Aký je pôrod s epidurálnou analgéziou?

adicka
15. mar 2007

Ahojte kocky.Zakladam tuto temu,pretoze pred dvoma dnami som si bola na ARE dat objednat epidural a rada by som sa dozvedela o priebehu porodu s touto analgeziou viac od vas,ktore s tym uz mate skusenosti a mate to za sebou.Mna to caka na druhy tyzden a velmi sa uz tesim 😉

eja28
24. apr 2007

ahoj, ja som mala EPI, ale az po cca 5 hod hroznych bolesti...nakolko som mala ale velke babo (4 650g) a mala este pupocnik kolo krku, nesla dole, tak po dalsich 5 hod s EPI sa rozhodli ukoncit to sekciou. Kedze to skoncilo sekciou za EPI som neplatila...Niektori porodnici nemaju radi EPI, pretoze tvrdia ze rodicka v II. dobe staraca cit kedy dostava kontrakciu a nevie tlacit...po Epi akurat trocha trpnu nohy ale to len par hodin...

lari
24. apr 2007

eja, čo je to sekcia?

leva
24. apr 2007

ahoj lari,sekcia je cisarsky rez.Ja som mala tiez epi a bolo to 1000 a 1.

kia
24. apr 2007

baby musime si velmi vytrpiet kym nam tu epi pichnu, alebo to naj- najhorsie pride az po pichnuti epi,ale to mi uz necitime

leva
24. apr 2007

ked budes otvorena aspon na 3cm tak ti ju hned mozu pichnut.vetcinou zaciatky kontrakcii su slabsie,ked sa to rozbehne uz je zvycajne pichnuta epi.pa

lusil2005
24. apr 2007

lari hej, ked ju nepouzijes, peniazky ti vratia.

evkosca
25. apr 2007

noo neviem, ci vsade ale na Kramaroch urcite vracaju peniazky...teda aspon mi povedali, ani ja som sa nevedela rozhodnut...tak som si ju pre istotu zaplatila a uvidime, ci vydrzim. Inak uz den prenasam, tak dufam, ze to nebude mat taky priebeh ako si to tu citam...vyvolavanie + 24 hodinovy porod ukonceny SC...

lusil2005
25. apr 2007

evkosca na to ani nemysli!!!
mne sa viac pozdava slabe kontrakcie, porod do styroch hodin a za par dni mas krpate doma v postielke! 😉

lari
25. apr 2007

evkosca, hej, prajem Ti to, aby si mala malinké zdravučké o pár dní už doma

kalo
29. apr 2007

Ahojky! Slysela jsem,ze v nekterych porodnicich, pokud si nechate pichnout EPI, nemuze byt pritomny partner. Jake mate zkusenosti???

lindda
30. apr 2007

cafte ja som mala Epi zabrala mi hned ale bohuzial stratila som kontrakcie tak uz mi ju nedopichli aby som zasa dostala bolesti 😒 ale je to super aj ked aj tak bolesti zazijete ale to sa da vydrzat. Dala by som si to pichnut aj pri druhom babetku. Ja som mala smolu nakoniec som isla cisarakom,,,,,,

lblb
1. máj 2007

caute baby,chcem sa spytat,na tu epi sa treba niekde pred porodom objednat,alebo staci povedat doktorovi v den porodu??
ja som doteraz o epi ani neuvazovala,stale si totiz myslim,ze to zvladnem aj bez toho,ale po vcerajsku ked mi moj gynekolog povedal,ze uz som na 3cm otvorena a porod mi moze hocikedy nastat a malemu odhadli vahu zhruba 3,8kg(a to mam este styri tyzdne cas do porodu,ak vobec...),tak teraz epi zvazujem aj ja.
citam tu niektore prispevky,aj sa mi to zazdava,len neviem ako postupovat.poradte

mima3114
1. máj 2007

ahojte.ja mam 20 rokov a som v 35 tt a tiez rozmyslam o epiduralke.ozte mi povedat ako sa to zavadza?je to injekcia alebo co.dakujem.

lusil2005
1. máj 2007

lblb ak chces epi, treba ist na prednasku o epi, oni ti daju potvrdenie ze si to absolvovala a vies o rizikach, potom ju zaplatis (musis ju mat zaplatenu ak ti ju maju dat) a este musis mat krvne testy na ktore ta posle tvoj lekar ked mu povies ze chces epi. aspon takto to je na antolskej. ak by si sa nahodou v den porodu rozhodla ze ju nechces (ked budes porod zvladat v poho aj bez epi alebo ked to pojde moc rychlo a nestihnu ti ju dat) tak ti peniazky potom vratia.

mima myslim ze je to nejako tak ze ti lokalne umrtvia miesto vpichu na chrbate v oblasti krizov, potom ti tam zavedu taku rurku ktorou pustaju postupne podla potreby lokalne anestetikum. vraj to neboli, len je to neprijemne. aspon baby tak hovoria 😉

mima3114
1. máj 2007

lusil2005 dakujem ti.ja som si vzdy myslela,ze to iba pichnu injekciu do krizov a to je vsetko.no teraz budem stresovat este aj pre tu epiduralku. 🙂

lblb
1. máj 2007

lusil
inak teraz som sa docitala na stranke bojnickej nemocnice,ze netreba absolvovat pohovor,ale na to sa nebudem spoliehat a este si to overim,ak ovsem stihnem...ale dik

lusil2005
1. máj 2007

lblb hej ono je to dost individualne. treba sa spytat v tej porodnici kde chces rodit. najlepsie svojho lekara alebo priamo na anesteziologickom lebo oni ti to pridu pichnut ked k tomu dojde.

dankaa
1. máj 2007

ahojte kocky buduce mamicky!

ja som mala EPI a vrelo odporucam.Zavadza sa kateter do krizovej oblasti a má utlmiť porodne bolesti.Mne na prvý krát EPI nezabrala,pretože ,sa kateter uvolnil a vybral.No na druhý "pokus"to vyslo.Bolo to s EPI v pohode,no bez EPI to boli neznesitelné bolesti.Ale všetko je individualne.
Urcite budem rodit opat s EPI. 😉

aniani
1. máj 2007

AHoj holky, ja jsem mela Epi a vrele doporucuji. Pichli mi ho v 13:50, byla jsem tak 20min bez bolesti a pak jsem citila sileny tlak na konecnik. Tak jsem volala na sestru a ta mi rekla, ze jsem otevrena na 6cm, at jeste vydrzim 3 kontrakce a ze muzu tlacit. Maly se narodil v 15:15...EPI mi to krasne rozjel, bez nej bych se trapila jeste hodne dlouho, protoze sem se neotvirala. Rikala MUDr, (mimo jine mi EPI doporucila),ze to prave nekdy tak hezky pomuze, protoze se ta zenska nebrani bolesti a jeko kdyz nebojuje proti tem kontrakcim...
Zadnou prednasku jsem neabsolvovala, jen jsem jim pred tim, nez mi ho pichli, neco podepsala, ale ani nevim co, v tech bolestech bych jim asi podepsala cokoliv...Vzali mi krev uz kdyz me prijimali...no, a jinak je to jak popisuji holky...niceho se nebojte, Epi je dneska standard.

cifroska
1. máj 2007

Ahojte babule tiez som mala epi. A vrelo odporucam.Myslim,ze bez nej by to bolo ovela horzsie.Aj porod sa urychlil.odporucam. 🙂

sisi1
1. máj 2007

Ahojte, aj ja som sa napokon rozhodla pre epi, aj som to tu pisala, ze sa ozvem ako to slo. No, mne to velmi porod neurychlilo, ale dakovala som Bohu, ze som si ju dala. Mala som kontrakcie od rana od siestej a porodila som 12,40. Dali mi ju, ked sa porod rozbehol a kontrakcie boli caste a silne. Vpichnutie vobec nebolelo a na sitie som tiez dostala davku, takze dalo sa to zniest. Naozaj odporucam, preco tak velmi trpiet, ked sa to da zvladnut s usmevom a aj s partnerom?

kalo
2. máj 2007

Sisi a muze byt partner u porodu, kdyz mas Epi??? Slysela jsem, ze na sale byt nemuze...

lusil2005
2. máj 2007

kalo jasne ze ano. len pri cisarskom nemoze byt. aspon u nas je to tak.

sisi1
2. máj 2007

Partner moze byt pri porode ak mas epi. Nevidim v tom nejaku prekazku. Ked mi vpichovali kateter, manzela poslali na chvilku von, vraj to nie je prijemny pohlad, ale inac bol vzdy pri mne.

olianko
2. máj 2007

ahojky 🙂 ja keby som mala este raz rodit tak jedine s epi.ja som mala zaplatenu epi ale nechceli mi ju najprv dat no nakoniec mi ju predsa len pichli.a nedalo sa to porovnat bez a s.takze ja odporucam epi 🙂 a muz bol pri mne aj ked mi ju pichali 😉

lusil2005
2. máj 2007

hmmm tiez by som ho nepustila. nech sa mi pozera do ociii ked je to neprijemny pohlad 😝
inac - to tiez nieje zrovna povzbudenie tej ktorej to idu pichnut ze "pan manzel, pockajte vonku, teraz to bude dost hnusne..." 😀

olianko
2. máj 2007

lusil nam nic take nepovedali.ja som sedela na stale, ocko stal predo mnou a drzal ma za ruky a oni mi to pichali.a vobec to nebolelo...teda asi po tych bolestiach som to uz necitila 😅

lusil2005
2. máj 2007

hej hej. tak nejako si to aj ja predstavujem. ved mi nemusi (a ani nebude) pozerat na krize ked mi to budu pichat.

olianko
2. máj 2007

lusil a kam chces ist rodit?

lusil2005
2. máj 2007

antolska. mam to kusok od domu a mam tam zazmluvneneho fajn doktora.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre