Aký je pôrod s epidurálnou analgéziou?

adicka
15. mar 2007

Ahojte kocky.Zakladam tuto temu,pretoze pred dvoma dnami som si bola na ARE dat objednat epidural a rada by som sa dozvedela o priebehu porodu s touto analgeziou viac od vas,ktore s tym uz mate skusenosti a mate to za sebou.Mna to caka na druhy tyzden a velmi sa uz tesim 😉

mirka8429
19. apr 2008

dani ja mam termin dnes a ma trochu zacalo boliet v podbrusku a krizoch ale uplne mierne..hehe ale nerobim paniku..ja budem az ked zacne to byt pravidelne hehe..a tiez som zvedava na vahu babatka..lebo urcite 3,5kg ma..a uz aj viac mozno... 😖

paula58
1. máj 2008

ahojte dievcata nemozem spat kamoska mi pisala ze uz jej zacal porod tak som s nou 🙂 Aj ona si davala epi tak som zvedava ako to dopadne v B.Bystrici dufam ze bude v setko vporiadku a hadam sama sa podeli o skusenost s epi v B.B ak daka babulka skor rodila v BANSKEJ BYSTRICI s epi daj mi prosim vediet ja sa tiez neviem pre nu rozhodnut ale porodu sa bojim velmi ☹ Ale ze je to ine v Bratislave proste vsade inak preto sa pytam na b.b AKO TO TAM BEZI 🙂

kacenkha
2. máj 2008

ahoj paula. Ja som mala epi a bolo to skvele. Vpich vobec necitis a potom pride obrovska ulava. Nicoho sa nemusis bat. Ja som sa strasne pomaly otvarala a potom sa to velmi urychlilo a nic ma nebolelo. Tlak som citila, ale potom sa mi maly zasekol, tak som nakoniec skoncila sekciou (to s epi nema nic spolocne). Vpichli mi len vacsiu davku, takze aj pri cisarskom som bola pri vedomi a bolo to super. Do Epi katetra mi pichali davky aj na druhy den, takze ani rana ma nebolela a rychlo som sa zotavila. Nemala som ziadne vedlajsie ucinky (bolesti hlavy a tak). Takze vrelo odporucam. takze sa nicoho neboj a budes spokojna.

paula58
3. máj 2008

kachenkha juj ved aj ja som sa rozhodla ze si to aj dam lebo aj kamoska co pred tromi dnami rodila s epi tak si to chvali tak uz som sa rozhodla ze si to dam a obetujem tie peniazky na co sa trapit ked sa nemusim no nie?Uvidime ako to dopadne a ja vam dam vediet ci posuvam spokojnost dalej alebo ako ale myslim si ze budem spokojna to sa potom uz ani tak porodu clovek neboji ako som sa rozhodla ze si ju dam tak som aj lepsie spinkala 🙂 konecne skoro po mesiaci co som nespavala poriadane 😒

dasenka
3. máj 2008

paula a ty preco nie si v teme maj 2008? pod predsa aj k nam na pokec 🙂

pupicek22
3. máj 2008

To sa na slovensku plati za epi?????????

biba12
3. máj 2008

A v CR sa neplati? U nas je to brane ako nadstandard.

pupicek22
3. máj 2008

Ja som v anglicku......tu je zadarmo.Ved to vobec neni nadstandar!No to som prekvapena.....alebo to necchapem!

kacenkha
4. máj 2008

ahojte. platí sa na Slovensku. Ja som rodila pred 10 mesiacmi a platila som 3000,-..

iwanka
5. máj 2008

caute, ja som rodila v anglicku, mala som epiduralku a mozem povedat super vec. Nic sa tu neplati, ale aj keby sa platilo,tak si to urcite dam.

iwanka
5. máj 2008

Je to super vec!Mala sa dost tazky-instrumentalny porod viac nez 17 hodin v nemocnici a este predtym cas stravený doma. epidiralku mi dali az v poslednej faze, ked chceli otocit maleho a tak viem porovnat rozdiel ako je to bez a s...

paula58
5. máj 2008

aHOJKO Babulky a musim si tu epi vopred objednat vsak? idem teraz v piatok na kontrolu tak si ju objednam ci ako Bysticanky v B.B neviete ako to bezi?Dakujem vam za odpoved 😉 Pekny vecer

paula58
7. máj 2008

ahojte ,vidim ze tu asi nik nieje,ale aj tak by som chcela vediet ze ako to je s tou epi,vcera mi jedna vravela ze tie kontrakcie si musim vytrpiet ci chcem ci nechcem ☹ ale akoze nemenim nazor chcem ju ale chcela by som o nrj vediet presne lebo kady inak povie tak neviem 🙂

ilijanka
7. máj 2008

paula58- epi ti môžu pichnúť ako prvorodičke keď si otvorená na 5 cm, pri viacrodičkách na 3-4cm, musí byť rozbehnutá pravidelná pôrodná činnosť- teda kontrakcie, takže do tých 5cm to budeš musieť vydržať, ale z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že akurát dovtedy sa to vydržať dalo 😉 , po epi sa utlmí iba vnímanie bolestí, tlaky pri kontrakciách budeš cítiť, to je vlastne aj žiadúce, aby si potom vedela, kedy bude treba tlačiť, tie tlaky ku koncu sú dost nepríjemné, ale fakt sa to dá vydržať, bez epi som ešte nerodila takže neviem to porovnať, držím ti palce 🙂

paula58
7. máj 2008

dakujem ti pekne ja potom dam vediet ze ako som dopadla tak ako to bude 🙂 a ci som to zvladla 🙂

kacka.va
7. máj 2008

biba: v ČR je to různé porodnici od porodnice, někde se platí, někde ne. Jinak bez epi je porod docela hukot 🙂

sonenschein
14. máj 2008

treba ist na nejake vysetrenie ak chcem EPI? a kedy vlastne?

kacka.va
14. máj 2008

žádný vyšetření mít nemusíš, jen nahlásíš, jestli máš nějaké alergie a pokud jsi zdravá, tak je to v pohodě 🙂

gabkazabka
14. máj 2008

Ahoj,
no ja budem rodit v Ke a vysetrenie potrebujem-je to len odber krvi,ktory nesmie byt starsi ako 10 dni pred porodom....a este pohovor s anesteziologom....asi je to v kazdej nemocnici inac 😉

micanek
14. máj 2008

ahojky holky.
Já mám chvilku před porodem ... a epi rozhodně chci.
U nás v nemocnici se epi neplatí ( Boskovice), ale vím, že v nějakých ano ... nevím proč je to tak. Já jsem jen ráda.

Chtěla bych se vás zeptat na pár otázek
- bolí vpich?
- znecitlivíte hnedka?
- vydrží to umrtvení i na šití?
- myslíte, že když jste umrtvený, tak z vás vychází moč a ....

ptám se jak malá holka, ale fakt mě to zajímá ... moc díky za odp.

smska1979
14. máj 2008

Gabkazabka, v ktorej nemocnici v KE budes rodit? To ti povedali v nemocnici, ze odber nesmie byt starsi ako 10 dni pred porodom? Ja by som tiez chcela EPI, ale ako ja viem, kedy to na mna pride? Ved porod teoreticky moze prist aj o tyzden, aj o 3 tyzdne, ci uz v tvojom alebo mojom pripade 🙂

terkaz
14. máj 2008

ahojky, mne delali odbery na epi behem porodu, rodila jsem totiz hoodne dlouho, takze to v pohode stihali...( 21hod ☹ ), vpich je neprijemny, ale ver mi, ze to je to nejmensi, rikali mi, ze by se mi melo ulevit tak za 15 minut, ale ja jsem citila ulevu hned. Epi mi moc pomohl, protoze jsem se zacala konecne otvirat a Filipek se do hodiny narodil. Na siti mne pichli dolu umrtvovak, ale stejne jsem to citila, - nic prijemnyho to siti neni. Ale mate to za sebou, miminko u sebe, takze nadherny pocit 😉

cechtek
14. máj 2008

vpich nebolí, já měla pocit, jako by mi někdo dal připínáček do páteře, začla mi působit cca po 15-ti minutách, bylo to super, moc doporučuju, pak mi ještě přidávali, cítíte všechno, ale míň, normálně se může čůrat, mně epi fakt moc pomohla, šití nic moc, ale tj. už fuk 😉

konja
21. máj 2008

Ahoj,měla bych dotaz ohledně epidurálu- jaká omezení k jeho podání jsou? Zaslechla jsem něco o váze a to mě docela znepokojilo. To jako, že ti co mají vyšší váhu nemůžou dostat epi? Zaslechla jsem o tom mluvit dvě mamči v čekárně,takže to je taková informace "jedna paní povídala" ,ale i tak mě to docela vrtá hlavou.

adetka
21. máj 2008

ahoj... vpich bol akurat neprijemny... nie bolestivy.. zabral takmer okamzite... jedna davka trva priblizne 1,5 hodiny... a na zasitie mi pustili este jednu malu davku.. a este par umrtvovakov do okolia zadku... takze som ho takmer necitila 😉

m.a.r.t.i.n.a
21. máj 2008

Tiež uvažujem o epidurálke....
Niekto ale písal, že jr z toho znecitlivená celá dolná časť tela a teraz čítam, že to tak neni, tak teda neviem....

micanek
21. máj 2008

Já taky myslela, že pak už musím ležet, protože mi nebudou sloužit nohy? 😅

lucka36
21. máj 2008

ahojte

sonenschein:ahoj,uz si dlho nebola kuknut v nasej teme 🙂
budes rodit asi v BA,ze,,,musis mat absolvovane odbery an epiduralku,hemokoagulacne testy,nech ti tvoj doktor spravi,,,ak nestihne,tak ti spravia odber v poradni,neviem ci pojdes na antolsku,,,a potom v tejto nemocnici musis absolvovat jendu prednaksu s anesteziologom,,,byva kazdy tyzden,kde ti daju dotaznik,ten vyplnis,,mozes sa na vsetko opytat a pootm zaplatis poplatok tu je to 2500sk,,,a ustrizok a ten dotaznik odovzdas pri porode,aj s vysldkami odberov,bez otho ti ju nepichnu,,

lucka36
21. máj 2008

micanek:pytali sme sa anesteziologicky aj na to,co budeme po epiduralke citit...takze 15min vraj musime lezat a pootm mozme kludne chodit,budeme citit aj nutkanie na zachodmvsetko zostane ok,,,
ja som absolovvala vsetko co bolo treba,aby mi ju mohli pichnut,ale najradsje by som odrodila bez toho,,,uvidim na mieste,,,ak to budem zvladat,nedam si ju,,neviem to teraz vobec odhadnut 😉

lucka36
21. máj 2008

micanek:kukam,ze uz to mas za par dni 😉 ....u nas v junovkach sa vcera rozbehli porody,teda ak neradam mamicku co pordila v 32tt dvojicky,takze vcera prislo na svet dalsie junovcatko,ostatne sa stale drzime,,,ale ja uz by som najradsje tiez porodila,co cakanie je fakt hrozne,neviem sa na nic ine sustredit,,,
poculi sme,ze u vas v majovkach uz vacsina mamiciek porodil,je to tak?
drzim palceky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre