Aký je pôrod s epidurálnou analgéziou?

adicka
15. mar 2007

Ahojte kocky.Zakladam tuto temu,pretoze pred dvoma dnami som si bola na ARE dat objednat epidural a rada by som sa dozvedela o priebehu porodu s touto analgeziou viac od vas,ktore s tym uz mate skusenosti a mate to za sebou.Mna to caka na druhy tyzden a velmi sa uz tesim 😉

katinka0000
14. feb 2008

audrey, wienka a bihan dakujeme za povzbudenie. uz som skoro na 100% presvedcena, ze si ju dam pichnut. mozno to nezaberie, alebo nebudem mat s tym dobru skusenost, ale za pokus nic nedam. 😀

wienika
14. feb 2008

katinka, neboj sa, urcite to dobre dopadne...drzim palceky a hlavne mysli pozitivne 😉

katinka0000
14. feb 2008

dakujem pekne, snazim sa mysliet pozitivne, ale obcas sa mi to nedari. 😀

kacenkha
15. feb 2008

ahojte, aj ja by som sa chcela podeliť o kladnú skúsenosť. Ja som bola hrdinka a nechcela som EPI. Stále ma presviedčali lebo som sa dlho otvárala. Až po 18 hodinách, keď som už nevládala a po niekoľkých injekciách na urýchlenie a ešte väčších bolestiach som sa nechala presvedčiť a neľutujem. V priebehu hodiny sa to rozbehlo. Necítila som ani vpich, bolo to v pohode. Potom som už len cítila tlaky.. a ani to nebolelo.. Lenže malý mal obrovské rozmery (4300 g) a ja úzku panvu, takže nakoniec sa tam zasekol a išla som na sekciu. Chceli mi dať narkózu a ja som sa opýtala, či môžem byť pri vedomí a tak súhlasili. Dali mi len vyššiu dávku (20- násobok) a šli sme na sálu. Dovolili aj manželovi byť pri mne, takže všetko videl. Nič ma nebolelo, akurát som mala trochu nepríjemný pocit, keď sa vo mne hrabali. A tak sme hneď videli malého a bolo to skvelé. Aj po pôrode som sa rýchlo dala do poriadku, nakoľko mi ešte nasledujúci deň dávali do toho katétra ďalšie dávky aby ma nebolela rana.. Bolo to skvelé a hneď by som šla znova. A nabudúce už nebudem hrdinka, ale dám si ju hneď ako to bude možné. Takže žiaden strach nemajte a uvidíte, že vám Epi pomôže. Želám Vám, aby ste mali len tú najlepšiu skúsenosť.. Ak máte nejaké otázky, tak vám rada odpoviem..

bublinkajasminka
15. feb 2008

kočky - veľmi pekne ma ovplyvňujú vaše odpovede a tiež názory na epi - takže dakujem ešte raz, už sa mi začína páčiť myšlienka na pôrod, ale aj tak sa človek bojí, lebo môžu byť nepredívdané okolnosti alebo tak...

katinka0000
15. feb 2008

kacenkha: dakujeme, si zlata. strasne to cloveka povzbudi, ked nieco taketo pocuje.

kacenkha
15. feb 2008

nebojte sa ničoho, hlavne si dôverujte a bude to dobré. Pri každom pôrode je niečo pekné a niečo sa nepodarí.. Ale tak to má byť. Ja som sa hlavne sústredila na to, že uvidím svojho chrobáčika a že mu musím pomôcť na svet.. A bolo to trocha jednoduchšie. Ak môžte, tak si vezmite so sebou aj niekoho blízkeho, bude to ešte krajšie, keď vám bude pomáhať, držať vám ruku a keď sa na záver spolu môžte podeliť o radosť z pohľadu na bábätko.. a nakoniec, vôbec na pôrod nebudete spomínať zle a onedlho si to radi zopakujete 😀 😀 .. Tak hor sa do toho a zakrátko sa vám zmení život.. Už sa nevyspíte, ale už by ste ho navymenili za nič na svete.. Tak sa držkajte a potom dajte vedieť ako ste dopadli.. 🙂

katinka0000
15. feb 2008

ja sa fakt toho porodu dost obavam. na jednej strane si poviem, ze to zvladnem, ale potom zase pocujem nejaku hroznu historku a som zase tam, kde som bola predtym. 😢

dakujeme za povzbudenie.

tonita
15. feb 2008

katinka ty sa len nic neboj musis sa pozitivne naladit a aj ked si musis hlavne pripustit, ze to bude sakramensky boliet a ta epi nemusi v kazdom pripade zabrat tak si musis povedat, ze privedies na svet toho naj cloviecika. Ja to za chvilu zistim ako ti je 😉
Uvidim ako mi zaberie epi dufam, ze to bude o.k

tonita
15. feb 2008

Je maminky ja som este zabudla- maminky ktore rodili na Kramom aroch s Epi tak ako to je.Ja som bola pri anesteziologicky, vyplnila som tam potrebne papire, odbery ale nic mi nezapisala do tehotenskej knizky iba som zaplatila 2500 sk v pokladni. To len na zaklade toho potvrdenia z pokladne mi mozu podat epiduraal? Alebo sa potom vola konkretnej Dr. co som s nou mala pohovor, aby prisla k porodu? Prosim ktora ma s tym skusenosti....

bublinkajasminka
16. feb 2008

tonita - ty máš už na mále - takže pomalinky to budeš mať za sebou, držím palčeky....a ja chcem samozrejme tiež epi

bejca
16. feb 2008

tonita ten papier od anesteziologicky + potvrdenie treba mat so sebou a pri prichode do porodnice treba odovzdat s tehu knizkou -aspon nam to tak povedali v Ruzinove ....

majcik
26. feb 2008

Minuly tyzden som bola za anesteziologom v nasej nemocke ... bol velmi prijemny, venoval sa mi, hoci som za nim prisla neohlasene, dal mi brozurku o epiduralke ... takze mam z toho dobre pocity a som rozhodnuta zatial pre nu 🙂 Uvidime, ako sa vyvinie situacia.

katinka0000
26. feb 2008

tonita: tak daj potom vediet, ake to bolo. som si ale ista, ze urcite na jednotku.

aida
26. feb 2008

Ahojte.
Ja som rodila v Ruzinove a mne epiduralka velmi pomohla. Prve som ju nechcela porodu som sa vobec nebala ale nakoniec som si ju zaplatila. Vpichnutie vobec nebolelo mala som take silne kontrakcie a bolesti ze som sa nevedela dockat kedy mi to pichnu a zaberie no a potom prisla obrovska ulava dokonca som zaspavala na stole po hodine mi pichli dalsiu davku a ked mala prist tretia davka tak uz mi ju nemohli dat lebo som bola uz dost otvorena a necitila by som kontrakcie takze az vtedy som zistila aka je to bolest bez epiduralky. Ale kazdy ma iny porod. 🙂

sammy19
26. feb 2008

Ahojte. Tak aj ja pridavam svoju skusenost. Rodila som pred dvoma rokmi v Ilave a o epiduralke som pred porodom sice uvazovala, ale rozhodla som sa, ze to zvladnem aj bez toho... hm, omyl 🙂 Kedze som sa dlho predlho neotvarala napriek oxytocinu a prepichnutiu plodovej vody a vycerpanim som uz takmer zaspala (nebyt kontrakcii 😉 ), navrhli mi, ci nechcem epiduralku. V tej chvili som chcela vsetko, co by ma zbavilo bolesti, takze som len rychlo podpisala suhlas a cakala na "spasu". Ked som konecne bola dostatocne otvorena - na tie 4 cm, ci tak akosi, konecne mi ju pichli a bolo to super. Uplne som sa uvolnila a necitila som ziadnu bolest, len tlaky, ale to uz siel malicky na svet. Do hodinky bol vonku - vdaka EPI sa to perfektne rozbehlo, az sa lekarka cudovala, ze to slo nakoniec tak rychlo. Teraz cakame druhe babenko a myslim, ze budem chciet aj EPI - ibaze by bol porod strasne rychly a lahky 😉 takze moja skusenost super a nemala som ziadne vedlajsie ucinky, ako bolesti hlavy alebo tak.

katinka0000
26. feb 2008

dakujeme baby za pozitivne prispevky. clovek ma potom ovela mensi strach.

bublinkajasminka
27. feb 2008

kočky - aj mňa to len upevňuje v rozhodnutí že epi chcem

pajca
27. feb 2008

Ahoj holky můžu se zeptat, kdy vám ten EPI píchli?

katinka0000
27. feb 2008

ozaj a ja by som sa chcela spytat, ze kedy by som si mala nahlasit, ze epi vlastne chcem. to mam uz teraz povedat doktorke?

nasesara
27. feb 2008

pajco ahoj 🙂 ,mě píchli epi v deset dopoledne a malá se narodila za tři a půl hodiny potom.Jinak celý porod trval 14,5hodin,takže mě epi dost pomohl 😉 🙂

lienockaa
27. feb 2008

katinka, komu to povedať záleží od toho, kde budeš rodiť a či je Tvoja doktorka aj pôrodníčka a či ju chceš mať pri pôrode..ale v 16tt máš na to ešte kopec času, neboj..ja som sa pre epi rozhodla asi pred 3 týždňami, lebo som stále nevedela, či ju chcem,alebo nie..🙂 posledný mesiac pred pôrodom budeš už určite chodiť na kontroly do pôrodnice, niektoré pôrodnice robia aj špeciálne školenia pre mamičky, že čo to vlastne epi je..tak ešte máš čas.. 😉

katinka0000
27. feb 2008

no moja doktorka asi porodnicka nie je. ja budem rodit v topolcanoch a porodnika este neviem.

katinka0000
27. feb 2008

lienockaa a dakujem za info.

sona11
28. feb 2008

ahojte,chcela by som sa spytat ake pociy ste mali pri zavadzani epi, lebo ja sa bojim ze to bude strasne boliet

nasesara
28. feb 2008

ahoj sona11,neboj,je to jen takový tlak,oproti kontrakcím nebolestivé 😉 Skutečně ten samotný vpich nebolí,pak pocítíš jen úlevu 😉
Každý bolest snáší jinak,tak nevím jestli to někoho vyloženě bolelo,mě ne.Před těhu jsem byla třikrát na lumbální punkci a to bylo to samé.Trvá to chvilku 😉

janab78
28. feb 2008

sona11, taky jsem se toho bála, ale kdyby mi doktorka neřekla, že už to je, tak to vůbec nevím.

monique02
28. feb 2008

ahojte kocky, moja skusenost s epi
rodila som v ruzinove pred 3 tyzdnami, epi som mala zaplatenu, pohovor u anesteziologicky vybaveny, nemusela som nikomu nic hovorit, vsetko maju v papieroch, oni vas stale sleduju a vysetruju
o polnoci som prisla s odtokom plodovej vody, kontrakcie iba mierne, boli sme 3 na cakatelkach tak nam kazali oddychovat a lezat, co trvalo asi do 9 rana, potom nas pozrela doki a spytala sa ci chcem teda epi, lebo som uz na 3 alebo 4 otvorena, nasledne este nejake vysetrenia, ptom asi 15 minut brutal bolesti a potom mi pichli epi 🙂 necitila som ziadnu bolest iba mierne tlaky, co bolo uplne super, este som si hovorila ze toto je porod? a ked som pocula kocky z vedlajsich porodnych boxov, tak ma to az bolelo za nich, no a potom skratim to - mi epi este asi 4x dopichli, lebo to otvaranie neslo tak rychlo, po pichnuti este asi 6 hodin, cize dohromady 16 hodin ale zdalo sa mi to uplne v pohode, aj zuby by mi mohli trhat, jedina nevyhoda bola ze mi z toho prestavali kontrakcie pri samotnom porode, co bol trosku problem, ale nakoniec sme to zvladli, aj ta anesteziologicka mi vravela ze jej 3 davka utlmila kontrakcie ale ze ma nic nebude boliet
cize ked pojdem nabuduce urcite si epi zaplatim a budem dufat ze mi ju daju
inak zavadzanie epi - citila som iba mierne pichnutie a nasledne teplo rozlievajuce sa po celom chrbte, po silenejsej kontrakcii by ste pristali aj keby vam vytrhli za ziva zub, keby to malo pomoct 🙂
a ten chrbat ma aj bolel tak 3 dni po porode, inak ziadne bolenie hlavy nic

katinka0000
28. feb 2008

monique02: znovu dakujeme za povzbudenie. sme radi, ze mate taketo pozitivne zazitky. 😀

jahodka11
28. feb 2008

soni, ja som trosku zavedenie epi citila, ale neviem, ci to nebolo zo strachu 🙂 ja som ziadne kontrakcie na zaciatku nemala, kedze som 2 tyzdne chodila po svete na 3cm otvorena a ten 1 cm som zvladla a potom mi len dopichli tekutinu.... hadicku mi zaviedli hned na sale, doktorkaprikazala, ze naco ma potom trapit pri kontrakci... ale to sa nie kazdej podari, to mi je jasne, vascinou uz su kontrakcie davno.... no ved mne sa potom pekne rozbehli🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre