala, vraj na prvorodičku celkom slušné. tak by ma zaujímalo, že keď si zajednám epidurál, či mi ho pichnú aj keď sa nebudem otvárať, lebo mám z toho taký neblahý pocit, že budú čakať na otvorenie zlatej brány a ja im zatiaľ preskočím plot. hoci som prvý pôrod mala podľa mňa dobrý (ako tu čítam, maminky sa natrápia oveľa viacej), rada by som si to pri druhom uľahčila od tých príšerných bolestí.

katka1981
10. jan 2010

mitani13, u druhorodicky sa picha epiduralka ked je na 2 prsty sa mi zda, inak by uz nestihli.

zuzannas
11. jan 2010

Caute kocky, chcem sa spytat tych , ktore maju skusenosti aj s epiduralkou aj bez...ze vraj, ked sa da epiduralka, tak porod je fajn,prijemny, ale potom nastane take horsie obdobie (po odozneni) a ze ked je bez epiduralky, tak porod je sice tazky, ale potom ste relativne fit..Je to tak?

mitani13
11. jan 2010

ja som rodila bez a teda fit som nebola 🙂 😝 , ale skôr myslím, že je to individuálne 🙂

bibione
11. jan 2010

vacsina druhorodieciek to ma sup sup,takze epi neni ani kedy dat 😉
zuzanas: a prvy porod si mala aky,ked sa tak cudne pytas 😅

lizatko1009
11. jan 2010

zuzannas mas pravdu porod je prijemny ja som prisla do porodnice s bolestami, ale musis aj vystihnut ten cas aby ti podali epiduralku, po 10 minutach bolesti prestali iba take tlaky do zadku som citila, a nic nebolelo ani porod ani nadstrih ani sitie az potom...a bez som este nerodila tak ti nemozem napisat, ale jedna co bola so mnou na izbe a nestihla si dat epi tak hovorila, ze tam az skakala od bolesti, ze sitie citila ako zaziva 🤐

verisek
11. jan 2010

ahoj holky, o epiduralu jsem hodne cetla i se bavila s doktorkou, jen nevim kdy presne se musi pichnout??

lizatko1009
11. jan 2010

verisek peda sa podava az vo chvili, ped je porod rozbehnuty a krcok maternice otvoreny cca 4cm, ked uz na viac tak ju nepodaju a picha sa dole do chrbite, taka tupa bolest.

zuzannas
12. jan 2010

Bibione: prvy porod som mala bez epi, a povedala som si, ze druhy chcem mat urcite s...bolo to sice relativne rychle cca do 4hod., ale bolesti hroznee, neviem mozno by som zvladla teraz s odstupom casu aj druhy bez, zvazujem.....len u nas v materskom centre jedna kocka spominala, ze ked jej odznela epi, tak to bolo dost tazke ☹

sunea
12. jan 2010

Ahoj, ja som rodila bez epi. Uplne od zaciatku trval cely porod 28 hodin, pravidelnejsie kontrakcie 12 hodin, posledne 3,5 hodiny to uz bolo horsie, ale stale sa to dalo vydrzat. Horsie bolo, ze sa clovek nemoze hybat, ked ma na sebe sondy od monitoru...sitie ok, rekonvalescencia velmi rychla, hned po porode som mohla sediet.

denduska
12. jan 2010

zuzannas, ja som rodila s epi a nemala som ziadne problemy potom, nebolela ma ani hlava, ani chrbat, ani nohy nic......druhe bude tiez s epi - ak stihnem samozrejme, mam to do porodnice dobrych 30 km 😅

zuzannas
12. jan 2010

Diky denduska za info 😉

mamutka
12. jan 2010

ja som rodila bez epi, uz nestihli pichnut, bolesti jak hovado, ale dalo sa to zvladnut. sla by som do toho znova, lebo som po porode mohla ist sama na WC, nemuseli mi podkladat nic, lebo by som nemohla vstat,
mohla som maleho mat hned od zaciatku pri sebe. tak som si to predstavovala a stalo to zato. kocka vedla mala epi a ani na to wcko by nedosla, malu jej doniesli tusim az rano, takze celu noc oddelene. ked to niekomu nevadi, pohoda. ja som ale uz proste prcka musela mat pri sebe, nevedela som si to bez neho predstavit...a ako na mna do rana pozeral tymi ockami 🙂
ja som to mala do 5 hodin za sebou ( intenzivne kontrakcie a bolesti), keby tie bolesti mali trvat este par hodin, asi ich uz prosim nech to pichnu....
sitie nebolelo tak hrozne, tam mi nieco museli pichnut na umrtvenie, lebo som bola dost dotrhana, kedze mal drobec velku hlavku

shaula
12. jan 2010

Zuzannas - měla jsem epi, po 2 hodinách odeznělo a další dávky už nezabraly, takže za sebe říkám příště bych to zkusila bez.

Mamutka - neznám nikoho, kdo by po epi nemohl sám jít na WC a samostatně se pohybovat. 😕 Při prvním vstanutí mi sice poručili volat sestru, kdyby náhodou něco, ale všechno OK, na WC jsem šla sama 😉

zuzu1980
12. jan 2010

ja som mala epi, a nelutujem.

mamutka, aj ja som po porode mohla ist sama na WC, normalne som sa hodinu po porode postavila aj posadila... Ved na tlacenie mi nechali epi uz len slabu, aby som citila kontrakcie a mohla tlacit, takze som vlastne vsetko citila, kontry aj hlavicku, ale nebolelo to. Bol to uzasny zazitok, nabuduce by som to chcela tak isto.

inac, mne dali epi ked som bola len na 2 cm, mala som vyvolavany porod a akosi porod postupil do aktivnej fazy, ked uz by bolo treba aj tlacit, kontrakcie kazde 2minuty, babo malo hlavicku takmer vonku, ale krcok bol stale zavrety (teda uz 3 tyzdne pred porodom bol na 2 cm bez zatky, a tak to aj ostalo), vlastne sa krcok len natahoval ale neotvaral. Vtedy mi dali epi, ze vraj to zvykne povolit krcok a tak aj bolo, po 4 hodinach bol na 9cm, ale to uz som nic necitila 😀

inac tie bolesti pred epi uz boli na zblaznenie, epi zabrala do 5 minut a potom som si sama pytala dalsiu davku ked uz som zhruba po 3 hodinach citila slabe bolesti. Vtedy uz nezabrala uplne, ale az do konca porodu ma udrziavali v takom stave aby som trosku citila co sa so mnou deje, ale bola to uplne slabucka bolest, nic neprijemne.

mamutka
13. jan 2010

fuha, tak to neviem, preco ta kocka sama nemohla, lebo podla jej slov aj personalu slo vsetko OK, mozno boli taki prehnane iniciativni, ze sak co sa budete namahat, lezkajte, nevstavajte, my to vyriesime za vas 😀

zuzu1980
13. jan 2010

mamutka 🙂 niekedy to ekari prehanaju 😉
ja som po potode zoskocila zo stola ako srnka a taaak ma zdrbali ze som mala pockat nech mi niekto pomoze, ze kto si to vezme na triko ked ma tam vystrie 😀 no a potom ma prinutili (hodinu po porode) sadnut do vozicka a tak ma odviezli na izbu. Ja som sice protestovaa ze sa radsej prejdem ale nedalo sa. Ako mne to az tak nevadilo, mala som len par stehov. Ale ostatne mamicky neviem ako by si sadli.
No a prvy x na WC som mala zavolat sestricku, ale kedze nedosla do 10 minut tak som sla sama 😀

zuzu1980
13. jan 2010

lekari, nie ekari, tam malo byt 😀

zuzu1980
13. jan 2010

a este k teme, jedine co mi vadilo, ze mi na konci porodu strpla jedna noha, vobec som nou nemohla pohnut asi hodinu. Aj som sa zlakla ze co to je, ale Dr len nad tym mavol rukou, a hned po porode to zmizlo, ale zlakla som sa vtedy

ada73
15. jan 2010

ahojte. Chcem sa opytat, ci niektora rodila s epi v bb. A ake ste mali skusenosti a hlavne aky bol postoj doktorov, sestriciek ked ste povedali, ze mate zazmluvnenu epi. Dakujem

murinka
17. jan 2010

ahojte baby.to na epi je potrebne ist na AROna vysetrenia?ked som rodila ja tak som sa rozhodla pre epi az tesne pred porodom a vobec mi nerobili ziadne vysetrenie-ani anesteziolog sa ma nepytatl na ziadne alergie,zdrav.problemy a pod....spravili niekde ,,chybu,,? 😒

latvia
17. jan 2010

murinka, arista ma tvoju dokumentaciu k dispozicii, nemyslim ze konal naslepo 😉 a potrebne je len vysetrenie zrazanlivosti krvi, co sa dost casto robi pred porodom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre