Aký je pôrod s epidurálnou analgéziou?

adicka
15. mar 2007

Ahojte kocky.Zakladam tuto temu,pretoze pred dvoma dnami som si bola na ARE dat objednat epidural a rada by som sa dozvedela o priebehu porodu s touto analgeziou viac od vas,ktore s tym uz mate skusenosti a mate to za sebou.Mna to caka na druhy tyzden a velmi sa uz tesim 😉

cmuky82
23. feb 2010

ahojte, tak mi cakame prirastok v maji a zatial som rozhodnuta pre epi. Som prvorodicka tak snad mi to trosku ulahci porod 😒 . No uz teraz sa bojim jak fras 😀

latvia
23. feb 2010

😀 cmuky, klamat ti nebudem, boli to jak cert.ale vsetko sa da prezit 😉 aj s epi aj bez 🙂

cmuky82
23. feb 2010

dakujem za uprimnost 😀 , ale je to z epi lepsie? Ja som vcera bola pozriet na porodnej sa tak som celu noc nespala 😀

latvia
23. feb 2010

😀 nebooooj, porod nieje horor 😉 a neviem posudit ako pacient ,mne ju nestihli pichnut 😖 takze som si to uzila naplno 😅 stale som si hovorila ze zajtra uz budem mat uricte po tom 😀 bolelo to jak slak, ale porodila som 🙂 potom,ked uz mas ten svoj uzlicek pri sebe, ani nevies ze ta nieco bolelo 😉
ale z pohladu anesteziologa, co som videla pacientky trasuce sa od bolesti, musim povedat ze pomohla epi.

cmuky82
23. feb 2010

juj dufam, ze mne ju stihnu dat 😀 a mas pravdu treba mysliet na to co bude po tom 🙂

latvia
23. feb 2010

pekne sa mu prihovaraj ze ma vyliezt pekne hladko a rychlo a mozno to pojde raz dva 😉

natalia777
23. feb 2010

Ahojte baby, ja plne odporucam epiduralku, ta ulava ktora prislla po tom co mi ju pichli boĺa neskutocna, dovolila mi konecne odddychnut a nabrat silu na tlacenie...... ak budem raz rodit aj druhykrat urcite s epiduralkou, ved preco vrieskat od bolesti ak nemusis? 🙂

latvia
23. feb 2010

natalia, som tiez zastanca nazoru, ze ak si nejak zena moze pomoct, tak preco nie? 😉

cmuky82
23. feb 2010

a ako je to v druhej faze porodnej ked sa tlaci? ta sa vraj musi odrodit naplno bez utlmenia bolesti 😖

babara
23. feb 2010

Mate nekdo zkusenost s epi u 2. (normalniho) porodu po 1.cisari? Pry se to nesmi, aby sla citit jizva, kdyby praskla, ale vim, ze ji nektere rodicky mely i tak..

lizatko1009
23. feb 2010

cmuky to nieje pravda, ze sa musi odrodit bez utlmenia, mne to stale dopichovali a necitila som nic, akurat take tlaky do zadku a vtedy som mala tlacit, jedna rodila vedla v boxe bez epi a krik neskutocny, az som sa bala. ved preco by sme mali tak trpiet a nevyuzit tu moznost? je tu aj tema porod vez epi, poniektore to chcu co najviac najprirodnejsie a kazda co ju nemala jej napise, ze da sa to prezit, ved jasne ze sa da, ale s akymi bolestami.

cmuky82
23. feb 2010

lizatko dakujem za podporu. Ja tiez viem, ze prezit sa to da, ale tiez som toho nazoru ze preco si to neulahcit ak je taka moznost 🙂 .

latvia
23. feb 2010

lizatko ma pravdu, da sa tlacit aj s epi, len niektori porodnici si myslia ze zena s epi nebude tlacit.. 🙄

lizatko1009
23. feb 2010

cmuky ja som prisla do porodnice z bolestami, ze som este pred nemocnicou stala a drzala som sa tycky a predychavala 😀 este ma napojili na pasy, tak som sa tam krutila, tak ma vysetrili a hned som si pytala epi, prisiel primar anesteziologie a hned som ju mala este som musela podpisat este mi prepichli vodu a tak mi ju zaviedli a o 10 minut som necitila nic, akurat tlaky do zadku, ale to iba slabo a cele to cakanie na porod som prekecala, pretelefonovala, este prisla sestricka a mi hovori, ze ake mam silne kontrakcie, lebo na monitore im to ukazalo a ja som necitila nic a neviem ci mi to nezastavilo nahodou porod, lebo viem, ze mi este nieco dali do infuzie a hned postel skladali a ja som bez kriku porodila aj som sa pocas porodu rozpravala, preco by som mala trpiet, ked je taka moznost a nechapem ako moze niekto napisat, ze po epi ochrnes.

cmuky82
23. feb 2010

lizatko kiez by to bola aj u mna taka pohodicka 🙂 samozrejme viem, ze uplne bez bolesti to nejde 😀
ty si rodila v BJ? aj ja rozmyslam, ze tam pojdem 😉
latvia myslim si, ze mas pravdu, ale niektori lekari proste trvaju na svojom a nedaju ti ani moznost tlacit s epi ☹

lizatko1009
23. feb 2010

cmuky jj ja som z bardejova aj som tu rodila a este to tak na mna prislo, ze nasi cestovali z dovolenky prave a ja som bola uz v porodnici, co som bola v presove tam sa mi velmi nepacilo. tu maju perfektne porodne boxy a nie hnusne kozy zelezne a hnusne kachlicky.

cmuky82
24. feb 2010

ja sa idem asi na buduci tyzden mrknut do BJ a potom uvidim ako sa rozhodnem 😉

latvia
24. feb 2010

cmuky, ja viem, mna hrozne mrzi pristup porodnikov na slovensku k epiduralu 😔 ale co uz, radsej ponuknu pacientke lyticku zmes aby spolupracovala...co na tom ze si porod skoro nepamata a dieta je nadopovane liekami 😖

cmuky82
24. feb 2010

ja sa budem snazit dohodnut dopredu so svojim porodnikom aby mi ponechal epi co najdlhsie. Radsej budem rodit dlhsie, ale so slabsimi bolestami ako kratsie a s brutalnimi 😖 . Na tu epi sa fakt spolieham, tak dufam, ze mi vsetky tie vysetrenia dopadnu dobre 😅 . Zatial mam len trochu nizsi tlak, ale inak ziadne problemy

latvia
24. feb 2010

neboj, ked zacnes rodit, tlak ti stupne 😀

cmuky82
24. feb 2010

sa na to spolieham 😀

lizatko1009
24. feb 2010

cmuky prid prid popzerat a ako si vedela, ze ja som rodila v BJ?

cmuky82
24. feb 2010

som raz pozerala forum porodnica v BJ tak preto 🙂 pisala si si tam s mojou kamaratkou ejousmejou a ona chce ist pozerat tak idem s nou

lizatko1009
24. feb 2010

cmuky ahaaaaaaaaaaaaaa jaj pamatam a chces aj gynekologa si objednat?

cmuky82
24. feb 2010

myslis porodnika? urcite ano 😉

lizatko1009
24. feb 2010

uz mas predstavu, ze koho? ja som tiez chcela, ale som nestihla a nakoniec menil sluzbu ten co som ho chcela a zadara. 😉

cmuky82
24. feb 2010

no ja tam nikoho nepoznam ☹ to je ta nevyhoda oproti PO

lizatko1009
24. feb 2010

ja co chodim do gynekologa on ma brata brnusak pavol sa vola, robi porodnika, vela bab si ho chvali, aj ja som pri nom rodila, bol super, aj moja mama mi hovorila, ze aj ja som sa pri nom narodila, vtedy este len zacinal, ale vies ked si ho objednas, je to pre nich aj nejaka pritaz, nemozu nikde ist, nic vypit a stale cakat kedy zazvoni telefon. na tej stranke si nieco precitaj, tam dost bab aj o nom pisalo.

http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=890&...[cmd]=SINGLE&tx_rtglister_pi1[uid]=50

lizatko1009
24. feb 2010

len klikni na bardejov a potom nezabudn napisat ako bolo, aj to je dore, ze zakazuju cumle, maly ho nema dodnes.

arrett
25. feb 2010

Baby rodila som v novembri, mala som epi a nkdy to nebudem ľutovať. Je to tá najuzasnejsia vec. Mne odtiekla plodovka, išli sme do nemocnice, tam má dali na monitor, spustili infuzku a prišiel anesteziolog. Pichol epi a ja som sa za 10 minút začala usmievať🙂 paradicka. Žiadne bolesti len tlak na konečnik. S manželom sme sa v kuse prechadzali, aby som sa rýchlejšie otvárala, fotili sme sa a tešili že o chvíľu budeme traja. Ku koncu mi už dávku nedali, chceli aby som cítila tlaky, a SIM pre to rada. Mala som take krásne tlaky na konečnik, že som úžasné tlacila a maly bol na 2x vonku. Paradicka🙂 mala som plno síl, kedže som sa nevycerpala pri kontrakciach. Ak pôjdem rodiť znovu, epi určite!!! Prečo trpieť keď nemusím. Tteraz mám z pôrodu krásny zážitok, stále na to myslím a je to neopisatelnych pocit. Takze ak sa rozhodujete, tak ano!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre